Alkohol za volant ANO/NE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

Jo jo, a násobně víc lidí umírá v nemocnici, než v hospodě, tudíž je mnohem bezpečnější jít do knajpy, než do nemocnice ::-DD:
A nejlepší obrana proti tomu, aby se člověk dostal do letadla, v němž je bomba? Vzít si tam svou vlastní, protože pravděpodobnost, že v letadle budou bomby dvě, je o mnoho řádů nižší, než že tam bude jedna ::-DD:
Takovýchto hříček se dají vymyslet tisíce, škoda jen, že někteří podobnou argumentaci myslí smrtelně vážně :713:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
honzahk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: ned zář 20, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Chmelař Jan
Bydliště: Hradec Králové

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od honzahk »

Jo alkohol za volant nepatří s tím 100% soulasím ale pokud si dám po obědě pivo a pak budu muset za hodku někam nutně odjet tak by se mohla ta 0.2 promile tolerovat.O tohle by mi jde.Ne,že vím že je nějaké tolerance tak si dám ty 2-3piva a pak pojedu to v žádném případě ale aby byla nějaké vůle.Rychlost se taky toleruje nikdo z vás nejezdí 50/90/130.
Na druhou stranu jsem národ švejku jak někdo psal a určitě by se to zneužívalo ale pak by tady měla fungovat policie a tyhle přestupky tvrdě trestat ale to by musela policie fungovat tak jak má a né se chovat jako banda amatéru.Celý tenhle stát tak nijak divně nastaven.Ukradneš 50mil jdeš na 15roku za mříže někoho přejedeš a pomalu se ti nic nestane.Tak kde to jsme?Kdyby to vše fungovalo tak jak má tak ty 0.2promile by nikomu nevadila.Tak at se dají přesná ale rozumná pravidla a ty at se dodržující.
Chovej se tak aby jsi se za sebe nemusel stydět
Subaru Legacy 3.0r AT 180kW
Subaru Legacy Outback 2,5i AT 110kw prodáno
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Harry »

Tak koukám, že se nám tady "zdvihla" nějaká ProtiHetzerovaká kampaň..... :845:
Tím nemám na mysli Tomáše VDC, přesto že se domnívám, že v momentě, kdy Hetzer napsal,
hetzer píše: myslim ze vsichni uz řekli co chteli a dalsi debata nema smysl.
tak tím debatu nijak neuzamkl, pouze ji chtěl zkrátit a tak nějak nechat "odeznít"....
(Já osobně jsem si myslel naprosto totéž, proto jsem ani nereagoval.... :845: )
V zásadě jsem s ním souhlasil, páč my už jsme si "svoje" téměř všichni řekli, a debata se vytrácela do ztracena, nebo naopak do opakování již řečeného, a ztrácela svůj smysl :!: ..... :845: :850:
Z určitého pohledu Tomáše chápu, má velký cit pro objektivitu, a je svým způsobem kavalír, v tom původním, starém slova smyslu, na straně jedné, a z druhé strany vidí denně desítky lidských tragedií, způsobených právě lidskou nezodpovědností a nekázní..... Takže proto se moje připomínlky jeho netýkají.
Vůbec mi neudivilo, že řada lidí nesouhlasí se mnou.
Překvapilo mi ovšem, jak se někteří z nás/vás, povzbuzeni (patrně mylně,) příspěvkem Tomáše, který měl mít dle mne pouze objektivní a praktický důvod, se najednou přímo vrhli na kritiku Hetzera.
Tedy člověka, který má celkem velký přehled, je poměrně velmi objektivní, a jehož vzácnou vlastností, je logika. :!:
Ta by vám mnohým možná snad nescházela, pokud by jste nebyli pohodlní domýšlet věci dokonce, ale protože máte tendence k paušalisování, generalisování a hlavně k radikálnímu zjednodušování problémů, tak ji prostě hodíte za hlavu. :666: :!:
(To jsem volil slova pečlivě! :845: )

Nebudu sem psát svůj rodokmen, ktarý je trochu pestrý, ostatně jako poloviny z nás, ale cítím se být Čechem, doslova "jako poleno".
Proto mi udivuje, překvapuje a uráží, že se zde vyskytují názory, jako /úmyslně necituji, aby to nebylo bráno osobně :!: / : V případě, že bude jiná tolerance než 0 /nula/, tak národ Jihočeský, Jihomoravský a Jihoslezský začne pít pivo, víno a kořalku naprosto nezřízeně, ........všichni si řeknou, že když je povoleno 0,2 promile, tak ona se zvládne i celá 1 promile! :?: ....leží kámen úrazu v národě a jeho mentalitě..... :?: (jsme snád národ nesvéprávných?).... nebo že vzhledem k povaze české by bylo velice nemoudré povolit sebemenší množství alkoholu za volantem... ? Jsme snad národ blbců.... :?: :!:
Tomáš to sem napsal jednoznačně, (i za mne) :diky:
Jsme prostě stejně dobrej národ, jako kterejkoli okolo nás !
Tak se laskavě odpoutejte od "sebemrskaní" a přehnaného pokání, před jinými lidmi se snad žádný z nás nemusí ciítit méněcennný..... :1774:
Pokud je v dalších 30 státech Evropy určitá tolerance, není to dáno, jejich "ohnivou" (a naší "chladnou") krví, ale praktickými zkušenostmi. :!:

