lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od ozawasan »

catana - a vidíš - mne by zajímalo, zda, když simply clever, to svedli na ptačí trus - je v manuálu někde o tomto zmínka......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od marek.sm »

Já se o auta moc nestarám co se týká mytí a ptačí trus mi tam někdy zůstane dost dlouho, ale nikdy jsem žádný problém nepozoroval. Přece v dnešní době nemůže být problém někde v laboratoři zjistit proč se lak loupe a jestli fakt kvůli trusu, tak to musí být dost špatný lak.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od ozawasan »

no nejlepší by to bylo, kdyby ta auta pak označovali za "módní" - tak se výrobci bot brání reklamacím -je to v podstatě obuv na příležitostné nošení ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od catana »

Servisák mi tehdy říkal, že je to daň za vodou ředitelné barvy. Stejné zdůvodnění jsem slyšel i když jsem si stěžoval, že u Subaru mám na přední kapotě na můj vkus hodně vrypů od odlétávajících kamínků. Třeba to tu někdo povolanější dokáže okomentovat, zdali ty laky posledních let tak málo vydrží kvůli ekologičnosti a z aut se stávají "módní záležitosti", které mají stát zejména v garáži.

Když to takhle půjde dál, tak si na střechu a přední kapotu budeme dávat fólie, aby chránily lak. Ale jak jsou odolné netuším.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od ozawasan »

folie vydrží dost a automobilky to už na některých trzích nabízí jako doplněk při prodeji:-). Co vím, tak toyota ve státech určitě
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od merlin »

Nad tými fóliami som sa v minulosti už trochu zamýšľal a nepríde mi to zasa až taký zlý nápad.

Nikde som sa ale nedozvedel, ako sa k tomu stavajú "PaCh"-ovia. Predsalen, jedna vec je farba auta zapísaná v dokladoch, druhá vec je, koľko percent auta je prekrytých fóliou a akej farby.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49239
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od VDC »

když si necháš do TP dopsat další barvy, tak můžeš mít barev kolik chceš. Když si dáš na auto folii stejný barvy jako máš auto, tak to nikoho zajímat nebude.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od catana »

Plus jsou průhledný fólie. Ale na autě jsem je v reálu neviděl, tak nevím jak to vypadá.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od seatik »

A meril to nekdo merakem hloubky laku? Pokud to nebude vsude stejne,tak je jasny ze ji uz nekdo pred nakupem lakoval.Nikdo uz neudela dodatecne takovy lak jako ve fabrice
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 348
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od dofi »

catana: mas tam je bezne vrypy - tedy na zakladni barvu nebo vic?
ja uz po necelem roce nasel na kapote plosku tak 3x3mm ktera rezave kvete, byla tam uz pred mesicem pri servisu v
30000km a nechava je klidnyma. budu je muset asi taky upozornit pri dalsim servisu, ikdyz si myslim ze tecky na kapote patri ke kazdemu autu ale jeste na zadnem mi nekvetly a to mam i 11 let stareho forda, ktery ma cely spodek dozlatova. ale prece nebudu behat kolem 10 mesicu stareho auta se stetcem :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od jaromir »

Já když porovnám kvalitu laku a jeho odolnost či tvrdost u Forestra MY2009 a starého Fiata Stilo MY2003 (obě auta mají černou metlu), tak je na tom Fiat lépe - a to s ním jezdím na myčku. Forestra myji ručně a 2 x ročně ochraňuji lak (před zimou a po zimě) tekutým voskem + uzavíracím filmem. U Forestra stačí kýchnout u auta a už je poškrábaný...
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od nasticka »

Kiti: nechal jsi ten lak "proklepnout" u znalce? Na tvém místě bych to rozhodně nenechala být. Jsou to sice nervy a bude to stát peníze, ale řekla bych, že je velmi reálná šance to z nich nakonec všechno dostat! Tohle není prkotina, nad kterou bys mohl mávnout rukou :1774:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Giorgio77
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 117
Registrován: ned čer 03, 2012 10:05 am
Bydliště: Praha, Železné hory

