Pokec k videu aneb "My na silnicích.."

Odpovědět
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Videa

Příspěvek od ferenc.74 »

No je teda pravdou,že 140km/h v obci je prasárna,ale jinak čtyři kroužky pro teploušky(audi) pěkně vyškolil! :supeer:
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Videa

Příspěvek od MMira »

v cem je to prasarna? co konkretne se stalo?
ex Reza WRX 2,5 combi
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Videa

Příspěvek od OndraH »

Mě tady na tomhle videu fascinuje jenom jedna věc která se odehrává na našich silnicích taky dost často - jedu si v klidu (libovolnou rychlostí), předjede mě jiné auto a protože vím že na to mám tak mu musím ukázat jak mi to ukrutně jede. Jako co to má za význam tohle poměřování toho kdo dočůrá dál?
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Videa

Příspěvek od MMira »

nechtel jsem to vytahovat, ale kdyz uz to zaznelo, tak presne to byla ma prvni myslenka pri shlednuti.
ex Reza WRX 2,5 combi
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Videa

Příspěvek od catana »

MMira, OndraH: A toto se vynásobí, pokud máte barevně výrazné auto, nebo dokonce auto, které vypadá jako rychlé... což pak přináší to, že mu "jak mi to jede" musím ukázat už v okamžiku předjíždění.

EDIT: Video uz bylo stahnute :655:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od Tomáš1002 »

MMira píše:v cem je to prasarna? co konkretne se stalo?
Nestalo se samozřejmě vůbec nic. Jen si dva pánové poměřili, kdo z nich má většího... motora, zatáhli do toho lidi, kteří s tím neměli nic společného, ale pochopitelně to měli všechno pod stoprocentní kontrolou, to jen kamera to zkresluje.
Jezdit v obci 50, resp. 70, jako na videu, je samozřejmě byrokratická buzerace a útok na osobní svobodu jednotlivce. Země, kde je dodržování těchto pravidel považováno za projev slušnosti, jsou zpozdilé a pošlapávají základní lidská práva. Ještěže my jsme tak ohromně svobodomyslní.

Pokud by si oba pánové dohodli čestný souboj na uzavřeném okruhu, neřeknu ani popel. Ale chovat se takhle na veřejné komunikaci za běžného provozu je prostě prasečina a neslušnost. Čímž debatu na tohle téma končím, neboť jak správně poznamenal HonzaCZ, nemůže mít vítěze. Spěte sladce :811: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Videa

Příspěvek od MMira »

jak jednoduche je dat do prostoru vlastni nazor a pak honem ukoncit diskuzi a tim nedat ostatnim sanci se vyjadrit. diskuze totiz ne vzdy musi vest k tomu, ze se ucastnici na necem shodnou. je vsak uzitecne vedet, co si mysli ostatni a taky pripustit, ze vlastni pravda neni vzdy absolutni pravdou. da se nesouhlasit, presto je nutno respektovat, to je zakladni pravidlo slusne spolecnosti.

zvolil jsi pejorativni ton a podsunul mnohe, co tu nikdy nezaznelo. tim me a snad i jine, kteri v tom videu nespatruji niz zasadne problematickeho, vydelil z okruhu "slusnych lidi". pritom s tim nejpodstatnejsim jsi souhlasil. nic z toho, co ridici na videu udelali, nemelo zadny nasledek. v tom je meritum problemu. cely nas zivot vsichni delame veci, ze kterych plynou rizika pro nas i ostatni. a tim na sebe bereme i odpovednost. uz jen tim, ze vyjedeme na silnici, predstavujeme potencialni zdroj ohrozeni pro vsechny okolo. a je uplne jedno, jestli budeme predpisy dodrzovat nebo ne. ono totiz neznamena, ze jet 140 na 70 automaticky zvysi pravdepodobnost nehody 2x. naopak, jednou roste riziko na neunosnou miru (jedte 140 na uzke silnici lemovane na tesno stromy za mokra a deste) nebo roste zcela minimalne, jak se presne stalo na videu.

osobne to vidim tak, ze zatimco se nekdo do puntiku podrizuje jakemukoliv pravidlu, ktere mu establisment predhodi a po vecerech zpytuje svedomi, jestli nahodou nektere neporusil, jini odmitaji byt koleckem v systemu. presto je malokoho z nich mozno nazvat anarchistou, protoze drtiva vetsina ignoruje pravidla jen do te miry, aby riziko z toho plynouci byli schopni unest. nekdo jezdi na 70 60, jiny 80 a pritom mrka na ostatni, ze se vlastne nic nedeje, jiny jede 140, kdyz o podminky dovoli. a kdo z nich predstavuje nejvetsi ohrozeni? nikdo a vsichni, vzdy bude zalezet prave na tech podminkach.
ex Reza WRX 2,5 combi
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Videa

Příspěvek od ozawasan »

MMira - s definicí diskuze - s tou nelze nesouhlasit - a tak by to mělo snad i být mezi lidmi, kteří po sobě nechtějí hned střílet :10125:

Já si na Tomáše vzpomněl(v dobrém), když jsem dnes svištěl po své obvyklé trase, kde se má rychlost rozhodně v obci nepodřizuje danému limitu(nebo se pletu :cenz: ). Ale je to v místě, které znám a domnívám se(záměrně nepíšu, že vím), že tam je cedule zcela mimo mísu a jen podle katastru....

