Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20658
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Já myslím, že v některých státech se volit online už dá. Nějakýho napadení bych se nebál a samozřejmě by asi nevolili online všichni. Stejně jako si teď můžeš zažádat o vol. Průkaz aby jsi mohl volit jinde, tak by šlo i volit online. Třeba já možnost volit kolikrát nemám. Teoreticky jo, ale prakticky je to neřešitelný. A třeba v Belgii je volit povinný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od quickly »

8 let jsem starostoval, 14 let jsem zastupitel. Takže jsem si trochu čuchnul k místní politice, tvorbě vyhlášek apod. Podle mne volby on-line mohou lidem pomoci, když bude třeba corona nebo bude muset někam cestovat. Při možnosti on-line budou volby moci být jednodenní - nechápu, proč se má platit tolik peněz za 2 dny. Náš pidiokrsek (obec s 278 občany) má náklady na 2-denní volby cca 16.000 Kč. Dále si myslím, že on-line volby nepřitáhnou tolik nových lidí. Kdo chce volit, tak už volí normálně.
Vyšší úroveň politiky jde úplně mimo mne, protože to je vždy o partaji, za kterou musí člověk kopat. Podle mne lidi trochu přemýšlí na místní úrovni, ale výše jeto už jedno a dají na líbivé sliby. Když jim starosta něco slíbí, tak ho stále otravují, když něco slíbí partaj/poslanec a neplní se, tak to (skoro) nikoho netankuje a proto si politici dělají co dělají. Pokud se někomu nelíbí stav politiky u nás, tak stačí založit stranu/hnutí, oslovit lidi, nechat se zvolit a provést změnu správným směrem.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

quickly píše:Pokud se někomu nelíbí stav politiky u nás, tak stačí založit stranu/hnutí, oslovit lidi, nechat se zvolit a provést změnu správným směrem.
Jsou obecně 2 druhy psychopatů( "zlí" a "hodní"). Ti co dejme tomu vraždí a ti co jsou třeba "úspěšní" politici . To nemůže dělat každý >:(

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Username píše: Určitě se hledají leckde, ale tady mi to přijde trochu jako národní sport. Kdyby se volilo online, nebyla by převaha důchodců a duchem slabých, co nedokáží zmáčknout ENTER. To je prostě záměr
Jak to prosímtě myslíš? Že je třeba odstavit staré lidi co nemají pc, nedokážou ho ovládat??? 8() Myslíš, že jsou všichni, či většina starých lidi natolik bez zkušeností, že je třeba je tímto zbavit svépravnosti volební? Mají jiný názor, tak je tímto utnem? Jenom proto, že se nám to nelíbí, jejich volba? To snad ne, tj věru krásná ukázka demokracie. Já bych rovnou tedy dal možnost jediné, rádoby dvojité volby a byl by klid ne, jako kdysi, no pěkně, pěkně.
Myslím, že naše babička, která se narodila po první světové a volila vždy dost proti proudu by byla moc ráda, duchem je na svůj věk stále hodně v kondici a hlavně to má za ty léta v hlavě srovnané, no tj jedno.
Nebo to myslíš tak, že by volilo víc mladých lidí, kterým jinak nestojí za to se zvednout od pc, nebo jich pár pracuje mimo domov... tak to určitě ne, tak jsem to od tebe nepochopil a kdyby náhodou jo, tak to je už úplně pak průser další generace a ne, že staří volí a ti můžou za potopu po nich.
Ať může volit námořník a jiní on -line to určitě jo, ale jestli jsi myslel volit jen on-line, aby jsi odstavil určitou úúúúplně jedno jakou skupinu lidí, klidně slabomyslných, či starých lidí, tak to už nemám slov, radši ne.
Stejně nejhorší je furt koho volit, všichni chtějí furt něco zakazovat a omezovat a nařizovat a to se týká i toho v čem jezdíme, když už jsme špatn v tomhle tématu.
Omlouvám se pánové, ale když slyším tyhlety kydy jak odstavit lůzu, penzisty, menšiny, slabomyslnější, či kohokoliv kdo volí jinak, než se nám líbí tak jsem zlý, bo jsme tam, kde jsme už jednou byli!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od puschpull »

