Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
SubeeruCustoms
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 30, 2012 9:13 am
Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Beer
Bydliště: Praha Východ
Kontaktovat uživatele:

Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od SubeeruCustoms »

Ahojte.

Obraciam sa na vás s prosbou o radu pri riešení problému. Začínam byť zúfalý. Podobné veci sa tu už riešili, mne s k tmu pridáva ešte misfire a zdochýňanie.

Auto: Impreza Kombi 2.0GX, 92kW ,2002, 120tis.km, lpg, olej Castrol Edge 0W-40, aktuálne len na benzín.

Symtómy:
1. Pri návrate otáčok do voľnobehu z vyššých otáčok motor zdochne. Kým nie je úplne zohriaty. Ručička otáčok padne ako poleno, normálne sa cca pri 1200 ot jej pád spomalí a pozvoľna klesne na voľnobežné. Opätovné naštartovanie je veľmi obtiažne. Po chvíľke čakania, naskočí ľahko.
2. Na voľnobehu trasie, je nepravidelný. Treba viackrát prešliapnuť plyn aby sa z voľnobehu vyhrabal. Počuteľné misfire. Aj keď je zahriary.
3. Pri nižšom zatažení, motor cuká za jazdy (okolo 2 tis.ot.). Pri akcelerácii sú znateľné výpadky výkonu, šklbe. Nízky výkon, slabá reakcia na plynový pedál. Pri výšších otáčkach a zatažení ide pomerne normálne.
4. Check Engine.(P0301,P0302,P0303,P0304). Misfire na všetkých 4 válcoch. Po vymazaní najneskôr pri druhej jazde naskočí check engine znova. Freeze data hovoria že je pri voľnobežných, alebo mierne zvýšených otáčkach a nízkom zatažení. (do 1200 ot. a cca 10% loadu)
5. Keď som odpojil konektor prednej lambda sondy, motor nezdochýňal, neboli misfire kódy, voľnobeh v poriadku, prejav motora v poriadku. Spotreba vysoká, pri voľnobehu benzínový zápach z výfuku.
6. Keď som odpijil voľnobežný ventil, motor nezdochýňal. Voľnobežné otáčky zvýšené.
7. Keď som odpijil senzor na vačke, motor ihneď zdochol.
8. Pri odpajani vstrekovačov sa charakter voľnobehu len mirne zhoršil pri každom odpojenom vstrekovači.



Čo som skúsil/vymenil:
1.Sviečky nové NGK, medzera nastavená na 1.1mm. Zapaľovacie káble nové. Cievka premeraná v poriadku.
2. Vzduchový filter vymenený, palivový filter vymenený, olej a filter vymenené, Olej v prevodovke vymenený.
3. Škrtiaca klapka vyčistená. Voľnobežný ventil vyčistený funkčný. Ventil prívodu vzduchu k vstrekom funkčný. Podtlak v nádrži v poriadku.
4. Tesnenie pod sacím potrubím vymenené.
5. Rozvody menené pred 20tis., Vôľa ventilov skontrolovaná v poriadku. 0.20/0.25
6. Čidlá teploty a tlaku nasávného vzduchu a teploty chladiacej kvapaliny ukazujú správne hodnoty.
7. Senzor škrtiacej klapky okazuje normále hodnoty 0-100%.
8. Bezinove vstreky (odpor) premerané, v poriadku.
9. Všetky podtlakové hadičky pozapájané.
10.Kompresia vo všetkých válcoch rovnaká 220psi
11.Lambda sonda vymenená za novú bosh (rovnaká aká tam bola). Funkčný closed loop, lambda = 1. Pri akcelerácii a uvoľnení plynu sa hodnoty adekvátne menia (Open loop).
12.Napätie na svorkách batérie v poriadku.
13. Opakovane som restartoval ECU. Zo začiatku dobre, akonáhle sa začne "učiť" prichádzajú problémy.

Riešim tento problém už asi tri mesiace.Neviem ako ďalej. Chcel som ho dať pred zimou do dobrej kondície. V takomto stave je auto nespoľahlivé a nebezpečné.

Ak máte podobnú skúsenosť a viete ako nato, poprosím vás o radu.

Všetkým vopred ďakujem za podnetné príspevky.