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od Giorgio77 »

jaromir píše:Já když porovnám kvalitu laku a jeho odolnost či tvrdost u Forestra MY2009 a starého Fiata Stilo MY2003 (obě auta mají černou metlu), tak je na tom Fiat lépe - a to s ním jezdím na myčku. Forestra myji ručně a 2 x ročně ochraňuji lak (před zimou a po zimě) tekutým voskem + uzavíracím filmem. U Forestra stačí kýchnout u auta a už je poškrábaný...
Jaromír
To kýchnutí mohu potvrdit ... když jsem si poprvné ometal na autě sníh, nestačil jsem se divit kolik malých škrábanečků jsem tam potom našel... a to používám standartní košťátko do auta, které mám už dlouho, žádný rejžák ::-DD: neřikám, že ty škrábance nejdou vyleštit nějakým krémem mám teď něco od meguiarse a mohu jenom doporučit. Ale stejně to zamrzí.
Subaru Outback diesel! Comfort MY2012
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1317
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

Úplně stejná zkušenost. Předchozí vozy jedině Fiat, na všech najeto přes sto tisíc, poslední Stilo má dnes kamarád a je tam nějakých 250tkm a po rezu ani památky. Když už byl někde odštípnutý lak od kamínku, tak koukal základ nebo pozinkovaný plech, ale nikdy to nezačalo reznout. U Subárka mi sice přijde že je lak kvalitnější, není tolik poškozený od kamínků, ale jakmile se někde poškodí okamžitě to rezne :6066: .
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

nasticka píše:Kiti: nechal jsi ten lak "proklepnout" u znalce? Na tvém místě bych to rozhodně nenechala být. Jsou to sice nervy a bude to stát peníze, ale řekla bych, že je velmi reálná šance to z nich nakonec všechno dostat! Tohle není prkotina, nad kterou bys mohl mávnout rukou :1774:
Ahoj Nastičko, měl jsem nějaké pracovní povinnosti a tak na Tvůj příspěvek reaguji až teď. Zvážil jsem všechna pro a proti a budu akceptovat nabídku dovozce, zaplatím 8.000,- Kč a budu mít pokoj, protože dovozce uhradí rozdíl do 20.000,- Kč. Do sporu nepůjdu, protože to, že budu mít posudek to nic neznamená a bude rozhodovat soud po dobu několika let, tak to ne. Dnes jsem telefonoval přímo na zastoupení do Prahy a zjistil jsem že mi prodejce neřekl až tak pravdu protože já jsem podal reklamaci koncem srpna a dle sdělení Ing. Svobody ze zastoupení SUBARU (překvapilo mne, že jsem se dovolal do společnosti Emil Frey, myslel jsem, že zastoupení SUBARU CZ nemá s jiným prodejcem nic společného), že se prodejce obrátil na dovozce až 10. prosince poté co jsem několikrát reklamaci urgoval. Ale nemohu se smířit se zdůvodněním dovozce, že dle jejich názoru je lak poškozený ptačím trusem (no toto je taková prasečina, že jsem ještě teď nas.aný) Na moji reakci proč není tedy poškozený lak i na ostatních částech karoserie mi bylo řečeno, že ptačí trus je agresivní. No prostě nesmysl, já si koupím srdcovou záležitost za skoro devětsettisíc a nechám posrané auto, abych si schválně poškodil lak no toto může vymyslet debil. Přitom auto bylo na roční servisní prohlídce koncem května a žádné poškození laku nebylo a najednou po třech měsících je lak poškozen no toto přece není možné. Přístup prodejce (který řešil čtyři měsíce banální reklamaci (moje chyba, že nemám reklamační protokol), po opravě napíšu o kterou firmu se jedná) a přístup dovozce mne přesvědčil, že již nikdy SUBARU a to i přes jejich vstřícný krok jak se mne snažil Ing. Svoboda přesvědčit. Nejsem naivní a vím, že se toto může stát i u jiného vozu ale moje zkušenost je negativní a všichni kteří budou kupovat nový vůz by měli vědět jak se k reklamaci poškození nebo nedej bože v případě závady postaví dovozce, který poškození viděl pouze na fotkách, ale zaručeně ví že ptáci serou pouze na střechu no toto nepochopím.
Jen doufám, že se oprava povede, protože prý se musí odstranit čalounění ze střechy kvůli demontáži nosičů a demontovat těsnění kolem oken atd. tak uvidím, ale nadšený tedy nejsem.
Všechny zdraví KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“