Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Tak kluci, sekačku Honda jsem přechválil. Má nasekáno 2 motohodiny a uprostřed sekání zahrady s nízkou trávou vypověděla službu. Nejde nastartovat, zdechla s polovinou nadrže uprostřed zahrady. Jde nastartovat, 2 s točí a pak zdechne. Někdo nějaký nápad? Benzin svůj i od souseda, svička čistá, filtr zcela bez poskvrny, olej dle měrky. Sem zcela bez nápadu. Zlatý mountfield sekačky . Nejspíš půjde do servisu, bohužel čas, 70km, 70 zpět a pak to samé asi ještě jednou.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3023
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

To je teda smůla. Nemohla si hltnout oleje? Kdybys ji třeba naklopil napředek.. Už jsem to zažil. Nebo možeš mít ucpanou dírku ve víčku... Nevyrovná tlak a neteče benzín. Podíváš se do nádrže a zase chvilku záhadně jde... 😀To bide nějaká pičovina
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Možná zkusím povolit to víčko, dobrý tip, i když tím to vlastně nebude. Benzin sem i odsál a půjčil od souseda, který vedle mě vesele sekal.. Zahradu mám v rovině, ale pravde je,že uprostřed tam mám svah 5m dlouhý a asi 15 procent sklon. Ten sem sjel během 3 s.Ale se starou sem to jezdil 18 let, jak naklopenou ke straně, tak nahoru i dolu a nic. Když mi zdechla, svah sem vyjížděl právě. Když ti hltla olej, co se pak může stát a zvládnu to nějak odstranit?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od mnov »

Václave, to snad není možný, jakou máš smůlu. ::-(((
My provozujeme tři Honda motory, nejstarší v Teře a tomu je cca 25 let. Nikdy s tím nebyl žádný problém.
Tento nejmodernější GCV 200 máme cca 3 roky a ani nevím jak tam vypadá karburátor, protože jsem s tím nic neřešil. :-)
Nicméně v originál návodu k motoru je popsáno, co vyčistit, když motor nastartuje a hned chcípne.
Zde je odkaz na návod.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Vašku tohle mi udělal motorovej vrták a byla to svíčka. Přitom natočeno měla taky tak 2 hodiny. Jinak je to samozřejmě k nasrání.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3023
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Jo, že by byla v dupě svíčka, to je taky možnost. Normálně při práci si sekačka oleje nehltne, teda pokud není moc přelitá. Spíš to nadzvedneš při manipulaci. Olej by byl ve vzduchovým filtru protože z válce to vyženeš při nastartování, ale když je nasátej filtr, tak si zase vezme. Ale po nastavování by to kouřilo.
Zkus vyměnit to svíci.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

mnov píše: čtv čer 30, 2022 8:33 pm Václave, to snad není možný, jakou máš smůlu. ::-(((
My provozujeme tři Honda motory, nejstarší v Teře a tomu je cca 25 let. Nikdy s tím nebyl žádný problém.
Tento nejmodernější GCV 200 máme cca 3 roky a ani nevím jak tam vypadá karburátor, protože jsem s tím nic neřešil. :-)
Nicméně v originál návodu k motoru je popsáno, co vyčistit, když motor nastartuje a hned chcípne.
Zde je odkaz na návod.
Díky moc, nejspíš to bude tahle příčina, ale na to si fakt netroufám a navíc s tímto zásahem jsem rázem po záruce.

Svíčku jsem vyndal a byla očernalá, tak jsem ji očistil a lehce šmirglem obrousil do čista. Nicméně žádná změna. Ale když porovnám starý BsS, 3x sem pumpnul a dělal s ní takový švíky a starej benzin, tak ta Honda a její automat. sytič, to je forista s těma pružinkama. Nějak tomu stroji přestávám důvěřovat.
V návodu psali, aspoň sem to tak pochopil, že nahoru i dolu ze svahu mohu, jen ne jezdit s náklonem po vrstevnici. Ten krátky svah snad musí zvládnout.
Přílohy
DSC00456.JPG
Snímek 015.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od quickly »

Jezdím se Stigou všemi směry na větším svahu a úplně v pohodě. Stiga zvládá, když zvedneš předek kvůli čištění až po opření držadla o zem, nemá ráda. když se otočí sekačka na bok o 90 stupňů (takto to udělali "technické služby" u nás na obci)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3023
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

To je kvůli mazání. Při provozu v kopci si normálně necucne. Jedině že to hodně nadzvedneš za madlo. Třeba přes obrubník a tak. Ale to bys věděl.

Edit: jak píše quickli - na bok a na madlo jsou servisní polohy. Blbě je naklonění na přední kola.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Budu zítra informovat, jak mi navigovali ze servisu. Motoricky nejsem až tak zručný, tak to nechám odborníkům.

Trošku mi to připomíná situaci kdy jsem v roce 2007 kupoval Forestra v Plzni v Autwecu. Vyjel sem ze salonu, svítila prázdná nádrž, nechtěl sem brát v neznámé benzince co mají o 20m dále, tak sem si vyjel do kopce do 1km vzdálené shellce. No a co myslíte? Zůstal sem v tom kopci. Trošku mi to připomíná teď situaci, člověk chce pro stroj to nejlepší, chodí okolo toho po špičkách a ono se to posere už nové. :-D

Něco jiného se mi stalo u nově koupeného Seat Ibiza v roce 2001. Vyjedu ze salonu a za 25 km se mi na displeji palubky tehdy neprůstřelného motoru TDi 81kw, že závada abs a ruční brzdy. No byl to myslím spínač brzdového pedálu.
No nemám štěstí na nové věci. To jen tak pro pobavení.
Teď už to budu dělat tak, na vše se xxxx a dát tomu kouř od začátku.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3023
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Se divím, že se tomu po takových zkušenostech divíš. Spíš by teda bylo divný, kdyby to jelo cajk 😀😀
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

No tak jestli to máš s novými stroji takhle, tak se nediv. To bude nějaká kravina a pak ti to bude vrčet dalších 30 let.
Hele ta svíčka v tom vrtáku byla úplně nová. Nebylo na ní vidět nic. Prostě nová svíčka. Naštěstí jsem měl v garáži vadnej motor z křoviňáku, tak jsem z něj vzal na zkoušku svíčku a ono to okamžitě zavrčelo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od OK2MDK »

Svíčky jsou mrchy, zlatá nafta :-DDD

POtrápily mě na Mondeu, a naposledy ve varině.
To určitě bude nějaká volovina a Honda pojede jak pila ale nasere to to jo.
Já ted taky koukám po sekačkách, naši mají brila ale už se nedělá, tak prý alko. NO uvidíme..
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Sdělím jak to dopadlo v pondělí. Ale když se dívám na dnešní provedení sekaček a těch před 20 lety, není to pokrok. Když to nové funguje, tak je to milé, ale nedej bože aby se ten citlivý stroj co se mu trošku nelíbí pokazil. Pokud budu muset jezdit s každou prkotinou do servisu, tak ten krám vezmu a zahodím. Příští sekačku od Hondy nechci.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20647
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od námořník »

quickly píše: čtv čer 30, 2022 9:10 pm Jezdím se Stigou všemi směry na větším svahu a úplně v pohodě. Stiga zvládá, když zvedneš předek kvůli čištění až po opření držadla o zem, nemá ráda. když se otočí sekačka na bok o 90 stupňů (takto to udělali "technické služby" u nás na obci)
Když polozíš "na výfuk " tak by to taky nemělo vadit. Akorát bude chvíli kouřit, než se ten olej z výfuku vypálí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“