Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

No, otázka kolik jich tam máte a taky jak běží. Tohle bylo aktuální číslo. V létě kvůli chlazení je tam cca o 1MW víc. Na druhé budově v tuhle chvíli je necelá 1MW. A ten odběr je prostě trvalý, nic se nevypíná, bere to tohle pořád...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Trávo, já když vidím, jak ti potřební nakládají s prostředky (a ne, nejde jenom o tom, kolik minulý týden nasypali Fortuně), tak si myslím, že ten problém je úplně jinde. Úvěry na píčoviny, neschopnost základní ekonomické rozvahy, nulová rezerva na účtu (nebo pro mne za mne v komodě mezi ponožkama, každý jak chce)...a na druhý straně agenti s teplou vodou, seriózní i méně seriózní nabídky, agresivní reklama, které i člověk, kterej není úplnej debil, těžko odolává. O automatech a jiném hazardu ani nemluvím. Konzum jako východisko z bídy, zejména z té duševní. Když jim přisypeš do žlabu, problém tím možná zamaskuješ, ale nezmizí. Vidím to i mezi řemeslníky (což často nejsou kdovíjaké mozkovny, ale často dost šikovní lidé), jen mizivé procento dělá práci tak, aby na ni mohli být hrdí. Všechno se přepočítává jen na prachy. A pak přijde situace, kdy těch prachů je míň a společnost je v koncích.
Žádná společnost se nepropřerozděluje k bohatství. Zeštíhli státní aparát, sniž daně, nech lidem víc peněz a řekni jim, že je jen na nich, jak si zajistí budoucnost a jak se připraví na případnou krizi. Bude jim líp? Těm, o kterých jsem psal v minulém odstavci, bohužel stejně ne, protože čím větší socka, tím víc potřebuje novej iPhone :-(
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

A hlavně si myslí, že na něj má právo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4930
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Makovica »

Traveller píše: úte led 31, 2023 8:04 am Teda tady to zase vypadá. ;-D
Možná by nebylo špatné sednout si zase na zem a zamyslet se, jestli je opravdu všechno tak růžové a v pořádku, jak se to tváří, viz např. přiložený komentář.

https://cnn.iprima.cz/komentar-nejvetsi ... .sznhp.box
...
Ja sa teda na ten clanok pozeram zlava, sprava a fakt nechapem, o co mu ide. Operuje tam nazorom nejakeho novinara s Apergerom 8()
Nie je Prima taky cesky Fox ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Hydepark

Příspěvek od podvlada »

Ne, CNN. Takže vlastně jo. :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3654
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Hydepark

Příspěvek od StandaB »

Stepane, to jsi psal o Cesku, nebo o Nemecku? :-DDD Tady to totiz funguje uplne stejne. :-DDD
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

No tak hlavně že v tom máte jasno a že víte, že jsou všichni stejní. ;) Tím nezpochybňuji, že je i hodně takových. Inu což...
Ale skoro mi to, podle toho co a jak píšete, ve vašem podání příjde jako: já se mám dobře a ostatní ať mi vlezou na hrb. Jenže každý prostě nemá kliku jako třeba my a proto se mi tento způsob uvažování trochu příčí.

Makovica: On jen trefně sdělil to, co viděl i slepý.

