Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Šíma modelín áno :-D obleček je nový jen vršek (je opravdu mimořádně teplý a příjemný, moc fajn šitý, za ty prachy tvl mazec) spodek je obyč lidl, jak říkám, vyšli jsme jen tak, zbytek mého společenského obleku jsem nechal doma. Ale víš jak, chtěl jsem se opravdu jen vyfotit s parťákem Schirem, takovou pěknou fotku o bílých vánocích, byla fajn nálada, já neměl ani mobil, tak švára zvěčnil. Moje žena se fotit ani nechtěla, prý to je hrůza, měla na sobě místo kalhot jen tepláky, sice pěkné, ale prý tak max za humna a mimořádně ani nenalíčená, o vánočních svátcích, sice jsem nepotkali ani živáčka, ale tj jedno, že :-) jo potkali jsme dvě lesácké auta, mají ludry klíčky od závor ::-((( já tama taky dřív sem tam projel, teď už to moc nejde, ale popravdě ani jsem dnes lesníka nevytáhl, pěšo to bylo stejně nejlepší.
Edit: ony se ty zážitky s ním nedají rozumně obsáhnout, tak aspoň něco pramálo z toho všeho. Třeba dnes sedím na chalupě v obýváků, kochám se u kávy pohledem přes okno na tu bílou zimu- z gauče :-) - a v tom postava za oknem, vstanu a tam švára, otevřu okno a Schiro na mě zírá, očiska dokořán vyvalené co se to děje, jakmile jsem ho oslovil začal vyskakovat do okna a výt a výt :-) no a pak vítačka uvnitř chalupy ve stylu- Schiro jde samou radostí až k zemi, jakoby se plazí, vymetá podlahu, přitom nás všechny furt dokolečka obíhá a kníká, mele ocasem, klouže mu to na dřevěné podlaze, nemá ho cenu ukliďnovat, musí tomu dát člověk volný průběh, sem tam vyskočí čenichem až k nosu :-)
Nebo minule naštval šváru- po společné procházce s jinou dvojicí se posléze přeci jen vydal zpět k té dvojici a neposlechl mimořádně teda vůbec. Švára se mu schoval za strom a nechal ho běhat po celém parku, šílel, sprintoval sem a tam a naříkal, pak se mu švára ukázal, Schiro přiběhl a lehl si k nohám, celý nervově vyčerpán a zároveň šťastný, pak se mu doslova přisál na nohu až k baráku šli sfázování jak jeden.
Dnes jak byl Schiro u nás na chalupě, jak on nebývá vůbec vevnitř v bytě, v baráku, tak doběhl při vítání celý šťastný k telce a tam se zarazil, vykníkl, poté odskočil, lekl se jí a zběhl rychle pryč, nebo jak poté při špacíru začal štěkat na svázané trávy, na "postavy" u cesty, ty ho teda rozdráždili na ultimo :-)
Mě už jen stačí, když se za ním sám stavím a jsme sami dva, že mě zavleče pak do chajdy, tam blbne, ale tak nějak odevzdaně, hodí se na záda, převrací se, válí sudy, jen základ je mít v tlamě hračku a třeba s ní tisíckrát dokolečka furt pískat :-) pak zas vyletí ven a chce se nahánět kolem chajdy, kol stromů, kua já už na to vážně nemám, je moc rychlý, za pár vteřin končím, nemám čtyřnáhon a přeci jen už nejsem žádný mladík. Tak vyscaně házím všechno co je po ruce, mu je to jedno, bere vše, někdy i dvě věci naráz, celý v nervu, ať mu nic neuteče... a tak furt dokolečka dokola s ním to celé je :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vena »

sima píše: sob pro 25, 2021 9:16 pm neskutečně vycvičeného jeho majitel, nevím zda to už není teda spíš robot :-)
Z mýho pohledu jediný možný scénář, když pes poslouchat na slovo...a je venku u baráku.... já na to nejsem to vím,sednilehnizůstaňhodný
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Šímo paráda !!
Musím uznat, že ty vánoce na sněhu mají svoje kouzlo. Máme stromeček vedle francouzkýho okna a vypadá to fakt romanticky, když je to za oknem bílý.
Teď to konečně můžu docenit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Simo, to jsou zazitky . Uplne to vydim, jak ten mladoch lita jak posuk .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Mira »

cleo píše: pát pro 24, 2021 10:47 pm Taky se u nas stavil s malickosti Obrázek
Obrázek
Já mám STI už 20-letej.
Přílohy
sti.jpg
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Parada


