Hydepark

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od dracekvo »

Já to s preventivkou dělám jak SPM.
Mě totiž nebaví to čekání, objednávání a hlavně si vzpomenout.
Kdyby mi přišla SMS že toho a toho se mám ráno dostavit na preventivku, tak bych asi šel, protože bych byl líný se odhlásit :-D
A taky nechápu proč kvůli paragrafu musím chodit k závoďákovi. Proč prostě na to nestačí papír třeba do 3 měsíců stáří, že jsem fit, kterej bych dostal v rámci preventivky.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

OK2MDK píše: čtv bře 09, 2023 1:49 pm Dan z příjmu se snižována slevama, ale ano odvádím osobně 3.6t ale to je ta složka za zamestnance bez zamestnavatele.

S POV bych to nesrovnával, tam fungují malusy za nehody, a pracuje to s PST že nebouráš. U toho zdravotnictví využívá každý dřív nebo později, nebejože nějaký vetší uraz ty řástky za JIPku litají do nebes (kamosška, hubena holka leukemie)

Já si myslim, že než škatulkovat přes BMI či něco takvého tak prostě ty "rizikové" komponenty prohnat tou spotřební daní - prostě žeru málo platím málo, (jak to má ta pojištovna u POV jezdím málo platím málo..)

Preventivky jsou OK, ale měly by se právě dělat pořádně a jen jednou, ne jeden týden pro zamestnavatele, druhý pro hasiče, třetí pro obvodáka a mezi sebou ani jeden doktor nic neví...
Tak ale ty odvody za zaměstnavatele je samozřejmě potřeba započítat taky, protože to jsou reálně peníze, který tam tečou... to jen tak pro porovnání.

O jezdím málo / platím málo si myslim svý. Většina lidí využívající tohohle tarifu by ty papíry neměla vůbec mít a jsou přesně největší hrozbou. Ale to je ta dnešní doba. Neuměj řídit, dáme jim levnější pojistku. Zničí si tělo sportem, dáme jim menší odvody, protože žijou zdravě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Hydepark

Příspěvek od podvlada »

Já furt nevim, proč tu (hlavně ty Jendo), zmiňujete, že sport ničí zdraví/tělo. Tomu tak v 90 % rozhodně neni, samozřejmě vynechávám vrcholový sportovce. Lidský tělo bylo dělaný na to, aby se furt nějak pohybovalo, už jakmile sedíš dýl jak půlhodinu v kuse, tak už to tělu škodí. Samozřejmě, pokud je někdo lempl, řekne si "celej rok jsem se nehejbal, tak to teď doženu" a přihlásí se na predator run, kde si na první překážce zlomí ruku a když se zkusí rozběhnout, dostane infarkt, tak je prostě debil. Jde o to si najít "sport" kterej komu vyhovuje. Pro někoho to může znamenat běhat půlmaratony ob den, pro druhýho procházka jednou tejdně, ale důležitý je se prostě nějak hejbat - a pokud člověk sedí, tak aspoň sem tam vstát.

Ale kdyby bylo "měření kvality zdraví" jednoduchý, už by se to asi dělo. Je v tom tolik faktorů, že to prostě nejde zařídit objektivně a bez diskriminace. A prohnat to spotřební daní...
OK2MDK píše: čtv bře 09, 2023 1:49 pm Já si myslim, že než škatulkovat přes BMI či něco takvého tak prostě ty "rizikové" komponenty prohnat tou spotřební daní - prostě žeru málo platím málo, (jak to má ta pojištovna u POV jezdím málo platím málo..)
Rozhodně nevidim jako správnou cestu - naopak kvalitnější/zdravější život na tý dani odvede mnohem víc než levnej plnej junk foodu. Kolik dnes stojí zelenina, kvalitní šunka, lepší maso z farmy, a kolik stojí blbej bílej rohlík? Čim myslíte, že se stravuje právě ta sorta lidí, která je u doktora nejčastěji?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hydepark

Příspěvek od OK2MDK »

jasně, já jen tu "plnou výplatnici" po zrušení subehrumé mzdy nemám.

Jako říkám, kdyby přišli stím že je třeba zvednout "pojištení" zdravotní tak to asi zkousnu bez remcání narozdíl např od daně z nemovitosti, nebi jiné co končí někde bůhví kde, bo tady to vybrat proste jde raz dva.

