Čelní sklo

Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Čelní sklo

Příspěvek od tango »

Albi, já jsem měnil skol tak před půlrokem, když jsem jel s našima do Prahy, tak cestou zpět rána a mám tam taky ďubku :839: No čekám až to rupne, ještě že ho mám pojištěný :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Slavek_xxx »

Albi píše:tak jsem se dlouho z nového skla netěšil ... :666:

dva ďobance těsně vedle sebe s prasklinkou tak 2cm, naštěstí v pravém dolním rohu - ale vidět to je;
je to těsně nad dálniční samolepkou ... až budu lepit novou, dám ji výše, aby mě to tolik ne :zachod:
Doporucuju ihned zajet do servisu (kamkoliv, autoskla ale i jinde) a nechat prasklinu zalepit. Jinak se muze rozlezt. Lepeni stoji asi 100-200 Kc za kousek.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Čelní sklo

Příspěvek od tango »

a pokud máš pojištění předního skla, tak to hradí pojišťovna :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čelní sklo

Příspěvek od celer »

..tak už zase. Včera navečer kus ledu od protijedoucího náklaďáku, pecka jako prase a na okně 30 cm pavouk přímo před xichtem.... Lekl jsem se že jsem se málem pos.al.. :-)
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Čelní sklo

Příspěvek od catana »

Albi píše:5cm prasklina od levého okraje ...
mám připojištění, takže v poho, snad to proplatí celé (ČPoj)
ČPoj je asi nejhorší pojišťovna co se týká proplácení škod (dle zkušeností servisů). Připrav se na to, že se s nimi budeš dohadovat. Já se s Kooperativou dohadoval na 3x, než to proplatili celé a to s nimi má Carpenter dobré zkušenosti.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo

Příspěvek od jaromir »

catana píše:ČPoj je asi nejhorší pojišťovna co se týká proplácení škod (dle zkušeností servisů). Připrav se na to, že se s nimi budeš dohadovat. Já se s Kooperativou dohadoval na 3x, než to proplatili celé a to s nimi má Carpenter dobré zkušenosti.
Já jsem před pár dny musel nechat vyměnit čelní sklo, protože od poškození šutrem v dolním okraji před spolujezdcem (bylo to dokonce v tom tmavém orámování) se to v mraze při zapnutí vyhřívání stěračů rozjelo. Dal jsme to u nás do firmy Origoautosklo a vše vyřídili (mám Kooperativu) - dostal jsem pouze vyrozumění o ukončení škodní události. A vešel jsem se do limitu, na který mám čelní sklo pojištěné - 16 kKč.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čelní sklo

Příspěvek od celer »

Tak Uniqa pojišťovna - včera odeslaná faktura za výměnu okna, dnes peníze na účtě. Luxus. :supeer:
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Mareka »

Na mého Forestera mám uzavřené připojištění u Triglavu na přední sklo (bez výhřevu, zelený pruh) s limitem do 5 000,- Kč (při uplatnění škody po třech měsících od uzavření smlouvy bez jakékoliv spoluúčasti).
Na předním skle jsem měl prasklinu, tak jsem oslovil Pilkingtona a Autosklo v Ostravě, že mám limit 5 000 a zda mi udělají přesklení včetně komunikace s pojišťovnou a kolik bych musel doplácet. Ta druhá firma chtěla doplatek 1000, Pilkington mi napsal že to bude bez doplatku.
Tož jsem skončil u Pilkingtona, během dne to přesklili a z pojišťovny mi jen napsali že vyřešili pojistnou událost, kdy Pilkington fakturoval 7 291,70 a oni mu posílají 5000.
Když jsem se v Pilkingtonu divil, proč chtějí prodělávat, jejich šéf řekl: ano teď možná proděláme, ale budete spokojený a až si koupíte třeba Q7 ::-DDD: , tak přijedete zase a my budeme v plusu.

Takže spokojený jsem určitě!
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo

Příspěvek od als »

Tak takovej prodělek co oni měli bych bral i několikrát denně ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Mila69 »

Mareka: Věř že neprodělávaj ani za těch 5000, jen vydělali míň.
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Mareka »

JJ je mi jasné že to jsou jen takové povídačky pro zákazníky - sám dělám v obchodě a vím jak se staví marže...

Ono když mi to popisovali co všechno pro mne dělají tak jsem jen tak stál, kýval a děkoval ::-DD:
Ta druhá firma co chtěla 1000 mi k tomu nabízela zapůjčení vozu s nájezdem do 300 km zdarma. Z ochoty obou mi bylo jasné, že to není prodělečné. Píšu to sem proto ať mají info ostatní.

Mne na tom nejvíce pobavila ta zmínka o budoucím nákupu Q7 (zvláště když jsou 150m od Subaru prodejny).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Tom007 »

:850: Pilkington - Zoubek dobrá volba :-)
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Kutiltim »

jaromir píše: Já jsem před pár dny musel nechat vyměnit čelní sklo, protože od poškození šutrem v dolním okraji před spolujezdcem (bylo to dokonce v tom tmavém orámování) se to v mraze při zapnutí vyhřívání stěračů rozjelo. Dal jsme to u nás do firmy Origoautosklo a vše vyřídili (mám Kooperativu) - dostal jsem pouze vyrozumění o ukončení škodní události. A vešel jsem se do limitu, na který mám čelní sklo pojištěné - 16 kKč.
Jaromír
Před měsícem jsem byl nucen vyměnit přední sklo (s vyhříváním). Auto mám pojištěné u České pojišťovny. Lesníka jsem zavezl do autoskel v O-Porubě, perfektní přístup a auto bylo na druhý den hotové. Nic jsem nevyřizoval , no a asi po 3 týdnech mi přišlo od pojišťovny vyrozumění o vyřízení škodní události za výměnu skla (19450 kč). Asi po dvou týdnech mi volali z pojišťovny jak jsem byl spokojený a zodpověděl pár otázek. Ať si říká kdo chce, co chce.....maximální spokojenost :supeer:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Mila69
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: sob říj 22, 2011 12:19 pm
Jméno a příjmení: Milan

Re: Čelní sklo

Příspěvek od Mila69 »

to jsou ale neprosto zcestný ceny!!! před rokem jsem měnil čelní sko na oktávce s pruhem za 5000,- (přes kooperativu a bez problémů). Na lesníku už je po něm za pár měsíců... no když tady čtu ty ceny, tak tam bude muset ještě "chvilku" vydržet, mám ho totiž pojištěný do 5000,-. Je to sice prasklina přes celý okno, ale hodně dole, tak že mi výhledu nevadí, dokud nebudou přespříliš prudit policajti tak tam zůstane...
Subaru Forester 2.0 XS AT 2011
Skoda Octavia 2.0 TD DSG 2005
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo

Příspěvek od quickly »

Mila69: nové sklo na forestíka MY09 (zelený pruh nahoře, celé sklo malinko nazelenalé, vyhřívání dolní části skla) vychází cca na 25000 s DPH. Cena je podle mne daná tím, že to není tak častá výroba )jako třeba u koktávky)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“