Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

To je slušná výměra. To se nechá sekat. Na to je takovej stroj super.
Údržba se poddá.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

yeti píše: ned črc 02, 2023 2:10 pm Mně na dvoububnu v mým terénu srala jednak fyzická náročnost a druhak, že ten buben imrvére někde šel do hlíny. Zkrátka chce to rovnej podklad. V kopci zase dobře vyváženej a výškově serizenej stroj. Buď jsem se tím rval, nebo jsem to furt dolaďoval. Nakonec jsem se na to vyprdnul a koupil křovinořez a posléze klasickou sekačku. Věcnej boj. Mít to rovný, jdu jednoznačně do traktoru.
Ale dakr je dobrá mašina.
Já sekal s bubnovkou jen rovnou zahradu, když jsem jí za peníze jedněm udržoval. Tam se to dalo, rovinka jak říkáš. Ale i tak už mě to přišlo takové neobratné, těžkopádné, trochu se to taky sralo, taky už nebyla nová, chci říct, nebylo to tak bezůdržbové, beztarostné jako klasická sekačka nožová, takže já teda bubnovku moc nemusím, ale na to co má Šaman není jiné rozumné volby, jedině pak pořádný traktůrek a ten nový stojí už zase majlant. Volik bych teda spíš nějaký zachovalý starší, Starjet, furt s tím koketuji, ale zatím furt šlapu za sekačkou.
Yeti- to máš tak moc neschůdné pro traktůrek? To bych se i divil, schopný traktůrek vyjede téméř vše.
Susede a co teda děláš s tou trávou, na to jsi mě neodpověděl :-) ;) necháváš to snad dokonce jen tak zaschnout?
Plochu udržovanou máme skoro stejnou, já čistého sekám tak 3700 metrů, musím to někdy změřit přesně, odečíst louku co nechávám žít... s tím, že ti to dole seká teda ZD.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od Šaman »

Susede, většinu sušíme, on se pak někdo najde, kdo si rád seno vezme, třeba aj ta rok.
To, co je s kapradinou odeberu a dám pod stromy a když je toho víc, tak mám jedno "kompostovací " místo. Už brzo tam bude hmota, kterou číňanem dovezu do zahrádky a zkultivuju. Tak aspoň malý koloběh hmoty....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Tj dobrý koloběh, využití, já vlastně dělám taky koloběh, mulčuju trávu ihned zpět :-D hnojím ji a i zahradu. Já to všechno chápu, beru, jen to hrabání je za mě horor, taková plocha, tak jednou za rok neřeknu, dobře...i když ty to vlastně taky nesekáš nijak často, necháváš trávu místy přerůst na seno, je tak?
Ještě se dá docela rozumně shrabávat pod stromy, jak sám píšeš, tráva časem zmizí, i vyšší kopa kolem stromu a stromům to prospívá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Dám to sem. Jak jsem loni pořídil po dlouhých úvahách přeci jen nakonec traktůrek, tak zbyla otázka co dál, něčím musím dosekávat jisté plochy a má sekačka stiga s motorem Honda, nejsilnějším co se kdy dělal má už kurva cosik za s sebou, jak neskutečné výměry posekané trávy, tak hlavně drsných podmínek mého používání a náročného terénu. Je orvaná jak stará...ze všech stran teda a je na ní pár mých úprav, aby vůbec sloužila k čemu má sloužit. Jenomže problém spodku šasi, železa urvané, plast kryt v prdeli, vše už jen provizorně opravované, aby to nějak sloužilo. Přitom ale Honda motor jede jak brůs a i ostatní mechanické věci slouží dobře, bez jediného zaváhání, poskvrny, ložiska, řemeny, převody, vše zatím netknuté. Jen holt sekačka schytala miliony menších ran a pár teda už zásadnějších taky.
Už jsem přemýšlel nad novou, ale bylo mě jí líto a taky škoda peněz, které bohužel neseru :-)
Tak jsem jí dovezl do servisu, ke známému a zkusil jsem sehnat onen spodní plast kryt. Na spešl prodejně jsem zadal dvě věci- cenu a dostupnost, přeci jen je moje sekačka devět let v provozu a dělala se už nějaký ten rok předtím...tak při pohledu do kompu řekl prodejce, že opravdu neví, že zadá požadavek, protože plast kryt nevidí nikde na skladě, ale může někde být...a pak na mě hodil cenu plast krytu- šílených 176 kč 8() :-D to jsem opravdu nečekal, myslel jsem tak litr a víc, protože víme, kolik tyhle kvalitní plasty kolikrát stojí, to samé očekával i ten můj známý servisák.
Tak říkám beru, jestli bude a pak jsem se ještě procházel po prodejně, co tam vše mají a prodavač najednou na mě: počkejte, my tu jeden poslední kryt opravdu máme, na našem servisním středisku (mají ho přes ulici kousek dál ) poptám jestli tam opravdu je a v pátek dám vědět. No a byl tam! :-) Měl jsem opět štěstí, líná huba holé neštěstí, tak plast kryt vyměněn a známý mě i zavařil železo šasi sekačky, nabrousil nůž, vycentroval. Brousím si nůž někdy i sám, ale chtělo to už tentokrát pořádně, srovnat zuby v něm a pak vyvážit.
Chtěl za to 400, tak mě celá sranda stála smrtelných necelých 700, teda dal jsem mu kilčo navíc, tak 800. Tohle mě opravdu udělalo velkou radost, sekačka navíc po zimě nastartovala jak nic a to jsem letos mimořádně ani nevyjel benzín, protože jsem myslel, že budu ještě loni jednou sekat a pak jsem se na to už vysral... tak moje hodně jetá sekačka zase může sloužit a neronit trávu pod sebe, tak kde nemá, ale pěkně mulčovat! :-)
Musím říct, že Honda motor je opravdu typicky nezmar, ten co zažil vše, náklony nepatřičné, nasání do air filtru a pořád jede stejně, navíc je znát i to vyvážení nože teď, menší vibrace, na to jsem už po těch letech všelijaké práce náchylný a pozorný, zpozoroval jsem, že už mě ty vibrace nedělají silně dobře na klouby, hlavně na můj zdrátovaný loket, tam to cítím nejvíc...vyvažování nože bych si udělal i sám, jde to, ale stejně jednou za rok není od věci to hodit za kilčo, či dvě do servisu.
Přílohy
IMG_20240217_221624.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od mnov »

