O počítačích a věcech okolo...

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Makovica »

Harous píše:Na webu Synology 7.0.1 ke stažení je. Akorát mám pocit, že se ta instalace musela potvrdit, určitě to nejelo automaticky...
https://www.synology.com/cs-cz/support/ ... 7.0#system
Ked som upgradoval na 7 jednu z nasich FS3400, tak som samozrejme pozeral , ci je aj na moju 215j a bolo tam (a v release notes stale je uvedene), ze by Syno malo mat aspon 1GB RAM. Co 215j a ani 216j nema.
Na druhu stranu to tam je uvedene ako kompatibilne, tak neviem, co tym chcu povedat. RAM mam podla mna onboard.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19154
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od hamoun »

For the models below, you can only download the upgrade patch from Synology Download Center because you won't receive notifications for this update on your DSM.
15-Series: ... DS215+, DS215j, ....

https://www.synology.com/cs-cz/support/ ... 7.0#system

jdu na to .. dik :)
škoda superb
ex WRX 2008
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Makovica »

Ked vidim, co vsetko v 7 disablovali, kaslem na to.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Mira »

Nemá někdo zkušenost s NTB Dell Vostro řady 15? Má to takový divný šasi - výklopný pant a myslím, že to asi není dobrý řešení pro dost častý otvor/zatvor. Viz. https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/vo ... d?~ck=anav
Mám strach z trvanlivosti toho provedení.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Goba »

o čem pochybuješ ? jasně tam píšou odolná konstrukce :
Vytvořen s ohledem na výdrž: Těm, kdo jsou neustále na cestách, nabízí notebook Vostro 15 5502 odolnou konstrukci, která prošla 14 různými vojenskými testy, takže notebook zvládne reálné podmínky při práci na cestách.

Provedení pantů je v podstatě všude identické, jen tady máš jinde posunutou osu otáčení = proto to vypadá že vrchní kryt zajíždí dozadu a dolů pod tělo notebooku a zlepšuje tak chlazení/odvětrání ze spodu...což je další úspora baterie/výdrž
a toto řešení už jsem někde viděl i od Lenova

co nám chodí na servis, tak panty kolabujou jen u tohoto: Dell Vostro 15 5568 P62F
tam za to navíc nemůžou panty, ale uchycení pantů v horním krytu s klávesnicí, je to příliš tenké a vytrhají se šroubky, čím tenčí notebook, tím větší riziko, že není odolná konstrukce
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od JRJ »

Mira píše: pát lis 26, 2021 1:39 pm Nemá někdo zkušenost s NTB Dell Vostro řady 15? Má to takový divný šasi - výklopný pant a myslím, že to asi není dobrý řešení pro dost častý otvor/zatvor. Viz. https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/vo ... d?~ck=anav
Mám strach z trvanlivosti toho provedení.
Asi přijde na uživatele. Zacházení mé dcery to dlouho nevydrželo. :-D Ale to nic neznamená. Konkrétně se jí vysypaly šroubky v šasi, které poztrácela a pak byl k prasknutí displaye jen krůček. Tak jsem jí pořídil Lenovo Yoga Duet. Tam nejsou panty žádný.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3915
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od puschpull »

puschpull píše: ned lis 21, 2021 9:06 pm HonzaCZ, případně další odborníci. Potřeboval bych poradit.
Taková triviální věc, jakou je to, abych mohl multimediální soubory z NAS (Synology) přehrávat v TV v obýváku.
Doma máme ethernet v každé místnosti, i wifi dostupnou všude. Samozřejmě drát je drát.
Z TV se dostanu do mého PC v pracovně, na sdílené složky.
Ale zaboha se nejsem schopen propojit s NAS. TV tu NAS vidí, ale pokud zadám uživatelské jméno a heslo, tak se znovu zobrazí, prakticky okamžitě, opět jen okno pro přihlášení.
Z mobilu se pomocí mé oblíbené aplikace File Manager +, v pohodě připojím přes protokol smb jak na sdílené složky v PC tak na NAS. Tato apka ale není k dispozici v Android TV.
Protokol smb využívá i TV, ale jak říkám, nespojím se.
Zkusiul jsem tedy UPnP a na NAS se dostanu, ale jen na interní disky. K NAS mám dva USB HDD a tam se nedostanu.
Přes mobil vše funguje.
Potřeboval bych vědět, jak nastavit smb v NAS tak, abych se tam po zadání jmena a hesla z TV, dostal.
Sítím moc nerozumím a vždy když s něčím takovým v nastavení laboruji, tak mám obavu, abych si pomrvil ještě to co nějak funguje.
Děkuji
Hm, tak jsem provedl (z jiných důvodů, "Factory Reset" té TV. (Se systémem Android TV, ...)
Pak jsem zkoušel nějaký zabudovaný správce souborů
X-plore File Manager
https://play.google.com/store/apps/deta ... mes.Xplore
a s ním jsem se jak na PC tak na NAS (v domácí síti, přes kabel/ethernet) dostal všude kde jsem chtěl.
No a tak jsem opět nainstaloval VLC Player a s ním jsem se opwět dostal jen na PC a na NAS ne.
:-(
Tentokrát mi to nedaklo a nakonec jsem v rozšířeném nastavení srušil defaultně zaškrtnutou - podporu SMB 1.0
No a pak už jsem se přihásil do NAS bez potíží.
:-)
No jo no....

