Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hetzer »

seatik: nejhorsi je soumrak a svitani
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Harry »

tango píše:Jaromíre , to máš recht, ale mám dojem že od tohoto roku je zakázaný :655:
ZAKÁZANÝ JE TO NA NOVÝCH VOZECH!
Musel bych ten předpis hledat. :845:
On není tak jednoznačnej..... :wink:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hetzer »

dal jsem si na auto ultrazvukove pistalky na plaseni zvere
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od quickly »

hetzer píše:dal jsem si na auto ultrazvukove pistalky na plaseni zvere
hetzere a jak by na to reagovali psi, které vozím v autě ? Nerad bych je magořil :655:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hetzer »

quickly: spatne :1774:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Harry »

Subarista "Otta", který toho moc nikdy nenapsal,
36_13_sub3.jpg
tak setkání s jelenem
1190_13_bourak3.jpg
na svém autě vyfotil....
1191_13_bourak4.jpg
Názory na srážky se zvěří se různí....
Daňka či srnce je lepší srazit než se mu vyhnout, radí experti http://auto.idnes.cz/jelena-je-lepsi-sr ... tomoto_fdv
Než se pokoušet o riskantní manévr, kterým se chcete vyhnout daňkovi přecházejícímu silnici, je lepší do něj najet. Radí to německý ADAC.
Každý se na to dívá trochu jinak...
"Bidlo": No jestli vás to uklidní, tak známej onehdy trefil králíka Pežotem, sroloval ho pod předek a škoda byla zhruba 60 litrů
"ppepino"
Kluci, zkuste si koupit ultrazvukový odpuzovač zvěře. Já si ho právě namontoval na Forestera. Je to velmi jednoduché zařízení, v podstatě ultrazvuková píšťalka, která se nalepí někam na spodní přední část auta a proudem vzduchu při jízdě píská ( pro nás neslyšitelně ). Účinnost je otázkou, ale za 45,- když nepomůže, neublíží... Několik mých známých si ji ale velice pochvaluje. Něco jsem pro to zkrátka chtěl udělat, neboť já měl také minulou zimu zkušenost se srnkou. Večer jsem jen kousek popojížděl jít si zaběhat, rychlost cca 60 km/h, najednou rána jako hrom, střepy přes kapotu... V ten okamžik jsem vůbec nevěděl, co jsem srazil. Byla to jen malá srnka, na místě mrtvá. Když jsem jel za 30 min zpátky a chtěl to dořešit, už byla pryč.. ( a určitě né po svých... ). Na služebním Superbu škoda 90.000,- ......
klimat:
Panove, pote co tete v Kanade umrela sousedka na vyhybani se srne, jsem dosel k zaveru, ze je to sice blbe nabrat srnu, ale lepsi, nez si srazit vaz.

Mimochodem, pred nekolik lety si to sviham po D1 z Ostravy a nekde na 65 km, v dlouhe prave zatacce, za tou Slovnaft benzinkou, jsem potkal jelena na dalnici. Sice v odstavnem pruhu, ale na dalnici. Verte mi, ze az do Praglu jsem jel fakt pomalu.
Takže Shnilej Richarde, nemáš se zač stydět, někdy je těžký si vybrat..... :845:

Já mám štěstí, (zatím,) :845: u nás je největší zvíře starosta.... ::-DDD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Vladimir_xh »

Samozřejmě že je to situace od situace. Nebudu něco srážet jen pro to abych to srazil. Když je tam nějaká trochu úniková zóna.

V obouch mích případech to bylo tak rychlé, že jsem začal brzdit až ve chvíly srážky. Tam stějně nezbývá než držet směr a dobrzdit to.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
SMARTIN
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 24, 2009 2:06 pm
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od SMARTIN »

Doro píše: Tak to je sakra smůla. Nedržel si se zásady - zvěři na cestě se neuhýbá, jen se přibrzdí...je to třeba kruté, ale co už. Důvody už znáš :839: :839: :839: .
Za srnku můžeš požadovat náhradu škody po mysliveckém spolku (majiteli zvěře), u psa po majiteli psa....no já si to nevymyslel....platí, že za dobrotu na žebrotu. :baseball: :baseball: :baseball:
My jsme jednou trefily srnu ( stihl jsem jen trošičku přibrzdit, protože to byl sebevražednej skok do silnice ) , na policajty jsme čekaly přes 2 hodiny ( přišly jsme o přední SPZ ) a řekly nám, že pokud nemáme havarijko, tak máme smolíka a myslivci nic platit nemusí. :666:
SMARTIN
Subaru Outback '05 2,5i MT ( US verze )
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od saburafu »

Harry:
přesně takový srnkolam bych chtěl na svoji rézu :718:

schnilej.richard:
Hlavně, že jste to přežiil bez újmy :wink: Držím palce, ať to dáte do kupy za co nejpřiznivější cenu
fanosh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 08, 2009 2:03 pm
Bydliště: Kašava - Vsetín a zpátky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od fanosh »

