Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

Hezky se to tady rozjelo :-) Jenom bych cholerikům dal doporučení, ať si přečtou můj původní příspevěk, kde jsem o kvalitách Bíma nic nepsal, jen své dojmy z jeho garáže na konci dvora lemovaného auty k opravě. Do garáže se Tribeca vejde, pokud si tam aspoň trochu uklidí, tak dokonce i vyjede ven.

Mám s ním (lépe řečeho jeho mechanikem) jednu zkušenost a bezprostředně ji neplánuji obnovovat, protože mi stačila.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

ANO BYL MÍNĚN VÁŽNĚ !!!!! Pokud se někomu nelíbí hrubší mluva, tak se tím to omlouvám, ale fakt mě to naštvalo.
Souhlasím s příspěvky výše.
Mimo Catany :fuckoff:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

Malé upřesnění. AWD je autorizovaný servis, není to jen autorizovaný prodejce, takže tango píšeš bludy. Jinak Bím na závody ještě jezdí, aspoň když jsem s ním mluvil před Bělou, tak se někam chystal.

Nechť si každý jezdí servisovat tam, kde je mu libo a je tam spokojený, osobně jsem u Bíma spokojený nebyl a to nejenom prostředím, ale i zásahem, kde mi v autě chtěli ucvaknout konektory, k nimž neměli redukci. Co se týká prostorů v dílně, když jsem tam byl, přímo v garáži byly složeny díly plus na dvoře stála auta k opravě - tzn. mezi barákem a stojící řadou aut bylo tolik místa, že od každého zrcátka u Imprezy jsem měl 10-15 cm místa. Popředu z dílny vyjet nešlo, tzn. při výjezdu to bylo nutné couvat ven až na cestu. To k té prostornosti.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od joedog »

V podstatě můžu podepsat co píše Romull, byl jsem v AWD sice jen 3x (nákupní prohlídka, brzdy, servis v 90k) a spokojenost.
Navíc jeden detail - když jsem chtěl udělat ty brzdy, obesílal jsem pár servisů včetně p. Bíma, AWD a jiných s dotazem na cenu a p. Bím neodpověděl, AWD ano, rychle a přesně, dle dotazu. Abych nebyl špatně pochopen - nedělám z toho jednoho nezodpovězeného emailu nějaké dalekosáhlé závěry, :1774:, email nemusel dorazit, p. Bím mohl být zrovna pryč a pak už to nebylo aktuálné etc, ale prostě nepotřebuji se již opakovaně dotazovat a porovnávat, servis mám vybraný. (jen ta provozní doba nějak není nakloněna pracujícím, ale holt nikdo není dokonalý)
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od u-geen »

tango: diky. Zatim jsem jezdil k Halbichovi, nekdo je tam spokojen, me nejak nesedi :-(
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

Ok špatně jsem to napsal. Omlouvám se. AWD teď je autorizák, ale nebyl!!!! To je dost poctatný rozdíl. Svoje renomé si budovali dost dlouho a tím pádem dostali cetl na autorizák. Jestli jezdí p. Bím tím líp to znáš ty. Já jsem se s ním bavil před Záskalím 2011.
Rozhodně si nemyslím, že předělání jedné věci, tedy u tebe jak jsem pochopil jednoho konektoru, je tím pádem špatný servis. Pokud není díl na skladě a je adekvátní náhrada nevidím důvod proč to neudělat ( pokud auto není v záruce, což pak nevím proč nejet do autorizáku). Hlavně ty jsi tam jel s nějaký záměrem a nemyslím si, že jsi tam jel na blint. Vždy se musíš objednat dopředu, takže jsi to mněl dohodnutý. Určitě jsi mu svůj důvod návštvevy zdělil, takže jsi tam jel na jisto.
To je fuk. Prostě pokud to řeknu z jiné stránky, když mám problém např. s naftovým motorem resp. s DPF. Nejsou mi schopni poradit v neautorizáku spíš pomoct, tak musím stejně do autorizáku, protože na to májí program atd.. Pak záleží na certifikaci daného pracoviště a jejich zručnosti. Tím pádem záleží na věcech, které jsou napsaný výše.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

To že ti Bím neodpověděl znamená jen jedno - je skoro sám, povětšinou má jen pravou a levou ruku a co s nim mluvim, tak jedna ta ruka dost často drží telefon u ucha...V AWD už jsou na tom tak, že už maj někoho přes papírování a odpovídání na maily apod, ale co se týče toho prostoru, tak i po přestěhování nejsou na tom bůhví jak...dát jim auto na servis znamená, že stojí v bošní uličce ve Strašnicích a to neni dle mě nejbezpečnější místo na parkování auta přes noc...minule když jsem jim dal auto na servis, tak sem ho musel nechat v zákazu stání...takže to že se u Bíma musí couvat z garáže na ulici (15m) ::-DD: mi vadí mnohem míň než to, že v AWD neni kde parkovat... ::-DD: :bp:
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

o Halbichivo jsem tak slyšel svoje. Nezkoušel jsem je, ale jak píšeš tak to nebude nic moc.
Zkus tyhle a uvidíš. Já jsem byl spokojen, Had je spokejen ve Vj carsu. Já jsem zkoušel PAS. Jsou za čističkou odpadních vod v Růžodole.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od u-geen »

tango: kdyz si pri prosbe o prohlidku po koupi nevsimnou praskle manzety na poloose, tak je to blby no... to samy s tlumicema, kdy slibovali kayaby a nakonec mi ze servisu volal ze je najednou nemuzou sehnat... dalsi veci uz ani nezminuju. Zkusim ten PAS.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

