Pirát silnic aneb neznalost pravidel silničního provozu

Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Pirát silnic aneb neznalost pravidel silničního provozu

Příspěvek od ondrys »

Tak dnes jsem byl dvakrát označen za piráta silnic, a to jsem jel pouze z Vratislavic do Obi v Liberci! Sice jsem v obou případech jel podle pravidel, ale ostatní řidiči tyto pravidla asi neznají podle toho jak si ťukali na čelo... Tady je popis obou situací:

1) asi 500m za libereckým tunelem směrem na Děčín je zužení do jednoho pruhu, a už v tunelu se skoro všichni cpali do pravého pruhu. Zpočátku jsem si myslel že chtějí na výjezd hned za tunelem a jel jsem v klidu dál v levém pruhu, jenže jsem v tom pruhu jel jako jediný až do místa zužení! Podle pravidel zipu to bylo správně, ale to jste měli vidět ty ukřivděné pohledy řidičů co zůstali v pravém pruhu!

2) před Obi bylo dříve asi 5 míst pro vozíčkáře, nyní tam jsou už jen dvě a jsou řádně označeny jak svisle tak i vodorovně. Jenže ty dvě nebo tři bývalá místa měli vodorovné značení pouze přemalované tmavou barvou, která pod vlivem času postupně ustupuje původnímu bílému značení pro vozíčkáře. Takže i tato místa mají opět částečně své vodorovné značení, a místní lidé tato místa ze zvyku nechávají volná protože je stále považují jako určená pro telesně postižené motoristy. To jsou pak pohledy když si tam arogantní mladík zaparkuje svoje Subaru! Přitom by stačilo vědět, že podle vyhlášky musí být taková místa označena jak svisle, tak i vodorovně, aby na nich mohli parkovat pouze postižení. A svisle jsou značena pouze dvě místa. Jenže to velká část řidičů neví, což má ale taky své výhody: je tam často volno.

Taky se Vám stává, že Vás ostatní označují za piráta silnic neoprávněně, protože neznají pravidla silničního provozu?
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

jo to je normalni :roll:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mamut »

V provozu jezdím den co den pracovně a vím, že tohle jsou zcela běžné situace a taky vím, že jak člověk jezdí hodně, tak sám se nachytá při začítečnických chybách, nebo udělá sem tam botu..

Já například nevíce přestupků udělám vždy v Plzni :D
Nevím jak je to možné, ale jen 2x v životě jsem projel na červenou a vždy v plzni..
Jen dvakrát v životě, jsem poškodil penumatiku a poklici o obrubník a vždy v Plzni.. :oops:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

mamut: tak do te plzne nejezdi a mas to :D
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Dneska jsem měl podobnej zážitek se zipem. V Plzni je rozkopaná jedna z hlavních křižovatek a všechno co do ní vede je svedený do jednoho pruhu. Nějakej tlustoprd ve Fiestě mě tam nechtěl pustit, ačkoli jsem dle zipu byl na řadě. No už jsem čekal, jak začnou vrzat plechy, ale nakonec přibrzdil ksindl. Byl to takovej nějakej tlustej vesničan s kotletama, co mu zbyly ještě z dob, kdy byl v 70 letech mladej. Měl tu Fiestu na tý preli navlečenou, že mu byla malá. Chtěl bych ho vidět, jak se z toho souká. :lol: Jmen jsem mu dal nepočítaně. Naštěstí jsem byl v autě sám. 8)
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mamut »

Na dobu, kdy lidi pochopí jak funguje zip (a nemyslimtim zip suchý) čekám už od doby co mam řidičák..
Přitom je to tak jednoduchý, ale holt u nás jsou lidi tací, že i nacpat se o jedno auto dopředu přes mrtvoly je pro tě utěšíjící :evil:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

Na opravy silnic jsem zalozil nove vlakno na silnicare nadavejte tam :wink:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Příspěvek od Harry »

Chtěl bych ho vidět, jak se z toho souká.
No já se do auta i z auta taky soukám pomalu.
Prdel mam jak "štyry dvory", tak bych na první pohled asi nebyl zrovna Tvůj přítel..... :lol:
Zip sice uznávám a navíc, se chovám kavalírsky, ale kde mám přednost, tam se vecpu! Plechy jsou jen plechy! Nevzrušují mne!
Doufám, že se nepotkáme, až budeš mít blbou náladu..... :D
Mně je totiž strach cizí..... :)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od HonzaCZ »

Mě nejvíc irituje, když je někde bouračka, tak jak lidi čuměj... Bhéééé nabouraná Felina... a bhééé v ní napasovaná Audina! No to jsem ještě neviděl...bheeeee

Takže pak vznikne kolona a ne protože je jeden pruh ucpanej a musej se vejít do jednoho, ale protože čuměj jak p*či.

