Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14881
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

spm: no oni se právě snaží ty časy srovnat tím, že to rozkopou, včetně objížděk. To okoukali v Brně. Cenově to bude taky brzy stejný, teď jsem tankoval za 47,50. Neříkali jste, že to bude zlevňovat?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Jo, ano, srovnávání časů tímhle směrem jim jde dobře :-DDD S cenama si iluze nedělám. Je pravda, že jsem vycházel z dlouhodobého průměru (u i20 teda... u H6 s celkovými náklady včetně servisů, ehm, no, to bych nerozebíral :-DDD). Nicméně v současných cenách ano, i ten blbej vlak je levnější, nicméně počítám, že jestli tam ty ceny vydrží, tak ho zdraží úplně stejně (ne-li víc, jelikož cena silové elektřiny šla nahoru v násobcích, PHM jsou zatím do +50%).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Mira píše: stř čer 15, 2022 10:45 pm Jo, máme, pokud nejsi z Prahy. :-) Místním totiž poskytuje město na roční šalinkartu tzv, ekologickou dotaci 1425,- Kč. Stačí mít zaplacenej poplatek za odpad. Takže to pak vyjde chlup přes 3 litry. A co třeba takovej Šíma, ve Valmezu mají MHD zadax. :-D
Míro máš teda přehled :-) přijeď si pojezdit :-) jj máme, sice jsem si říkal, že je to přehnané, prý jdou do toho i hodně peníze z radarů, ale jestli jsou pravdivé ty čísla- enormní zvednutí zájmu o MHD, tak je to vlastně a určitě jen dobře. Já osobně busy nemám moc rád, teda ne jako zákazník, ale kdo ví, při dnešních cenách benzínu a taky si uvědomuji, že bych mohl kolikrát cestovat jinak než autem.
No a máme i nové busy na CNG, s logem, červené, nízkopodlažní :-) jak říkám Míro přijeď se podívat do budoucnosti :-D no v práglu by taky mohli mít něco když ne grátis, tak zadáčo, jen tolik nekrást :-D
https://valassky.denik.cz/zpravy_region ... -2022.html


Mimochodem rekonstrukce náměstí, jeho nový plánovaný vzhled mě teda nijak nenadchl a že to trvá dva roky to už teda vůbec ne, ale co se dá dělat, je tam vícero faktorů. Co mě ale hooodně zajímá a co mě dělá radost, kolik se už učinilo pro mě zajímavých archeo objevů! Tohle mě opravdu vždy baví! Bylo toho už vícero, ale uvedu aspoň jedno, je to taková zvláštní představa, jak to kdysi asi vypadalo, potok přes náměstí, kamenné koryta, pod náměstím bažiny, vodovod ze dřeva...tj pro mě dobrodrůžo, jooo. Já si takhle jednou šel přes náměstí-chodím opravdu jen mimořádně a hledím v sobotu odpoledne do výkopu, tvl co to tam je, tak dva metry pod zemí, no byly tam dřevěné pozůstatky, trámy jak prase, jestli si dobře vzpomínám tak 13 století, možná dřívější, nebyly moc vidět, jen kousek, mé oko a fantazie si smlslo a začlo pracovat, tak nic, jen že mě tohleto baví :-)
Co mě mrzí, že se dřív zasypaly, teď už to vypadá že nevratně sklepy a chodby, průchody od měšťanských domů skrz celé náměstí, pod ním, že tam byly se ví, já to vím ještě od táty, když se tam coby kluci naháněli, běhali pod celým náměstím, schytávali to od lidí, dobrodružství no, tj představa, takových chodeb... :-) =) vím i odkud zhruba chodby vedly a kam, nj to už nezažiji, ale co jsem zažil, bylo jiné sklepení, když táta dělával brigádu v jednom z nejstarších domů, spolu s kámošem, nikdo jiný tam nebyl, tak mě vzali dolů do sklepení, za totáče, no pro mě zážitek nad zážitky a dodnes tam nejspíš leží v jednom kamenném sloupu ve sklepě "něco" nějaká plechová krabice, něco co se třpytilo, lesklo, kdoví co, na dně sloupu :-)
https://valassky.denik.cz/ctenar-report ... 20411.html

