Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Seatiku, neblázni, tohle bude nějaká kravina, to není možné, že by jsi měl nějaký extra pech nevěřím, Honda motory jsou přeci nej, moje sekačka by mohla chudák povídat co vše zvládla a co furt dává= všechno co si jen můžeš představit, náklony všelijaké, doslova ji občas přiznám se týrám, jj, ten tvůj náklon po vrstevnici je doslova nic... taky servisní, neservisní polohy, když tak se jen zakouří po startu, jak píše námořník, ale samozřejmě nevyhledávám to...ale že by mě teda moje stiga s hondou motorem přišla citlivá, to teda opravdu ne, naopak :-) zatím těch 7 let je hlavně blbuvzdorná.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od Goba »

Zkus olej, ja mam v blbe centrale ochranu, kdyz nemaže olej rozstřikem na čidlo, tak takhle chcipe po 2 minutách
4takt Čína motor, taky to nevím proč dodavali jen s polovicni naplni oleje, stačí dolit 2 deci a jede, prostě koukni na měrku
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Olej dolévali v servisu při prvním spuštění, bylo ho tam lehce nad dolní měrkou. Lehce sem dolil a jsem podle předpisu, ta sekačka pak sekala 1,5h bez problému celou zahradu. Pak sem sekal podruhé a to jela tak 20 min a pak na volnoběhu zdechla, já nastartoval, jela 2 min a od té doby při startu jen 2 vteřiny a konec. Dnes na chalupě sem nakopl můj starý BS a 3 pumpnu a nadrc...a takto už 18 let. Tady na té Hondě je více hejblat jako roto-stop, nějaké splňující emisní vychytávky na karburátoru přes pružinky a táhla roto stop - karburátor a to je dle mě kámen úrazu. Doporučuji všem jen táhlo na start a tím to končí. Ještě že jsem nevzal s automat. startem..
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od námořník »

To bude nějaká blbost, špína v nádrži, co něco pricpala , svíčka, nebo podobně a až se to odstraní, tak bude šlapat bez problémů
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od námořník »

Blbá otázka,ale když máš spojku, nemáš náhodou plyn na chcípnuto? I když to byi neskončila ani na ty 2s.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Sekačku jsem odvezl na servis. Po hodince čekání Honda opravena. Utrhla se plastová špona u uzavíracího kohoutu benzinu a přicpala trysku karburátoru. V záruce, nic sem neplatil, ale radost z toho nemám. Projeto 600 na dopravě, ztracený čas a ještě mi tomu není dobře. Když sem viděl ten karburátor, to je pěkná část, kde se to může xxxxxx.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od námořník »

Ten karburátor byl slozitej už pred 20 lety
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

To sice byl, ale v té době to byl nižší výkon, nehospodárnost a vyšší emise. Proto staré sekačky vydrží víc než ty nové.
Cituji slogan Hondy k GCV 170 motorům.
Konstrukce těchto motorů zahrnuje v sobě mnoho unikátních prvků, jako jsou například hliníkový Uniblock (hlava, motor a válec tvoří jednu část), rozvodový systém OHC nebo OHV a jiné, snižující počet mechanických prvků uvnitř motoru. Tato konstrukční řešení zajišťují nízkou hlučnost motoru Honda, vysoký výkon, hospodárnost a nízké emise.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Vašku je to sice smůla, ale byla to opravdu kravina jak jsme si mysleli a je to fakt jenom smůla. Samozřejmě je nepříjemný, že jsi kvůli tomu musel do servisu. Ale lámat kvůli tomu hůl nad Hondou podle mě není fér. Takováhle závada by se ti klidně byla mohla stát i na tom starém a jednodušším motoru.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

No taky si to skromně neodborně myslím. Stala se ve výrobě tohoto jednoduchého komponentu typická mini mikro chyba( na lisu či kde) to se stává napříč všem značkám, nic není sto pro, tak snad budeš mít už pokoj.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od seatik »

Jak víte po těch peripetijích s novým vozem sem asi něco podobného měl čekat. :-D Asi ji odpustím po dnešku, kdy sem posekal pěkně zahradu.
Má frustrace asi dost pramení taky z toho, že sem 5 dní neseděl na kole a skočil na mě nějaký kašlací a rýmový moribundus. Ale už se dostávám pomalu zase dohromady.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

No tak snad se brzo svezeš na kole a tvůj svět se obarví na růžovo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od CoZmo »

spíš přijde k rozumu a začne kupovat věci z druhé ruky prověřené roky práce :-DDD

jinak k elektrosekačkám...dík za rady, zkouknul jsem stigu a bosche...neni nad to si to vzít do paciček...zatímco stiga je vlastně taková obyč sekačka, asi poctivě udělaná, ale taková normální, tak bosch je v základní řadě totál plastová cosi...asi jako všechny lowend jebky...jenže pak jsem vytáh z regálu bosch advancedrotak a asi sem se zamiloval...zejtra du běhat po zahradě s měrkou a pokud všude projde, tak pro něj jedu...bauhaus má samozřejmě nějakou svojí řadu 770, aby se to nedalo moc porovnávat, mám obavu, že pro mě bude lepší 650 (46 cm vs. 42 cm), ale jak vychází jen o 300 levnějc, tak bych skoro risknul bauhaus mamuta...super se to drží i hejbe, 50l koš, vypadá to jako pěkná práce. A navíc supersilent, to chceš :-DDD
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od suubaru »

oživuji téma. Je čas na další křovinořez. Od loni mám stihl FS 94 a potřebuji ještě jednu. Ale abych s ní mohl fičet déle, s tou 94 se mi po hodině rozklepou ruce.

Takže buďto profi FS 361 nebo...aku.. FSA 90. Sousedi mi prý budou děkovat.
Má někdo zkušenost s aku stroji stihl? Baterky AP řada 200, 300, 500, S, ..nabíječky,..Ono to vyjde levněji než profi zatlumená benzínovka a prodejci tvrdí, že výkonově překvapuje. Ono na obchodě to vypadá ok, ale co praxe?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od Šaman »

Já bych radši volil benzín a klidně tu FS3xx řadu. Mám už dost dlouho FS 410c a jede krásně. 1x za dva roky servis, kontrola. Filtr měním radši každý rok. A spotřebu to má na ten svůj výkon parádní. Strunu spotřebuje zhruba balík za sezónu, ta trojbarevná struna je nahovno, kulatá červená stačí. jeden trojzubec taky padne i po broušení. A ta kovová miska co drží trojzubec praskne tak za 3 roky. AutoCut hlava vydrží max. 4 sezóny. Dřív jsem měl FS120, nebyl špatný, ale kontakt s mraveništěm ji udusil. 410 jede i za ranní rosy bez zadýchání. Na větší plochy mám Dakra FD3+RZS121
U toho aku využiješ od půlky jara do konce léta, pak bude mašina stát a kdoví co NATO baterka po pár letech řekne…
Plotostřih mi taky prodejce doporučil benzínový.
Soused taky bude sekat…. Tož dobře vyber.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“