Pomoc pri volbě tabletu

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od M a r c e l »

coze?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Slavek_xxx »

M a r c e l> LTE - posledni generace internetu u operatoru http://cs.wikipedia.org/wiki/LTE
Jinak bych se vyhnul Samsungu, kazdy druhy zarizeni jsme meli v reklamaci. A zvazil bych moznost i jineho operacniho systemu - klidne i Widle 8.1
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Milanos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: úte zář 23, 2014 12:15 pm
Jméno a příjmení: Milan Breda
Bydliště: Tábor

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Milanos »

Co třeba tenhle Prestigio PMT5287 ?
Subaru Impreza 2.0R 2006, 118kW
Subaru Impreza 2.0 GT/99 - 155kW - ex
Subaru Legacy 2,2 100kW - ex
VW Golf IV 1,6 77kW - v rodině
Škoda Felicia 1,3 GLXi 50kW - začátek řidičské kariéry / na parkovišti zbořena šikovným řidičem
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Kolben »

Hele zrovna nedavno mi prislo mejlem od O2 nabidka na tablet alcatel ot pop 7s. Ze zvedavosti jsem na nej kouknul a neni to uplna pastika a jeste je za rozumny penize. ALE chtelo by ho to videt na vlastni oci a vyzkouset.
Mimo jine ma Infra na ovladani TV, ma 3G/LTE modem, slot na kartu, 7 palčák a za hotovy je kolem 4800,- kc.... Asi je to specialne pro O2, protoze nikde jinde se koupit neda bych rek. A s tim LTE za tuhle cenu jich moc neni.
http://www.o2.cz/osobni/tablety/367882- ... ?tab=basic
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od M a r c e l »

ovladani televize mne netrapi, nemam ji B-)

o WIN jsem uvazoval, ale jednak jsou drazsi a druhak bych rad vyuzival androidi aplikace jako na mobilu...

navigace, geocaching...

zas je fakt, ze k WIN by slo pripojit modry kabel od ECU a nemusel bych tahat do auta notase...

operatora mam vodafone, menit se mi ho nejak extra nechce, i kdyz signal zrovna doma nic moc, pravda...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Slavek_xxx »

M a r c e l> nevim, kde presne je "doma", ale pokryti LTE ma Vodafone velmi slusny. Naopak pokryti normalnim GSM signalem na volan stoji v posledni dobe za prd.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od berkut »

M a r c e l píše:ovladani televize mne netrapi, nemam ji B-)

o WIN jsem uvazoval, ale jednak jsou drazsi a druhak bych rad vyuzival androidi aplikace jako na mobilu...

navigace, geocaching...

zas je fakt, ze k WIN by slo pripojit modry kabel od ECU a nemusel bych tahat do auta notase...

operatora mam vodafone, …

doporučuju tohle:
http://www.alza.cz/lenovo-yoga-tablet-8 ... 266302.htm

mám ho už skoro rok a docela spokojenost (jen mě občas sere android, ale každý systém má své mouchy, zkušenosti mám se čtyřmi). Po zmetku od Asusu, který byl pětkrát na reklamaci a nakonec vrácen, je tohle zlaté. Dvacet hodin výdrž při intenzivním používání, při běžném několik dní. Osm palců akorát, hliníkové tělo mi vydrželo i pád na eskalátory v metru (tablet jede bez problémů dál). Mám i samsung Ativ XE500 s windows a můžu říct, že tablety s windows a atomem jsou pro prohlížení internetu tragédie. Sice to vydrží v mém případě přes 8 hodin, ale je to pomalé jako s...ě. Kombinace atom a windows je dobrá na psaní, dělání fotek, prezentací (mám k tomu i speciální stylus a přípojnou klávesnici), ale to je vše. Velká videa to nezvládá, prouzdání po internetu je s jakýmkoliv prohlížečem po otevření třetí čtvrté záložky tragédie, protože se ten pitomej atom zahltí.
Pro tvé potřeby jedině android, jabka jsou přemrštěně drahá, blackberry tablet se u nás teď žádný neprodává a pro windowsátské tablety nejsou navigace a velmi mizerný výběr aplikací plus ten pomalej atom (když je tam něco od intelu, tak to zase nic nevydrží). Tablety s win mají také docela potíže s vytvířením hospotů, musí mít speciální program, ale ani tak to pořádně nejde, s andoridem je to otázka dvou kliknutí.

