Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od masha »

Nastavuje se normálně bočním tlačítkem spolu s vyzváněním. V noci dávam režim letadlo nebo přepnu na vibrace, ale na tu hlasitost se musí myslet. Je fakt, že je to docela zvláštní proč to nejde nastavit separé jen na budík…
Jinak samozřejmě si taky nastavíš budíků kolik chceš a každý může hrát jinak, ale hlasitost extra nejde..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3878
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od puschpull »

ale hlasitost extra nejde
to je skoro tak blbej telefon jak Pixel od Googlu!
:-)))))))))))))))
Tedy zrovna tohle mi jde, ale po posledním update (každý měsíc máme v podstatě nový telefon) mi systém změnil tóny vyzvánění a budíku sám od sebe!
:-)))

Stejně bych si zase koupil Pixel.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od masha »

puschpull píše:ale hlasitost extra nejde
to je skoro tak blbej telefon jak Pixel od Googlu!
:-)))))))))))))))
Tedy zrovna tohle mi jde, ale po posledním update (každý měsíc máme v podstatě nový telefon) mi systém změnil tóny vyzvánění a budíku sám od sebe!
:-)))

Stejně bych si zase koupil Pixel.
Jo je to minimálně nesmysl.. ale když s tím žiješ od iphonu 2g tak už ti to ani nepřijde ObrázekObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3878
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od puschpull »

<:-< [FUCK PC] :(B-ooO :-€-oO [BANANA] [WINNER]
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

Hlavně, že to má 8 foťáků, samo to v Polabí vymyslí hory, ale takovouhle základní blbost to neumí. Ten předchozí model, tuším 5s to uměl.
Já bych to neřešil. Řekl bych si, je to sráč, ještě, že to nemám. Ale když mě ten kravál 4 x v tejdnu vzbudí, protože to žena každej druhej den zapomene ztlumit, tak mě to sere.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Majklaz »

HonzaCZ píše: úte dub 12, 2022 2:48 pm Mnohem líp než jakej telefon s jakým Androidem? Android není značka telefonů. :-)
Honzo telefonů s Androidem jsem měl několik, HTC Desire X, Cubot X17, Xiaomi Redmi 4X, a myslím si, že ještě jeden, na který si teď nevzpomenu. Neříkám, že ty telefony byly špatné (teda to HTC začalo zamrzat hodně brzo), ale po dvou letech, někdy dřív, někdy později, se ty telefony začaly hodně zpomalovat, některé zasekávat. Je fakt, že jsem nikdy neměl vlajkové lodě daných značek, ale lidé z okolí, co je mají / měli, je stejně po těch cca 2 letech měnili, protože už to nebylo to, co bývalo.

Třeba to Xiaomi mi vyhovovalo úplně maximálně a vydrželo mi téměř 4 roky, začalo výrazněji zpomalovat asi po třech letech. Ale dal jsem ho na užívání mamce, té ještě nějakou dobu poslouží.

Štve mě, když něco po +- 2 letech přeestane fungovat tak, jak má. To je hlavní důvod, proč jsem si koupil iphone. Teď koukám, že 8 vyšla v září 2017, já kupoval repasovanou v září 2021 a odezvu má stejnou, jako nový android. Rozhodně to nejde srovnávat s androidem po 4 letech.

Uvidím, co budu říkat za dva roky užívání, ale když se podívám na kamarády, co mají ještě iphone 7 a funguje jim bezvadně, tak věřím, že u toho vydržím a budu spokojenej. I ten repasovaný mě sice stál víc než nové Xiaomi, ale když vydrží mnohem dýl, nevadí mi to. Na druhou stranu nový iphone bych si nekoupil, protože mi to přijde dost drahý, na to že to je jen telefon.
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3878
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od puschpull »

