Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11905
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

No právě. Mně to prostě asi hodně leží v žaludku, co tu předváděli. Prostě v porovnání s tím co se poztrácelo za těch cca 20-25 let před Babišem byl on jen malý bezvýznamný kapsář a to mi fakt nikdo nevymluví i kdyby se snažil sebevíc. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Tráva: vymlouvat ti to nebudu, ale myslet si o tom budu svoje :-) Ale jestli tvá kritika současné vlády pramení z dlouhodobé nenávisti k ODS, tak se tím ledacos vysvětluje a snáz se tvoje postoje dají pochopit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20687
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Trávo, Trávo, to co se poztrácelo před Babišem 😂😂😂😂😂, Babiš byl jeden z těch, co to poztráceli 😂. Akorát mu to přestalo stačit,tak přestal jenom využívat a začal aktivně tvořit legální podmínky pro svoje hrabání.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1236
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Hydepark

Příspěvek od Cheza »

Tapan píše: stř úno 01, 2023 7:31 am No a s těmi daněmi je to taky složitý. Dokud bylo na stavební práce (stavby pro bydlení) DPH 5 %, nikoho ani nenapadlo řešit něco bez papíru, protože to prostě za těch pár korun nestálo. Teď je DPH na stejnou činnost trojnásobné a nejsem si úplně jistý, že se vybere nějak významně víc :-)
Tady tě vyvedu z omylu, řešilo se to vždycky bez ohledu na výši DPH, z těchto důvodů:
1) Zákazník vždycky vezme slevu, ať už je 1500,- nebo třeba jen 500,-
2) Řemeslníkovi je v tomto případě sazba a výše DPH jedno, ten ji zinkasuje a následně odvede, takže to pro něj nemá žádný finanční dopad
3) Řemeslník ale nevystaví stvrzenku, protože mu odbyde papírování a nezvýší se mu příjmy pro daň z příjmů. Toto jsou pro něj hlavní důvody.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Cheza: řemeslník v určité míře ano (zas nulový příjmy ale mít nemůže), firma ale příjmy optimalizuje jinak.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1236
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Hydepark

Příspěvek od Cheza »

Tapan: však ano, firmy to takto nikdy moc neřešily, to "bez papírů" se týká v drtivé většině živnostníků a tam se nic nezměnilo, ikdyž se změnily sazby DPH...o tom píšu :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19242
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hydepark

Příspěvek od hamoun »

V poslední době to tu jde i číst ...

Tapan rozumně ... (máš můj hlas do voleb)
Tráva jako velmi slušný nenásilný lehce vousatý oponent ...

Jen tak dále :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Cheza: No když myslíš, že u firem se nic nezměnilo, tak si to klidně mysli. Já si zas myslím, že o tom něco vím :⁠-⁠)
Živnostníci jsou převážně neplátci DPH, kvůli obratu. Takže jedou na ruku a řeší si takhle své daně z příjmů, ale řeč je o DPH a to živnostník neplátce uhradí v plné výši, jako kdyby do těch stavebnin přišel nepodnikatel.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22810
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Tapan píše: stř úno 01, 2023 7:53 am spm: ČEZ je z větší části státní, myslíš, že je to špatně? Kdyby se to prodalo třeba E.ONu, bylo by to lepší? Já bych byl vážně nerad, aby o naší energetice rozhodovali Němci :-) Na druhou stranu zcela státem vlastněné podniky jako Česká pošta nebo České dráhy, tam to hitparáda není...
Nedokážu posoudit podmínky a situaci ČEZu. Ale když napíšeš kritickou infrastrukturu, tak tak, jak je definovaná dnes, ti do toho spadne i další velká řada jiných podniků - například mobilní operátoři. Kde ti o tom z 1/3 Němci rozhodují i teď, ale hlavně ikdyž v těch podnicích je i teď šílenej korporátní bordel, tak přesně - pohledem na české dráhy, SŽDC, českou poštu a další mám pocit, že k lepšímu by ta změna rozhodně nebyla :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

spm: tak já jsem i tak nějak vyjmenoval, kterou kritickou infrastrukturu mám na mysli. Na mobilní operátory sere pes, jde hlavně o přirozené monopoly. A ano, jsem si plně vědom, v jakém stavu jsou státní podniky...a akciovka s výrazně vetšinovou majetkovou účastí státu se zdá být asi lepší řešení. Větší ryby z řad minoritních akcionářů, který vidí pod pokličku, jsou docela žádoucí element.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11905
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

Hamoun: Já jsem se vždycky snažil, pokud to jen trochu šlo, klidnit emoce, ať už se diskutovalo o covidu, Ukrajině či jen tak. Ne že bych neuměl použít sprosté slovo a sem tam pro něj také nejdu daleko, ale nějak je mi to trochu proti srsti někoho takto titulovat jen proto, že většinu věcí vidím jinak nebo s ním nesouhlasím.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Trávo, já si tě jako názorového oponenta právě proto vážím. Že nejseš blbec a zároveň že diskuze s tebou má nějakou úroveň :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1236
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Hydepark

Příspěvek od Cheza »

Tapan píše: stř úno 01, 2023 10:40 am Cheza: No když myslíš, že u firem se nic nezměnilo, tak si to klidně mysli. Já si zas myslím, že o tom něco vím :⁠-⁠)
Živnostníci jsou převážně neplátci DPH, kvůli obratu. Takže jedou na ruku a řeší si takhle své daně z příjmů, ale řeč je o DPH a to živnostník neplátce uhradí v plné výši, jako kdyby do těch stavebnin přišel nepodnikatel.
Ale já celou dobu píšu jen o živnostnících a jejich motivaci vydat za svoji práci stvrzenku nebo ne. O firmách vůbec nepíšu.
Já bych taky řekl, že o tom něco vím a se vší úctou víc než ty. Nebo alespoň jako daňový poradce bych měl :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14909
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Cheza: Reagoval jsi na toto:
No a s těmi daněmi je to taky složitý. Dokud bylo na stavební práce (stavby pro bydlení) DPH 5 %, nikoho ani nenapadlo řešit něco bez papíru, protože to prostě za těch pár korun nestálo. Teď je DPH na stejnou činnost trojnásobné a nejsem si úplně jistý, že se vybere nějak významně víc :-)
Snad je z toho patrné, že je řeč o výběru DPH. Pokud živnostník (většinou neplátce) dělá bez papíru, odvedl dnes DPH 21 %. Tedy vlastně víc, než by na něm odvedl jako plátce, který vydal doklad s 15 % DPH (pokud materiál tvoří většinovou položku plnění, ale to už bychom zabíhali moc do detailů). Tedy ano, živnostníci jedou bez papíru dál, ale na výběr DPH to má vliv minimální. Zajímavé je to právě u plátců DPH, zpravidla firem. Čili netvrdím, že o tom nic nevíš a jako daňový poradce o tom víš víc než já zcela určitě, akorát nepíšeš úplně k věci.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11905
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hydepark

Příspěvek od Traveller »

Tapan píše: stř úno 01, 2023 12:32 pm Trávo, já si tě jako názorového oponenta právě proto vážím. Že nejseš blbec a zároveň že diskuze s tebou má nějakou úroveň :-)
Vždyť já tebe taky. A možná kdybych ty příspěvky nemastil pokoutně v práci při dalších x věcech, které zrovna dělám, tak by měly lepší hlavu a patu. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“