Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Každý je svého štěstí strůjcem.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Wodever:
Nevím v jakých rychlostech se pohybuješ, ale u mě na autech bylo subjektivně hooodně znát, že zimák má za sebou první dva roky - prostě v zimě a na náledí nedržel a šel do smyku. A každý další rok to bylo horší a horší.

Teď mám na Oktávce Nokiany druhý rok a už jim prostě nevěřím. Stačí, aby bylo chladno a oslizlá silnice a auto klouže v zatáčce ven.
Pokud si dobře vzpomínám, tak to první rok nedělaly.

Jezdit na 14-ti letých zimních gumách považuji za hazardování se životem.
Také jsem měl kdysi podobný postoj jako ty, ale dnes už bych si to nedovolil. Zrovna guma je fakt zásadní prvek, který v zimě často rozhoduje o tom, jestli se řítíš do průšvihu nebo ne.
A hlavně nevozíš v autě jen sebe, ale také rodinu a kamarády. Nechtěl bych mít někoho z nich na svědomí, protože jsem chtěl ušetřit.

Proto na našich autech vždy po pár letech jdou zimáky do kopru, i když mají pěkný vzorek.

A zrovna lehkou motorku nepovažuji za adekvátní měřítko k těžkému autu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nomadm »

Tak to nakonec vidím na Bridgestone Blizzak LM-005. Na ty Nokiany jsou hodně rozporuplné reference...
MY 2013 Subaru Outback 2.5
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od milan74ma »

Tak ja mam Goodyear Ultragrip Performance SUV - 1 gen. a toto bude uz ich 3-tia sezona. Maju 7mm vysku dezenu.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Tomiq a bushman souhlasím, jen jsou, teda byly ty vyjímky, všechna čest jim, staré zimní pneu co vydržely v čase opravdu nesmysl. Nokiany teda nevím, nikdy jsem je neměl, nebudu je komentovat, napsáno tu o nich už bylo dost a hlavně nokiany staré 14 let má už málokdo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

Bez komentáře....
Přílohy
IMG_20221108_070149.jpg
IMG_20221108_070140.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nomadm »

VDC píše: sob lis 05, 2022 12:17 pm To není pravda. Wintersportů jsem se z tohole důvodu zbavil a nahradil je Cooper Weathermaster WSC. A to je guma, která v hlubokým sněhu funguje a na silnici ani neklouzne. A to ani v létě, ani na mokru.
a co životnost, máš je poprvé? jak dlouho? Takžě by jsi ji doporučil jako nejlepší zimní gumu i na břečky, mokro....?
MY 2013 Subaru Outback 2.5
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Šamane to už jsou pamětní gumy , ale koukám , že i vzorek ještě mají , vzpomínám na ně v dobrém , to byla kvalitka , mám ve sklepě podobný ročník zimáků od michelinu jsou ale tvrdé jak kámen, budu je mít na léto , vzorek mají parádní , ale směs uplně ztvrdla , to se u SJ6 nikdy nestalo , taky trošku tvrdly , ale zdaleka né tolik jak spousta jiných gum , já jsem zvědav na ty mé vraníky vyčkávám na sníh a zatím je šetřím v garáži
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Jj SJ6 nikdy neztvrdly na šutr, nikdy jsem o tom neslyšel, taky pak žádné prasklinky že jo, viz taky foto od Šamana, neuvěřitelné pneu, takové se přeci nevyplatí vyrábět...to radši uděláme testy jak zimní pneu dobře brzdí za sucha, kdo chce vyloženě zimní má smůlu, nebo musí hledat mez řádky.
Petře, já jsem zvědav spolu s tebou, tyhlety hučáky vrány jsou ještě opravdu zimáky jak bejk, tak věřím, že budeš spokojen a to i napřesrok a další rok...boční vedení mě přišlo trochu horší, ale už jsme tu o tom tolikrát mluvili, tak nic :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no já nějaké mikro prasklinky na těch SJ6 už měl , ale to asi proto , že jsem je provozoval i v létě a to několik roků , ty prasklinky byly ale oproti nokianům uplně maličké , nehluboké a pneu už byly hodně staré , nokiany měly drobné prasklinky snad už po 3 zimách , skladovány byly ve tmě v chladnu a v létě jsem je pak dojezdil se strachem a mizely před očima , ke konci se začly drolit jakoby a pak jsem je asi vyhodil , už ani nevím , žádné jiné pneu mi nikdy takhle nepopraskaly a už vůbec ne tak rychle , asi jsem měl nějakou mizernou šarži
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »


nomadm píše: a co životnost, máš je poprvé? jak dlouho? Takžě by jsi ji doporučil jako nejlepší zimní gumu i na břečky, mokro....?
Měl jsem je 3 sezóny, ovšem první sezónu jetý od srpna až do června dalšího roku, druhou sezónu zimu a třetí sezónu opět od srpna do června.
Koupím je určitě znovu. Pro mě je zásadní, že mají trakci v hlubším sněhu a fungujou na mokru. A nedělají kravál
Důležitý pro mě je, že jsem nějakou chvilku jezdil Dundlop Wintersport 5, což je etalon mezi zimními gumami na silnici. Ty Coopery se chovaly na silnici stejně dobře, ale kromě toho měly záběr i v hlubším sněhu, kde se u Wintersportu zalepil vzorek a bylo po trakci.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

ještě chvíli je chvalte a jdu vyhodit ty nevydařené contíky a koupím si je taky :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Petře já myslím, že pro tvoje specifický použití by mohly být lepší ty Vrány. Podle mě Vrány budou mít hlubší vzorek. Ty Coopery měly myslím 8 nebo 9 mm.
A zcela upřímně, kdyby byly Vrány HPL4 dostupný v mém rozměru, tak je určitě vyzkouším. Míval jsem na Previi Vraník EkoTramp, udělaný ze zimní směsi s příměsí písku. A ty gumy byly jedním slovem skvělý. Kdysi mi je nějak dohodil Jára650, ale už si nepamatuju, jak to vzniklo. Mám dojem, že to byly gumy pro někoho, kdo si je neodebral a Jára je tu nabídl. Tak nějak to bylo.
Z těch rozměrů, které jsou na moje auto dostupné, jsou ty Coopery pro mě nejlepší volba.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od nomadm »

VDC píše: stř lis 09, 2022 6:18 pm Petře já myslím, že pro tvoje specifický použití by mohly být lepší ty Vrány. Podle mě Vrány budou mít hlubší vzorek. Ty Coopery měly myslím 8 nebo 9 mm.
A zcela upřímně, kdyby byly Vrány HPL4 dostupný v mém rozměru, tak je určitě vyzkouším. Míval jsem na Previi Vraník EkoTramp, udělaný ze zimní směsi s příměsí písku. A ty gumy byly jedním slovem skvělý. Kdysi mi je nějak dohodil Jára650, ale už si nepamatuju, jak to vzniklo. Mám dojem, že to byly gumy pro někoho, kdo si je neodebral a Jára je tu nabídl. Tak nějak to bylo.
Z těch rozměrů, které jsou na moje auto dostupné, jsou ty Coopery pro mě nejlepší volba.
A jsou tedy ok i na mokré cesty? Jsem ze střední Moravy (Otrokovice) a tady máme zimy mírné, nicméně za sněhem si rádi v zimě zajedem :)
MY 2013 Subaru Outback 2.5
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Nikdy na mokru ani neklouzly. A to ani v létě, kdy spousta zimáků klouže.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“