sima: díky!
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

sima píše: Jak to prosímtě myslíš? Že je třeba odstavit staré lidi co nemají pc, nedokážou ho ovládat??? Myslíš, že jsou všichni, či většina starých lidi natolik bez zkušeností, že je třeba je tímto zbavit svépravnosti volební? Mají jiný názor, tak je tímto utnem? Jenom proto, že se nám to nelíbí, jejich volba? To snad ne, tj věru krásná ukázka demokracie. Já bych rovnou tedy dal možnost jediné, rádoby dvojité volby a byl by klid ne, jako kdysi, no pěkně, pěkně.
Myslím, že naše babička, která se narodila po první světové a volila vždy dost proti proudu by byla moc ráda, …
Vždy musí být možnost volby. Co se týká voleb tak není. Musí se jít někam fyzicky. Doba je děsně rychlá, vše se tomu přizpůsobuje, jenom volby ne. Já třeba nemohl 2x volit, protože jsem byl prostě na cestách a ně vždy vím přesně kdy a kam pojedu. Mraky lidí se nemůže dostat do volebních místností a jsou to právě ti, co jsou zaneprázdněni zaměstnáním. A těm není umožněno volit. To už pak hraničí s tím, zda jde o demokratické volby, když to neumožňuji určité skupině obyvatelstva. A ano mraky lidí je líných. Věřím, že volební účast by byla vyšší, kdyby byla možnost volby online. Mocní moc dobře vědí proč to nechtějí

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Volit jde odkukoliv, jen musí člověk vědět, kde se bude nacházet, taky lze volit v jiném režimu v případě hospitalizace v nemocnici, či nemohoucnosti dojít jinde. Že jsou lidi líní a nejdou volit, neujdou těch pár kroků, to netřeba řešit ne, jejich volba, taky volba. Jasně v případě pobytu mimo ČR je to složitější, je to zas na každém, ale to nejsou mraky lidí, dle mě ne, ne rozhodující skupina, jestli si někdo možnost volit zařídí, či ne, je už na něm, nic proti ani jednomu ani druhému- volby nevolby, tj každého věc, chápu to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

sima píše:Volit jde odkukoliv, jen musí člověk vědět, kde se bude nacházet, taky lze volit v jiném režimu v případě hospitalizace v nemocnici, či nemohoucnosti dojít jinde. Že jsou lidi líní a nejdou volit, neujdou těch pár kroků, to netřeba řešit ne, jejich volba, taky volba. Jasně v případě pobytu mimo ČR je to složitější, je to zas na každém, ale to nejsou mraky lidí, dle mě ne, ne rozhodující skupina, jestli si někdo možnost volit zařídí, či ne, je už na něm, nic proti ani jednomu ani druhému- volby nevolby, tj každého věc, chápu to.
A co je "rozhodující skupina"? Zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit proč 30 let po pádu komunismu nám vládne to nejhorší zlo. Premier STBáckej komunistickej parchant nejhrubšího zrna a prezident ? - darmo mluvit (Prognostický ústav byl líheň agentů KGB) .

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Pokud bych se vrátil k tomu nedodržování zákonů a hledání kliček, tak dle mého je to tím, že zákony jsou moc složité, často nesmyslně přísné a obecně je jich moc. Pak je 1) lidé třeba vůbec neznají a tudíž nedodržují a 2) k nim čím dál tím méně lidí má respekt. A 3) dost často je zneužívá naopak aparát proti občanům. Třeba zrovna ta nesmyslná měření rychlosti někde uprostřed polí nebo nesmyslně nízké rychlostní limity, kde to není nutné. Stejně tak nehorázné množství značek, semaforů, často úplně zbytečně. Všechno je přeregulované, lidem se vytrácí "selský rozum", na všechno jsou zákony, stát je vede za ruku. Samozřejmě to záměrně přeháním, ale ten trend pozoruji od té doby, co nějak vnímám politiku a fungování státu.

