Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od M.M »

Mam Dm-v2 o dva roky dlhšie ako sima a schvalne som bol teraz skúsiť,v noci -11stupňov a stále sú mäkké ,aj oproti ostatnej konkurencii ,vzorka mi neubúda extrémne ale pravda je ze ich neskoro obuvam a skoro zhadzujem , kôli tej mäkkej zmesi lebo v blate sa hned nabijú,radsej dám letne aATcka
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Jinak Petře ty Ice Special mají děsně měkkou směs. Při celoročním používání byly za 2 sezóny sjetý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ale zas ta měkká směs je na sníh a led perfektní , jinak mi osobně právě nejměkčí vždycky přišly bridgestonky DMV 1,2 ale ten poslední typ DMV3 už uplně né , ty mají směs podobnou těm normálním zimním gumám , proto jsem do nich nešel byť vzorek mají parádní , vraníky jsou taky dost měkké, vzorek taky krásný a cena taky fajn , hučení mi nevadí ve sněhu stejně nehučí a nejedu rychle , na delší cesty mám outbacka na contíkách ty jsou tiché dost , jen zas moc neberou , ale na běžný provoz stačí bohatě
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Proto to píšu, že pro tvůj účel by mohly bejt fajn. Měkká směs a velký kostky. První zimu, co jsem je měl byly skvělý. Druhou už míň, když jsem je hobloval celý léto a pak jsem je vyhodil, protože už jsem ten kravál nemohl vystát. Přece jen já toho po silnici najedu dost. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nomadm »

Chtěl bych poděkovat předsedovi klubu VDC za tip na Coopery. Maximální spokojenost na sněhu, ale i mimo sníh. Teď jsem provětral na Pustevny a super!
MY 2013 Subaru Outback 2.5
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned pro 18, 2022 2:15 pm Proto to píšu, že pro tvůj účel by mohly bejt fajn. Měkká směs a velký kostky. První zimu, co jsem je měl byly skvělý. Druhou už míň, když jsem je hobloval celý léto a pak jsem je vyhodil, protože už jsem ten kravál nemohl vystát. Přece jen já toho po silnici najedu dost. :-)
Já chtěl Petrovi napsat, že budou extrémně měkké a hlučné, už dle štítku spotřeby je to jasné a i ty jsi to kdysi psal, čili pro Petra dobré :-)
To být ním bych vážně příště zkusil, ale snad nejsou ty HPL 4 pro něj tak špatné, s křemíky, mají své velké výhody taky, pro většinu řidičů co jezdí v horších podmínkách naprosto vyhovující.
nomadm píše: ned pro 18, 2022 8:01 pm Chtěl bych poděkovat předsedovi klubu VDC za tip na Coopery. Maximální spokojenost na sněhu, ale i mimo sníh. Teď jsem provětral na Pustevny a super!
To opět rád slyším =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

M.M píše: ned pro 18, 2022 11:21 am Mam Dm-v2 o dva roky dlhšie ako sima a schvalne som bol teraz skúsiť,v noci -11stupňov a stále sú mäkké ,aj oproti ostatnej konkurencii ,vzorka mi neubúda extrémne ale pravda je ze ich neskoro obuvam a skoro zhadzujem , kôli tej mäkkej zmesi lebo v blate sa hned nabijú,radsej dám letne aATcka
Jsou to super pneu, díval jsem se teď na DMV- 3 co měl obuto soused na svém micákovi L-200, jak mě v pátek vyprostil mého forestra, vypadaly a chovaly se taky takhle na dálku suprovně, jen už asi nemají jako nové tak hluboký vzorek jako ty předchozí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

nomadm píše: ned pro 18, 2022 8:01 pm Chtěl bych poděkovat předsedovi klubu VDC za tip na Coopery. Maximální spokojenost na sněhu, ale i mimo sníh. Teď jsem provětral na Pustevny a super!
Ako vypada cesta hore ? Neblbnu tam dole zase s nejakymi uzavierkami ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nomadm »

Cesta v pohodě, udržovaná, posypaná inertem. Žádné auto nemělo problém
MY 2013 Subaru Outback 2.5
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ty HPL4 jsou super, teď jsem si teprve všiml že ty ice special se s křemíkem asi nedělají :-/ tak tomu dám ještě čas a uvidím časem které vezmu příště
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Tak TOYO OBSERVE GSI5 205/70 R15 už sú vcelku dobře protestnuté na cestách a jako alternativa místo SJ6 by byť mohly. Eště prubnu hlubší sněhukupy a vrstevnicu, estli nebudú ujížďať bokem. Led a ujezděný sněch je v pohodě.
To byly DM-V1, ty byly nestabilní v hlubokém sněhu a ujížďaly bokem, no a po vrstevnici s nimi nešlo vůbec....hned sem zas prodal a vrátil sa k SJ6.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

nomadm píše:Chtěl bych poděkovat předsedovi klubu VDC za tip na Coopery. Maximální spokojenost na sněhu, ale i mimo sníh. Teď jsem provětral na Pustevny a super!
No tak to jsem rád, že jsi spokojenej. Obrázek


Petře Vraník ti ten písek nasype do jakejchkoliv gum, když se s nimi domluvíš. Já měl kdysi přes Járu650, který tam měl nějaký konexe, Vraník Eko Tramp ze zimní směsi a s pískem. Někdo si to tam nechal udělat a nevzal si to, tak to Jára nabídnul tady. Už je to spousta let.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Doro píše: pon pro 19, 2022 12:15 am Tak TOYO OBSERVE GSI5 205/70 R15 už sú vcelku dobře protestnuté na cestách a jako alternativa místo SJ6 by byť mohly. Eště prubnu hlubší sněhukupy a vrstevnicu, estli nebudú ujížďať bokem. Led a ujezděný sněch je v pohodě.
To byly DM-V1, ty byly nestabilní v hlubokém sněhu a ujížďaly bokem, no a po vrstevnici s nimi nešlo vůbec....hned sem zas prodal a vrátil sa k SJ6.
Jsem zvědav na tvé další zkušenosti, lepší tester než ty a Petr lesák tu není :-)
Tak jsem změřil své DMV-2, poté co mě soused nařkl z toho, že mám sjeté zimáky <:-< :-) říkám hovadina...no po třech letech mají 10 mm a ty zadní 8-9mm, čili co se týče vzorku tak stav nové zimní pneu, teda ještě lepší stav, vzhledem k dnes běžně vyráběným pneu a jejich hloubce dezénu. Nové DMV-2 jsem naměřil 11mm, mohli mít i těch 12 mm. Mají tři sezony za s sebou, čtvrtá právě probíhá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ty s tím snad lítáš ;-D ja je zhobloval celkem rychle , už si nepamatuju , asi dvě zimy , byly to teda DMV1 , ale to by mělo být podobné, najedu o něco víc , ale zas hodně na sněhu a rychle taky nejezdím tak jak to děláš ? :-/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Já mám podle záznamu na zimních Dunlopech najeto 24000km. Nové měly něco přes 9mm, teď některé měly hodně lehce pod 9, takže úbytek tak 2-3mm. Nevím jak to ty lidi dělají, že ty gumy sjedou :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“