A teď vzhůru do práce, ať se má ČR i my dobře. :-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Trávo, ne, nejsou všichni stejní. Ale zaprvé nechápu tvé myšlenkové pochody ve stylu "musíme pomoct firmám, jinak nemáte sociální cítění!", druhak myslím, že zaprvé sociální systém ČR nijak extra lakomý není (jestli něco opravdu potřebuje zásadní reformu, tak důchodový systém), zadruhé zadlužit se ještě o víc miliard a rozházet to plošně mezi všechny, co natáhnou ruku, není řešení.
Jo, myslím si například, že kritickou infrastrukturu jako výrobu a rozvod elektřiny, vodovody a kanalizace, pro mne za mne i plyn by klidně mohl mít pod kontrolou stát a ne zahraniční firmy/akcionáři, už jen proto, že by se líp reagovalo na situace, jako je ta z loňska, a zároveň by je šlo rychleji řešit. Ale EU-centrismus má u nás příliš širokou podporu na to, aby něco takového bylo možné. A nikde není napsáno, že když prestane hrabat zahraniční firma, tak nebude hrabat někdo jinej. S monopoly je to těžké a přirozené monopoly prostě existují.
Nicméně - jak jsme se od drahých energií pro slévárnu dostali k sociálně potřebným mi stále není úplně jasné.
No a s těmi daněmi je to taky složitý. Dokud bylo na stavební práce (stavby pro bydlení) DPH 5 %, nikoho ani nenapadlo řešit něco bez papíru, protože to prostě za těch pár korun nestálo. Teď je DPH na stejnou činnost trojnásobné a nejsem si úplně jistý, že se vybere nějak významně víc :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Hydepark

Příspěvek od Cheza »

To jsi pochopil špatně. Správně by mělo být: "Já se mám dobře a rád bych, aby se měli dobře i děti aniž by museli splácet rozhazovačný návrhy populistů nebo nezodpovědných osob."
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »


Tapan píše: Jo, myslím si například, že kritickou infrastrukturu jako výrobu a rozvod elektřiny, vodovody a kanalizace, pro mne za mne i plyn by klidně mohl mít pod kontrolou stát a ne zahraniční firmy/akcionáři, už jen proto, že by se líp reagovalo na situace, jako je ta z loňska, a zároveň by je šlo rychleji řešit.
To nee, to by nas pak vlastnil stat (podle soucasne definice kriticke infrastruktury) a jeste bych na ten ruzovej bordel vzpominal s laskou :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk


Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

Tapane, tady se od jedné věci dostaneš ke druhé ani nemrkneš. I Ukrajinu jsem do toho všeho stihl namíchat... ;-D
Ale teď už musím letět zahájit přípravu. Za hodinku dorazí nějací žábožrouti z EDF. Přístavba Dukovan se možná začíná blížit, tak kluci dorazí na průzkum co my tady a čeho jsme schopni. ;-D Korejce jsme tu měli asi před 5 lety. O Westinghousu nikdo neví, jestli ještě v tuto chvíli existuje. :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

spm: ČEZ je z větší části státní, myslíš, že je to špatně? Kdyby se to prodalo třeba E.ONu, bylo by to lepší? Já bych byl vážně nerad, aby o naší energetice rozhodovali Němci :-) Na druhou stranu zcela státem vlastněné podniky jako Česká pošta nebo České dráhy, tam to hitparáda není...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydepark

Příspěvek od VDC »

Štěpáne vyjadřuji souhlas se vším, čím jsi se snažil Trávovi polopaticky vysvětlit, že jeho zapšklost není na místě !!


http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

Šéfe, já nejsem zapšklý. Vlastně k tomu ani osobně nemám důvod. Ale také se snažím vnímat okolí a není mi jedno co se děje. No ale jak mi bylo vysvětleno, to se dneska moc nenosí, tak se s tím asi budu muset smířit.
Ale to neznamená, že nevyužiju jakékoliv příležitosti hodit hrst písku do soukolí pětikolky... :-| :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Trávo, když jedna vláda rozhazovala, druhá musí šetřit, co je na tom k nepochopení? Že se do toho vykokotily ceny energií je docela smutný a nikomu se to moc nehodí, ale za to snad nemůže Fiala :-) Nejde žít 50 let na dluh a tvářit se, že je to v pořádku. Jo, kdyby se míň rozhazovalo za píčoviny, míň kradlo a míň odklánělo, asi by se šetřilo snáz, ale to tu kvete od plyšáku, taky by nebylo úplně fér vinit z toho Fialu (čímž neříkám, že ODS jako taková na tom nemá svůj podíl).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“