Berte život tak, jak jde, a nedělejte z něj drama! :845:

Nenapadejte někoho, kdo má větší přehled, než řada z vás!

Ono totiž (právě z té mnou už stále omílané) " logiky věci" vyplývají určité závěry....
Pokud je dána otázka: "Já bych se ještě rád vrátil k té revoluční myšlence, že po jednom pivu jezdí řidič opatrněji.
Hetzere, až poletíš na dovolenou, zajdi za pilotem a řekni mu: "Kapitáne, dejte si paňáčka, já se pak budu cítit mnohem bezpečněji, protože poletíte určitě opatrněji." ": je na ni jednoduchá odpověď: Poletí určitě, lépe, protože se na to (jedno jediné) pivo těšil, a nechtěl pít Coca-colu, aby se mu nezdvíhal žaludek! Proto je klidnější spokojenější, a duševně vyrovnanější!
Proto poletí lépe a radostněji! :wink: :713: Česky řečeno, bude koukat kam letí, a né si lámat hlavu, jak by si vylepšil žaludeční nevolnost...... :wink: :713:
Totéž platí pro toho řidiče automobilu.

Pokud se jedná o tohle,
Tomas1002 píše:Jo jo, a násobně víc lidí umírá v nemocnici, než v hospodě, tudíž je mnohem bezpečnější jít do knajpy, než do nemocnice ::-DD:
A nejlepší obrana proti tomu, aby se člověk dostal do letadla, v němž je bomba? Vzít si tam svou vlastní, protože pravděpodobnost, že v letadle budou bomby dvě, je o mnoho řádů nižší, než že tam bude jedna ::-DD:
Takovýchto hříček se dají vymyslet tisíce, škoda jen, že někteří podobnou argumentaci myslí smrtelně vážně :713:
na to je jednoduchá odpověď: Do nemocnic se chodí buď za vyléčením, nebo umřít. :713:
Do hospody se chodí za zábavou, nebo si jen tak s někým popovídat. U toho se většinou umírá méně často, než v těch nemocnicích...... ::-DDD:
mamut píše:Statistiky ukazují, že 4% nehod bylo zapříčiněno řidičem pod vlivem alkoholu... :1824:
To znamená, že zbylých 96% způsobí ti střízliví... :845:

To vlastně potvrzuje Hetzerovu teorii, že řidiči pod vlive alkoholu způsobí méně škody
::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

To jen tak pro odlehčení debaty ::-DD:


Hetzere promiň, ale kde kdo může být pro toleranci minimálního obsahu alkoholu v krvi, ale měl by ses chytit za nos a přečíst si po sobě jakým způsobem to prosazuješ...
Mamute, v tomto máš "pravdu". :!: (Ale jenom v uvozovkách!)

Nevidím totiž žádný důvod, proč by se měl kdokoliv "chytat za nos", když podíl alkoholem ovlivněných řidičů, je procentuelně nepatrný. :!:

Kdyby to bylo tak, jak se většina z vás "obává", nebo si (spíše) hraje na puritány, a "spravedlivé", tak by to procento muselo být mnohonásobně vyšší, aby bylo třeba OCHRAŇOVAT bezpečnost silničního provozu proti českému opileckému národu................. :wink: :713:

Hledali jste nějakou ovci na ostříhání? :?:
Starejte se raději o svoje chabé brzdy..... :wink: :713: :!:
Tam věnujte svůj myšlenkový potenciál! :850:

Než jsem to dopsal, napsal jsem svůj názor chlap, /HonzaHK/ který jezdí s naklaďákem často i přes 1500 km za den..... :wink: :690: Tak si ho přečtěte taky. :!: :850:
Naposledy upravil(a) Harry dne úte pro 22, 2009 9:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od hetzer »

Harry: ja tu debatu uzamkl, mel jsem pocit ze se to trochu zvrhava. nebudu tady uz nic komentovat, ocividne je to co pisu nepochopeno.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od mamut »

Harry: Však s tím co píše Honzahk já vesměs souhlasím, hodně podobný názor zde napsal Dadid a já s ním také souhlasil.

Ale ačkoliv jsi pozorným čtenářem diskuzí, možná by sis můj příspěvěk měl přečíst ještě jednou... neboli já v poslední větě nehodnotím Hetzerův nároz, ale jakým způsobem ho prosazuje...

