Oprava přední nápravy - náboj, ložiska, čep

Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava přední nápravy - náboj, ložiska, čep

Příspěvek od Doro »

Pěkné video. Už sem si stáhnul, jak mění ložisko. Asik si taky udělám jednoduchý přípravek a vyměním až bude třeba doma.
Teď sem měl o víkendu kuchlou celou přední poloosu, vyměnil obě manžety a řádně si prohlédl, jak funguje vnitřní kloub (proč, vysvětlím v rámci Makedonie). A jako již tolikráte sem objevoval ameriku a nemoh sundat vnější kloub "nastojato", nebo-li sundat/vyklepnout tyč. Což mě zdrželo v plánu vyměnit to na autě a hold šla celá poloosa ven a do svěráku. Pak už to bylo snadné.
Zajímavý v tom videu je postup demontáže dlouhého šroubu ze zadní těhlice. To sem řešil loni a nakonec, bo se ani nehnul, sem výměnu poloosy řešil demontáží zadního diferáku - mám to již dobře nacvičeno a vím, kam hrábnout :-DDD , takže to bylo rozhodně rychlejší.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Oprava přední nápravy - náboj, ložiska, čep

Příspěvek od Čibi »

Doro píše: Zajímavý v tom videu je postup demontáže dlouhého šroubu ze zadní těhlice. To sem řešil loni a nakonec, bo se ani nehnul, sem výměnu poloosy řešil demontáží zadního diferáku - mám to již dobře nacvičeno a vím, kam hrábnout , takže to bylo rozhodně rychlejší.
Můžeš dát odkaz na tuhle výměnu? mě to taky nešlo, je to zarezlé, že se to vůbec nehne.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Oprava přední nápravy - náboj, ložiska, čep

Příspěvek od Nemmo »

...měnil jsem všechna 4 ložiska, komplet vše zarezlé LP ložisko vysypané, výsledek 3 ze 4 těhlic nutno vrakovat ....a jeden zničenej lis ....
Odpovědět

Zpět na „Forester“