lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

kwt2000 - Petře
ahoj. Prosím a co Ti ten lak udělal, něco podobného jako u mne, že se zkrabatěl a vypadal jak je na fotkách a nebo jiná vada. Děkuji za odpověď KITI - Květoš
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1316
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

Zdravím. Mezi čelním sklem a šíbrem jsem měl asi tři podobné kazy jako máš na fotkách,průměr do 1 cm a jeden větší v zadní části. A několik opravdu drobných ťukanců od kamínků, kolem kterých už kvetl rez. Pan Subaru nejdřív nechtěl o reklamaci ani slyšet, že prý je to od mechanického poškození. Ale přijímací technik ze servisu byl na mé straně, takže po chvíli dohadů pan Subaru souhlasil s lakováním střechy sloupků a pátých dveří.

[size=80][b][i][ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ][/i][/b][/size] [img]http://subarufanclub.cz/forum/images/mobile.png[/img]
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

děkuji za odpověď, napíšu jak jsem dopadl. KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Tak jsem byl zase u prodejce Subaru, že je potřeba ještě nějaké nové foto a tak auto celé znovu umyli, a že prý importér do ČR chce ještě vyfotit plasty, že to muselo být pokapané a takové ty kecy kolem. Nakonec zjistili, že nic není poškozené od nějaké kyseliny a že se to bude znovu řešit, ale už mne se..u, protože reklamační lhůty jim nic neříkají a jen se pořád vymlouvají. No tak uvidíme jak to dopadne. Zatím zdraví KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od nasticka »

To je banda zmetků :fuckoff: Zkoušel jsi to řešit na přímo s dovozcem?
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

ahoj Nastičko,
ještě počkám, protože pořát slibují a pak uvidíme, záruka je tři roky tak ať se snaží. Jsou to šmejďáci, nechce se jim to opravovat na vlasní náklady. Zdraví KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1316
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

Já už si minulý čtvrtek vyzvedl nalakované auto ze servisu. Bohužel už byla tma a od té doby je Outback pořád jak sněhová koule. Takže ani nevím, jestli to udělali hezky a jestli to má stejný odstín jako zbytek kastle. No, nechám se překvapit. :670:
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Gratuliji Ti k opravenému autí, jen doufám, že také budu mít radost a vše dobře dopadne. KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1316
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

A už to viděl někdo ze Subaru nebo jim jen ze servisu posílali fotky?
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
MMart
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 07, 2012 12:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Moronga
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od MMart »

Ahoj, Jak koukám na fotky vad na střeše, dovolim si tvrdit že střecha byla poškozena buďto kroupama (že auto bylo nové z prodejny nehraje nikdy roli a může to být pouze chabá výmluva prodejce), nebo vznikly vady při převozu auta z továrny a je běžné že až polovina aut z dovozu z jiného kontinentu přijde k újmě na laku. Potom přichází na řadu kvalitní a nebo "kvalitní" lakovna prodejce. Postupy a dodržení technologického procesu bývá pro některé velký problém ať z důvodu neznalosti, či času (ceny), přestože mají v rukách špičkové materiály-bohužel to chce i letité zkušenosti, znalost nových a nových materiálů a postupů k nim.

Vady na tvé střeše jsou důsledkem špatné opravy a kdyby jsi vzal do ruky měřák "laku", zjištíš minimálně v těch napadených místech velký rozdíl tloušťky vrstvy. (Vrstva= všechny dodatečné materiály od základů, přes tmel, plnič, bázy, lak....)
Pokud tím měřičem změříš lak například na vnitřní části lakovaného středového sloupku zhruba v polovině výšky nebo v blízkosti originálního id. štítku ,pokud je na sloupku, kde je velká pravděpodobnost původního laku a pak přeměříš střechu, bude hned jasno a neexistuje výmluva prodejce o jiných vrstvách z výroby a podobně. Tyto auta lakuje automat a není to nízkorozpočtový třídvéřový Hujdai, kde se nelze divit ničemu už z linky.Zde je lak na plochách s rozdílem minimálním. Větší vrstva bývá pouze v záhybech,kde se točí materiál při nanášení.

Musel bych to sice vidět osobně a udělat sondu vrypem ::-DD: , nicméně jsem to viděl mnohokrát a v těch místech bude slupka tmelu,která "dozrála" za tu dobu a narušila nad sebou postupně plnič, bázi a posléze i lak.
Kdyby jsi si prohlédl střechu auta třeba už 3 měsíce po prodeji důkladně, už bys viděl flíčky se zpropadanym okrajem, avšak vrchní lak a báze pod nim by byla stále hladká a rovná.
Ve větších či menších autolakovnách auta prochází pod rukama zpravidla dvěma lidem: přípravář a lakýrník. Pokud udělá přípravář drobnou chybu v počátku - např. nenechá dostatečně dozrát tmel, či nedodrží jeho maximální tloušťku, použije ne uplně vhodnej (u střech po kroupách nějčastější jev, protože na to nemají čas- stojí nad nima synáček majitele Prodejny,servisu, kterej o tom nemá šajn, hlavně že se lakuje díl za dílem...) tmel, použije infralampu kratší dobu, nebo na ještě nedotvrzený tmel naleje plnič, protože za hodinku se musí na oběd... a po obědě musí být díl na stojanu v boxu vybroušen.... :666:

Je spoustu dalších aspektů, které mohou mít příčinu tvého problému a nedokážeš je nikomu doložit, i kdybys je všechny znal :815:

PS: originální lak není problém poznat při "odbroušení vrstev na ploše cca 5 x 5cm někým pověřeným s tím, že v případě mylné doměnky o neoriginálním laku si auto zas odvezeš domu se staženým vocasem a vyhledáš si sám lakovnu, nebo se okamžitě dožadovat uznání reklamace a kvalitní opravy (výměna auta jak někdo psal je nereálná a zákon to neumožňuje tak jak by si někdo mohl myslet).

