Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

no, aspoň mam čistý svědomí, že to flame sem nezačal já... Nicméně 99% uživatelů nejsou IT odborníci a 90% z nich vůbec netuší co a jak a pro tendle druh lidí je objektivně bespečnější jablečnej systém než androjd. To že si IT odborník dokáže zabezpečit androjd neznamená že to je ten systém bespečnej a blbuvzdornej pro běžnýho uživatele.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22795
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Nemusi nic zabezpecovat, staci ho nezprasit kradenym softwarem, coz se dneska pise uplne vsude... zajimavy je, ze kdyz IT odbornici rikaji, ze aktualizovany system je ta prvni vec na rade, tak bezni uzivatele jsou hned ti chytri, co vi, ze to potreba neni :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

A jsme zase u toho. Zase se srovnává Android a iOS... tedy v podstatě jedno je platforma a druhý je hotový operační systém. Takže autor článku absolutně nezohledňuje, že např. Samsung má KNOX. Hned v dalším bodu píše, že instalace mimo Google Play. No neříkám, že se nikdy nedostala do Google Play žádná breberka, ale to se dostala i do App Store. A by default je instalování mimo Google Play zakázaný. Když si to někdo povolí, tak dostane upozornění. Když to přesto dělá, tak ať se pak nediví. Když jailbreakneš iOS, tak si do něj žádnou zavirovanou appku nenainstaluješ? Asi nainstaluješ, že jo. A poslední bod - aktualizace. Zase. Jedno je platforma, druhý hotový finální OS. Takže např. zase Samsung dodává security updaty třeba 5 let. Nelze hodnotit plošně.
Chorche píše: úte dub 16, 2024 3:44 pm nehledě na to, že na androjdu kdejaká apka chce šmírácky přístup k věcem do kerejch jí nic neni... nevim proč by kalkulačka měla mít přísup k mikrofonu nebo k telefonnímu seznamu atd. A kdyš to zakážeš, tak odmítne fungovat. U japka si povolení přístupů můžeš nastavit podle svýho a apky fungujou a neremcaj i bez přístupů. Androjd chápu naopak kvůli warezu, ale s tim že chápu ty rizika s tim spojený a počítam s tim, že se to zaviruje dříf nebo pozdějc. Japko používam 6 let a nezavirovalo, respektive nemělo ani náznak toho že by mohlo. U Androjdu sem to zezačátku řešil furt, zvlášť v době kdy sem používal růtnutej telefon. Dneska to mam jen jako dedidkovaný zařízení pro navigace a jako monitor k dronu s patchnutou vovládací apkou.
Si zkus pořídit nějaký "Android" ne 10 let starý. Jemný nastavení oprávnění tam jsou od nějaký verze 8? Nebo dřív. Takže taky už pěkných pár let. To, že je store plnej aplikací, co chtějí nějaký oprávnění a bez něj nefungují není problém ani platformy, ani OS ani konkrétních telefonů konkrétních výrobců.

Následně přiznáváš, že máš Android kvůli warezu a máš tam patchnutý appky atd. Tak to jsi fakt Mongol, ne? To je objektivní srovnání jak poleno. Takže máš 2 auta, jedním jezdíš po silnici a druhým ve sračkách a divíš se, že to druhý je špinavější? Fakt vtipný. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Chorche píše: úte dub 16, 2024 6:08 pm no, aspoň mam čistý svědomí, že to flame sem nezačal já... Nicméně 99% uživatelů nejsou IT odborníci a 90% z nich vůbec netuší co a jak a pro tendle druh lidí je objektivně bespečnější jablečnej systém než androjd.
Ty se furt oháníš slovy "objektivně" a zatím jsi k tomu dodal jeden přiblblej článeček na zbozi.cz jako podklad. A svoje "objektivní" posouzení uživatele, který sám říká, že s tím dělá blbosti a nerozumí security.
Chorche píše: úte dub 16, 2024 6:08 pm To že si IT odborník dokáže zabezpečit androjd neznamená že to je ten systém bespečnej a blbuvzdornej pro běžnýho uživatele.
Ano, na to musíš být opravdu velký IT odborník, abys vybalil telefon z krabičky a používal ho. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

