Hydepark

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

petr píše: zdaleka né každý investováním zbohatne , spíš je to půl na půl
Jedno říct musím, krátce- investování, které by mělo zajistit jasný a zaručený výdělek, ne prodělek dlouhodobě, za 20-40 let je vždy riziko a musí být člověk smířen s tím, že v nejhorším prodělá, přijde o vše, říkám opravdu v nejhorším. Nejde reagovat na propady, částka je už tam, počítám s tím dle svého úsudku, že se to zas otočí a počítat tím pádem se vším, vše se může stát.
Já to takhle nechci, ne teda u částky která by mě sumasumárum už mrzela, tu si každý musí zvolit sám...chyba nechyba, každého věc.
Máme taky nějakého toho investora, ne malého, dlouhodobého v rodině, má jiné možnosti, jinde položený start, nebo i známé, berou případné propady, možné či zrovna reálné sportovně, jsou na to připraveni, pro ně je to furt riziko malé, pro mě už ne, mohl bych se na ně zavěsit a ničemu přitom rozumět, žiji jinak, opět je to chyba? Každého věc, každý si nese svou míru rizika, na penzi( mimochodem můj hlavní cíl, teda přání je se jí rozumně dožít) na zbohatnutí během pár let, na cokoliv.
Naposledy upravil(a) sima dne stř říj 13, 2021 7:52 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hydepark

Příspěvek od petr »

jak říkám , přeju ti to ať ti to vyjde , já mám holt jiné zájmy a koníčky a baví mě něco uplně jiného
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Username píše: Bacha, já netvrdím, že to umím. Jen mám za život ty nejhorší zkušenosti s těmi, co chtěli investovat moje peníze. A pak jsem zjistil, že když mi něco leží v bance, tak to ztratí hodnotu.
Tj pravda, nejsi první ani poslední, co to zjistili a snaží se sami, jinak, chce to ale studovat a mát tu odvahu, hlavně částku, kterou klidně oželíš, počítat s tím, jsou lidi co si to kvůli propadu hodili, znám minimálně jednoho, já bych to sice nikdy neudělal...
Kamarád, si nastudoval 2-3 knížky o financích, o bitcoinu a vrazil tam něco a je v balíčku už teda docela slušném, momentálně je to tak, nicméně přijde o to- sere na to, to je bych řekl hodně základ všeho, ať to člověka psychicky nesejme.
Petře, já na to vše taky rezignoval, byť jsem s tím koketoval, nemovitosti, pozemky jsou jednoduché řešení, taky to tak mám, jsou lidi co říkají, že je to bublina, praskne, já vím, že ne a když tak jen mírně a zas půjde nahoru. Zlato je držák, nevydělává nějak moc dlouhodobě, oproti inflaci, ale drží si svou cenu. Stejně jsem ho nekoupil, už před 20 lety jsem málem koupil, pak přišla koupě bytu- třeba, nelituji, fakt ne, tj jasné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

A já myslel, že každej příčetnej a zároveň rozumnej člověk ve středním věku a mladší, má minimálně penzijní připojištění a nějaký ty investice, aspoň do konzervativních fondů. Zase ta tlustostěnná sociální bublina. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Penzijko mám taky( jde tam teda pravda díky zaměstnvateli slušná částka, měl bych se sám trochu polepšit) to má dle mě většina? pracujích lidí teda :-) nejen se spolehájíc na dávky, tam je to jasné... investice vlastně taky a neprodám, už ani ť neprodám, ani píď pozemku, tu nebo jinde, ve fondech, bitcoinech apod nejedu, nehodnotím je, není to nic pro mě, zatím ne, tj vše.
Naposledy upravil(a) sima dne stř říj 13, 2021 9:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Honzo, a k čemu ti to všechno bude, až přijde stoletá Uršula fon Lejnová, řekne, že Grýn dýl si to žádá, a škrtne nulu na konci? Že se bude v budoucnu hodně kácet je jasné, jen zatím většina z nás neví, ve kterým lese a jakej nástroj se na to použije. Samozřejmě můžeme podebatovat o rozdělení portfolia minimálně mezi nemovitosti, zlato a akcie, ale to neřeší náš hypotetický střadatel s volnou tisícovkou měsíčně.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hydepark

Příspěvek od sima »

