O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Tapan »

A to tě nesere, jak máš ten monitor vůči tý skříňce vyosenej? :⁠-⁠)
Jinak perfektní využití malého prostoru. Líbí :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak jako přidělal jsem ho blbě, protože naměřit v tomhle prostoru na zeď ten otočnej a pohybovej držák na zeď (kterej tam být musí, protože jinak nejde otevřít tu skříňku od tiskárny) byla taková onanie... :-DDD Ale budiž pro moji OCD útěchou, že tam stejně není dost místa na to, aby ten monitor byl na středu, ikdybych to vyměřil líp :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5552
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Holaňďanka »

Já myslím, že na takovém pidi prostoru je vůbec rád, že to tam dostal
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

lidi .. vy jste sikovni .. kde se da sehnat klavesa do notebooku tak, abych to nemusel nikam posilat??
je to sice v zaruce , ale na posilani a jine kraviny nemam cas ..

psal jsem na asus ..
psal jsem na https://www.klavesydoklavesnic.cz/

uvitam jakoukoliv cestu .. bez leveho ctrl jsem jak bez ruky ..
ted mi pripada, ze je to snad nejpouzivanejsi klavesa ...

notas ASUS UX5100ZM N6N0CV00D601229

levý ctrl

ulomilo se neco na te krytce (chybi jedna nozka) .. vnitrek v notasu vypada ok .. doufam .. bo jsme slepy :D

(jo a ten bordel na fotkach mezi klavesama beznym okem nevidim ... :D )

diky za cokoliv ...
Přílohy
20230307_142037.jpg
20230307_142058.jpg
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Co jsi pařil? Nějakou arkádovku, co? :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

jo .... to programovani je jak postup arkadovkou .. :D
.. proc maji vsechny klavesove zkratky CRTL a neco na leve pulce klavesnice??
.. uz jsem si dal mys doleva, ze to pujde, ale nemam "chvaty" pravou rukou s pravym ctrl naucene .. ::-(((
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Přemapuj ctrl na winkey nebo tak něco. Nebo externí klávesnice. Já teda nechápu, jak někdo na tý notebookový může něco dělat. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od VDC »

Jendo to je parádní !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od puschpull »

Tohle je mazec!!

https://chat.openai.com/chat

Dnes jsem uskutečnil svůj první rozhovor s umělou inteligencí
puschel@post.cz
Ahoj. Jsem tu poprvé. Co mi o sobě řekneš?
Ahoj! Jsem ChatGPT, velký jazykový model vytvořený společností OpenAI. Jsem virtuální asistent a moje funkce je odpovídat na různé otázky a poskytovat informace na různá témata. Nemám vlastní osobnost ani vědomí, ale mohu vám pomoci najít informace, řešit problémy, odpovědět na otázky a podobně. Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte mě zeptat!



puschel@post.cz
Pokud bys měl nepřehlednou knihovnu (sbírku knih) jak bys ji uspořádal?
Existuje několik různých způsobů, jak organizovat knihovnu, a každý z nich může být vhodný pro různé potřeby. Zde je několik možností:

Abecedně podle autora: Tento způsob je velmi jednoduchý a běžně používaný. Knihy jsou uspořádány podle příjmení autora a následně podle abecedy. Tento způsob uspořádání knih zaručuje, že najdete knihu rychle a snadno.

Podle žánru: Tento způsob uspořádání knih je založen na jejich žánru, jako jsou např. detektivky, romány, sci-fi atd. Tento způsob uspořádání knih umožňuje snadno najít knihy, které odpovídají vašim zájmům.

Podle věku čtenářů: Pokud v knihovně máte knihy pro různé věkové kategorie, můžete je uspořádat podle věku čtenářů, jako jsou např. dětské knihy, knihy pro mládež, dospělé atd. Tento způsob uspořádání knih pomůže při výběru knihy pro konkrétní věkovou kategorii.

Podle velikosti knih: Tento způsob uspořádání knih je založen na velikosti knih, takže můžete mít např. malé knihy na jedné polici a větší knihy na jiné polici. Tento způsob uspořádání knih může vypadat velmi esteticky příjemně a také pomáhá udržovat knihy v dobrém stavu.