já se tomu nedivím, dyť celou dobu tvrdím jak to je. Nevim proč bych měl bejt mongol, používám věci tak jak potřebuju. A jo, mam auta na silncici i auta do terénu i auta podobojím, prostě každý tak jak je potřeba a k čemu je určený.
To že storej je plnej aplikací co chtěj oprávnění a bez něj nefungujou JE problém platformy, protože to umožňuje. U japka sem se s timle neshledal a když apce zakážu oprávnění tak funguje i bez něj (samozřejmě když zakážu apce přístup k gpsce, neočekávám, že bude pracovat s polohou). Japka používám na běžnou činnost, protože ten systém funguje jako kup a zapomeň. Nemusim se starat aby se nezavejroval či aby ho někdo nehacknul. Pravděpodobnost toho že by se to stalo je minimální. A androjd používám pro konkrétní účely s apkama, který sou patchnutý, ale ne proto že bych si je nemoch stáhnout či koupit ofiko, ale protože ty patche maj něco navíc co v ofiko verzi neni (nebo už neni) nebo je zakázaný. Ale srát na to, měl sem za to, že iofce sou fanatický, ale teď vidim, že androjdysti sou asi fanatičtější :-) Jelikoš se neřadim ani na jednu stranu, je mi tenle spor u zadku.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22795
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Chorche píše: úte dub 16, 2024 7:21 pm
To že storej je plnej aplikací co chtěj oprávnění a bez něj nefungujou JE problém platformy,
No na to že je to takovejch aplikací plný, tak je divný, že jsi nedal ani jeden konkrétní příklad... já třeba o žádný nevím :-D (tím nevylučuju, že tam taková je, ale najít takhle zablešenou kalkulačku dá podle mě dost práce a neřekl bych, že jich je to plné.
Chorche píše: úte dub 16, 2024 7:21 pm Nemusim se starat aby se nezavejroval či aby ho někdo nehacknul. Pravděpodobnost toho že by se to stalo je minimální.
Ale musíš, třeba tim, že nainstaluješ tu bezpečnostní aktualizaci, což je přesně to, co neděláš. Po tom, co ty security updaty jsou venku, tak je naprosto přesně veřejně známý na co ta stará verze trpí a jak se to dá zneužít. Takže ta pravděpodobnost minimální není, naopak je poměrně dost vysoká...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

vysoká neni, protože se žádný napadání masivně neděje. Nebo si slyšel někdy o tom, že něco masivně napadlo nezaktualizovaný japka? Slyšels někdy o někom komu prostřednictvím japka vyluxovali účet v bance? Slyšels o někom komu by někdo hacknul japko a požadoval po něm výkupný za odemčení? Slyšels někdy o někom že by se někomu japko začlo sekat? Atd atd atd... Japko má úplně jiný problémy, většinou související s baterkou po updatu ios. To je zřejmě vychcanost výrobce, že sice poskytuje podporu po dlouhou dobu (oficiálně 5 let, ale v reálu víc), ale každej update je náročnější na konzumaci baterky a telefon je nastavenej tak aby se v rámci "ochrany baterky" vypínal i když neni vybitá, případně se spomaloval (todle už asi neplatí, ale před pár lety to byla kauza) a nutí tak zákazníky kupovat nový modely nebo měnit baterky.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22007
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Já neslyšel o nikom z vyjmenovaných případů ani u Androidu. Ty jo? Taky je potřeba brát v potaz demografické rozložení uživatelů, protože cena. A taky celkový počet uživatelů jednotlivých systémů.

A sekání omezuji na androidí telefony v cenových hladinách jablek. Samozřejmě, že když si někdo koupí androidí telefon za bůra, tak to nebude žádný high end hardware.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19217
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od hamoun »

Kluci ... serte na to .. zbytečná diskuze a vynaložené úsilí .... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

Tady někdo asi má krátkou pamět. Pro mě únik hambatejch fotek z icloudu je nezapomenutelnej.
https://en.wikipedia.org/wiki/2014_cele ... photo_leak

Něco z novější doby:
Cybercriminals are stealing iOS users' face scans to break into mobile banking accounts
https://www.theregister.com/2024/02/15/ ... g_face_id/

Massive ad-fraud op dismantled after hitting millions of iOS devices
https://www.bleepingcomputer.com/news/s ... s-devices/
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

ad cloud - zásadně nepoužívám a nijak mě to neomezuje, zálohuju si lokálně. Tady nicméně nešlo o prolomení IOS a ukradení dat z telefonů, ale o ukradení dat z cloudu. Čili o koze a o voze...
ad face ID - zásadně nepoužívám pro nic kromě vodemykání telefonu, už vůbec by mě to nenapadlo použít pro bankovní aplikace. Nicméně v článku je uvedený, že mnohem větší průser byl s androjd zařízeníma, protože do IOS to museli natlačit obskurně přes beta testery... Takže bych to viděl na problém na uživatelově straně, když se nechal přesvědčit na to aby se přihlásil do beta programu a pak si stáhnul něco co nešlo přes store... A jen doplním, že face ID se z jabka nikam neodesílá, identifikace probíhá lokálně. Takže si myslím, že ty thajský organizace který pracovali se skenem xichtu nepracovali s face ID ale měly nějakej vlastní systém, kterej pracoval jen s fotkou a nikoli s face ID. Takže za mě opět ne chyba IOS.
ad vastflux - ano tady souhlasím, že to bylo svym spůsobem napadení ios přes apky, nicméně nebezpečnost tohodle útoku byla poměrně nízká, protože to nekradlo uživateli ani data ani prachy, defakto to jen těžilo výpočetní kapacitu zařízení podobně jako těžej kryptoměnaři. Uživatel možná zaznamenal zpomalení telefonu, to je tak všechno.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

@Chorche Zase utíkáš jinam. Psal si, "že se žádný napadání iOS masivně neděje.". Tak jsem Ti dal pár příkladů.To, že něco nepoužíváš nevypovídá nic o defaultní bezpečnosti daného sytému. A že ksichID napadá i Droid je taky irelevantní. Prostě masivní útoky využívající chyb iOS existují. Pro úplnost, u icloudu se Apple dušoval, že nešlo o chybu (leak) v icloudu, ale cílené hacknutí uživatelských účtů/telefonů.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2632
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

nikam neutíkám a trvám na tom, že žádný masivní napadaní ios se neděje
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

U mně milióny napadených zařízení je masivní útok. Howgh.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“