EDIT: hetzere, tento jakýsi můj ťuk do tebe není nic osobního, jak píše Tomáš, jsme parta a tisíc lidí = tisíc názorů, povah, osobností a tak dále...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Harry »

mamut píše:Harry: Však s tím co píše Honzahk já vesměs souhlasím, hodně podobný názor zde napsal Dadid a já s ním také souhlasil.

Ale ačkoliv jsi pozorným čtenářem diskuzí, možná by sis můj příspěvěk měl přečíst ještě jednou... neboli já v poslední větě nehodnotím Hetzerův nároz, ale jakým způsobem ho prosazuje...
Mamute, jestliže se Ti nelíbil způsob presentace Hetzerových názorů, je věc jedna.
Způsob argumentace máme každý různý! Hetzer je zvyklý zkracovat, nejen slova, ale i myšlenkové postupy.
Já byl zvyklý dělat totéž, do doby, než jsem se zapojil do debat na internetu, kde jsem najednou začal platit za jakéhosi "radikála", nebo dokonce myšlenkového povýšence......
Ty jsi nyní svoji reakci také zestručnil, takže vyzněla jako osobní výpad..... :wink:

Prostě psané slovo je daleko nepřesnější, než živá debata.... :850:

Chybami se učíme, domnívám se, že se nestalo příliš mnoho..... :845: :)

V každém případě jsem v tomto thematu jednoznačně a 100%, (vyjímečně? :845:) na straně Hetzera. :!:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od VDC »

To že se debata trochu stáčí není nic proti ničemu. Jsme ve všeobecném pokecu a zrovna tohle téma se probere a zanikne v historii. Nemusí bejt tématicky čistý, jako některá jiná témata.

Pro mě za mě, když se zrovna tohle téma nakonec stočí k akvarijním rybičkám, tak ať se stočí. Když to bude na samostatný téma, tak se to rozdělí.

Já bych hlavně zásadně nechtěl, abychom jakoukoli debatu ukončovali, aniž v ní došlo k jakýmkoli osobním útokům. Navíc i kdyby k takovému stavu došlo, ještě tu máme žumpu, do který lze část diskuse přesunout. Když se bavíme o různých názorech na internetové prohlížeče, tak je to naprosto stejná směs názorů a není důvod ji jakkoli ukončovat.

Hetzer dělá moderátora dobře, nechci aby to vypadalo, že si myslím opak. Někdy bych ovšem řekl, že by to chtělo nepatrně více nadhledu. :826:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Mira »

No Honza HK píše, že pokud si dám pivo k obědu a pak za hodinu někam pojedu, nebudu mít 0,2 promile. To bych si musel dát min. 12 nebo vícestupňové pivo - spíš tedy pivo s vyšším obsahem alkoholu než 4 %. Protože po desítce k jídlu po hodině nafouká snad jenom člověk, kterému to nedělá dobře, nebo 40 kg slečna, nebo člověk, kterému to špatně spaluje a tito lidé by neměli raději vůbec pít. Mimochodem - pivo po jídle podporuje sice trávení, ale zase navozuje ospalost. Takže po pivu jste jakoby utahaní, což pro řízení také není dobře. Třeba na mne takto působí i nízkoalkoholické pivo. Jsem po něm ospalej. Takže já piju pouze čistou vodu, nebo čaj hodně ředěný vodou.
Ale na závěr pouze jednu věc - pokud si k obědu to pivo nedokážu odříct, protože řídím, asi je něco špatně. Že by závislost?
Uživatelský avatar
honzahk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: ned zář 20, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Chmelař Jan
Bydliště: Hradec Králové

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od honzahk »

Já že se 10let živím ježdění tak jsem se skoro odnaučil pít alkohol ale kolikrát se mi stalo že jsem si to pivo (zásadně 12ku) dal a pak mi někdo volal že něco potřebuje a já nemohl jed protože jsem měl strach že mě někde zastaví a to pivo ze mě ucítí a mám problém.Kdyby byla ta nějaká tolerance tak vím že můžu jed v klidu.Jsem natolik soudný že vím kdy můžu jed a kdy ne. Kdybych náhodou vypil po obědě 3.piva tak se na to já osobně už vykašlu.Přeci nejde o nijakou závislost že si někdo dá po každým obědě pivo a hlavně v létě někdo tím uhasí žízeň někdo to má na trávení někdo kvůli žaludku ... Jezdím hodně do Itálie a když musím někde čekat a ti makaroni mají polední siestu tak vidím jak obědvají a dají si k tomu víno.Kvůli tomu o nich nemůžu říct nejsou závislí.Prostě vědí co si můžou dovolit a to víno k nim patří.
Každý je přeci soudný a ví co co si muže dovolit pokud to přežene tak na silnici nemá co dělat at střízlivý tak napitý.Z toho alkoholu se dělá moc velký démon.co rychlost,agrese na silnici.Tím nechci říct že alkohol na silnici toleruji to v žádném případě :1774: ale dělá se z toho moc velký humbuk něco jako emise CO2 atd.
Chovej se tak aby jsi se za sebe nemusel stydět
Subaru Legacy 3.0r AT 180kW
Subaru Legacy Outback 2,5i AT 110kw prodáno
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od bobhash »