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned pro 26, 2021 7:21 am Šímo paráda !! Obrázek
Musím uznat, že ty vánoce na sněhu mají svoje kouzlo. Máme stromeček vedle francouzkýho okna a vypadá to fakt romanticky, když je to za oknem bílý. Obrázek
Teď to konečně můžu docenit. Obrázek
:-) :-) Ledy se hnuly i přímo v Plzni, aby taky ne, takové fešné vnější zátiší a navíc v novém domě, dobré umístění u franc. okna.
Cleo jj, je to pošuk, však to znáš sám- štěně, mimochodem má rád bambule, krade čepice z hlavy, snaží se teda :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Před časem jsem shlédl, prosím pěkně vydržet až do konce, ostatně nedá jde to samo, bez žádného úsilí, shlédněte sami :-)
ježíško čo má dva tisíce let...on si dá vajca len tak...apodobné pravdy :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Spravil som si radost a konecne som nasiel offroad boticky, co mi sedia (asi sirsia noha vpredu).
https://runrepeat.com/salewa-mountain-trainer-mid-gtx
Obrázek
Otazka je, ci ich trochu streknut, nie som moc priaznivec toho patlania/lakovania.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Levis29 »

paráda (*_^) |,,,,

plasťáky jsem nikdy neošetřoval, povrch většinou vydrží, praskla mi vždy až okopová zóna vepředu ale ošetření by na to asi nemělo moc vliv takže jsem zbytečně nevyhazoval peníze za spreje atd...a bylo to vždy už v době kdy odešel i goretex takže jsem kupoval nový pár.
Kdybys přece jen tomu chtěl něco dopřát tak to chce něco dražšího, čím 'neucpeš' GTX membránu.

já mám teď už třetí Merrell Moab2 Mid GTX, a na kamenité treky, podzim a zimu jsem nedávno pořídil slovenské BOSP Caledon (ty jsou taky na širší nohu), k těm jsem už přikoupil vosk na ošetření vzhledem ke kůži, a protože už doma máme dva páry bot z pravé kůže tak se to využije. Přítelkyně má Hanwag Nazcat GTX a ty jsou teda úplně top, ale mi se nechtělo dávat 6tis. za pánskou verzi :-)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

Nevim, jestli je to hodně peněz. Já je mám už přes 20 let 😁👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Levis29 »

jj, já vím že vydrží strašně dlouho (a navíc lze vyměnit podrážku za novou) ale potřeboval jsem nutně koupit ještě další outdoor věci a 6tis za boty bylo prostě moc...tak jsem zkusil ty BOSP, zatím jsem spokojený a uvidím jak dlouho vydrží...Hanwag jsou v pár detailech vychytanější, asi tam ta dvojka navíc někde je...tak snad někdy :-)
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od bushman1 »

Makovica: Jsou dva způsoby, jak ošetřit GTX outdoor obuv, na které je kůže:

1. Nastříkáš voděodolným sprejem na GTX obuv a pak navoskuješ.
Výhoda: vydrží to i týden brutální zátěže.
Nevýhoda: vosk ucpe póry v kůži. Sice zabrání průniku vody dovnitř, ale stejně tak zabrání odpařování potu ven. Je to nevratný proces - jednou to uděláš a vosk už nedostaneš z kůže ven.
Například:
https://www.merrellstore.cz/Impregnace- ... gn=heureka
https://www.pod7kilo.cz/p/vosk-na-kuzi- ... ax-100-ml/

2. Nastříkáš voděodolným sprejem na GTX obuv a pak vyživovacím roztokem na GTX koženou obuv.
Výhoda: póry nejsou ucpané. Velké molekuly vody nemůžou dovnitř a pára může ven.
Nevýhoda: Při několikadenní zátěži ve sněhu to rychle přestane fungovat. Vhodné na jednodenní trip.
Například:
https://www.merrellstore.cz/Impregnace- ... gn=heureka
https://www.sport365.cz/tegu-vuko-cisti ... p-f-75-ml/

Jinak, co jsem nedávno kupoval Lowy Renegade, tak jsou už z výroby ošetřené, takže první trip je vyřešen. Až po prvním umytí je třeba řešit.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

námořník píše: úte pro 28, 2021 7:06 pm Nevim, jestli je to hodně peněz. Já je mám už přes 20 let 😁👍
Když ti tak dlouho vydržely (mazec výdrž!!!) tak ošetřuješ je něčím teda? Nejspíš jo, ale nevím, tak se ptám.
Jinak já dostal na vánoce yeti sněhule a jsou to fakt yeti boty, velké jak sFiňa, jak pro Koloděje, dám sem pozdeji fotku, všichni se tomu smáli, že to není možné :-) jako první boty, v kterých klidně venku sedím ix hodin, za mrazu teď co byl i -9C a v těch teda zima nehrozí, ponožky jen lehčí, jinak je v nich hic, mám je vyloženě na takové ty posezy venkovní, na chození delší samozřejmě ne, jsem za ně moc rád, taky jsem poradil ježíškovi :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jooo, ještě mě udělal dnešní zvrat událostí, jsme od čtvrtka na chalupě a je tu báječně, furt je trochu toho bílého, chodíme každý den na lehčí tůry, je tu klid jak v hrobě, lidi nepotkáš, ideál...no a dnes jsme měli jet domů, furt jsme se po sobě dívali, že to přeci není možné, ono čím víc tu člověk je, tím víc je to nakažlivé, herák hadra, v šest večer jsme se teda jali sbírat se na odjezd a já na ženu: nemůžeš se zítra na tu práci vysrat, jakože úplně a pěkně zvysoka vysrat? Tak váhání, rozhodování a nakonec jsme zůstali zde. Vyrazili jsme teda aspoň na rychlou noční procházku přes kopec a zašili se tu, mám takovou radost, těch 6 dní nás tak nabilo a v pátek nejspíš zase tu, jooo jááá se máááám...:-)chalupa se tak prohřála, že už jen zlehoučka zatápím, kachláčky zvládají téměř celou chalupu samy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“