Lestenka

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Lestenka

Příspěvek od davidherda »

chuckee píše: Na laku nic není, zůstalo to jen na oknech. Je to těma zaschlými kapkami posete.
To si piš že tam jsou, buď už jsi šmidlovokej a nebo se dívaš pod špatným úhlem.

Pokud auto nevysušíš ručníkem, tak tam budou vždy,no a i po kvalitním sušení správným ručníkem je hromada prostoru na sebemrskání s přípravkama na do leštění :-)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Lestenka

Příspěvek od Mira »

Já jsem byl v sobotu na bezkontaktní, abych poté co to uschlo zjistil jak jsem nedokonalý a auto flekatý. Tak v neděli k Boby na textilní kartáče a pak to bylo čistý. K dokonalosti to stačí utřít dosucha jelenicí.
Teď ještě sidolem vejfuk. Pokud je sidol jak býval kdysi. Sice smrděl, ale leštil skvěle.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Lestenka

Příspěvek od PeteBiggy »

davidherda píše:...no a i po kvalitním sušení správným ručníkem je hromada prostoru na sebemrskání s přípravkama na do leštění
:-D Hezky řečeno.
Ale právě proto doporučuji přípravky typu Car Wax od Optimumu. Je to strašně elegantní záležitost, sušíte a zároveň nanášíte ochranu, voskujete. A nebo pokud na autě již máte nanesenou nějakou ochranu, ať už tvrdý vosk či keramiku, tak použít detailer, který je možné nanášet na mokrý povrch. Tedy taktéž si stříkat pod hadru při sušení. Pak je ten výsledek perfektní ihned po usušení =) Pak se již netřeba sebemrskat ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Lestenka

Příspěvek od chuckee »

Objednal jsem CarPro Spotless na ty kapky a Car Wax od Optimum potom na ošetření laku, tak jsem zvědavý, jak to zabere.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Lestenka

Příspěvek od PeteBiggy »

No tak to je cajk. Ono i když bys to umyl poctivě ručně a pak pořádně vysušil/navoskoval Car Waxem, tak by ses toho zbavil i jen takhle...
Edit: Ještě samozřejmě dodám, že je potřeba dodržovat zásady techniky mytí a sušení. Takže žádná žlutá měkká houba a na sušení svetr po tátovi, jak je mezi lidmi běžně zvykem...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Lestenka

Příspěvek od chuckee »

Tak fleky jsou pryč a díky PeteBiggy za tip na vosk. Auto vypadá jak když jsem ho přebíral ze salonu
Přílohy
IMG_20190317_141905.jpg
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Lestenka

Příspěvek od Michal82 »

Ahoj.Vyskočil na mě ťeď ma internetu leštěnka od Willson- tekuté sklo.Má s tím někdo skušenost?
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Lestenka

Příspěvek od Michal82 »

Jinak, jsem tady četl ja je to s tím na Sucho.Mám vyzkoušeno.na pneu a kola supr přípravek.ale na karoserii mám skušenost že to dlouho vevydrží.je třeba obnovovat.Nevím jakou mají skušenost mají ostatní
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lestenka

Příspěvek od námořník »

Používá někdo doma reverzní osmózu na úpravu vody? Pokud se nepletu, tak by pak neměly na autě zůstávat ty zbytky a tím pádem bych nemusel sušit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Lestenka

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:Používá někdo doma reverzní osmózu na úpravu vody? Pokud se nepletu, tak by pak neměly na autě zůstávat ty zbytky a tím pádem bych nemusel sušit.
Tohle by mě teda taky zajímalo...jak změkčit vodu. Pokud se rozhodnu auto pořádně umýt tak, jak se má, tak mi to sušení už ani tak nevadí, pač stejně přitom voskuju. Ale kolikrát je potřeba či by stačilo auto jen prostě opláchnout, ale díky tvrdé vodě to prostě není reálné, kór na tmavých lacích. A kontaktní metodou se sušící útěrkou na jen opláchnuté resp. tedy nedokonale umyté auto může jít jen leda tak blázen...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lestenka

Příspěvek od námořník »

Já narazil na tenhle článek
https://www.detailingblog.cz/domaci-vyr ... -myti-aut/
Pak už stačí jenom hledat filtry. Třeba tady
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... -ro3-75gpd
Vyřešit uskladnění- sud, samonasávací wapku mám, takže já mám jasno :-D . Jenom me zajímalo jestli už měl někdo jasno přede mnou a má nějaké zkušenosti.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Lestenka

Příspěvek od PeteBiggy »

Hmm, zajímavé... Díky za článek, zkusím pokoumat... :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lestenka

Příspěvek od námořník »

Není za co, mě to jako majiteli tmavýho auta přijde zajímavý a cenově rozumný řešení. Filtry vydrží tak 6 měsíců a stojí pár stovek :-D .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lestenka

Příspěvek od námořník »

Lepší bude tahle sestava, levnější filtry i jednodušší výměna. Plus ty doplňky, jako hlídání hladiny(v sudu) je taky skvělý.
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... til-zdarma
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Lestenka

Příspěvek od spm »

Já nevim, moc pak nechápu, proč ty úpravny vody stojí desetitisíce, když by šla čistá voda vybrat pasivním filtrem :-)

Jinak hypoteticky pokud máte doma retenční nádrž na dešťovku, tak by šla vzít voda z toho. Ta by měla být (pokud si cestou do nádrže nebo v nádrže nespláchne nějaký bordel) taky dost měkká.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“