koupě forestera 2.0 turbo

ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od ozawasan »

k tomu automatu - už jste ho pánové někdy někdo přehřál? Fakt? Já jsem dával automatu za uši poměrně dost v terénu a nikdy se mi nestalo....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od cerv »

Strach z automatu je mýtus, mě se taky nikdy nepřehřál...a navíc, jeden kamarád má outbecka 2,5 manuál a vysypala se mu skříň taky...tak je to je to jedno... A co se týče toho černýho kousku co jsem na něj dával odkaz tak jestli tohle stojí za řeč, co se týče opravy, tak to už nevim ::-DDD: , co by kdo chtěl...takový totálky co já jsem viděl a po opravě vypadali super, tohle neni nic - blatník, světlo, nárazník, to je tak z parkoviště :811: Do 15 tisíc je to opravený a v laku a za 155 Turbo v tomhle stavu s těmito kilometry, no nevim, kde se dá sehnat...ale jak řikám, to je každýho věc... :bp:
ade321
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv lis 08, 2012 6:50 am
Jméno a příjmení: Pavel Werner

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od ade321 »

no, hele, jakkoliv velkej fanda do aut jsem nikdy nic neopravoval, garaz nemam. Takze tyhle opravy, co kazdej zvladne, nejsou pro kazdyho.
Outback 98, 2,5l, automat
ade321
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv lis 08, 2012 6:50 am
Jméno a příjmení: Pavel Werner

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od ade321 »

a jeste jedna vec, chci si koupit auto a jezdit v nem, ne ho dalsiho pul roku opravovat. Osobne mi jsou kilometry uplne sumak, pokud ziskam dojem, ze bylo s autem dobre zachazeno a je dolozitelny, ze majitel povymenoval, co bylo potreba
Outback 98, 2,5l, automat
Pochtli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 28, 2012 10:48 pm

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Pochtli »

Vozíky s kládama tahat fakt nepotřebuju, nepředpokládám ani sjíždění těžkého terénu, s jízdou ve sněhu v osobáku už nějaké ty zkušenosti mám (tím nemyslím 5 cm na silnici ::-DD: ). U automatu se furt tak trochu obávám, že nebudu mít auto plně pod kontrolou (podřazování před zatáčkou; při průseru vymáčknu spojku, tady budu dělat co?; když se budu chtít rozjet na zledovatělé vozovce / na polňačce do většího kopce s kluzkým blátíčkem, rozjedu to vůbec?). Pokud jsem to pochopil správně, tak je auto s AT za normálních okolností spíše předokolka, dokud se nedostanu do terénu. Spotřeba je oproti manuálu +- jaká?

Zatím takhle - našel by se někdo z Brna či blízkého okolí, kdo by mi mohl udělat předváděčku s 2l turbem v automatu?
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od cerv »

Pochtli píše:Vozíky s kládama tahat fakt nepotřebuju, nepředpokládám ani sjíždění těžkého terénu, s jízdou ve sněhu v osobáku už nějaké ty zkušenosti mám (tím nemyslím 5 cm na silnici ::-DD: ). U automatu se furt tak trochu obávám, že nebudu mít auto plně pod kontrolou (podřazování před zatáčkou; při průseru vymáčknu spojku, tady budu dělat co?; když se budu chtít rozjet na zledovatělé vozovce / na polňačce do většího kopce s kluzkým blátíčkem, rozjedu to vůbec?). Pokud jsem to pochopil správně, tak je auto s AT za normálních okolností spíše předokolka, dokud se nedostanu do terénu. Spotřeba je oproti manuálu +- jaká?

Zatím takhle - našel by se někdo z Brna či blízkého okolí, kdo by mi mohl udělat předváděčku s 2l turbem v automatu?
Auto s automatem (rozumim SUBARU s automatem) je spíš předokolka? To určitě ne! To si pochopil opravdu špatně, tady se nebavíme o nějakym HALDEXU :1774: ...tvoje pochybnosti o automatu v SUBARU a tím problematickém rozjezdu na kluzkém povrchu...viz. VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=i7fPCYj1fLo a mnoho dalších se dá najít...takže tvoje pochybnosti nejsou na místě, každopádně je to vždycky na řidiči ::-DDD:
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od nzg »

Subaru s automatem je opravdu bohuzel spis predokolka - viz Active AWD v odkazu nize.
http://subarufanclub.cz/wiki/technika/awd/start

Ten Outback H6 3.0 na videu je jedina vyjimka, ten ma VTD, jako vsechny sestivalce.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Mira »

I u atomatu pokud si navolim 1, tak je to vždy 50:50. Takže žádných 90:10. To možná na zamčenou 4 to jede takhle. Pokud si dám v terénu pouze manuálně za 1, hrnu furt 4x4 a to 50:50.
Pochtli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 28, 2012 10:48 pm

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Pochtli »

cerv, Mira: Právě, že jsem tu někde na fóru četl (a odkaz od nzg to potvrdil), že za normální jízdy je to skoropředokolka (90:10), jen v terénu v nižších rychlostech se to chová jako čtyřkolka.. Proto jsem se ptal, jak auto s AT zvládá krizové situace, aby to pak nebyl jen "zvýšený kombík".
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od cerv »