To, co ale píšeš o establishementu a pravidlech. Zrovna rychlostní limity a značení je něco, kde bych hledal rozpor minimálně - to se zkrátka dodržovat má a adorovat překračování jako svobodomyslnost - ad absurdum - když to posunu, tak vražda je vlastně také určitým výrazem vzdoru proti právnímu systému - například....
Tady pod okny mi neustále na invalidech parkují tedy bojovníci proti establishementu a vlastně mají pravdu, když mi slibují rozbití držky, když trvám na tom, aby si neoznačené audiny, mergly etc. přeparkovali? Vždyť ten invalida si sakra taky může zastavit o pár metrů dál ne? Je to o úhlu pohledu ne?
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Videa

Příspěvek od MMira »

ne, to jsme se nepochopili.

ja prece nikde nerikam, ze na pravidla se ma a priori kaslat a ani to neobhajuju. a to ad absurdum posunuti, to opravdu je absurdni, o tom snad nemusime diskutovat.

s tim parkovanim pro invalidy je to zase stejne, jako s tou tvou obci oznacenou mimo misu. je-li nekde jedno misto, je neslusne na nem zastavit a zablokovat ho. je-li vecer pred supermarketem rada 20 volnych mist pro invalidy, nevidim problem, kdyz nekdo zaparkuje na nekterem vzdalenejsim od vchodu.

opet opakuji. clovek ma vlastni hlavu a ma byt schopen posoudit, jestli dodrzeni ci poruseni prodstavuje pouze otazku formalnosti nebo reality.
ex Reza WRX 2,5 combi
UhnakXTi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 01, 2012 10:52 am

Re: Videa

Příspěvek od UhnakXTi »

Ja len dodám ze 140 v obci nebolo ani omylom ale okamzite som zbrzdil pri znacke na 80 potom na 70 ..ak si niekto precital to co som pisal pod videom reakcný cas gps kamery na zmeny v mojom aute su 3-4s ak ste si vsimli vjazd do prvej zkruty na zaciatku videa ukazovalo 150km/h realita bola kdesi n 80km/h ..nikoho otom presvedcat nebudem vpodstate mije jedno ci tomu nikto uveri ci nie. meravaju takmer denne a uspesne tam vyberaju lebo kazdý je stej rovinky rozbehnutý a zazanckou dobrých 200m este dedina nieje .. vkazdom pripade som zistil ze asi len ja scasu nacas uletím a vsetci ostatný jazdia distigovane a bes emocii :-) obahajovat sa tu nebudem pretoze nei som svatec ale viacerým odporucam kupit si kameru a obcas sito kuknut :-)
Naposledy upravil(a) UhnakXTi dne čtv srp 22, 2013 10:40 am, celkem upraveno 1 x.
FXTi MT6 400PS
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Videa

Příspěvek od Tomáš1002 »

To jsem se nevyjádřil přesně, samozřejmě diskusi neukoncuji a nebráním tak někomu ve vyjádření jeho názoru. Měl jsem napsat, že jí opouštím. Názory v duchu MMiry jsem slyšel a četl mnohokrát, hluboce, ale skutečně hluboce s nimi principiálně nesouhlasím a další diskuse o nich mi nic nepřinese, takže v ní nehodlám plýtvat zbytky své intelektuální energie:-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Videa

Příspěvek od ozawasan »

MM - proto tam píši, že ad absurdum :845:

Proto jsem nechal u nás zrušit z původních 10 sedm - a přesto, protože zbývající tři jsou nejblíže vchodu a ostatní o čtyři metry dál - jsou ta tři tím nejlákavějším......

JRJ - klíííd - psaná diskuze má tu nevýhodu, že prostě člověk něco napíše a druhý si to "nějak" přebere.....

Prostě se nám tu rozjela "celospolečenská diskuze", což považuji za dobré, byť je třeba osobnější, ale pokud se udrží v rámci toho, co píše MM - tak v poho...

Jen bych poprosil třeba Dana, aby tohle vlákno rozdělil - aby to tu bylo hlavně o videích a my můžeme diskutovat "vedle".....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Pokec k videu aneb "My na silnicích.."

Příspěvek od HAD »

Spíše rozdělit a přesunout do Hydeparku... :bp:
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Pokec k videu aneb "My na silnicích.."

Příspěvek od MMira »

Tomas: tvuj postoj plne respektuji, presto si dovolim posledni otazku. opravdu dodrzujes pravidla vzdy a vsude a za vsech okolnosti? z tvych prohlaseni usuzuji, ze ano. a nejen na silnicich. tak si to chci jen potvrdit.
ex Reza WRX 2,5 combi
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Pokec k videu aneb "My na silnicích.."

Příspěvek od ozawasan »

MM - hele - to je logická past a mina zároveň ta otázka - uff - ještě, že není na mne ::-DDD:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“