Jak funguje 4x4 u Subaru

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

To pak schválně zkusím na svým five buck ELM. S grafama jsem to ještě nezkoušel.

Napadá mě, jestli novější subaru nemají už nějakou gateway? Tedy, že CAN vyvedenej na OBD konektor není reálně motorovej (high speed) CAN, ale jenom sběrnice vyhrazená pro diag tool, kam si to posílá jenom to, co se tomu zachce nebo o co si diag tool řekne.

Některý jiný automobilky to tak mají už dávno a aby se člověk dostal k nějakým slušným datům, tak se musí ta gateway ukecat, aby to přeposílala vše, resp. nebo to, co chci.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od outback »

Mně tuten nešel...
PXL_20220112_210634645.jpg
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od quickly »

Možná klon 2.1, klon verze 1.5 funguje v pohodě.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, mám 1.5, asi 10 let starej a funguje. Ale zkoušel jsem to naposled, když to ještě neumělo grafy, tak nebylo poznat, jestli to vypadává nebo ne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od quickly »

Byl jsem v noci pro Adama do HK a 5ady je pár záznamů z BS a elm327 verze 1.5. Snažil jsem se zatáčky projíždět svižněji a vždy při průjezdu šly grafy nahoru.
Přílohy
Screenshot_20220112_230754_com.activeobd.app.jpg
Screenshot_20220112_230928_com.activeobd.app.jpg
Screenshot_20220112_231157_com.activeobd.app.jpg
Screenshot_20220112_231335_com.activeobd.app.jpg
Screenshot_20220112_231443_com.activeobd.app.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od outback »

Hm...stejnej problém, docela často to AWD vůbec neměří.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od quickly »

Když jsem jel rovně, tak awd rovně, když projížděl zatáčkou nebo jel do kopce, tak to šlo nahoru
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od Makovica »

Tu to mate cerstve aj s percentami.

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od petr »

myslel jsem , že to tu už znova psát nebudu , ale nevydržel jsem , protože jsem vytočený tím jak (ne)funguje 4x4 na mém forestru SG v automatu, je tam nějaký ten připojitelný systém tuším MTP , určitě tam není VTD a VDC, je to uplně k smíchu a kolikrát k pláči , kde všude se s tím autem dá zapadnout, neznám teorii, ale realita je prostě taková , že zadek se připojuje ne v řádu setin ani desetin ale v řádu několika sekund , tak to prostě je a dokonce mi přijde , že na to ani nemá vliv zda mám zařazeno D nebo 1 nebo R, je to naprosto něco jiného než co mám třeba na outbacku, tam to oproti tomuhle funguje naprosto skvěle a aspoň 2 kola zabírají opravdu hned celkem spolehlivě , oproti tomuhle opravdu jo , není to poprvé co jsem s tím zapadl v naprosto směšných situacích, kde bych to vážně nečekal, prostě jde o to , že ve sněhu je obrovský problém , když se zadek připojí opožděně, protože mezitím přední kola vždy vyhloubí důlek a z toho se to auto prostě bez lopaty nehne , beru zpět všechny mé narážky na paní co tady v podobném autě jezdí a neustále taky zapadává kousek pode mnou když vozí děti do školky , já si vždycky říkal , že to není možné takhle zapadnout se subaru a že dělá subaru ostudu, ne není to její vina , je to vina tohohle debilního pohonu
nechce se mi to tu dále rozepisovat a popisovat, chtělo by to asi video , mám jen fotky ale i z těch je vidět co dělal předek a co zadek , o nějakém samosvoru v zadu ani nemluvím , ten je uplně mimo a taky k smíchu , ten bere uplně směšně
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od petr »

