Naše malé prohry

Odpovědět
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

A tak sousedi taky nechtějí nějakého pobudu kolem domu.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Lucko tohle teda nasere >:-f jen už řeknu k tomu jedno, jak jsem tě četl, tak píšeš opravdu moc čtivě, zábavně i při tom všem jo a hlavně pravdivě, nenecháš se znechutit, jsou důležitější věci. Takže jak Zdvyna, tak Metuzalém klobouček (*_^) |,,,,
My jsme koupili byt před 26 lety ve velice klidné ulici, bezpečno, docela klidné místo, pěkné-zeleň vzrostlá všude...dnes když pominu logický nárůst dopravy-taková valašská dálnice pod okny, tak mega kokoty co chtějí pokácet vše živé okolo, protože z toho přeci padá listí a stíní to, vyrábí to vláhu, tlumí to randál z dopravy, to snad dává rozum přeci ne...tak žijem v takovém pěkném ghettu, drogy, sem tam ale přeci jen pořád všudypřítomní dealeři, bezdomovci- ty dělím na agresivní a ty ostatní...party černých teenagrů, zmrdů běžně v tlupě od 5 do 20, co napadli už nejednou kohokoliv, denodenní incidenty, krádeže, už to tak ani neberem, neřešíme, člověk si zvykne na vše, no to by bylo na dlouho, pravda je, že kdyby si mě někdo ustlal přímo na rohožce dveří, tak by mě to už vadilo, zatím to bylo jen v paneláku a to mě vadilo taky, nicméně jednorázovka, tak to i chápu...no taky jsem tu jednou při odchodu do práce našel stříkačku, na schodech v domě, to mě už teda vytočilo, ale co můžeš, leda se odstěhovat, což jsme už poixté nechtěli. Mysleli jsme, že to tu bude fajn a tehdy to taky byla jediná možná koupě bytu a čím je člověk starší, tím víc se mu nechce, je to takový totální kontrast vůči našemu ráji na chalupě, no aspoň žijem v realitě a jsme na něco už otrlí a připraveni :-) zatím nás tu drží to, že v domě žijou v drtivé většině normální lidi.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Jackylle »

Šímo a Vláďo... To co popisujete, to je hnus a totální bezmoc. Tohle prožívat každý den s vědomím, že na tu chalajstru není žádná páka, to musí být psycho.
Sledovat jak se původně příjemné klidné místo mění a ničí. Připomnělo mi to sraz v Krušných horách a vyjížďku s Offroad safari. Taky nás protáhl průvodce "zoologickou zahradou" i když paviáni byli vesměs ještě zalezlí. A ukazoval kde všude stály domy, popř. ještě stojí, ale už jsou to neobyvatelné prázdné skořápky. Ta trpkost, když říkal, že tam vyrůstal bylo to docela hezké místo k životu. Nechápu, jak civilizovaná společnost nemá metr na entity, které nic nepřinášejí, jen ničí a my si je ještě živíme. Jako by si pes chránil svoji tasemnici.
Proti tomu je vykradené auto sice voser, ale stalo se, vyřeší se a bude zase dobře.
Obdivuju vás Šímo, že tam zůstáváte. Aspoň že máte v záloze váš malý ráj na chalupě.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od podvlada »

Já musim zaťukat, že u nás to je furt ještě krásný. Aspoň tady na kraji. To, že tu teď máme někoho, kdo holt někdy přespí poblíž domu nebo udělá bordel z popelnice, to se prostě stává, byť to neni příjemný. O tom druhym, se psem, co prej bejvá nepříjemne/agresivní, jsem naštěstí neslyšel zas tak moc. U Šímy to vypadá na jinej level...
Nějaký incidenty se smažkama a jinejma vyfetlama jsou naopak na denním pořádku na hlavnim vlakovym nádraží. Tam na ně neni páka. Teda krom toho tyhle zbytečný existence vyvézt za město a přivázat ke stromu, nebo zlámat hnáty...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

Teda Radkovi a jeho ženě se nedivím, že utíkají na chalupu. Toto téma mi připomnělo doby, kdy jsem ještě bydlela v paneláku. Chodila si zakouřit na balkon a má sousedka s jakýmsi komplexem mi na hlavu vždy vylila kbelík s vodou. Svého malého synka ( 4-5 let) nikdy nenazývala jinak než č..... A o mých přezdívkách ani nemluvím. Nebylo to hezké období, naštěstí jsme měli zahradu, kam jsme na sezonu vždy utekli a potom tam začali stavět. Pod námi byla zahrada na prodej a tohle stvoření jsem jen zaslechla přes plot, že přišla na inzerát. Když odešla, zašla jsem za sousedem co to prodává a s pláčem jsem ho žádala ať ji to neprodá. Známe se dobře, byl moje první láska 😂. Neprodal jí to, ale musela jsem sehnat jiného kupce. Já bych to tam s ní prostě nedala. I když jsem od roku 2007 nekuřák, stejně by si našla něco jiného a hlavně tohle poslouchat fakt nechceš
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od podvlada »