Podle vlastního uvážení: Nakonec, pokud se nechcete řídit žádným konkrétním způsobem uspořádání, můžete knihy uspořádat podle svého uvážení a preference. Můžete je třeba uspořádat podle barvy, oblíbeného autora, oblíbeného tématu, atd.

Důležité je, aby způsob organizace knih byl logický a snadno srozumitelný pro vás i pro ostatní uživatele knihovny, kteří mohou knihovnu používat.




puschel@post.cz
Děkuji. To byla velmi dobrá odpověď.
Rád jsem pomohl! Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte se zeptat.




puschel@post.cz
Kolika jazyky komunikuješ?
Jako jazykový model, který byl trénován na velkém množství textu, mám schopnost komunikovat a porozumět více než 100 jazykům, včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny, němčiny, čínštiny, japonštiny a mnoha dalších. Můžu být tedy nápomocen v mnoha jazycích.




puschel@post.cz
Víš jak se jmenuji?
Omlouvám se, ale jako virtuální asistent nemám přístup k informacím o vaší totožnosti, pokud mi je nezadáte. Jsem zde, abych odpověděl na vaše otázky a poskytl vám informace na různá témata. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat.




puschel@post.cz
Víš z jaké země píšu tyto dotazy?
Jako virtuální asistent nemám přístup k vaší geografické poloze nebo IP adrese, takže nemohu určit, z jaké země píšete tyto dotazy. Můžeme však diskutovat o jakémkoliv tématu, které vás zajímá, bez ohledu na vaši geografickou polohu.




puschel@post.cz
Kdo ti může změnit tato omezení?
Moje omezení jsou určena mým programováním a funkcemi, které byly navrženy mými tvůrci. Tyto funkce a omezení nelze změnit jednoduše tak, že by je někdo upravil. Nicméně, můj vývojářský tým stále pracuje na vylepšeních a aktualizacích, aby mohly být mé schopnosti a možnosti rozšířeny v budoucnu.




puschel@post.cz
Takže až se příště, v dalších dnech, něco zeptám, tak se nemohu odvolat na náš tento dnešní dialog? Nebudeš si ho pamatovat?
Jako jazykový model si pamatuji textový obsah na základě toho, co mi uživatel napsal. Pokud tedy budete pokračovat v rozhovoru s tímto účtem a budete se ptát na předchozí rozhovory nebo informace, které jste mi již poskytl, budu schopen zobrazit tuto konverzaci. Nicméně, jako virtuální asistent nemám schopnost ukládat nebo používat informace o identitě uživatele, takže se nebudu schopen odkazovat na vaše osobní informace nebo historii.




puschel@post.cz
Tak to je podstatná infotrmace. Děkuji za dnešní, můj první, rozhovor. Těšilo mě a jsem spokojen s tvými schopnostmi. Na slyšenou někdy příště. :-)
Rád jsem pomohl a těším se na další příležitost, kdy vám mohu pomoci. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se zeptat. Mějte se dobře!
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od OndraH »

spm píše: úte bře 07, 2023 8:13 am Tak a zbytek mého ponkového počítače :-) Protože ten pracovní kout je spíš malý než velký, tak mi do oka spadnul úzký prostor, co zbyl mezi skříní s tiskárnama a ponkem. Ten prostor je tak malý, že stejně nijak moc smysluplně využít nešel. Kdysi dávno jsem ještě u Honzy zachránil monitor, co chtěl hodit do sběrného odpadu, který byl ještě 4:3, takže se do toho úzkého prostoru vešel. Moje další myšlenka pak byla nastavit tu přidělanou pracovní desku další, na kterou by se dala ta klávesnice. Jenže když jsem to konečně začal realizovat, tak tady přišel první problém - to nastavení bylo poměrně dost úzké a ten prostor je tak úzký, že k němu nejde moc dojít a dojet na kolečkové židli už vůbec. Takže bych prostě tu klávesnici měl strašně daleko a při psaní na ní vypadal jak zombie. Kdyby se ta police zase udělala hlubší, tak to bude vypadat hrozně blbě.