V tom špitále, i když jsou excesy v případe průseru naprostá většina funguje jak má.

podvlada - no a to je přesně to co píšeme - proste papirky at jsou bez DPH, a mije milovaná čokoláda stojí o 20 víc na kuse. balená voda bez cukru opět bez DPH a sladka sračka at je dražší...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Hydepark

Příspěvek od podvlada »

Rozdílný sazby DPH, "daň z cukru", atd... to už se zase snažíme myslet za lidi, uměle upravovat trh, ... :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

podvlada píše: čtv bře 09, 2023 2:28 pm Já furt nevim, proč tu (hlavně ty Jendo), zmiňujete, že sport ničí zdraví/tělo. Tomu tak v 90 % rozhodně neni, samozřejmě vynechávám vrcholový sportovce. Lidský tělo bylo dělaný na to, aby se furt nějak pohybovalo, už jakmile sedíš dýl jak půlhodinu v kuse, tak už to tělu škodí. Samozřejmě, pokud je někdo lempl, řekne si "celej rok jsem se nehejbal, tak to teď doženu" a přihlásí se na predator run, kde si na první překážce zlomí ruku a když se zkusí rozběhnout, dostane infarkt, tak je prostě debil. Jde o to si najít "sport" kterej komu vyhovuje. Pro někoho to může znamenat běhat půlmaratony ob den, pro druhýho procházka jednou tejdně, ale důležitý je se prostě nějak hejbat - a pokud člověk sedí, tak aspoň sem tam vstát.
Já to neříkám furt, ale dával jsem to jako příklad. Protože ten můj kolega dle těhlech měřítek bude hodnocenej jako ten nevytěžující systém a dostane slevu, přes to, že z toho systému vysosal víc, než kolik do něj narval, zatímco já spadnu přesně do škatulky jako systém zatěžující a měl bych platit vyšší odvody, přes to že jsem za celý život z toho dostal pár korun a naopak jsem tam nasypal miliony. Takže mě prostě nebetyčně sere, když někdo přijde a řekne mi plať vyšší odvody, protože ty zatěžuješ systém.
OK2MDK píše: čtv bře 09, 2023 2:31 pm jasně, já jen tu "plnou výplatnici" po zrušení subehrumé mzdy nemám.
Ze mzdy se ti strhává třetina, takže 2x tolik co se ti strhne ze mzdy ještě platí zaměstnavatel
OK2MDK píše: čtv bře 09, 2023 2:31 pm Jako říkám, kdyby přišli stím že je třeba zvednout "pojištení" zdravotní tak to asi zkousnu bez remcání narozdíl např od daně z nemovitosti, nebi jiné co končí někde bůhví kde, bo tady to vybrat proste jde raz dva.
To já zas ne. Daň z nemovitosti je pár korun. Takže ikdyž ji zvednout třeba skokově 3x, bude mě to stát pár korun. Zatímco u systému, u kterého je celkový odvod v řádech stotisíců ručně, zvednou procento co odvádím, tak prostě přijdu o hodně peněz.
OK2MDK píše: čtv bře 09, 2023 2:31 pm V tom špitále, i když jsou excesy v případe průseru naprostá většina funguje jak má.
Moje zkušenost s tím, když jsem někoho vezl do nemocnice na pohotovost, je taková, že tam sedí nějakej zakomplexovanej kretén, kterej je šíleně nasranej, že tam za těch pár korun musí sedět. K pacientům se chovají jak k póvlu, mnohdy je nechají v té čekárně i chcípnout (můj učitel ze střední). Na to vyšetření tam čekáš minimálně 4 hodiny, celou dobu platíš 100Kč za hodinu parkování, který jde do kapsy soukromý firmě a ani ne nemocnici (a poslanci se mezitím dohadujou jestli za to vyšetřeníš máš zaplatit 90Kč nebo ne). Teda pokud máš štěstí na nemocnici, kde je alespoň parkoviště, jinak taky nemocného neseš 2 kilometry na zádech od nejbližšího místa, kde se dá zaparkovat (na modré zóně s limitem 2 hodiny za 60Kč). Což mi zase v kontextu toho kolik mě tahle sranda stojí každý měsíc přijde jako služba pěkně na hovno.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hydepark

Příspěvek od OK2MDK »

podvlada píše: čtv bře 09, 2023 2:38 pm Rozdílný sazby DPH, "daň z cukru", atd... to už se zase snažíme myslet za lidi, uměle upravovat trh, ... :-)
Jenže pak se sosá ze společného - tedy je třeba jakysik balanc. Stejně tak se argumentu u pásání v autě, že je to pruser protože kdyz se zrakvíš platí se ze společného.