Je to tak Tapane, je to tak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Username píše: Bacha, já netvrdím, že to umím. Jen mám za život ty nejhorší zkušenosti s těmi, co chtěli investovat moje peníze. A pak jsem zjistil, že když mi něco leží v bance, tak to ztratí hodnotu. A v téhle době kupovat nemovitost nevidím šťastné. A tak jsem začal studovat trhy . Ale neboj není to 50:50. Myslíš, že zkrachuje Microsoft,Google, Apple, Facebook atd. Asi ne . Jen je třeba to dobře rozložit a sledovat
Ja teda pevne doufam, ze Microsoft zkrachuje; vcera bylo pozde :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

To zlato je velmi problematické. Pokud jste ho koupili třeba před 10 lety tak jste byli 10 let v minusu a teď jste na nule. To že je ochrana proti inflaci už taky neplatí. Dere se do popředí jako ochrana inflace krypto. Ale to je tak v začátku a tak spekulativní, že je to zatím o ničem. Největší prča je, že nikdo neví co se stane následující 10 let, všichni jen spekulují. KLidně mohou jít akcie do kopru. Penzijní připojištění je taková berlička, určitě lepší než nic. Ale to už je lepší pořídit veterána a ty drobné dávat do renovace a ta hodnota toho auta pak bude mnohem větší

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od Username »

spm píše:Ja teda pevne doufam, ze Microsoft zkrachuje; vcera bylo pozde

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
V následujících 20ti letech asi ne. Ale tady nejde ani tak o Windows(ten bych klidně postrádal), ale cloudové služby, co ho ženou dopředu.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Hydepark

Příspěvek od Tapan »

Já teda nechci malovat čerta na zeď, ale jeden čas jsem si o tom dost studoval a jediné, co prý má hodnotu v občanské válce, jsou zbraně, munice a alkohol. Omezeně pak palivo a to zlato. Já jen aby se pak případně někdo strašně nedivil, když se tu bavíme o tom, co asi tak bude za 10 let :-)
Naposledy upravil(a) Tapan dne stř říj 13, 2021 10:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hydepark

Příspěvek od spm »

Username píše: V následujících 20ti letech asi ne. Ale tady nejde ani tak o Windows(ten bych klidně postrádal), ale cloudové služby, co ho ženou dopředu.
Jejich cloudovy sluzby jsou uplne stejna sracka, jako ten system. Uprimne je mi zahadou, ze se najde nekdo, kdo je za to ochoten platit :-D (a tim padem, ze ten moloch jeste nejak funguje)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hydepark

Příspěvek od HonzaCZ »

Tapan píše:Honzo, a k čemu ti to všechno bude, až přijde stoletá Uršula fon Lejnová, řekne, že Grýn dýl si to žádá, a škrtne nulu na konci? Že se bude v budoucnu hodně kácet je jasné, jen zatím většina z nás neví, ve kterým lese a jakej nástroj se na to použije. Samozřejmě můžeme podebatovat o rozdělení portfolia minimálně mezi nemovitosti, zlato a akcie, ale to neřeší náš hypotetický střadatel s volnou tisícovkou měsíčně.
Tak já ale nikde netvrdím, že to mám tak já, případně, že mám jenom tyto produkty. Každopádně v tom posledním příspěvku jsi to rozšířil dobrým směrem. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Hydepark

Příspěvek od CoZmo »

ten moloch (mrkvosoft) funguje velmi dobře, pořád má řešení, které jinde těžko najdeš. Ale to už je jiné téma. A taky je nemám rád. Ale wokna a ofici už tam peníze dávno nedělaj.

jinak spekulativní je všechno. Já sypu čas a energii do rozvoje podnikání a taky jsem zvědavej jak to jednou dopadne. Těch prvních 5 let je vždycky peklo, jenže mě ty crypta a akcie nějak nelezou do hlavy, leda bych je vydával já :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Hydepark

Příspěvek od petr »

i majetek už se zabavoval, zákaz držby zlata už taky byl , složité téma , člověk nechce přijít o to co si pracně vydělal, vybudoval, co člověk nabude lehce to se dá oželet snáz , aspoň tak to mám já , mám rád nějaké jistoty , myslím na budoucnost, jen je sakra těžké se dobře rozhodnout
jak to dělali ti židi ? zlato pozemky peníze nebo jak to bylo ? :-DDD
Naposledy upravil(a) petr dne stř říj 13, 2021 10:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“