můj názor na to je ,že se kalí a řídí hlavně na malejch městech a vesnicích ,kde jede partička na diskotéku ,zábavu nebo na pívo do vedlejší vesnice a ten kterej je nejmín zlitej tak řídí zpět ,se slovy je to domu jenom kilák po vokresce nic se nemůže stát atd . no a během toho kiláčku to hodí panna/ orel a zůstanou tam všichni , ve velkejch městech jede člověk do báru tagem ,tramvají nebo autem tam sos drinks zpět nebo tam auto nechá do rána a neni to problém , maximáně ho vykradou : )) proto ta O tolerance ,statistyky hovořej jasně a taky jasně hovořej kde je nejvíc smrťáků kůliva chlastu za volantem .
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od hetzer »

bobhash: je videt ze jsi z prahy :D kazda zabava ma zajisteny rozvoz, prave aby nikdo nebyl v pokuseni ridit.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od alky »

tramvaje nejsou jen v Pze.. Já s kissakem v podstatě souhlasím, a za sebe přidávám názor na nulovou toleranci za volantem. A navrhuji o tomto nechat hlasovat, přijde mi to docela zajímavé.
Uživatelský avatar
honzahk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: ned zář 20, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Chmelař Jan
Bydliště: Hradec Králové

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od honzahk »

hetzer píše:bobhash: je videt ze jsi z prahy :D kazda zabava ma zajisteny rozvoz, prave aby nikdo nebyl v pokuseni ridit.
Přesně tak mi to tak praktikovali už v 18ti jezdili jsme pátky a soboty na zábavy a střídali jsme se jednou řídil ten podruhý onen a nikdy nebyl problém no skoro nikdy ::-DD:
Chovej se tak aby jsi se za sebe nemusel stydět
Subaru Legacy 3.0r AT 180kW
Subaru Legacy Outback 2,5i AT 110kw prodáno
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od bobhash »

je to tak , tim nechi říct že sou v praze uvědomělější lidi co nejezděj nakalený ,ale je tu ta možnost se nějak dopravit domu a nikoho neohrozit z jednoho konce prahy na druhej to nějakej kilák je ale furt je tady mhd atd . což na těch vesnicích neni a je mi jasný že odolat je těžký sám s tim bojuju : ))) mě vadí že se bere zbytkáč jako že jedeš nakalenej / nemyslim po náletu do bezvědomí to druhej den neexistuje / ale deš posedět dáš si nějakou lahev vína v jednu v noci už spíš rano seš ok hlava nebolí ale v dechu tam pořád něco je a to testr nepozná bere tě automaticky jako vožralu za volantem , krevní zkouška to dokáže naprosto přesně bohužel je ta O tolerance to znamená že ani když si zapatíš krev a jedeš tam s fízlama prokážou zbytkáč tak seš branej jako že řídíš opilej a to mě teda točí .
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od tolu »

Tato debata sa tak rozvinula,ze sa to vlastne ani neda nezapojit sa! ::-DD: Ono je to sice krasne,ked niekto napise,ci je za 0,...0,03....0,05,jedno pivo,male pivo,jeden glg,atd,ale o tom to naozaj nieje!Ten,kto nema moralne zabrany,tomu zakon nepomoze,ani ho nezastavi.To plati univerzalne.To,ze je svet v takom stave ,v akom je,myslim tym,ze nam este celkom nespadol na hlavu,nieje preto,ze by sme snad mali dobre zakony,alebo mali ich dobru vymahatelnost,ale tym,ze vacsina ludi na tejto planete ma ake-take moralne zasady,alebo aspon moralne zabrany!Ten,kto chce zakon obist,ho aj obide!Zvlast,kto na prachy a postavenie.A vobec sa nemusime zaoberat tym,ci je to v Cechach,alebo inde.Je to vsade podobna piesen.Neviem to presne pomenovat,ale je to taky zvlastny syndrom si mysliet,ze "U nas" (rozumej tam,kde zijes)to stoji za h...a niekde inde je to urcite super!Noo...len dovtedy,kym to tam "inde! nespoznas!
Tym ovsem nijako nepodporujem alkohol za volantom,ani ako taky.Som takmer abstinent a pivo si nedam ani po mastnom mase...som totiz vegetarian ::-DD:
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“