Sněhukupy, kalamity, závěje

Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od tango »

tady to padá to je paráda :657: :657: :657: :657: Jenže musí pad ještě víc ať je sranda ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Tomáš1002 »

Je naprosto neuvěřitelný rozdíl mezi horama a nížinou. Teda ono to tak je vždycky, ale letos to je extrém. Jel jsem dnes z Podkrkonoší (cca 450 m.n.m.), kde je normální zimní pohádka do Kolína, za Lomnicí nad Popelkou jak když přejedeš do jiného podnebného pásu, teplota o 6 stupňů nahoru a po sněhu ani památky. A v Krkonoších samotných nejvíc sněhu za dlouhá léta.
Přitom loni bylo v Praze víc sněhu, než právě v tom Podkrkonoší.
Kdo má tedy Subaru absťák, vyražte do hor, tam si užijete až až :drive: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
pecan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 13, 2010 9:58 pm
Jméno a příjmení: Petr Jech

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od pecan »

Tome plně s tebou souhlasím,v so ne po fréza v plném nasazení v so +20 cm,ne +15 a dnes to uklidit,teplota okolo 0 st a ve Špindlu je to nářez :657:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od VDC »

V Plzni je krásný jaro. Upřímně mi to vůbec nevadí, alespoň se mohu věnovat stavbě dílny. Sníh si užiju na chalupě... :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od JRJ »

@Tomáš1002: Jojo, můžu potvrdit. O víkendech jezdím do Pece případně Janských lázní a od Kuksu nádhera. :657:

Tuto sobotu to byl extrém. Sypalo už od HK a cestu Pardubice Pec jsem jel 1 3/4 hod. Nejdřív jsem v zatáčkách za Kocbeřema dojel kolonu, která se táhla za někým kdo se neopovážil jet víc než 40 km/h a neuhnul se na stranu, ani když měl za sebou kolonu snad 15ti aut. Tak jsme se svorně táhli krokem až do Trutnova, kde tenhle exot naštěstí na kruháku odbočil směr PL. Na kruháku na konci Trutnova jsem ale chytil sypač s pluhem a táhl se za ním 60 km/h k Hornímu Starému Městu. No a od Mladých Buků dál se stejně víc jak 60 jet nedalo. Třešiničkou na dortu bylo představení dvou klaunů Oplu a starým Mercedesu, kteří se zahrabali a zablokovali vjezd na parking, takže jsem si 5 minut musel počkat. Pak mě potěšil parkmajstr, kterej ty klauny pozoroval a řek: "Vy máte subárko, vy jste vysmátej." Tak nevím, asi jsem měl v ksichtu banána. No a na parkplacu jsem udělal "první zářez", ale nepotřeboval jsem k tomu subárko, ale stačila dobrá rada ::-DD: Přijel nějakej týpek v Golfu sice na zimních, ale extrémně širokých gumách, snažil se najet na parkovací místo, ale marně. Tak vycouval, zkusil to znova. Když se mu to nepovedlo zkusil jiný místo, opět bezúspěšně. Už jsem se na to nemohl dívat a šel mu říct, ať tam zkusí nacouvat. Povedlo se na poprvé. Škoda, že jsem ho neviděl odjíždět. Za 4 hodiny jsem měl na střeše 5cm čepici sněhu.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Tomino »

Tak panove, pred chvili jsem se vratil domu. Trasa Jicin - Olomouc. Od Litomysle po Mohelnici stala kolona, silnicari se tam vubec nedostali. Az to nakonec zavreli a zustalo tam odhadem tak sto aut vcetne kamionu ve vanici. Udajne tam na noc jede armada se zasobami. Podarilo se mi prohrnout na svitavskou a pres Brno domu. Cista ruka 7 hodin za volantem.
Od ted kazdy den trikrat do garaze a v pokleku podekovat autu.
PS. : a taky diky CB stanici jsem vedel, co se deje.
Subaru forever !!!!!!
:-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od u-geen »

Dneska teda na silnici mazec (trasa Pardubice - Jičín - domů)... ani ne tak sníh, ale to, co předváděli někteří řidiči... jkao třeba 40-50km/h proto, že o km dál byla trocha sněhu na silnici ... zřejmě fungujou televizni varování (na který už jsem alergickej :-)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Doro »

Stav bez forýska je pěkně naprd. Sněhu připadlo za den od min. 3/4 m po nooo po hodně :845: - není u krajů problém zapadnou po pás a víc.
Jenže, réza totok ani z kopce neprojede, obzvláště, dyž dole nechal traktor tuhý špunt od radlice :baseball: ... a furt sype a sype
Teď je skoro normální stav, tj. celkem 1,5 m. Kalamita začne až od 2m výše, takže zatím pohoda, jen bez auta to pěkně nasere :839: :839:
Doteď nechápu, co šici blázní... 0,5m sněhu na cestě, dyž je to prašan a je vidět, kudy cesta vede (až na pár :cenz: , co ty stromu u cest necou a snaží se to pokácet)... stačí pustit pár offroudů nebo SUV apod. ať projedou stopu a je to OK. Ostatní nasadí řetězy.
Kalamitní je to tam, kde sou fakt závěje a mraky sněhukup, tam kde cesta mizí už za pluhem a není nic vidět.... to ostatní je spíše jen o lehkomyslnosti namyšlenců, že to přec projedou (jj, jedou bez výbavy, bez oblečení, deky a jídla atd... no a nemají ani lopatu :713: :713: )