Radku, radši to ještě překontroluj. Ten roh unašeče nože by neměl takto vyčnívat.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

To máš pravdu, taky jsem to viděl. Problém je v tom, že unašeč má původně střižné kolíky, které jsem samozřejmě už podruhé urval...a pak se i po silném dotažení nože na unašeč stane to, že se stejně protočí. Servisák mě nejdřív říkal, že by pořídil i nový unašeč, ale pak zase, že jiné sekačky nemají ony střižné kolíky a jedou i bez nich, ale pak zase říkal, že samozřejmě a to je mě jasné, že když kolíky nemají, tak mají osazení nože tomu uzpůsobené a nůž se pak nepohne jen tak ze své polohy. Jenomže zase výhoda je, že já když nůž někde mimořádně teda zatnu, zaseknu až tak, že bych mohl ohnout hřídel samotnou, tak se spíš protočí o kousek onen nůž a nic se nestane. Samozřejmě, stávat by se to nemělo a mě se to stalo jen jednou...
Ale máš pravdu, ten unašeč se střih kolíky bych pořídit měl, nůž některou sezonu ve své správné poloze vydrží a někdy ne a taky máš hlavně pravdu, že servisák spěchal a nezcentroval nůž na unašeč dobře, to napravím.
Nicméně můj kolega má velice podobnou sekačku, jen čistě Hondu a jezdí bez oněch střih kolíků už dobrých 15 let, tak to zase tak velký problém není.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od mnov »

Originál Honda sekačka má odstředivou spojku a nůž není na tvrdo spojen s klikovkou. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Dík, tak radši ten unašeč teda pořídím a vyměním, zaslouží si to ta moje ojetá babča. I když jednoho krásného dne zase možná ty střih kolíky splní svou službu a zmizí...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Unaseč bych vyměnil. Otázka pár korun a nůž tam sedí jak má. Ty kolíky ho drží na střed.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Gratuluji k úspěšnému nákupu !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“