vymena oleje v AT

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od petr »

a kde ho kupuješ ?
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od vrtasp »

V Subaru u Emila.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od podvlada »

Čibi píše:
Bavil jsem se s Alsem a originální potřebuješ, když máš 5eat. U 4eat stačí běžné atf oleje.
Vopatrně, i novější 4EAT už chtěj Subaru ATF. A byl bych trošku specifičtější, rozlišoval bych "specifikaci" Subaru ATF, kterou plní třeba i Millers Oils Millermatic ATF SP III WS, a to, čemu říkáš "obyč atf", Dexron III. To jenom aby až si to tu bude číst někdo neznalej, aby se pak nedivil.

Mimochodem, ten Millers mam ve svym Otb a jezdí to, měnil jsem dvakrát za sebou, podruhý i s filtrem.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od petr »

myslím si , že se to míchat může , od výroby tam taky bylo bůh víc co a jede to pořád normálně, v motoru když je třeba olej stejných parametrů od různých výrobcu tak se taky nic nestane asi je to celkem jedno, ale asi tam stejně raději dám ten předražený origoš než si zadělávat na zbytečné problémy, nebo možná ten Millers, tam aspoň člověk ví co vlastně kupuje, to u toho Subaru ATF s tajným složením a výrobcem člověk neví, aby to nebyl nějaký výrobek z reciklátu z kauflandu :-D
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Tapan »

U Subaru ATF bych se teda vážně nebál, že se to bude hodit min než Millers... Jsem přesvědčen, že dobře fungovat budou oba. Osobně radši originál.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Čibi »

podvlada píše:
Vopatrně, i novější 4EAT už chtěj Subaru ATF. A byl bych trošku specifičtější, rozlišoval bych "specifikaci" Subaru ATF, kterou plní třeba i Millers Oils Millermatic ATF SP III WS, a to, čemu říkáš "obyč atf", Dexron III. To jenom aby až si to tu bude číst někdo neznalej, aby se pak nedivil.

Mimochodem, ten Millers mam ve svym Otb a jezdí to, měnil jsem dvakrát za sebou, podruhý i s filtrem.
Co je novější, 4EAT? Mám 2006, US model.

Dával jsem Valvoline ATF - https://oleje-pema.cz/zbozi/prevodovy-o ... f-1l_33851

Ve specifikaci má i subaru. Po výměně včetně filtru to řadilo líp, mám na to najeto asi 35tis km.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od podvlada »

Abych teď nekecal, mam dojem, že se to lámalo buď BE/BH vs BL/BP (tedy BE 4EAT měl jen Dexron III a BL 4EAT už chtěl Subaru ATF, nebo byl ten rozdíl až u předFL/poFL... Spíš to první.
Jak to ale bylo u USDM nevím vůbec. Každopádně jestli ten tvůj Valvoline plní i Subaru ATF tak bych se nebál. Tipnu si, že bude plnit asi i Dexron III.

Tapane, pokud ATF od někoho jinýho plní specifikaci, nevidim důvod proč tam lejt origo, oni taky nejsou charita a nedělám si iluze, že by to bylo nějak zázračně lepší :-) to radši koupím levnější Millers, kterýmu kvalitativně věřím, a vyměním častěji... Ale samozřejmě to nikomu nenutím :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Tapan »

Já právě když jsem to tenkrát řešil, tak mi ten Millers zas o tolik levnější nepřišel. A líbily se mi ty flašky popsaný rozsypaným čajem :-) Jinak samozřejmě vím, že co je origo, to je tak trochu předražený a ne, vážně si nemyslím, že origo šroub by byl 70x pevnější, když je 70x dražší :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od VDC »

Používám Millers Oils celou dobu, co Outbacka mám. Funguje skvěle.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od petr »

koukám že ho mají v pema za dobrou cenu a doprava zdarma asi to rovnou vezmu a vyměním
https://www.autodily-pema.cz/prevodovy- ... ontent=Vse
mara12
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř pro 28, 2016 9:39 pm
Jméno a příjmení: Marek Dvořáček
Bydliště: Tábor

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od mara12 »

Já dával do BH už dvakrát tohle a úplně super. Po každé výměně to řadilo trochu hladčeji. Podle popisu použití se zdá, že je vyvinutá přímo pro Subaru
https://dufy.cz/prevodovy-olej-ravenol- ... z6EALw_wcB

U 4eat je rozdíl v tom, že 4eat s vtd musí mít subaru atf ta obyčejná 4eat může mít dexron3
12' Subaru Outback 3.6i + LPG
04' Subaru Outback USDM 2.5i + LPG
93' Subaru Justy 1,2i RWD - prodáno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Bodyšek »

Ve svém SH jsem si jistej ze je Originál olej a to je model 2.0 110kw 2008 4EAT a když to bylo na úplně prvním servisu v Opavě DanCars tak tvrdili a vyfakturovali mi ho ze ho vyměnili. Ze se to tak často nemusí měnit. Tak nevím. Nevěřím jim a teď jsem se rozhodnul ze si ho vymenim sám a komplet s filtrem novým. Filtr je prý pod vanou,tak ze vana musí dolu. A dam tam Millers. Myslím si ze složení a kvalitou bude na tom lépe než originál. Sám jsem zvědav. Ale jejich motoraky šlapou výborně tak proč ne. Myslel jsem si ze když sundam vanu tak ze vypustim úplně vše. Ale prý ne ze zbytek zůstane v měníči. Tak ze mi nezbývá nic jiného když nemám masinku na proplach a na plnění než vypustit co půjde vyměnit filtr a nálet tam Millers Obrázek. Když jsem se na to ptal různých firem nebo servisu tak všichni si berou balik peněz za výměnu olejů-kapalin v prevodovkach automatických. To je takový byznys dneska? Obrázek

ObrázekObrázekObrázek

Do prevodovek a diferaku obou aut Obrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od hamoun »

Bodysek: uz zas? muzes bez tech blbych poznamek? proc by to fakturovali a nemenili? ...

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

vymena oleje v AT

Příspěvek od Bodyšek »

hamoun píše:Bodysek: uz zas? muzes bez tech blbych poznamek? proc by to fakturovali a nemenili? ...

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

Protože vana kterou oni pretesnili motorkářským tmelem-červeným prosakovala ven kapalina a proto se to dělalo po nich znova. A kapalina která by stoho mnela vytect tak by mnela být červená a ta je originál a vyteklo stoho černý humus. Proto jsem kupoval originál kapalinu kterou jsem jak kokot musel po druhé zaplatit a dolevat. Stačí ti to tak? Ja vím ze na ne nenechas dopustit Obrázek. Proto mas od nich 4 auta nebo kolik ve firmě. Nebo 4 té auto ale jak se říká-důvěřuj a proveruj. A za další. Když odjizdis ze servisu značkového necháš tam jako soukromá osoba 25 tisíc Kč a v Hradci na Moravicí u kostela ti to zdechne a svítí ti kuře a pak té tahají zpět na laně do servisu na zpět. Mne nepřijde jako dobra reklama Obrázek.
Teď jak se to bude měnit tak se to udělá poradně a člověk bude vědět ze je to na 100% dobre a budu vědět ze tam je vše co má být a tak jak to má být.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Naposledy upravil(a) Bodyšek dne pon bře 22, 2021 8:07 am, celkem upraveno 1 x.
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: vymena oleje v AT

Příspěvek od Bodyšek »

ObrázekObrázek

Filtr do Automatické Prevodovky Forester SH 2008 4EAT. Filtr by mnel být pod olejovou vanou prevodovky.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“