eeee :conf89: tak to je divný. Jo zkus. Snažej se vždy najít nějakou alternativu. samozdřejmě po dohodě s tebou. Pak dej echo jak jsi dopad, když tak jim tam půjdu dát na butku :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

tango píše:Svoje renomé si budovali dost dlouho a tím pádem dostali cetl na autorizák.
Takhle to taky nefunguje. Autorizák se stane autorizákem ne na základě renomé, ale že splníš x podmínek, dostaneš certifikaci a navíc platíš hromadu peněz, za níž dostaneš přístup k továrnímu supportu, dokumentaci, software, školením, apod. Neautorizované servisy tyto věcí mají buď pokoutně (např. Carpenter) se všemi důsledky (např. že to mají v jazyce, kterému nerozumí) nebo to nemají vůbec. U starého auta co není v záruce můžeš fungovat stylem "když nemáme ethanol, tak tam dáme methanol", což taky bude fungovat jen do určitého modelového roku případně na určité komponenty. Nicméně pokud nemáš dokumentaci, nevíš jak je to zapojené a pak když i po předchozí domluvě přijedeš, tak jak to v autě je zjistíš až po rozebrání.

Dost věcí můžeš těžit z know how, což je jen a pouze o počtu vozů co ti prošly rukama, takže máš zkušenosti z dřívějších oprav. Pokud k tobě nová auta nejezdí, tak know how o nich máš minimální, navíc k tomu nemáš ani diagnostiku, ani tovární support. Pak sice máš levnou sazbu, ale trvá ti to několikrát tak dlouho nebo neuděláš něco, co ani nevíš že máš dělat (viz jistý servis co nevěděl, že u dieselů se musí výměna oleje zadávat do ŘJ).

Ještě na závěr, jak tu cerv psal, je to o konkrétních mechanicích a vzájemných vztazích s daným servisem. A je to i otázkou priorit co je kdo ochotný obětovat. Sám mám radši služby amerického druhu (zákazník na prvním místě) a ne belgického (ojebat co jde, nechat se zákazníkem prosit a pak si to nechat draze zaplatit).
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

jak tak koukám, tak jsis dneska dal bobříka mi všechno vyvracet a taktéž doslovně znehodnocovat mé názory od A do Z.
Když tak všechno znáš, tak si asi zařizoval autorizovaný servis, prodělával certifikaci TUV, ISO, taky znalost zákona pro hospodářskou soutěž ( kde se mimo jiné píše, že autorizovaný i neautorizovaný servis má přístup ke všem softvérům,popisu atd. - teda pokud má na to prachy). A taky víš jak se vše vyrábí včetně kompletní dokumentace, včetně výrobního procesu. Hele ty jsi génius :690:
Znáš tedy komplet pracovní postupy? Včetně destrukčních zkoušek jak dílů s ozn. D, tak jejich archivace, zkoušení v komoře, udělení způsobilosti pro ježdění na pozemních komunikacích včetně výroby. Hmmmm co prosím tě děláš, že jsi tak znalí jestli se můžu zeptat? Já jen že na K2 mají místo a určitě by ses jim hodil. Takový přehled by byl přínosem pro vylepšení automobilového průmyslu!
Jinak u -geen, tady www.autopas.cz. Tam je najdeš.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Mira »

Mimochodem, pokud bys měl dostat manuály a vše ostatní v jazyce, kterému rozumíš, to by musel Frey ty překlady zaplatit. A to se neděje, tudíž jsou v AJ. Mimochodem, každej aspoň trochu šikovnej opravář a mechanik si todle všechno umí sehnat za dopoledne. Zadarmo. Mimochodem, proč se o autorizovaných servisech povídá, že to jsou pouze vyměňovači? Protože to jinak neumí. Ano, projdou školením, ale třeba nepotřebují ani výuční list, takže to nejsou žádný fachmani. Kdyby byli, živí sami sebe, ne ten servis.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

Mira: Ono jsem to myslel tak, že třeba u Carpentera jsem viděl, že mají diagnostiku i řadu materiálů německy, což je dáno tím, s kým se kamarádí. Naopak tady v autorizácích jsem to viděl česky nebo anglicky. Odkud berou data ostatní netuším, nezajímá mě to. Jestli to někde kradou, což je v ČR oblíbený způsob získávání věcí, tak jejich mínus. Legální získání servisní dokumentace pro neautorizáky asi levné nebude (nevím), ač nařízení komise (EU) č. 461/2010 hovoří o přiměřené ceně za získávání materiálů, není to nic určitého.

S tím vztahem "být fachman a živit sám sebe" moc nesouhlasím, ne každému se chce jít do počátečních dost velkých investic a braní rizika na sebe sama. Ani to že někdo dělá sám na sebe neznamená že je dobrý :811: Na druhou stranu u autorizáků je odfláknuté práce víc než zdrávo, ač cena nasvědčuje o opaku :839:

tango: co to meleš za kraviny?
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od joedog »

Bylo by docela zajímavé zjistit, jaké jsou přesně podmínky pro autorizovaný servis - mohlo by se to hodit, zejména k tomu, jakou argumentaci použít pro případ, že něco nepůjde tak jak má. Zejména zda-li se nějak zavazujou s postupy při diagnostice a podobně, nebo zda-li jen dostávají materiály a doporučení. Ono mít možnost obrátit se k nějaké vyšší instanci (automobilka) a vědět, řím argumentovat někdy nemusí být na škodu.

Když jsem byl párkrát na servisu s Oktávkou ve Škoda servisu tak mi pak volali s nějakým průzkumem z automobilky, tak předpokládám, že fabrika nějak kvalitu servisní sítě sleduje... Asi toho ale dost nevidí...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Odpovědět

Zpět na „Forester“