Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

https://www.tyrereviews.com/Tyre/
tady jsou nějaké zkušenosti.....
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od divudi »

vasco píše: pon srp 22, 2022 9:13 am Asi už bude potrebné sa zamyslieť, aké zimné gumy na výmenu za Nokian Hakkapeliitta R2 SUV.
chcel som sa spytat dovod preco chces menit Hakki na nieco nove. ja na svojom FXT som pouzival od zaciatku vzdy iba Hakka a budu to aj 3-4 sady uz a bol som vzdy spokojny. teraz na OB budem potrebovat nove zimne a zatial som presvedceny ze to budu tiez Hakka. ale rad si vypocujem dovody preco ist do niecoho lepsieho.
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vasco »

divudi píše: pon srp 22, 2022 11:12 am chcel som sa spytat dovod preco chces menit Hakki na nieco nove. ja na svojom FXT som pouzival od zaciatku vzdy iba Hakka a budu to aj 3-4 sady uz a bol som vzdy spokojny. teraz na OB budem potrebovat nove zimne a zatial som presvedceny ze to budu tiez Hakka. ale rad si vypocujem dovody preco ist do niecoho lepsieho.
Čo som postrehol, tak aj iní ľudia s Nokianmi sú spokojní tak 2 sezóny. Tá zmes asi nebude optimálna. Väčšina Nokianov predávaných u nás je Made in Russia. Viem, že v našich podmienkach sa Hakki nepredáva, je to skôr severská pneumatika. U nás prevažuje ponuka Nokianov s modelmi WR alebo Waterproof.
Prečo výmena?
— Moje Hakki už sú pomerne staré, aj keď nie zodraté, ale už na začiatku min.sezóny boli pomerne tvrdé.
— Pár krát pri brzdení na snehovej brečke prichádzali do šmyku.
— Nové som ani v mojom rozmere teraz nevidel, síce sa ešte nezačal zimný predaj a naskladňovanie
— Nejazdím rýchle, lebo 92 kw, 3 deti vzadu, ale niekedy stačí aj keď neubrzdíš na 3 m a kvôli starým gumám nechcem mať väčšiu škodu ako cena pneumatík
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