Miro.
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od als »

A ventilové vůle - měřils? :-)
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od vena »

als píše:A ventilové vůle - měřils? :-)
Vôľa ventilov skontrolovaná v poriadku. 0.20/0.25
a to ti dělá jen na benzín nebo na plyn?
rozvody jste kontrolovali?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
SubeeruCustoms
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 30, 2012 9:13 am
Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Beer
Bydliště: Praha Východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od SubeeruCustoms »

Teraz jazdim iba benzin. Na plyne to nebolo take markantne, ale zastudena, stale zdochynal po navrtae z vyssich otacok. Na benzine sa k tomu pridalo sklbanie.

Motor ma cca 120tis.km. Rozvody boli menene na 100 tis. km v autorizovanom sevise. To zdochynanie a misfire bolo aj pred vymenou rozvodov. To sklbanie v nizsich otackach az potom.

Rozvody som ako jedinu vec 100 tiscoveho servisu nechal robit v autorizovanom servise, vsetko ostane som urobil sam.

Osobne mam podozrenie na chudobnu zmes. Preto som aj vymenil lambda sondu. V closed loop to drzi lambda = 1 (podla OBDII ). Ja mam ale pocit,ze v skutocnosti je zmes chudobna. Preto hlasi misfire na vsetkych styroch valcoch.

Tuto hypotezu ale neviem potvrdit, a neviem co by tento stav mohlo sposoboovat.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Juras »

Napada me jeste cidlo klepani.
Tu informaci ze je teplota chladici kapaliny spravna mas z palubovky, nebo z jednotky pres diagnostiku?
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ja vidim nejakou souvislost s volnobeznym ventilem. Neni nahodou nekde prasklej nebo netesnej, ze by to kolem nej prisavalo falesnej luft? Zkousel jsi nejakym kourem tesnost sani az k filtru?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
SubeeruCustoms
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 30, 2012 9:13 am
Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Beer
Bydliště: Praha Východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od SubeeruCustoms »

To Juras:

Informacia o teplote je z jednotky cez diagnostiku. Ako by to mohlo ovplyvnit cidlo klepania? Je pravda ze to som este neskusal odpojit.

To Slavek:

Ked som ho cistil o kruzok bol v poriadku. Test z dymom som nerobil. Pouzivam trubicku na zistovanie netesnosti. Ako by som mohol pretestovat volnobezny ventil? Ked som ho mal vonku a pripojil som ho, fungoval (vysuval sa).

Miro.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Slavek_xxx »

SubeeruCustoms> jeste jsem si vzpomnel, auto mi zdechlo kdyz jsem mel v haji cidlo rychlosti tachometru. Ale sciplo vzdy jen poprve a pak se rozsvitil checkengine...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Juras »

Cidlo klepani ma antidetonacni funkci, to znamena ze ovlivnuje predstih. Jen me to tak napadlo, protoze jinak uz mas vsechno vymenene. Tohle uz bude chtit napichnout na kvalitni diagnostiku a pozorovat hodnoty online. Nebo sehnat nekoho se stejnym autem, kdo by byl ochotnej pujcit na zkousku cidla vacky a kliky.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
SubeeruCustoms
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 30, 2012 9:13 am
Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Beer
Bydliště: Praha Východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od SubeeruCustoms »

To Juras:

Cidlo klepania som este neriesil. Skusim ho odpojit, uvidim ako sa to bude spravat.

To Slavek:

Podla diagnostiky cidlo rychlosti je v poriadku, ukazuje realny stav pocas jazdy.

Najnovsie zistenie je, Znovu som odpojil lambda sondu, zresetoval ecu. Na moje nemile prekvapenie sa stav vobec nezlepsil. (narozdiel od minula, ked som odpojil lambdu). Motor bezi na bohatej zmesi (citit z vyfuku). Aj tak za studena zdochne a za jazdy cuka. Takze misfire asi nebude sposobene chudobnou zmesou.

Este som rozmyslal (ale neviem overit) ci by to nemohlo byt:
Posunute rozvody (boli menene pred 20tis)
alebo Restrikcia vo vyfukovom potrubi, napr. katalizator.

Ale nemam stym skusenosti, tak to neviem identifikovat.

Velmi ma tento stav mrzi, lebo toto druhe subaru som kupoval po predchadzajucej bezudrzbovej skusenosti s imprezou 98. Teraz ma 250tis.km. Okrem toho ze trochu tecie olej cez 15rocne simeringy, motor taha ako stado volov.