Jinak hlasuji pro nového ASPOŇ místopředsedu, když ne skoro předsedu, Davida kovářského, ať se mu vleje nová krev do žil, ten by nám ukázal ještě nový směr, inovace :-D ;)
Naposledy upravil(a) sima dne čtv čer 16, 2022 9:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Skvěle se bavím na balkoně, v restauraci je grupa českých horolezců a grupa slovenských jachtařů, kteří mají kytaru a davaj jednu českou a slovenskou pecku za druhou.
Taky si zabekam


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Tj supeeer békej jak o život, paráda Cleo ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HAD »

Mě udělal radost obchod Brusnékameny.cz
Rozhodl jsem se proniknout do tajů broušení nožů.
Přílohy
20220616_205843.jpg
20220616_205855.jpg
20220616_205901.jpg
20220616_205905.jpg
20220616_205915.jpg
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Pěkně ses rozjel, to budou katany


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

moc pekne .. jsme zvedav na zkusenosti .. jak ti to pujde :)
na videich je to krasne !
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

sima píše: čtv čer 16, 2022 7:17 pm no v práglu by taky mohli mít něco když ne grátis, tak zadáčo, jen tolik nekrást :-D
Ono víš co, ty cyklomilovníci na radnici sice rádi šikanujou osobní dopravu a mají plnou hubu keců, že mají lidi jezdit MHD, ale kdyby se tam enormně zvedl zájem o MHD, tak se celý ten systém složí. Nevím teda jak teď, covid s tím trochu zamával (výrazně se v té době zmenšil počet cestujících MHD) a nevím jestli se to vrátilo. Ale v dobách před třeba metro na trase C jezdilo ve špičce tak často, že prostě víc souprav na tu trať už dostat nešlo. Autobusový linky byly taky leckde na hraně kapacity a přidávat je nemohli, protože zase neměli řidiče, co by s těma autobusama jezdili. Ty příměstský vlaky jsou prej taky docela dost na hraně (ale nemůžu to soudit, ve špičce jsem tím ještě nejel :-DDD). Takže žvanit, jak mají lidi jezdit MHD můžou, ale taky můžou být dost rádi, že to neudělají :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Bart »

Tak mně kupodivu udělalo radost vyúčtování spotřeby plynu innogy v RD.😆
Platim zálohy 890,- za topení, vaření a tuv. A ještě mi teď vrací 150kč...Ale zálohy mi stejně zvedli na 1150,-.
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Bart píše:Tak mně kupodivu udělalo radost vyúčtování spotřeby plynu innogy v RD.Obrázek
Platim zálohy 890,- za topení, vaření a tuv. A ještě mi teď vrací 150kč...Ale zálohy mi stejně zvedli na 1150,-.
Tak to by mi taky udělalo radost. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Nám letos vrátili 17 stovek za elektřinu. Nicméně u mě bylo štěstí, že mám dvouletej fix zafixovanej přesně v tý době, kdy to stálo minimum, než to začalo závratně stoupat... A mám čas někdy do příštího jara, tak uvidím, co bude pak :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

Tak to máme, Jendo, podobně. Teď na konci června by mělo přijít vyúčtování a ještě rok bychom měli mít starou cenu. Co bude pak nevim, je možný, že pokud se nic nezmění (k lepšímu) tak budem platit třeba trojnásobek. Jsme v baráku s tepelnym čerpadlem, a ročně jsme platili cca 30k+. Takže budem třeba u sta.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Mě končí fix na elektriku 22.července, tak jsem to provolával, abych věděl, co mě čeká. Samozřejmě mi ten pikolík na infolince vyprávěl ceny silové elektřiny, což je zlomek ceny skutečné. Nicméně jsem si z toho nějak dovodil, že budu platit asi tak o 150% víc než doposud.
Plyn mám naštěstí fixovanej až do září 23.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Otázka jestli to čerpadlo je výhoda nebo ne... já mám plynovej kotel a plyn už mám napálenej brutálně. Byť teda tuhle sezónu ještě s odchodem od 3E to ve výsledku nedopadlo až nějak katastrofálně (ale jo, doplácel jsem, normálně dost peněz vraceli). Co bude další rok... radši nepřemýšlet :-D (pak se to ježdění vlakem možná vyplatí, když v něm člověk stráví ten čas, co by jinak doma musel topit :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“