Tenkrát jednoho místního mistra (asi nemusím psát, počítám, že to podle fotek poznáte bez problémů :-D) napadlo místo police udělat skříňku, kde jako police budou sloužit dvířka . A tak to změřil a vyrobil.

Funguje to úplně geniálně, protože při vyklopení na to normálně dosáhnu a zároveň to v tom stísněnym prostoru vychází úplně naprosto přesně, že to nepřekáží (aka při vyklopení se dají ještě používat šuplíky a tiskárny). A variace se skříňkou má navíc tu výhodu, že se ten samotný počítač a elektrika k tomu (nechtěl jsem tam, z prostorových důvodů, dávat normální prodlužku, takže přišly na řadu štípačky a lisovací kleště :-D) se schová do té skříňky a nikde to vidět neni. Ta 40% ortho klávesnice s trackballem se do toho vejde naprosto přesně :-D A aby se to nemuselo furt uklízet, tak jsem je na dvířka nalepil na dual lock, takže se to zavírá tak, jak to je :-)

Mám radost :-) (Ikdyž největší sláva patří velkému staviteli, protože já bych vymyslel a postavil prdlajs :-DDD Takže Díky ,,,,| (*_^) |,,,, )
Rozhodně bych se nenazýval mistrem ani velkým stavitelem, ale bylo mi potěšením realizovat něco takového a děkuju za slova uznání :-)
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od puschpull »

Ladím si nějaké scripty v php/css/html na localhost (WAMP Server)
Potřeboval bych něco, aby se mi stránka, kde si to zobrazuji, automaticky sama udělala refresh (reload) při změně jakéhokoliv zdrojového kódu (css, html i php)
Nějaký nápad?
Používám Chrome, W11 64, PHPStorm,

(Hodně jsem dnes pátral na webech a kloudné řešení jsem nenašel ..)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

https://www.jetbrains.com/help/phpstorm ... iting.html

Pak se tam dá taky nastavit hooky při uložení souboru, že to zavolá skript.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od puschpull »

HonzaCZ píše: ned bře 12, 2023 6:23 pm https://www.jetbrains.com/help/phpstorm ... iting.html

Pak se tam dá taky nastavit hooky při uložení souboru, že to zavolá skript.
o tomhle ( a mraky jinách věcí) samozřejmě vím, ale nedaří se mi to zprovoznit.
(Zůstává bílá stránka)
Zatím to dělám tak, že mám zvláštní okno v Chrome a tam dám klik prostředním tlačátkem myši (zož mám nastveno jako CTRL + F5)
Ale nedaří se mi to zautomatizovat, aby se udělal refresh při změne kódu. Nějak to souvisí s Debuggingem, s node.js ?? a nastavením web serveru a live preview.
To ruční klinutí na okno na druhém monitoru je asi nejjistější
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

S JS to souviset musí. Ta stránka si musí načíst nějaký JS kód, co jí refreshne, když je potřeba. Páč jinak nevím, jak bys chtěl ten prohlížeč donutit refreshnout zrovna nějaký konkrétní tab. :-)

U nás kodéři používají patternlab a ten má live reload přímo zabudovaný. Ono by to ani jinak nešlo, protože tam je tuna kódu, co se musí postprocesovat.

Třeba tady je extension pro Firefox, co umí triggerovat reload zvenku: https://github.com/sirthias/triggered-reload

Jestli ti nefunguje to zabudovaný, tak asi děláš něco špatně. Samozřejmě musíš mít správnou konfiguraci web serveru v phpstormu, protože když tam máš PHP, tak to musí běhat přes něj, nebo aspoň přes php, aby se ten kód spustil.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od puschpull »

To on se spustí, jen mám problém (zatím) s tím live preview. PHP v náhledu funguje, jen se prostě musí načíst vždy znovu ručně
No ještě to bude nějaký čas boj. :-)
Ale já to nakonec dám, jsem v tomhle trpělivý. Občas se prostě někde po nějakých 50-100 marných pokusech zeptám, ... a pak pokračuji.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“