Nám to od hlavní dnes proráželá fréza až k mostu pod statek a to mosela na 2x. tak cesta je teď aspoň po most pěkně komfortní ::-DDD: ::-DDD: ...dál už je to běžná realita a cesta na chalupou je KO až do oblevy. Bez sněžníc je problém chodit mimo ušlapané, fakt akčni procházka
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od tango »

dneska jsem to nevydržel a jel jsem do Bedřichova, fakt masakr 2m sněhu už v Jablonci, tak to jsem dlouho neviděl :657: Jel jsem zadem a nakonec jsem se musel otočit, protože tam byl sprclej bus, tak jsem jel přes Hrabětice a afakt pecka, je to vymlácený od řetězů, ale jinak bomba :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od u-geen »

tango: heh... ja jel dneska z Lomnice n.P. do Jablonce n.N., tak jsem to vzal pres Koberovy a Frydstejn a docela dobry... jenom z Frydstejna byla mistama cesta na jedno auto jak to bylo zafoukany, tak jsem doufal, ze nic nepotkam... dole staly sprajcly auta, takze ok :-)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od tango »

jo tam je to taky dobrý, teď v zimě to musí bejt nádhera, ono prostě všechny silnice tady kolem nás hlavně jen prohrnutý jsou supe, jen nepotkat nikoho naproti, páč to je v :zachod:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od u-geen »

no rano jsem u nas u baraku musel prorazet na poplnacce slusny jazyky, smerem k mezi tak k 1m a v dylce asi 100m ... Subarko fungovalo slusne, jen to chtelo se trochu vic rozjet... skoda ze neni vyssi :-)
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od AndreaM »

Protože tu na Pomezkách nejsou protáhnutý stopy a vleky dnes nejezdili, chtěli jsme jet do Trutnova do bazénu. Náhodou jsme ale zjistili, že dole spadla lavina na silnici a odjet se nedá. Celý den tady taky neprojela žádná fréza. Chytilo mě subarovské nadšení a chtěla jsem vytáhnout forýse z parkoviště a užít si zapadanou silnici :drive: , ale když jsme se šli po ní kousek projít, tak jsme zjistili, že to raději nebudeme riskovat, protože místy silnice skoro nebyla vidět a případné vyhýbání s čímkoli by nemuselo dopadnout dobře :655:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od tango »

tak to ti věřím, páč je to šíleně nakažliví :657:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
drban
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 16, 2010 8:53 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Drábek
Bydliště: Horní Maršov city
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od drban »

tak to já jsem byl dole u laviny, přijedu k lavině a vidím 2 osoby a on to řidič autobusu a řidič avie co rozváží ráno pečivo a že nemám dál jezdit že tam je lavina :655: tak jsem udělal pár fotek než my klekla baterka, strávil jsem tam celej den http://www.novinky.cz/domaci/259264-aut ... l?ref=boxD samozřejmě jsem pomáhal , fréza dojela asi tak kolem 9h. a projel to kolem 14h. byl to docela masakr, když jsem viděl ty klády co jsme tahaly ven, tak jsem si říkal že pan Čuda řidič autobusu se podruhé narodil, kdyby skončil v lavině tak ho to rozmačká jak malinu, pak jsme vytáhly na konec pekárny a mohl jsem jet do práce, za mnou pak jely hned silničáři a fréza a cesta místy sotva pro auto,projely to mezi 16 a 17h.
dojel jsem na horu a když jsem viděl co mě čeká otočil jsem a jel domů, zítra budu celý den házet abych rozjel vlek :10125: , ještě že pekařskej nám dal náky rohlíky, :690: :banana: :subaru: zdar
Přílohy
P1070687.JPG
P1070696.JPG
P1070697.JPG
P1070690.JPG
Obraz003.jpg
(27.41 KiB) Staženo 988 x
Obraz002.jpg
(26.24 KiB) Staženo 988 x
Obraz001.jpg
(25.55 KiB) Staženo 988 x
Obraz000.jpg
(28.6 KiB) Staženo 988 x
Naposledy upravil(a) drban dne čtv úno 16, 2012 10:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester SF5LD 2.0T MY01 Subaru Leone 1,8 combi
dříve: legacy 2,0 gl combi ,legacy 2,2 gx combi, legacy 1,8gl combi
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“