vlastníte někdo Forestera MY03 s AT, nejlip s motorem 2.5 ??

Odpovědět
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

vlastníte někdo Forestera MY03 s AT, nejlip s motorem 2.5 ??

Příspěvek od yohn »

zdravim, prodal jsem sveho Forestera prvni generace a v MY03 me nejvic zaujala "USA verze" s automatem a motorem 2.5. Bohuzel jich je jako safranu a ja bych moc rad mluvil s nekym, kdo to vlastni, vlastnil nebo by mi mohl k tomu rict neco vic. Zejmena me zajima zivotnost prevodovky a nejaky vlastni nazor na jizdu v terenu. Nemyslim lesni cesta do kopce, myslim skutecne lehci teren, sjizdeni svahu, jizda s vozikem, atp. Moc by mi to pomohlo. Alespon nazor majitelu SG s AT. Diky moc :)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Pavel-XT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 07, 2009 7:38 pm

Re: vlastníte někdo Forestera MY03 s AT, nejlip s motorem 2.

Příspěvek od Pavel-XT »

Nevím jaký je USA model 2,5, mám jeden z posledních kusů původního Forestera 2007 2,5 XT AT cca 170kW. Automatická převodovka funguje velice příjemně a poměrně rychle. Dříve jsem měl Imprezu 2,0 AT 1995, rozdíl mezi oběma převodovkama je značný ve prospěch Forestera. Obě jsou čtyřstupňové , ale u Forestera řadí mnohem rychleji a bez jakýchkoliv rázů. Výkon motoru 2,5XT snad ani není třeba komentovat. Spotřebu mám dlouhodobě na cca 10 l/100 km, z toho je 30% v městě Brně. Klimatizci využívám maximálně. S Imprezou jsem měl jen o cca 2l spotřebu nižší, ale rozdíl ve výkonu je nesrovnatelný. Vzhledem k době výroby a vývojové modernizaci si myslím, že životnost tohoto typu převodovky při skutečné možnosti využívat max výkon motoru v běžném provozu přesahuje 300 000 km.
Odpovědět

Zpět na „Forester“