zima se blíží a vlastně může začít sněžit , jsem vybaven, nakonec jsem dostal odvahu na ty protektory s diamanty :-D
jinak kdo bude uvažovat o koupi pneu v dohledné době tak prý raději moc neotálet , prý se celkem čeká a hrozí dnes oblíbené zdražování, já měl cenu luxusní ještě
Přílohy
20220825_151758.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Odvahu... :-D vždyť jsou taky nej, na tu tvou zimu tam, už jiné lepší ani snad nejsou :-) dobře jsi udělal, všechno padne na hubu velice rychle jak domino, bude to velice jednoduché- nevyrábí se, není na energie, nemám kačku já, nemáš ani ty... nevím jestli si sedí všichni na vedení, nebo je to jen otázka prospěchu, převžuje dle mě spíš první varianta vlastní uspokojenosti plynoucí ze své komfortní zony, příjmů a následné slepoty. Ale tohle jde ruku v ruce, velké a ještě větší kšefty tam hrají jistě taky velkou roli.
Spoustu lidí momentálně na tom všem těžce vydělává, ale to skončí, jenomže oni budou v pohodě, zbytek klekne, ti už ne...jestli neosvítí nějakým zázrakem naší slavnou EU, potažmo naší vládu a nezačnou opravdu reálně a hlavně smysuplně konat (opravdu žádné směšné podpory nepomůžou, jen zvyšují zadluženost, tj tak veškerý efekt toho všeho- cesta do pekel) tak jsem o tom docela pevně přesvědčen.
A že řešení se přímo nabízí a není jich málo.
Sorry za OT, jen jsi mě připoměl jak třeba jedna významná firma na saze pro pneu sotva najela má opět odstavit, jestli se to tak stane, tak to bude prvně, v tomto období jo. My v práci to samé...nikdy jsme neměli odstávku delší jak týden, max dva, teď měsíc, už vlastně víc a není tomu zdá se konce, stojí většina provozů...A tj jen můj mikro svět, chtělo by se říct, ale tak tomu není, tohle je jednoduše už všude možně, je to jen začátek všeho.
No a do toho mě ihned padly další úvahy, které rozumný člověk vidí už dávno, bez nějakých prvotních a věčných signálů a následných možných řešeních, které nepřišly, táhnou se a když pak konečně ta armáda debilů dokázala něco vyplodit, tak je to jen smích, a ne pomoc, zcela jasně ne.
Edit: pomalu a nerad říkám to co mě napadalo už dávno, aby to vše kleklo teda když už tak pořádně, se vším všudy, ceny energií jsou už ostatně momentálně takové...protože nevidím žádné prozření ze slepoty, z nicnedělání.
No nic, vrány otestuješ, nebudou to už SJ6, ale tehdy jsem s nima u tebe nezklamal, měl jsi z nich naopak dobrý pocit, jen to boční vedení je asi horší, ale uvidíš sám! Opravdu se těším na tvůj test =) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Sima: Tady tě hned část místních přispěvatelů brzy opraví či okřikne, že jsi úplně hloupý a ničemu nerozumíš a že to všechno vidíš úplně špatně a že se v podstatě nic neděje a není potřeba nic dramatického řešit a vláda dělá víc než dost. <:-< <:-< <:-< Takže se obrň trpělivostí a pevnými nervy, jestli se s nimi chceš dohadovat, že se něco děje a že to není nic pěkného.
Pak začnou operovat rukou trhu, která všechno vyřeší, což je samozřejmě nesmysl, protože žádný trh v pravém smyslu slova tu už dávno není, když v nějaké zemi pár set kilometrů vedle platí firmy díky podpoře za elektřinu třeba čtvrtinu toho co firmy u nás. Třeba v "mé" firmě skočila elektřina po novém roce myslím na 4násobek nebo dokonce 7násobek. Za kolik je teď už nevím.
A přesně jak říkáš. Zkrachují firmy - nebudou peníze u lidí - nebudou peníze z odvodů všeho druhu = díra v rozpočtu daleko větší, než kdyby se udělala nějaká smysluplná podpora, bez které to stejně nakonec nepůjde. Ideálně by to mělo být v EU ve všech zemích zhruba srovnatelné a ideálně, i když nejsem příznivcem takových kroků a EU už vůbec, pod centrálním vedením/dohledem a s centrálním řešením.

Závěrem pouze můj skromný názor, že ti kluci ve Strakovce vůbec netuší, co se kolem nich děje a která bije. Možná teď v posledních několika dnech jim polehoučku svítá, že tohle už vysedět nepůjde. Ale můj názor je, že nejsou schopni vymyslet něco smysluplného.

Ale jinak jak říkáš, ty gumy, které koupil Petr vypadají slušně a určitě budou krásně fungovat. ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Trávo maximálně upozorním, že je to diskuse o pneumatikách, tak není nutné tu rozjíždět další politickou diskusi. Ta patří do jiného vlákna.

Jinak Petře gumy samozřejmě super !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

Máš pravdu.
Možná to raději přešoupni.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

Petře, gumy vypadají pěkně. Uvidíš, jak se bude "šíp" tvářit. Já jsem jednou měl zimní vzorek do šípu (maxxis) a Forester mi v zimě na sněhu v zatáčkách "ujížděl" do stran. Musel jsem si zvykat a opatrně dávkovat plyn. Aspoň se čovek naučí....SJ6 to nedělají, ty pak hrabou....:-)
Ale máš to "se zrníčky" a v mém okolí si to chválilo už pár lidí, hlavně na uježděném nebo zledovatělé cestě.
Tak ať Ti v těch brutálních kopcích slouží!
Ty bys tak asi využil jedno auto na hrotech, přimalovat červený kříž na Forestra (nebo tm.zelený) a PaCHům říkat, že jsi LSDr. (LeSní-kový dochtor z hor)
;-D
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