Kazdopadne, vdaka ze podnety.

Skoro som zabudol. Ak mi viete poradit kde by to vedeli napichnut na poriadnu diagnostiku, ale hlavne aby tam bol skuseny clovek co by vedel informacie spravne interpretovat. Ked som bol naposledy s misfire kodom tak mi poradili nove sviecky.... Nebudem to dalej komentovat.

Miro.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Slavek_xxx »

Pak zbyva uz jen kabelovy svazek nebo ridici jednotka...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Juras »

Na SK by to mohl umet tady:
http://www.cartune.sk/
A nebo v CZ ve Frydku:
http://www.proturbo.cz/
A jeste tady, ale to uz je hodne daleko z SK:
http://www.subarumb.cz/
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
SubeeruCustoms
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 30, 2012 9:13 am
Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Beer
Bydliště: Praha Východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od SubeeruCustoms »

To Slavek.

Zvezok som ako tak kontroloval. Vyzera byt v poriadku. Premeral som niektore kable a o.k. Aj som s nim hybal a lomcoval, ale nic. Uz som rozmyslal nad ecu. Chcelo by to pozicat nejaku. Len netusim od koho.

To Juras.

Naco by som sa z Prahy trmacal do Fridku. :-) Urobim poslednu pokus s kompletnym rozobranim sania, skontrolujem zlozim. Ak nic tak skocim na diagnostiku za p. Bimom.

Miro.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od Juras »

No ja predpokladal ze jsi z SK, pokud jsi v Praze tak p. Bim je jasna volba.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zdochýňa, cuká, P0301-P0304, stráta výkonu.

Příspěvek od yeti »

Ahoj, prosím o radu, jestli někoho něco nenapadne. Objevil se mi takový nemilý problém. Forester SG 92Kw, LPG Stag, vstřikovače magicFX.
Při jízdě najednou auto ztratí výkon, jakoby jelo na 3válce. Po několika sekundách cukne a rozjede se normálně. Když se to stalo poprvé, tak se po dobu "cukání" rozblikal check engine (pravidelné cca 1s blikání), jakmile se to rozjelo (po cca 5s), zůstal svítit. Předpokládal jsem chudou směs kvůli vadnému kabelu/svíčce (320 tis, auto mám rok, neměněno). Koupil jsem NGK kabely a denso svíce a protože byla kosa a svítilo kuře, dal jsem to do servisu kde mi dělali LPG, i s popisem závady. Prý diagnostika, výměna kabelů+svíček, vymazání kuřete. Kabely prý probíjely, svíčky velkej odtrh.
Chvilku dobrý, ale pak zase - problém při nájezdu na dálnici z odpočívadla. Cca 10-15s, pak zase najednou cuk a jelo to 600km v cajku. Zase po dobu cukání blikalo kuře, jakmile se to rozjelo, zůstalo svítit.
Postupně jsem vypozoroval, že to udělá po kratším zastavení a vypnutí motoru (tankování, odskočení do penny na rohlík atd.). Zkrátka cca 5,10min vypnutej motor a potom to tak během následujících 5min. udělá. Samozřejmě zase do servisu, údajně netěsnost na LPG vstřikovači a další 550,- za diagnostiku... No a samozřejmě po pár dnech, resp. při první problematické situaci je závada zpět.
Jednou se mi to stalo když jsem vyjížděl z benzínky. Zvládl jsem odbočit a zastavit než to "přestalo", zvedl jsem kapotu a motor se třásl jako prase. Zkrátka jakoby vynechával válec. Zkoušel jsem vypnout motor, vypnout plyn ale bez výsledku. Motor se třásl i po několikerém vypnutí a zapnutí motoru, zapínání/vypínání LPG. Tak jsem nastartoval, přepl na benzín a chtěl jsem dojet dom (kousek, cca 3km) a najednou to zase cuklo a pak to několik dní jelo normálně.
Tak už nevím. Na ten servis už kašlu, nemám nervy na to jim to furt dokola vysvětlovat, nechávat tam po týdnu auto a platit jim za "diagnostiku".
Říkal jsem si, že bude přicpanej LPG vstřik nebo filtr, ale právě že to dělá i když se přepne na benzín. Tak mě ještě napadla cívka, ale proč by to dělalo po krátké odstávce a pak to najednou přestalo?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Motor“