Já takto nedal dopustit na Pixel 3. Po 3 letech šlapal pořád jako nový vyndaný z krabice. Nakonec jsem ho dal manželce, protože ona nový mobil nechtěla ten její starý byl už nepoužitelný (2x denně nabíjet, zasekával se foťák).
V té době přišel na trh Pixel 6 a 6Pro. Tak jsem neváhal.
Samozřejmě občas nadávám, ale neměnil bych. Trochu občas zlobí kombinace Android 12 a Android Auto. Nicméně zásadní problém vyřešil nákup originálního USB B - USB C kabelu od Googlu.
Fotoaparát je naprosto dokonalý. Rychlost a displej jsou také skvělé.

iPhony respektuji. Jsou to skvělé přístroje. Osobně bych si ho ale nekoupil. Jsem prostě "Googlista" :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

Android se mi zpomaloval a sekal jen na Evolveu. Se Samsungem Galaxy S nebo Xiaomi 3S, 9SE žádný problém. Jen mě sere ta krátká podpora. Třeba 9SE není ani 3 roky starej a podpora skončila tento týden a posledí bezpečnostní záplatu mám z dubna loňského roku. A co teď? Risknout flashnout MIUI 13 na nepodporovaný telefon? To se mi nechce. Nový mobil? Proč? A je vůbec nějaký malý do 160g s AMOLED?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od gerda »

No já jsem po období BlackBerry s OS BB 10:
- Z10
- Passport (nejlepší telefon, jaký jsem zatím kdy měl)
- Classic > po rozbití displeje na Passportu
- opravení displeje Passportu z5 Passport; opravdu odolný telefon a nechápu, jak mi tak hrubé zacházení mohl vydržet
- (ženě jsem pořídil DTEK50 a spokojenost - s Androidem; momentálně má nějaký Samsung)

pořídil na konci min. roku Unihertz Titan Pocket, protože není nad HW tlačítka! :) Došel po objednání s Číny myslím do týdne nebo 8 dnů, neskutečné. A už má taky pár pádů za sebou, šrámy, ale funguje. Hlavně, že jsem si k němu objednal to pouzdro... :)

PS. Silně jsem zvažoval ještě Pixel 4a a teď se dívám, že ta cena hodně povyskočila.
Naposledy upravil(a) gerda dne stř dub 13, 2022 11:19 am, celkem upraveno 1 x.
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

Majklaz píše: stř dub 13, 2022 8:29 am Honzo telefonů s Androidem jsem měl několik...
Mně jde zejména o to, co už tady padlo několikrát, že je prostě nesmysl říkat iPhone XY je lepší/horší než Android, protože jedno je konkrétní přístroj s nějakou verzí iOS a druhý je cokoliv myslitelný od Android 1 před asi 12 lety nebo kolika v nejdebilnějším levnym telefonu bez jakýchkoliv úprav až po Android 12 v highend samsungu se super vlastní grafickou nástavbou One UI. Je to prostě nesmyslný a nic neříkající srovnání. Každej výrobce telefonů s Androidem je má nějak odladěný, co se týče driverů pro HW, nějaký více či méně do systému prorostlý UI nástavby, někdo má celý ekosystémy spolu provázaných aplikací a dalšího HW. Takže srovnávejte srovnatelný. Konkrétní přístroje, i pokud srovnáváte Android přístroje, tak taky neříkáte, Android je lepší/horší než Android. :-DDD Prostě konkrétní telefon s konkrétním telefonem. Já neříkám, že někomu iPhone nemůže vyhovovat. Respektuju ten stav, že to někomu vyhovuje, ale já bych si to nepořídil - kvality iPhone a jeho ekosystému nerespektuju.