V Itálii už od nepaměti vždy dávaj policajti hned kolem nehody vysoký zástěny.

Už mnohokrát (u nás) jsem viděl, jak v jednom proudu dálnice jsou nabouraný auta a v tom samym místě v protisměru taky...proč asi?!?

Ať si lidi pustěj youtube, tam je nabouranejch aut hromada. Ale i ty policajti by mohli používat ty zástěny, aspoň na dálnicích.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Příspěvek od ozawasan »

No dneska jsem byl označen za piráta asi já - klasická situace - nejrychlejší auto na českých silnicích - avie vpředu. Za ní autobus a sedm nebo osm osobáků. Úsek Damice - směr KV. Všechno se tam zesulcovalo u zúžení a v okamžiku - kdo to tam zná - když jsme míjeli architektovu vilu - přerušovaná čára - jsem se do toho dal. Předjel jsem čtyři a protože to tam končí stoupavou levou, do které není vidět - s předstihem jsem se chtěl zařadit - a co myslíte - soudruh feldař mi najust sjel mezeru - předjel jsem tedy feldaře a focus to samé - naštěstí před nimi byl peugot - řidič, který myslí hlavou a ten mi mezeru nechal. Už už jsem se chystal, že začnu brzdil a zařadím se na konec, protože do zatáčky, kam nevidím fakt předjíždět nebudu - ale adrenalin se mi zvedl na ty kretény, kteří si myslí, že sjet mezeru, když vidí někoho předjíždět, je děsná sranda a povinnost.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Příspěvek od hetzer »

ozawasan: kolony jsou mor, nesnasim je, tak pokud to jde jezdim radsi po okreskach
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Příspěvek od alky »

to ondrys: přesně na tom místě se mi to stává také, za tunelem! A pak ještě jedna lahůdka, pro změnu v řevnici: přednost z prava! Ta snad u nás neplatí :evil: Kdybych to tam neznal, a nejel opatrně, tak jsem alespon 4x vzatej na dveře řidiče...a přitom jsou tam značky: Pozor, přednost z prava. Prostě lidi na značky vůbec nekoukaj, či co... :!:
Naposledy upravil(a) alky dne pon srp 17, 2009 6:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Příspěvek od Harry »

HonzaCZ píše:Mě nejvíc irituje, když je někde bouračka, tak jak lidi čuměj... Bhéééé nabouraná Felina... a bhééé v ní napasovaná Audina! No to jsem ještě neviděl...bheeeee
Plně souhlasím! Nejenže blbě čuměj a zdržujou, ale nejednou taky neubrzděj a nabouraj zezadu v tom (kolikrát jediným) volným pruhu.... :!: 8O
Já to vidět nemusím, šest let jsem chodil do práce a z práce kolem zaparkovaných totálních bouraček. Také jsem na nich nějakej pátek dělal. Občas tam byly i části lidských těl a oděvů či bot....

"Přednost z prava" půlka lidí už zapomněla, často jsou překvapeni, dodatečně se omlouvají.... :!: :? Spousta lidí se domnívá, že když jede po širší silnici, má (automaticky :?: ) přednost před těmi, na té o něco užší...
Nedávno to jednu dámu, u nás "na vsi":lol: vyšlo na 250.000 Kč. Hrozně se tomu divila, až tolik, že o tom napsala článek do místního "Zpravodaje".:lol:

Kolonám se vyhýbám, raději si zajedu. Třeba i 10 km, jenom abych nejel v koloně po Jižní spojce (Praha 4). Pokud to není možné, (zvolit jinou trasu,) tak když to jde, na vhodném místě zastavím, a udělám "povinnou kuřáckou pausu".... Zdá se mi to lepší, než polykat kouř z náklaďáku a nervovat se se zařazenou "jedničkou".... :)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od quickly »

Přednost zprava opravdu lidi zapomněli. Strašně nerad jezdím do HK k velkému TESCO přímo na parkoviště, raději to objíždím okolo benzínky. Na velkém parkovišti platí podle značek přednost zprava, ale za poslední týden jsem musel 3x troubit a rychle brzdit, jinak bych byl smeten :cry: .

Problém ZIPu potkávám při každé cestě do Brna a z Brna na výpadovce Svitavy a na ty ksichty už nereaguji - dojíždím vždy až na konec.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

quickly píše:Přednost zprava opravdu lidi zapomněli.
Svatá pravda, taky se vždycky bojím, když jedu k velkejm krámům. A zcela sebekriticky přiznávám, že se mi několikrát stalo, že jsem na to zapomněl. Naštěstí jsem tím někoho ohrozil jen jednou. A to jsem se omlouval, klaněl za volantem, mával rukama a gestikuloval jakej jsem vůl, jak to nejvíc šlo. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“