To lenovo yoga je ideální a má i 3G (LTE skoro nikde není a bůh ví kdy bude, NFC je taky k ničemu). Pro 10" verzi dokonce existuje klávesnice, do které se ten tablet dá zasunout a tvoří to zároveň i pouzdro. Jen mě sere Android 4.4. Prodává se to s 4.2, ale hned po zapnutí to chce upgrade na 4.4. Ty s...ě od google do 4.4 nacpali omezení, že pokud chceš přemisťovat data mezi tabletem a kartou nebo flashkou, musíš to dělat jen pomocí zabudovaného file manageru. Takže nemůžeš např. stahovat věci z netu přímo na kartu, ale nejdříve do tabletu, a pak přesunout na kartu (i na tu do něj vloženou). Díky tomu tablet dost často není schopen zjistit, že jsi k němu přes kabel připojil čtečku karet nebo flasku, prostě na pěst do zubů.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

Koukal jsem nedávno na ten Alcatel od O2 a přišlo mi to zajímavý. Dělají to výhradně pro ně a cena bez slev 4800 je velmi slušná. Ta Yoga je taky sympatickej počinek, na tu jsem koukal,když se to objevilo na trhu, líbí se mi ta bambule s baterkou. :-)
LTE se nevzdávej, to pokrývání signálem jede fofrem. Já si před srazíkem na Šumavě vzal na zkoušku LTE modem od Vodafonu,že ho vyzkouším,protože mi končí smlouva u t-mobilu. Na chalupě bez externí antény signál nemám, ale v práci jsem nadšen. Lítá to až 10 Mb a to je 2x až 4x tolik,než jsem vymáčkl ze 3G.

Widle v tabletu nebrat. Nic to nepřináší.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od M a r c e l »

2Slavek_xxx: doma je kousek od Kralup Nad Vltavou, problem mam hlavne v baraku s volanim, v garazi bez sance, venku to jde...
interfernet tu mam po drate ADSL, asi, od VF, ale sit patri 02 (nicmene VF mi to dava levneji nez primo O2)


2Berkut: diky za vycerpavajici info a o osvetleni pro a proti ruznych OS


na to LENOVO co jsi linkoval jsem koukal, ale nevim, jestli se mi to s tou bambuli, co to ma dole, asi baterka?, vejde do te schranky na palubce (chci to tam mit postavene v otevrenem kastliku na palubce, idealni misto a neni potreba zadnej dalsi drzak na okne)...

budu muset vzit kus kartonu a vyrobit si mustr, co se tam jeste vejde a s tim to nekde porovnat...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

Trněný újezd by měl být pokrytý konkrétně u Vodafonu LTE 900. Píšou teda dostupnost ve venkovním prostředí, ale rychle se tam blíží rychlý LTE od Prahy.

Ta větší baterka v tý bambuli u Yoga tabletu je velká výhoda. Kromě toho se to za to skvěle drží.

Teď jsem schválně změřil rychlost připojení v dílně u ségry, ADSL versus LTE, ADSL 5Mb a LTE 11 Mb. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od M a r c e l »

je fakt, ze ADSL je tu kua pomaly...

mereno zde: http://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti s bezicimi aplikacemi na pozadi...


Průměrná rychlost připojení: 2,783 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat: 347,95 kB/s
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od berkut »

M a r c e l píše:2Slavek_xxx: doma je kousek od Kralup Nad Vltavou, problem mam hlavne v baraku s volanim, v garazi bez sance, venku to jde...
interfernet tu mam po drate ADSL, asi, od VF, ale sit patri 02 (nicmene VF mi to dava levneji nez primo O2)


2Berkut: diky za vycerpavajici info a …
Ta bambule je baterka a skvele se to drzi jako kniha, navic v tom je zabudovany otocny stojanek, viz fotky, takze to ti bude stat vsude :-)
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od Slavek_xxx »

berkut> naopak, LTE pokryti u Vodafone je daleko vetsi nez 3G a u O2/T to pristi rok bude stejny. Jen pro predstavu, jsem 6km vzdusnou carou od vysilace a takto mi to jede. Pravda, mam externi 14db antenu a router, kterej mi pokrejva dum wifinou. A to na ni jsou ted napojeny i oba mlady, takze vysledek je mozna trochu zkreslenej.
Přílohy
LTE.png
LTE.png (21.44 KiB) Zobrazeno 2230 x
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od M a r c e l »

Mne jde o to,aby se to tam veslo a slo to nacpat mezi dno/hranu kastliku a vicko...

A to LENOVO to LTE podporuje, nebo ne?

Sony Xperia L / Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri volbě tabletu

Příspěvek od VDC »

Lenovo to nepodporuje, já se toho ráno nevšiml, takže ten Alcatel se stává o to zajímavějším...
Je to asi jedinej tablet do pěti litrů, kterej má 3G modul s LTE. Yoga2 s LTE stojí 6999

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“