PS: nejsem žádný prodejce aut, ani servis, ani autům po technické stránce moc nehovim.
Martin M.
Suzuki GS1000S ´79 Wes Cooley replica
Suzuki GS 750 ´76 Cafe-Racer
Ducati 900SS DesmoDue
Toyota Avensis combi 1999
Subaru Legacy combi 2002
Nissan GT-R

http://www.mm-art-airbrush.cz
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19168
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od hamoun »

pekne napsano ... muze se to hodit :690:
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kiti »

Tak Vás všechny zdravím s novými informacemi. Jsem tak vzteklý a nas..ný, že se to nedá ani popsat. Volal technik z prodejny SUBARU a jak začal s tím, že je potřeba se zastavit a probrat situaci bylo mi hned jasné, že něco není v pořádku. Tak jsem se zastavil a začalo to tím, že auto muselo být poškozené neodstraněným ptačím trusem atd. Mimo to auto bylo na setvisu v květnu a na žádné poškození po roce nepřišli a najednou po třech měsících je jen střech v ha.zlu To, že jsem reklamaci uplatnil již koncem října byla odpověď, že dovozce to kvůli složitosti musel řešit a že měsíční reklamace se jich netýká, no prostě ku.vy. Závěr je, že dovozce uhradí 12.000,- Kč a já zaplatím 7.800,- a bude provedená oprava dle technologie s demontáží střešních nosičů, a prý se musí sundat komplet vnitřní část čalounění střechy atd. Tak nevím jestli do toho jít, nebo co a jak dál. Soudit se je v současné době k ničemu, a opravit se to musí ale tak mne to vzteklo, že uvažuju že to auto půjde z domu, protože jak ho vidím tak jsem vzteky bez sebe a vím, že za to auto nemůže a je to chyba laku a zase tratit na prodeji se mi nechce, ale už nemám tu radost co jsem měl. Hlavně mne zklamal přístup prodejce, který tvrdí, že to jde mimo ně a je to věcí dovozce. Zeptal jsem se alespoň na možnost nějaké třeba dodatečné slevy na servis a nebo nějaký bonus, ale technik řekl však jako náš zákazník máte 25% slevu tak jsem se vztekl a i když za to nemůže tak jsem mu řekl, že už mne tam na servis neuvidí, no nevím jestli to bylo taktické ale nešlo to zvládnout včetně toho, že jsem řekl, že mne to zklamalo a dovozce je ku.va. Vím že to není hezké, ale tento přístup mne zklamal a nevím k čemu je záruka a jak někdo, když to neviděl od dovozce naživo může tvrdit podle fotky, že je to posraný od ptáků. Jsou to zmetci. Poraďte co dál. Dík za Vaše odpovědi KITI
Forester 2,5 XT 2010 manuál
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od ozawasan »

no -- zachovej klid - i pro soudruhy prodejce platí zákonné lhůty - tudíž - pokud jsi prokazatelně uplatnil reklamaci - a oni ji do 30 dnů nevyřešili - máš nárok na opravu nebo slevu z ceny... jakékoliv pozdní vyjádření k této reklamaci je jim na renault slušně řečeno.... Musí se vyjádřit do 30 dnů - jinak jsi vyhrávající ty. Pokud se jen vyjádří, že to řeší technik - a musí se čekat na jeho vyjádření - mají pecháčka... Oni sází na to, že se lidi složí a budou skákat, jak oni pískají.... Jestli skutečně máš prokazatelně uplatněnou reklamaci a oni ji do 30 dnů nezamítli, proti čemuž máš právo se odvolat - tak jim s právníkem napište velmi slušný dopis a v první fázi jim oznamte, že se podnětem bude zabývat ČOI - na ní to oznamte - ČOI to prošetří. ČOI nezajímají jejich kecy, že to musel řešit technik z Fukušimy - oni jim vypálí pokutku za to, že nedodrželi lhůtu - jakmile bude zápis z ČOI, že nedodrželi - máš velmi účinný nástroj na mazlení....

jo a samozřejmě - pokud máš v návodu výslovně napsáno - jakmile posere pták - umýt - neboť hrozí poškození laku - máš smůlu... ::-DDD: ::-DDD:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1316
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od kwt2000 »

Jak řekl OZAWASAN zachovej klid. Jestli se nepletu, má servis při garančních prohlídkách kontrolovat také lak a pokud si byl na servisu v květnu, tak nevím co by musel ten pták zobat, aby ti to během půl roku takhle zkrabatělo. Taky bych to viděl na slušný dopis s výhružkou řešení problému přes ČOI.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: lak na střeše forestra 2.5 xt 2011

Příspěvek od catana »

Ono si prodejem a vymenou za jiny vuz nemusis pomoct. Sam jsem pred par lety resil lak na strese u simply clever a oduvodneni bylo stejne, ptaci trus a na to se zaruka nevztahuje. Jen me prijde divne, ze co si tak matne pamatuju, u me to vypadalo jinak... asi jinej ptak ;-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“