Proč jdou lidi za Burešem? Protože jím říká, co chtějí slyšet. A bohužel jim stačí to slyšet, ale to, že skutek utek už jaksi nevyhodnotí.

Potažmo myslím, že je tu někde téma Hydepark nebo tak něco, tak bych politickou diskuzi rád směřoval tam.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:Pokud bych se vrátil k tomu nedodržování zákonů a hledání kliček, tak dle mého je to tím, že zákony jsou moc složité, často nesmyslně přísné a obecně je jich moc. Pak je 1) lidé třeba vůbec neznají a tudíž nedodržují a 2) k nim čím dál tím méně lidí má respekt. A 3) dost často je zneužívá naopak aparát proti občanům. Třeba zrovna ta nesmyslná měření rychlosti někde uprostřed polí nebo nesmyslně nízké rychlostní limity, kde to není nutné. Stejně tak nehorázné množství značek, semaforů, často úplně zbytečně. Všechno je přeregulované, lidem se vytrácí "selský rozum", na všechno jsou zákony, …
Je to tak, za mě jo a věřím, že to tak vnímá většina co ješte dokáže nějak uvažovat samostatně.
Jo, ten zbytek zde načatý určitě patří jinam, třeba do Hyde. Tj super, že tu to vlákno je, kdo chce chce, kdo ne, nemusí a má hlavně klid :-) já na něj zapomněl, až nedávno jsem tam vrazil co tam snad patří.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

Je to tak. Hydepark je navíc super a Dan Stach je strašně chytrej kluk ,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

STBák tu vládne ne proto, že se nedá volit online, ale protože má kvalitní poradce přes marketing a taky protože třetina národa je ochotná prodat svou duši za koblihu. Jinak kdykoliv má ta svině říct dvě souvislý věty, který nečte z papíru, je to spíš kabaretní představení.
Chápu, že nemůže volit třeba Jirka námořník z podstaty svého zaměstnání, tu a tam se to někomu sejde s dovolenou nebo pracovní cestou, ale kolik takových lidí je? Udělalo by to ve volebních výsledcích aspoň desetinu procenta? Já myslím, že víc určitě ne. Většina je bohužel jen líná zvednout prdel a dojít tam hodit lístek.
Byly jen dvoje volby, kdy jsem vážně neměl koho volit, jednou jsem byl vhodit neplatný hlas, podruhé jsem se na to vysral úplně. Byla to druhá kola prezidentských, Zeman vs. Schwarzenberg a Zeman vs. Drahoš. To mi fakt přišlo jako kdyby se mě ptali, jestli chci zlomit pravou nebo levou nohu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1039
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Hydepark

Příspěvek od milosv »

To Tapan, přesně vyjádřeno, bohužel....
Čemu se divit, 600 tis. státních zaměstnanců + rodiny, důchodci a voličská základna je nad 50%. Čest výjimkám.
Někde jsem slyšel, kdo není levičák do 30, nemá srdce. Kdo je po 30, nemá mozek. Těch bezmozků je nějak moc...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Hydepark

Příspěvek od schmako »

Vrtá mi hlavou jedna věc: když drtivá většina z nás dluží bankám aby měla kde bydlet, skoro každá firma se taky musí rozjet na dluh aby jela, téměř všechny státy mají napůjčováno...kde teda jsou všechny "peníze"?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Hydepark

Příspěvek od strider »

schmako, dokud si soukr. centralni banky muzou tisknout penize, je cela tvoje otazka irrelevantni.

Cela tahle otazka je vysvetlena jak nejlip to jde v tomhle dokumentu z roku 1996, vcetne historie systemu i v evrope. Na YT uz i s ceskyma titulkama. Je narocny udrzet pozornost 3 hodiny, ale stoji to za to.
https://www.youtube.com/watch?v=GkDYJdyysI0
https://www.youtube.com/watch?v=bcYN9prNjfM
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“