spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: spatne studene starty

Příspěvek od johyyy »

A co by to znamenalo pro mě ? Budu se pouštět do normální údržby ale co s tím startováním to fakt nevím...Mám přece subaru, chci otočit a jet :-)
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49218
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od VDC »

Tyhle motory déle točily a řekl bych právě proto, že mají hydroštely. To znamená tlakem oleje štelované ventily. Pro tebe to znamená nulová starost o ventily, protože vůle nastavuje olej. Ověř to u Alse, ale já myslím, že nekecám. Fakt myslím, že všechny 2.2 je měly.
Jestli to jezdí na plyn, tak je taky možný, že horší první start je kvůli zbytku plynu z předchozí jízdy. V každým případě já bych to neřešil, pokud to v pohodě chytne na druhej start.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

No vůli sice nastavuje olej, ale hydroštely nejsou, jako žádná část v autě, nesmrtelný a nemusí už ty vůle vymezovat správně.

johyyy: Zkoušel jsi takové to obligátní zapnout zapalování, počkat 3 vteřiny a pak teprve startovat? Některé ECU měly problém, že chvíli trvalo, než si načetly aktuální data (tlak, teplotu) a použily ty z předchozího běhu (nebo tak nějak...).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49218
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od VDC »

Jo to je jasný, že hydroštely nejsou nesmrtelný. V předsmrtné fázi života je o nich po nastartování dost slyšet, než se vymezí. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: spatne studene starty

Příspěvek od johyyy »

Čekat jsem zkoušel ale nepomohlo to. Dneska jsem pročítal návod a dočetl jsem se že je to v podstatě normální, mám startovat bez plynu a pokud to po 10sekundách nechytne tak toho mám nechat, chvilku počkat a opětovně startovat už s půlkou plynu :4690: V teplotách kolem -20s mám vždy přidat trošku plynu. Dnes to na druhý start chytlo a hned chcíplo a funkční jsem byl až na třetí start
5stupnů). Jinak za studena nic nemlátí, moje XT je o proti tomu zbiječka ::-DD:
To VDC: Na LPG to zatím nejezdí ale protože jsem tím autem fakt nadšený tak nechám opravit orezlé čelní okno a pak až budou peníze tak bych to foukl na plyn...
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Tak som nalogoval cez Romraider tento spominany problem ked auto na prvy raz chcipne.
Ma niekto k nahliadnutiu nalogovany start pri nizsej teplote aby som mohol porovnat?

Vidiet tam, ze v case okolo 13000 ms (stlpec A) zacali klesat otacky pod 700, okolo 16000 uz zdochlo.
V stlpci AL fuel pump je jasne ze vyplo fuel pump, ale to asi preto ze klesli otacky. Teploty nasnimalo dobre.
Napati baterky sa mi zda male 11,8 V, stlpec A, ale koli tomu by asi otacky neklesali. Mozno je prilis bohata zmes..idem studovat dalej ale ak by niekto mal na porovnanie, nemusi byt Forester, diky.
Priloha csv subor, v exceli 2002 mi to ide dobre otvorit, na druhom pocitaci novsi excel mi to ale mierne rozhodilo stlpce
Přílohy
romraiderlog_start9_20151231_084143.csv
stat log -11 stupnov
(40.39 KiB) Staženo 94 x
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Doro »

Doro píše: Mě to dělá to samé... neřeším to a nastartuju 2x.Po prvním to chcípnu a na podruhé je to najisto.
Mimo to, mi to teď začíná zlobit a někdy nemůžu nastartovat a zdá se, že to neprotáčí motor. Myslel, že už slabý AKU, ale s nový to samé. Zatím …
Abych to dokončil - problémem byl startér. Po rozebrání a promazání už startování funguje normálně, ale aj tak, asik už volnoběžce končí životnost.
Ohledně mrazu, po prvním nastartování to chípne, takžes start napodruhé a můžu to už nechat prohřát.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Ještě jsem dnes kunil lépe sežrané kabely, než mi dojdou nové. Tak jsem zalogoval start, ale v garáži, takže od cca 59 °F. Za toho Fahrenheita se omlouvám, všiml jsem si toho až po odpojení PC od auta.
Přílohy
romraiderlog_20160104_194630.xlsx
(80.81 KiB) Staženo 95 x
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Když koukám na ten můj log, tak rovnou objednám novou baterku. Mám tam pět let starou Vartu a 9V při startování není nic moc.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

vladdo> koukni na hodnotu "Throttle Opening Angle (%)". Ty tam nemáš vůbec nulu. To vypadá na zašpiněnou škrtící klapku, nebo jiný problém s ní.
Samozřejmě je i jiná hodnota "Idle Speed Control Valve Step (steps)".
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Diky, pozrel som to.
Skrtiacu klapku mi v servise o par krokov otvorili ,aby pomahala volnobeznemu ventilu po starte. Inac je cista, pozeral som to, aj pred tym to robilo. Takze tu by som predbezne vylucil.

Ked si porovnam oba logy tak Ignition Total Timing a Injector Duty Cycle - tam mam ine hodnoty az dvojnasobne to vyskoci. Hlavne Ignition timing predtym ,nez zacne zdochynat, sa zvysi na 22, ty tam mas okolo 10 pri podobnych otackach. Volnobezny ventil chudak je pri zdochynanai otvoreny naplno asi, na hodnotu 164. Snad aj fyzicky ho natolko otvori.
Ktovie preco vypne fuel pump?
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Na ty hodnoty předstihu jsem ani nekoukal, ale byl tu u mne jeden kolega (na nick už si nepamatuji) a ten měl právě velké hodnoty předstihu. Nakonec zjistil, že nemá žádné vůle na ventilech.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

vladdo píše: Ktovie preco vypne fuel pump?
Vypne, protože nejsou otáčky motoru.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Slavek_xxx »

mnov píše:Na ty hodnoty předstihu jsem ani nekoukal, ale byl tu u mne jeden kolega (na nick už si nepamatuji) a ten měl právě velké hodnoty předstihu. Nakonec zjistil, že nemá žádné vůle na ventilech.
To je zajimava souvislost... Asi to zkusim taky nacist u H6ky.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Ventily som daval kontrolovat asi pred pol rokom, vraj su v poriadku.
Podtlakovy snimac vyzera byt tiez v poriadku, akurat Relative pressure mame ine jednotky, ale po prepocte to je podobne.
Podla mna zdochne preto, lebo je prilis bohata alebo chudobna zmes.., malo vzduchu to asi nebude. Fuel Pulse mam o cca. 1 ms dlhsi ked porovnam napr. pri cca. 1000 otackach. Alebo moze zdochnut aj ked je vela vzduchu?
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Odpovědět

Zpět na „Motor“