Takže krom toho, že jsme úplně offtopic tak k tomu dodám už jen tohle:

měl jsem několik Subaru s Automatem a pořád mám, od klasickýho Leone z roku 83, přes Leone z roku 87, a teď i 2x 3,0H6 v Outbecku a nebudu se teď bavit techicky ale čistě uživatelsky...
1) Dostal jsem někdy nečekaně smyk, aniž by mě z toho auto korekcí plynu nedostalo? - NE
2) Zapadnul jsem někde, aniž bych se z toho nedostal sám? - NE
3) Chová se to auto nedotáčivě jako předokolka? - ANO - Vadí mi to? NE, už jsem si zvyknul...
4) Je do terénu lepší SUBARU s redukcí a uzávěrkou? Asi ANO, ale já nejezdím nikdy do takovýho terénu, abych tam nebyl s automatem spokojenej! A zmíním tady zásadní pravidlo co říká SUBARU: sice jste si koupili auto s pohonem na 4 kola, ale používejte ho jako běžný osobní automobil, já to tak dělám, OFFROAD TRIAL s nim nejezdim, kde si myslim, že zapadnu,tak tam taky ne a je to ok. Jestli chce někdo dobrodužnější auto, měl by se poohlídnout v jinejch vodách,každopádně automat tomu nijak neubírá na kráse a zase si neničíte spojku :845: .... :bp:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Mira »

Pokud se jedná o krizové situace, tak je zásadní problém ne v převodovce, ale v tom článku mezi pedálama a volantem.
Kdo jezdí s AT, vychvaluje AT, kdo jezdí s MT vychvaluje redukci. Ale je fakt, že auto s AT nerozhoupeš, ale zase si neuvaříš spojku. A přiznejme si - kolikrát kdo nechtíc zapadnul, aby se musel hrabat s rozhoupáním? To, že s radostí vletíte do každý závěje na plnej knedlík a čekáte kde až zapadnete nepočítám.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od suubaru »

Mira píše:Pokud se jedná o krizové situace, tak je zásadní problém ne v převodovce, ale v tom článku mezi pedálama a volantem.
Kdo jezdí s AT, vychvaluje AT, kdo jezdí s MT vychvaluje redukci. Ale je fakt, že auto s AT nerozhoupeš, ale zase si neuvaříš spojku. A přiznejme si - kolikrát kdo nechtíc zapadnul, aby se musel hrabat s rozhoupáním? To, že s radostí vletíte do každý závěje na plnej knedlík a čekáte kde až zapadnete nepočítám.
at rozhoupeš taky
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Doro »

S AT se na kluzkém dá rozjet plynuleji než s MT, navíc zde nehrozí "opalování spojky", ale ono je to spíše o šikovnosti, žee. Měnič umožní plynulejší přenos na kola, takže s AT na ledu je rozjezd v klidu.
Jen v některých krizových situacích jsi s AT v :zachod: - např. když zapadneš a nemůžeš se hnout a na kola nedostaneš vůbec nic, bo měnič nic nepustí, obdobně pak, když jsi v kopci třeba s nákladem a nemůžeš se rozjet, bo měnič zas nepustí nic. U MT si to vždy upravíš spojkou a pustíš ji ve vhodných otáčkách (příklad, z lesa bych s plným vozíkem s AT nemusel vyjet, bo bylo třeba cca 4,5 tis. ot, abych se rozjel a vyjel (zde není výkonu nikdy dost). V žádném případě se ale u MT nestane, že na kola nepude nic, jako u AT, bo spojka je hold spojka.
Pro vození nákladu s AT v kopcích pak raději motor 3,0 bo 2,5 je spíše na hraně.
Jen z kopce na ledu to bude chtít více odvahy a šikovnosti a podřadit si dle libosti taky není možné jako s MT.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od merlin »

nzg píše:Subaru s automatem je opravdu bohuzel spis predokolka - viz Active AWD v odkazu nize.
http://subarufanclub.cz/wiki/technika/awd/start

Ten Outback H6 3.0 na videu je jedina vyjimka, ten ma VTD, jako vsechny sestivalce.
On je v tých použitých typoch automatov u Subaru trošku chaos, VTD má (vraj :845: ) napríklad i moja 2.0R, výbava Comfort z 2006.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: koupě forestera 2.0 turbo

Příspěvek od Luci »

Ahoj,
toto vlakno je o koupi Foresteru. Nejak se divame po novejsim auticku a nejak prislo rozhodnuti na Forestera. Nicmene nemame s nim zadne prakticke zkusenosti. Auto se nam moc libi ale nemame nikde moznost se s Foresterem svezt. V planu mame koupi modelu 2003-08.
Tak bych mel velikou prosbicku, pokud je zde nejaky majitel takoveho Forestera v Pardubicich nebo okoli jestli by byl ochoten auto ukazat a udelat takovou malou testovaci jizdu :diky:
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Odpovědět

Zpět na „Forester“