No srnca jsem si dovolil srazit 1x. Sviňa zdrhl.. Jediná škoda byla prohlá SPZ jak banán. Měl jsem mockrát namále, ale zatím jsem to vždycky ukočíroval. Horší na tom byla nedávno kočka. Ta spáchala sebevraždu a já jsem si s ní vytřel podběh. Ale jak jsem se díval na radu soudruhů z NDR, tak teda nevim, jestli bych to dal... Když tak pozoruju ty lopaťáky u nás u cesty, tak mět v náručí takové tele a z auta ohrabky tož teda nevim. A co se týká divočáka, tak bratranec kdysi potkal jednoho se svou Š 120. Divočáka jsme sežrali a na škodovku se dal nový blinkr. Jinak nic. Ale to měl štěstí větší jak to prase..
Subaru Impreza 2.0 MY97
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bubo »

Tak jsem si dnes málem kvůli skleróze udělal ostudu. :655: . Jedu si to z Brna po staré silnici kolem Grand Prix, a ejhle jsem si uvědomil že se musím vrátit ještě pro nějaké zboží co jsem zapomněl :839: . Je to cesta lesem,kočičí hlavy,a jediný místo na otočení na takovým malým odpočívadýlku vedle silnice v mírným svahu.Tak jsem si tam najel, do tý trochy nahrnutýho sněhu od silničářů a najednou přišlo zjištění :conf89: ,že ta trocha je asi 30-40cm mokrýho sněhu. A dole pod tím led. Dopředu do kopce to nešlo tak jsem si pořádně pocouvnul, a zadek mě zahučel do půl metrovýho nánosu :baseball: :839: :baseball: . Tak podle Dorových rad :690: dopředu dozadu rozhoupat, a.....nic. Tak jsem vytáhl lopatičku a pěkně se pustil do sněhokup. Všechno v pohodě než v protisměru zastavil nějakej mlaďoch s Audi A6 TDI předohrab a z výrazem : ::-DD: ::-DD: říká chcete vytáhnout? ::-DD: ::-DD: . Jako slušně vychovaný chlapec jsem mu řekl, že pomoc nepotřebuju :baseball: že je to bez problémů (v duchu jsem proklínal ten okamžik, a než se nechat vytáhnout, tak se radši :10125: :sibenice: ). Se slovy jóóó to jsou ty čtyřkolky odfrčel. V tý chvíly jsem byl nasr.. :fuckoff: a zároveň mě byla trochu hanba :686: . Myslím ,že se zastyděl i forestík. ::-DDD: . Po deseti minutách byl venku a frčeli jsme dál. Tak že to byl můj první nechtěný :839: :839: samozářez. :banana: :845:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3143
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Albi »

Ale byl ochotnej, to se cení ! :supeer:
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bubo »

Vždyť já si toho taky cením. :845: . Jenom mě má subaru hrdost v té chvíly nedovolila nic jinýho, než radši přeházet tunu sněhu bez pomoci ::-DD: ::-DD: :subaru:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Harry »

saburafu píše:Harry:
přesně takový srnkolam bych chtěl na svoji rézu :718:
To už se dneska velmi těžko shání....... :wink:
Dělalo se to standartně pouze na Legacy Hubertus. :850:
Dají se najít i nové - "myšlenkově obrozené" věci z Německa, ale v podstatě bez záruky shodnosti rozměrů. :655: :666:
Na Imprezu by jsi si to musel nechat někde udělat na zakázku.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Swapino
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: pon lis 23, 2009 10:40 am
Jméno a příjmení: Ondřej Falat
Bydliště: Smržovka, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Swapino »

Tak nejak jsem mlcky doufal :839:, ze se mi tohle téma tak nějaky vyhne ... :) Ale bohuzel, me subaru je mozna vsemocne ale o ridici se to mozna uz tak rict neda :)

Jedu si takhle vcera z Palmovky nahoru na Kobylisy ... jedno slabe cuknuti a rikam ... a sakra .... dve slaba skubnuti sakra :( :( :( ... o 500m dale stojim ... :( Vsechny ty predohraby troubej, nemysleje na to, ze je asi nejakej problem, kdyz jsem na vystrazkach ... :( Proste Pepici ;) :) :) Snaha pomoci nulova ... ok ... zcouvnul jsem to kousek ... bez motoru a hodil do vjezdu ke garazim ... samovolne se to neprehrnulo pres snih ... toz jal jsem se tlacit ... az 150. pan v projizdejicim aute zjistil, ze se mi to uplne nepodari samotnymu zatlacit, tak mi sel pomoc ... az 150. Co to sakra s tema lidma je :(

No kazdopadne pointa je v tom, ze mi dosel benzin ... proste k po :zachod: :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

:839: :839: :839: :845: :845: :845: :845:
Obrázek[ 2.5Gx 110Kw ]
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“