To jakože sousedka z paneláku chtěla tu zahradu pod tebou? To snad nemohla bejt náhoda, musela jsi jí chybět :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14864
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Tapan »

No Zuzko, my jsme zas pod sebou měli sousedku, chodila hulit na balkon, dala přes den i 2 do hodiny a okna byly na západ. A teď babo raď, buď se doma uvaříš, nebo čicháš celej den smrad z cigaret. Taky jsem měl sem tam 100 chutí vylejt na ní ne kýbl vody, ale benzínu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

podvlada píše: čtv bře 09, 2023 11:17 am To jakože sousedka z paneláku chtěla tu zahradu pod tebou? To snad nemohla bejt náhoda, musela jsi jí chybět :-)
Chlumec je malej no😂
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

Tapan píše: čtv bře 09, 2023 11:21 am No Zuzko, my jsme zas pod sebou měli sousedku, chodila hulit na balkon, dala přes den i 2 do hodiny a okna byly na západ. A teď babo raď, buď se doma uvaříš, nebo čicháš celej den smrad z cigaret. Taky jsem měl sem tam 100 chutí vylejt na ní ne kýbl vody, ale benzínu.
Já tomu rozumím. Ale ona chodila o patro pode mnou ke kamarádce a dřepěla s ní na balkoně, když ta druhá kouřila, tak ji to zase až tolik nevadilo😂😂😂. Hlavně jak říkám od dubna do října jsme bydleli na chatě a na balkón jsem chodila převážně v zimním období. Možná jí to taky nakonec vysvětlila i ta její známá, páč ta voda tekla i na balkon pode mnou😂
A hlavně se stačilo rozumně domluvit, což v tomto případě ani nešlo.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Traveller »

No jo, taky nějak úplně nemáme kliku na sousedy nad námi. Co tam provádí dítě, to bych snad ani neřešil..., horší je, že na balkóně vykrmují a trpí tu létající havěť - holuby. Takže si dovedete představit, jak to u nás na balkoně vypadá. A nenaděláš s tím nic. Jinak je to celkem hodná holka. >>:-@@
Holt panelák a soužití v něm někdy není jednoduché. Horší je, když se někdo rozhodne odstěhovat na venkov, koupí nebo postaví barák za miliony v domění, že bude ve svým a nebude muset řešit takové ty panelákové taškařice a ve finále, když máš za souseda kreténa, tak jsi na tom ještě hůř než v tom paneláku. To by asi bylo případů co je všechno možné... 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

Přesně tak. Sousedy si nevybereš. Já je mám zatím bezvadné , vykrmuji si je koláčema, tak s nimi problém nemám a hlavně tam jsou jen v sezóně. Na zimu se stěhují do panelaků😂
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

O tom sousedovi na vesnici to můžu potvrdit 😂😂😂😂😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

Traveller píše: čtv bře 09, 2023 11:37 am Co tam provádí dítě, to bych snad ani neřešil...
No, my se zrovna kvůli tomuhle posledně přestěhovali. Sousedi nad vyznávali princip nevýchovy a ještě ty děti vyráběli 3x rychlejš, než Tapan :-DDD :-DDD No nic, když jsem přežil ve zdraví tohle, tak mi asi už z ničeho nešíbne :-D

S tim barákem to vidím podobně. To jsou doma furt stesky, že by chtěla barák, ale přestěhovat se do té králíkárny v novostavbách, kde člověk sotva projde mezi barákem a plotem, to by mi mohlo... Takhle mám ty sousedy sice za zdí, ale alespoň je nevidim :-D Takže když barák, tak jedině s dostatečně velkym pozemkem okolo, abych nikoho ani neviděl, ani neslyšel. A jsme zase v situaci, že v civilizaci takovej pozemek bude tak drahej, že to bude o několik řádů mimo možnosti a mimo civilizaci se lovením zvěře v lese asi neuživím :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Cheza »

To jsou teda příběhy. Mám štěstí, že máme barák na kraji vesnice, takže z jedné strany pole (i když jezeďáci taky občas dokáži znepříjemnit život), z druhé louka, ze třetí zahrada a jediný sousedi jsou naproti přes ulici. Takže jediné zpestření bylo v tom, že si ten jedinej soused nabrnk někde v bordelu jednu pracovnici a vzal si ji po chvilce domů, kde jí zařídil vlastní privát a občas tu byl po večerech ruch :-D Ale jelikož už nebyla nejmladší, tak živnosti brzo zanechala :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5596
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Holaňďanka »

:-D
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“