Stou slevou za sport taky nesouhlasím, ale rozvážit statiscky nebezpečné veci s temi co jsou fajn. TO se bežně dělá (chlast, tabák...)

Me daň z nemovitosti v úrovni ala nejaké % z ceny jak se někde zaslechl točí, cele je to zdaněné a ještě by rádi přidávali, pokud by to zůstalo v obci dobře ale kecy o tom jak to má být příjem rozpočtu se mi nelíbí, u toho zdravotního mě nějak nesere že když mám zrovna štestí tak "zachráním" jiného.

Modré zóny tady na východě nemáme, parkové v noci se neplatí, ale žiju skoro na vesnici :-DDD
A s nasranými doktory to máš pravdu, že to je špatně, ale je to čím? jeho platem? tím že má za sebou 12 ve špitále a ještě táhne pohotovost? Ten system funguje blbě, jen nevím jak ho bezbolestně zlepšit.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Tak u nemovitostí jinak ještě relativně nedávno byla daň z převodu nemovitosti, která byla v procentech z její hodnoty. Já ji třeba platil. Tady bych alespoň čekal, že to minimálně nebudou chtít po těch, co to už zaplatili. Ale co já vim, možná i tak ji budu platit taky, pak mi zvednou odchody na důchod, kterej nikdy nedostanu, aby současní důchodci mohli mít penzi valorizovanou o inflaci a pak mi ještě zvednou ty odvody na to zdravotní, protože podle tabulek se málo hýbu a moc piju piva. A pak se na to fakt vyseru, dám výpověď, sednu si s bečkou doma na gauč, uleju se k smrti a než dokapu, tak třeba alespoň vysosám ty prachy ze systému, co jsem tam za tu dobu nalil :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hydepark

Příspěvek od OK2MDK »

Dan z převodu sem neplatil, bo mi t vyšlo tak že jednou platil prodávající a podruhé už byla zrušena.

Ta valorizace je průser, a velká chyba současné vlády které to nevyrešila loni na podzim.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

S vámi se nesnadno diskutuje. Jestli napíšu o životosprávě a nějakém tom pohybu a vy to přeformulujete na slevu pro vrcholové sportovce, tak to jděte do prdele :⁠-⁠) Mimochodem na vrcholové sportovce jebat, jo tělo si většina spíš kurví než šlechtí, ale je to to samý jako zdanit 80 % lidi s příjmem nad 20 milionů ročně. Je jich tak málo, že sice to někoho možná zahřeje u srdíčka, ale vybere se hovno.

A Hamoune, jak jsi přišel na to, že by měl motivační faktor ZP zohledňovat genetiku? Jak by ta motivace měla fungovat? To se jak ovlivní vlastní vůlí? Napadá mě leda se dál nemnožit, ale to ve vztahu k ZP nic nemění.
Jinak není to jenom o váze. Zkušenej doktor za tebou může jen stát ve frontě u pokladny a udělá si s velkou mírou pravděpodobnosti hrubej obrázek o tom, jestli jsi zdravotně nejspíš v cajku nebo jestli jsi v prdeli a jak moc.
No a cholesterol mám zrovna v pořádku, dík za starost :⁠-⁠)