A pro pořádek, tak např. Samsung nabízí u většiny telefonů 5 let security support, já měl A5 2017 přes 4 roky a stále chodily security updaty. A ano, sekal se, protože prostě neměl storage, měl jsem tam moc aplikací, který bobtnaj a zabudovaných 32 GB prostě nestačilo. Když se resetoval do továrního nastavení, tak zase běhá krásně. Si to lidi neuvědomují, že to není žádná magie. Telefon je prostě počítač. Když budu mít v počítači 1 GB volnýho místa, a tunu aplikací, tak taky poběží na hovno a je jedno, jestli to bude Lenovo, Dell nebo třeba postavenej komp a bude v něm Win, Linux nebo Mac OS. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od RudaK »

Kdybych před vás dal dva úplně stejné telefony, ale naprosto stejné a jeden bude z USA (iPhone). Který bude lepší ?
Americký samozřejmě :-D
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od VDC »

No v tomhle případě bych teda musel konstatovat, že kdybys mě postavil před úplně dva stejný telefony, ale jeden byl z Koreje, tý Jižní pochopitelně, tak bych si vybral ten korejskej. :-D Zcela konkrétně Ťamťunk. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Majklaz »

Já vůbec nejsem zastánce iphonu a koupil jsem ho jen z toho důvodu, že jsem chtěl
a) telefon, co se mi nebude po dvou letech sekat - na Androidu se tohle povedlo jen tomu Xiaomi Redmi 4X, který mi jinak naprosto vyhovovalo. A aplikací apod jsem tam moc neměl, místa byl dostatek.
A pak taky hlavně (a to asi rozhodlo) za
b) něco, co se mi vejde do kapsy. Přijde mi, že ty telefony všechny hrozně nabobtnaly a jsou to strašný pádla. Jsem zvyklej nosit telefon v přední kapse u kalhot a s něčím takovým bych si ani nemohl přidřepnout a obout boty :D

Jo a co mi přijde asi nejhorší nezvyk při přechodu na iphone, je ten jejich stupidní autocorrect. V tomhle zlatej android! A jakýkoliv. Ty umí našeptávat podle kontextu, zpráva se dá napsat podle prvního slova jen přes našeptávač v některých případech a mnohem dřív si zapamatuje nový slova. iPhone se ještě nenaučil, že když píšu "ze", že tím myslím "že" v 90% případů. Vím, že to tam jde někde napřímo nastavit, ale já pořád tvrdošíjně čekám, jestli se to ten telefon sám naučí :D
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od parabolD »

Je třeba potlačit falešnou hrdost - iPhone sám od sebe neustoupí, je třeba nainstalovat jinou klávesnici, já třeba zůstal u SwiftKey, kupodivu jí Microsoft moc nezkurvil po koupi... Pak bez problému.
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Bodyšek »

Majklaz píše:Já vůbec nejsem zastánce iphonu a koupil jsem ho jen z toho důvodu, že jsem chtěl
a) telefon, co se mi nebude po dvou letech sekat - na Androidu se tohle povedlo jen tomu Xiaomi Redmi 4X, který mi jinak naprosto vyhovovalo. A aplikací apod jsem tam moc neměl, místa byl dostatek.
A pak taky hlavně (a to asi rozhodlo) za
b) něco, co se mi vejde do kapsy. Přijde mi, že ty telefony všechny hrozně nabobtnaly a jsou to strašný pádla. Jsem zvyklej nosit telefon v přední kapse u kalhot a s něčím takovým bych si ani nemohl přidřepnout a obout boty :D

Jo a co mi přijde asi nejhorší nezvyk při přechodu na iphone, je ten jejich stupidní autocorrect. V tomhle zlatej android! A jakýkoliv. Ty umí našeptávat podle kontextu, zpráva se dá napsat podle prvního slova jen přes našeptávač v některých případech a mnohem dřív si zapamatuje nový slova. iPhone se ještě nenaučil, že když píšu "ze", že tím myslím "že" v 90% případů. Vím, že to tam jde někde napřímo nastavit, ale já pořád tvrdošíjně čekám, jestli se to ten telefon sám naučí :D
Ta klávesnice po pravdě je silena Obrázek. Taky jsem si na to dlouho zvykal a za jak kdyby ten telefon musíš kontrolovat at nepíše bláboly nebo blbe kecy Obrázek. Ale možná tam jde nahrát i jiná klávesnice. Nezkoušel jsem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“