[BANANA] :-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak super, že ti to už funguje. :-) 👍
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od klicnik »

Mira píše: pát lis 26, 2021 1:39 pm Nemá někdo zkušenost s NTB Dell Vostro řady 15? Má to takový divný šasi - výklopný pant a myslím, že to asi není dobrý řešení pro dost častý otvor/zatvor. Viz. https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/vo ... d?~ck=anav
Mám strach z trvanlivosti toho provedení.
Mam to ted u sebe na testy, jak 14", tak 15" variantu. Nevidim v tomhle provedeni pantu zadny problem.

Kryt displeje ani vrch chassis nepusobi plastove, spis to bude nejaky hlinik (?), na omak studene.
Nejakyho tuknuti bych se bal jenom ze spodni strany; jak dekl, tak krytka pantu je plast.

Jeste mi u tehle konstrukce pripada jako vyhoda, ze spodek notebooku s pruduchy pro nasavani je oproti beznym "nozickam" treba o pul centimetru vys v luftu a lip se to tak chladi (min se ti prohreje stul/podlozka).
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od HonzaCZ »

Spíš hořčík se používá, resp. nějaký slitiny hořčíku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od klicnik »

Clovece, nevim. Prvni notas, co jsem si pro sebe kupoval (kolem roku 2006, za necelych 20kKc), byl stopro hlinik. Ale uz tehda snad horcikovy tela vyrabelo tehda IBM - pravda, v jinym segmentu s uplne jinou cenovkou.

Tady jsem z toho trosku prekvapenej - spolu s timhle Vostrem tu mam i vyssi radu (Inspiron), ktera se pro zmenu zda byt cela v plastu (udajne z velke casti za pouziti recyklatu). Asi tomu hodne duveruji, kdyz s tim jdou do klicoveho produktu.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Tak mám novou hračku. Pocity jsou teda zatím dost smíšený :-DDD

Začalo to tím, že po vybalení z krabice jsem si všiml, že to má jenom jeden USB-A port. Jelikož v něm nosím a potřebuju Yubi klíč, tak mám vlastně 0 USB-A portů. Jakou oukej, máme tu USB-C, nějaký pokrok je potřeba. Ale ty USB-C porty tam jsou dva a nemá to separátní port na nabíjení, tedy nabíječka se strká zase do USB-C portu. Takže ikdyž si koupím USB-C klíč, výsledkem je, že mám zase nula portů. Starej notebook měl 1xC a 2xA a separátní nabíjecí konektor, takže tady je vlastně o jeden míň.

O chvíli později jsem si všiml, že už to nemá ani ethernetový port. To mě teda nasralo možná ještě víc; pro system admina je to taková úplně nepotřebná věc :-DDD

Systém jsem do toho ještě nenalil, pač s tím teď taky trochu bojuju... chtěl jsem to píchnout do sítě přes tu blbou dockinu (která ethernet port má, ikdyž zase zrovna na ní zrovna já ten ethernet port nepotřebuju vůbec), ale nepoznává mi jí to :-DDD

Dockina má jinak USB-A porty 3. To taky není zrovna mnoho. Nemít hub v každym monitoru, tak to vyžeru jenom klávesnicí/myší a diskem. Holt pokrok nezastavíš... (O tom, že dockina nemá ani 3,5mm jacka, protože kvůli součástkám přestaly dodávat ty, co ho měly, ani nemluvím).

No, doufám, že ten výkon na tom výrazně lepší bude, protože jinak mě to zatím spíš sere :-DDD A vůbec tohle módu nechápu. Jako nevim k čemu mi je platný, že je to o 1mm tenčí a má to o 3mm menší rámeček kolem displaye, když si pak musím dokoupit a v tašce tahat 3 prdele krabiček napíchanejch do USB portů, aby to mělo stejnou funkcionalitu. (A když s tím člověk balancuje v ruce někde u racku, tak je taky fajn, když z toho visí divný krabičky na USB-C portu bez aretace).
Přílohy
20211129_100410.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14868
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od Tapan »

Ale je to hezký, jak je to nový a ještě to není ochramaný a v klávesnici nejsou drobky :-)
Hele a umíš ty vůbec na tý jednodílný klávesnici psát? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Jo, to zatim jo, uvidime jak dlouho to vydrzi. Tu parodii na touchpad zase pomazali lubrikantem, nejde na tom asi udrzet prst :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: O počítačích a věcech okolo...

Příspěvek od spm »

Jo, abych nezapomněl, ve víku to má asi 4 kamery, jedna jde přetáhnout krytkou. Takovou kokotinu tam daj. A ani to nešlo objednat bez toho. Protože kameru nepotřebuju ani jednu :-D

No nic, jdu tam zkusit nalít systém...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“