Naši mobilní mazlíčci

Odpovědět

Jakou značku mobilu právě používáte?

Xiaomi
14
18%
Apple iPhone
24
31%
Samsung
16
21%
Huawei
2
3%
Honor
2
3%
Google
4
5%
OnePlus
2
3%
Motorola
3
4%
Sony
3
4%
jinou
8
10%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22785
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Reklamu jsem na androidu neviděl ani nepamatuju :-) Každopádně používat smartphone se starým softwarem, na který je kilometrový seznam známých zranitelností, bych úplně nechtěl... a pokud výrobce ty updaty záměrně zmrší tak, aby starší železo s nima nefungovalo, tak bych si to asi nekoupil už z principu, ať je to úžasné jak chce :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2629
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

tak voni japka obecně sou daleko míň zranitelnější neš na generátorech reklamy :-D Žádnýho vejra třeba sem tam ještě nepotkal. A jak řikam, mam srovnání páč používam vobojí a nejsem vortodoxní zastánce ani jednoho.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22785
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

Tak určitě...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22001
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

@Chorche Jako myslíš "dobrý den, já jsem vir a teď budu bydlet ve tvym jabku"? 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19205
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od hamoun »

@HonzaCZ v jabku bydli jen cervi .. :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2629
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

hele můžete na todle téma klidně vyvolat flame, ale já sem f klidu, poněvač jaxem řek, používam vobojí, takže si můžu vobjektivně srovnat co a jak ;-) Nejrači bych se vrátil k SE c702 a ty patlafony měl dedikovaný mimo telefonování, ale uš takle sebou taham 3 verky...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22001
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od HonzaCZ »

K objektivnímu srovnání bezpečnosti a náchylnosti na zranitelnosti musíš mít nějaký odpovídající znalosti. Takže sorry, ale jenom to, že vlastníš a požíváš obě zařízení neimplikuje, že dokážeš tyto vlastnosti objektivně srovnat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2629
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2629
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

nehledě na to, že na androjdu kdejaká apka chce šmírácky přístup k věcem do kerejch jí nic neni... nevim proč by kalkulačka měla mít přísup k mikrofonu nebo k telefonnímu seznamu atd. A kdyš to zakážeš, tak odmítne fungovat. U japka si povolení přístupů můžeš nastavit podle svýho a apky fungujou a neremcaj i bez přístupů. Androjd chápu naopak kvůli warezu, ale s tim že chápu ty rizika s tim spojený a počítam s tim, že se to zaviruje dříf nebo pozdějc. Japko používam 6 let a nezavirovalo, respektive nemělo ani náznak toho že by mohlo. U Androjdu sem to zezačátku řešil furt, zvlášť v době kdy sem používal růtnutej telefon. Dneska to mam jen jako dedidkovaný zařízení pro navigace a jako monitor k dronu s patchnutou vovládací apkou.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

:-D To nevymyslíš. Bod 1 = security by obscurity :-D Body 2 a 3 souvisí s viry jak? :-/ A nenapsal jsi tu náhodou, že oddaluješ aktualizace co jen to jde, tedy aktivně jdeš proti bodu 3?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

Chorche píše: úte dub 16, 2024 3:44 pm nehledě na to, že na androjdu kdejaká apka chce šmírácky přístup k věcem do kerejch jí nic neni... nevim proč by kalkulačka měla mít přísup k mikrofonu nebo k telefonnímu seznamu atd. A kdyš to zakážeš, tak odmítne fungovat. U japka si povolení přístupů můžeš nastavit podle svýho a apky fungujou a neremcaj i bez přístupů. Androjd chápu naopak kvůli warezu, ale s tim že chápu ty rizika s tim spojený a počítam s tim, že se to zaviruje dříf nebo pozdějc. Japko používam 6 let a nezavirovalo, respektive nemělo ani náznak toho že by mohlo. U Androjdu sem to zezačátku řešil furt, zvlášť v době kdy sem používal růtnutej telefon. Dneska to mam jen jako dedidkovaný zařízení pro navigace a jako monitor k dronu s patchnutou vovládací apkou.
Nějaký konkrétní příklad by nebyl?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3940
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od puschpull »

Pixel má Android a můžu si nastavit pro kažou appku všechno tak jak mi vyhovuje
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2629
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od Chorche »

bod 2 - androjd používám právě proto že na něj sou patchnutý apky mimo gůgl vobchod... A počítám s rizikem který s tim souvisí. U japka nemam jailbreak a tak stahuju jen z app storu.
Konkrétní příklad si najdi sám, já ty apky který todle po mě chtěly vyhodil a nepoužívám. Nenosim to v hlavě. Ale z principu to tak bylo. Když si nedal povolení, apka nepracovala. Jo androjd od nějaký verze umožnil si povolení vypínat, ale to bylo jaksi k ničemu, když apka bez povolení nefachala...
Každopádně, "zadřenejch" androjdů vidim kolem sebe mraky, několikrát sem byl svědkem toho jak telefon letěl proti zdi, protože to majitel už psychicky neunes. U japka sem takovou situaci ještě nezažil.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22785
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od spm »

že Android dovoluje, po explicitním nastavení, nainstalovat aplikaci staženou libovolně odkudkoliv nemá co do činění s tím jak to je nebo není bezpečný systém. Ano, na 99% se to tím zaviruje, ale je to způsobeno přímou akcí toho uživatele. Taky mě se to, alespoň pokud vím, nikdy nestalo, stejně jako po mě kalkulačka nechtěla přístup k mikrofonu, protože používám tu, co v tom telefonu je a ne tu, co jsem stáhl na warez fórum. Takže z hlediska bezpečnosti si nemyslím, že by mezi těmi dvoumi systémy byl nějaký zásadní rozdíl, pokud se uživatel, cíleně, po explicitním nastavení, nesnaží to zařízení nakazit instalováním kdejaké kokotiny stažené kdo ví odkud. Naopak neinstalování bezpečnostních aktualizací na tu bezpečnost má vliv a to poměrně dost zásadní. Takže představa, že když si koupím jabko, tak na něj nikdy nenainstaluju žádný update a bude to bezpečný, je prostě úplně mylná...

(A ano, přiznám se, že ten odkazovaný článek jsem nečetl, protože jít si číst na zbozi.cz něco o IT security je stejné, jako hledat vážné informace o motorismu na autoforu nebo autozive :-D )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Naši mobilní mazlíčci

Příspěvek od JRJ »

@Chorche Hele nehodlám ztrácet čas hledáním píčovin. Pokud chceš něco tvrdit, je na Tobě, abys to doložil. Já když se například podívám na oprávnění aplikací:
1713275957093.jpg
Tak vidím, že příspup k mikrofonu jich má jen 8. A všech 60+ aplikací včetně Tebou zmiňované kalkulačky funguje správně.

To, že děláš na Droidu píčoviny neznamená, že je defaulně míň bezpečnej než Jabko. Dovolím si tvrdit, že ty zadřený Droidy jsou/byly od uživatelů, který dělali věci, kterým nerozumněli. Toto opět nevypovídá nic o Droidí bezpečnosti. A ještě zpět k bodu 1. Closed source SW naopak může lépe skrývat backdoory, protože ten kód nikdo mimo firmu nevidí. Myslíš, že kdyby Google něco do AOSP propašoval, tak si toho nikdo nevšimne a neudělá humbuk?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“