Dívejte se na to fakt jako na motivační faktor, nesnažte se to dělat spravedlivý, protože spravedlivý to udělat nejde.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Když já fakt nechci z donucení jít ven někam do lesa jenom kvůli tomu, abych neodevzdal ze svojí mzdy ještě víc peněz, než kolik odevzdávám teď. Prostě nevim, buď máme teda solidární systém, kam dáváme všichni nějaký ty peníze s tim, že někdo z toho nic nevybere a dáváme tam všichni, poměrově, stejně. Anebo ať teda si začnou hrát na to kdo má platit víc nebo míň, ale v tom případě chci možnost z toho systému vystoupit a ty peníze si nechat (a platit si z nich ty vyšetření sám). Jako když se někdo narodí s genetickou vadou, tak je to chudák co za to nemůže a je nefér, aby platil vyšší odvody, když vyčerpává zdravotní systém. Ale já když se narodil s genetickou leností a chutí na bůček, tak bych platit víc měl, když mě nebaví šmatlat někde venku? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Spm: kdyby každej, kdo se cítí zdravej, mohl z toho systému vystoupit, tak by ten systém nebyl moc solidární a pro všechny tyhle hrdiny s nezničitelným zdravím by jakákoliv rakovina nebo úraz s delší hospitalizací znamenal konečnou. Hele já neříkám, že bys měl zrovna ty platit víc, seš sice bišonek, ale obézní mi nepřijdeš, nekouříš, játra na dranc asi taky ještě mít nebudeš... A ohledně platit víc - když se vrchnost rozhodne, že potřebuje víc vybrat, tak víc vybere. Ladí se jen od koho. Protože jsi v produktivním věku a asi bereš i mzdu nad republikovým průměrem, řekl bych, že to máš jasný, ať ta forma zvýšení daní bude jakákoliv. To akorát Tráva nechápe, že nejde dotovat firmy a zároveň snižovat daně.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Někdo se tu nad mými záznamy v pivnim deníčku posledně dost zhrozil :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Hydepark

Příspěvek od milosv »

V případě, že by vláda snížila valorizace důchodů před volbou prezidenta, byl by jasnej prezident AB...
Zdravotní systém je kapitola sama o sobě. Na 30 Kč platby u lékaře spadla vláda, resp. Zeman vyhrál volby. To, že poplatek znamenal snížení výdajů na zdravotnictví o cca 30% (díky výraznému snížení zneužívání zdravotnictví) nikoho nezajímalo. Solidarita ve zdravotním pojištění je v tom, že platíme všichni ale čerpá ten, kdo potřebuje.
Onemocnění chřipkou si v podstatě zaplatí každý sám, bypass nebo léčbu rakoviny si průměrný poplatník ze svých plateb do systému nezaplatí.
Je možno diskutovat o míře solidarity, je možno polemizovat co platit z veřejných peněz a jaký nadstandard z privátních.
Zdravotnictví spotřebuje jakékoliv finance, které tam nasypeme.
Takže určitě znovu poplatky, možnost čerpání části nevyčerpaných peněz na nadstandard třeba u zubaře nebo pro rodinné příslušníky, možnost online kontrolovat čerpané prostředky na léčbu atd...
Ovšem ten, kdo bude prosazovat takovýto program nemá šanci volby vyhrát. Lepší a vítězný slogan je a bude zdravotnictví (školství, důchody...) zdarma v nejvyšší kvalitě pro všechny.
Takže šetřeme a investujme co to jde, stát spěje do situace jako Řecko a co si nezaplatíme nebude.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hydepark

Příspěvek od námořník »

Tapan píše: čtv bře 09, 2023 3:26 pm S vámi se nesnadno diskutuje. Jestli napíšu o životosprávě a nějakém tom pohybu a vy to přeformulujete na slevu pro vrcholové sportovce, tak to jděte do prdele :⁠-⁠) Mimochodem na vrcholové sportovce jebat, jo tělo si většina spíš kurví než šlechtí, ale je to to samý jako zdanit 80 % lidi s příjmem nad 20 milionů ročně. Je jich tak málo, že sice to někoho možná zahřeje u srdíčka, ale vybere se hovno.

A Hamoune, jak jsi přišel na to, že by měl motivační faktor ZP zohledňovat genetiku? Jak by ta motivace měla fungovat? To se jak ovlivní vlastní vůlí? Napadá mě leda se dál nemnožit, ale to ve vztahu k ZP nic nemění.
Jinak není to jenom o váze. Zkušenej doktor za tebou může jen stát ve frontě u pokladny a udělá si s velkou mírou pravděpodobnosti hrubej obrázek o tom, jestli jsi zdravotně nejspíš v cajku nebo jestli jsi v prdeli a jak moc.
No a cholesterol mám zrovna v pořádku, dík za starost :⁠-⁠)

Dívejte se na to fakt jako na motivační faktor, nesnažte se to dělat spravedlivý, protože spravedlivý to udělat nejde.
Ono to nejde udělat ani aby to jako spravedlivý vypadalo. Takže je to opravdu blbost..
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“