Kurňa, to jsou špalky. Kolik je hloubka dezénu? A mají nějaký nižší rychlostní index než běžná guma? V přímce tohle bude trhat asfalt,led. Do zatáček to bude chtít opatrněji.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

jo jo na pohled vypadají dobře , ale ta hloubka zas není nic extra , typuju cca 9mm , ale někdy změřím , tvrdost směsi mi pocitově přijde , že je celkem měkká, osobně mi přijdou spíš měkčí než většina zimáků, ale třeba bridgestone mi přišly měkčí, Símovi se zas zdají nejměkčí ty vraníky, každopádně by měly fungovat velice dobře , má s nimi hodně lidí tady kladnou zkušenost, do hor ano, na dálnice a podobně určitě né, prý i trochu hučí
každopádně já je bral i kvůli ceně , můj gumař mi je uměl sehnat velice levně a kdyby byl problém při vyvažování, jakože prý bývá dost často , tak by u něj nebyl problém s výměnou , no budu podávat průběžné info z provozu až nasype ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Šaman píše: pát srp 26, 2022 7:55 am Petře, gumy vypadají pěkně. Uvidíš, jak se bude "šíp" tvářit. Já jsem jednou měl zimní vzorek do šípu (maxxis) a Forester mi v zimě na sněhu v zatáčkách "ujížděl" do stran. Musel jsem si zvykat a opatrně dávkovat plyn. Aspoň se čovek naučí....SJ6 to nedělají, ty pak hrabou....:-)
Susede, já vím, říkal jsi mě kdysi, že ty šípy, moc jim úplně nevěříš, ale Maxxis opravdu není Vrána :-) nic proti nim, ale Vrány jsou obecně na sněhu, či na zledovatělém, nebo rovnou na ledovce jiná liga, obvzláště s křemíky. Nenapsal jsem to přesně- ony absolutně neujedou, neujíždějí na sněhu do stran, naopak, drží jak přibité, opravdu je s nima těžšší urvat auto, lesníka teda obzvlášť :-) oproti tomu mé DMV-2 si rády uklouznou, nic tragického, to ani náhodou, ale snadno jdu do bokem. Já to boční vedení myslel v hlubokém sněhu a to nakloněný, na svahu bokem, tohle zas DMV-2 dávají dle prozatímních zkušeností lépe, znatelně jo.
Petře, DMV-2 byly zpočátku jen o něco málo tvrdší než vrány, ale rychle, už další sezonu ztvrdly, no zatím to nijak nevadí, jen prostě se nechají rády ode mě sklouznout...kdežto vrány snad netvrdly vůbec, furt "stejné" bláto :-) v tom dobrém smyslu teda, na vyloženě zimu jo a jinak jsem se prostě přizpůsobil podmínkám jaké v nezimě byly. Žádná trága to nebyla, to nestálo téměř za řeč, horší pak pro stíhače, to by se mu už tolik nelíbilo...jen co teda mě trošku zpočátku sralo bylo hučení, no ucho si pak trochu zvyklo. DMV-2 jsou neuvěřitelně tiché, na to co dokážou jako zimáky, tak jo.
Jinak já měl Petře Vrány s křemíkem vždy hodně levně, doslova za hubču, kámoš je brával a bere možná pořád pravidelně pro svou flotilu ve větším množství, taxíky-svoje auta...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

tak jsem ze zvědavosti koukl na net a asi jen jeden obchod skladem a za cca 1500kč/ks 8()
https://www.zbozi.cz/vyrobek/pneu-vrani ... 3%ADk%20gd
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Nekoumám teda jinde, jestli teda jsou, ale no vidíš :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

dobrá nabídka bych řekl , mám už pneu vážně hodně , jinak bych uvažoval ;-D
https://auto.bazos.cz/inzerat/157903008 ... rester.php
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“