Foto, kdyby někdo nechápal co fotím tak ano zapadl jsem a bez lopaty se ani nehnu :-D , toto je neuvěřitelné, ale bohužel je to tak , i outback zvládne daleko víc a to jsem na něj občas nadával , zřejmě rozmazlen Forestrem SF , tam to funguje uplně nesrovnatelně je v manuálu a jediné sladší místo je viskozní spojka , ale ta je naprosto zlatá oproti tomuhle, nevěřím ani že nějaký systém může být ještě horší , fakt nevěřím
Přílohy
20230127_150413.jpg
20230127_150354.jpg
20230127_150343.jpg
Naposledy upravil(a) petr dne sob led 28, 2023 8:40 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od Tapan »

Petře a nemáš tam něco rozbitýho? Měl jsem v autimatu SG XT, to by teda mělo mít vzadu samosvor, atmoška má asi otevřenej, ale stejně, min. 10 % výkonu má jít na zadek trvale (standardně na silnici) s tím, že ta MPT tam dle potřeby posílá víc (HonzaCZ mě prosím za tenhle popis neukamenuje, ale klidně to může upřesnit). Já tedy nikdy pravidelně nejezdil v takových sračkách jako ty a už vůbec mě nenapadlo v nich něco tahat, ale ve sněhu hore sjezdovkou jsem si to párkrát dával plus nějaké další kravení v zimě mimo zpevněnou cestu bylo a fungovalo to dobře.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od hamoun »

petre .. pockej .. to jsou fotky, jak se nehnes z mista, kde se ti zakopal predek, nez se chytl zadek?? neeee ...
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od petr »

jo přesně tak , stojí tam to auto doteď, ale takhle je to furt dokola, snad už 100x, uplně směšné, přesně tak jak u té paní co zapadává takhle u školky, dokud to jede je to celkem ok , jak zastavím je konec, nic mi nesvítí , ani kuře , nemyslím , že je něco spatně, on se ten zadek připojí, cítím to , ale vždycky se spožděním a to už jsou důlky pod kolama, prostě hnus, ja to niky v jiném autě nezažil, tušil jsem to už v létě v bahně , ale ve sněhu je to uplně markantní , pod předníma kolama se udělá led a než se připojí zadek je pozdě , opravdu v praxi je to oničem a k vzteku, ta situace co je na fotkách je sranda , stačí lopatou odhodit sníh od předních kol a pojede to o to nejde
i třeba stará oktavka nebo duster zabírá postatně rychleji a takhle se nezahrabává, u dustra jde navíc místo automatického režimu třeba zapnout lock aby to bralo hned , ale takové prodlevy snad na žádném autě nejsou , nebo já to aspoň teda nezažil
o nějakém rozhoupávaní řazením R a D nebo podobně vůbec nemůže být řeč , to prostě nejde právě kvůli te prodlevě , u outbecka to třeba opravdu trochu jde , sice to není jak s manuálem , ale něco s tím dělat jde , u tohohle je to uplně nemožné
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od Tapan »

Tam je fakt něco špatně, Petře. Ne vše je indikováno kuřetem. Může být v řiti ta spojka. Já na Justy (kde je zadek připojován ručně tlačítkem a mechanickou vazbu zajišťuje taky nějaká elmag. spojka, asi o dost jednodušší, možná konstrukčně úplně jiná) mám vlastně podobnej problém :⁠-⁠) Ono to ten zadek má připojit standardně třeba za vteřinu (řádově, nevím přesně) a u mne to trvá někdy 10 sekund, někdy taky 2 minuty. Zaměřil bych se na správnou funkci té MPT nebo jak se tomu říká.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Jak funguje 4x4 u Subaru

Příspěvek od Makovica »

Musi tam byt nieco zle. SJ s MPT da toto prstom v nose v standarde bez xmode. Nemam problem sa rozbehnut na cistom lade do kopca.
Ta jama za prednymi nie je taka velka, aby to zadok nevytiahol za normalnych okolnosti aj sam. A inak ten zadok by mal byt pripojeny stale aj sMPT. Ide len o to, kedy zacne posielat viac vykonu a pribrzdovat kolesa.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“