Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

to si piš , pro mě je to něco jako krokodýl dundee v newyorku :-D
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Zpátky do lesa, začlo tání a klouzání, vraníky celkem dobrý , fotky zase nic moc , ale naživo je to fajn ;-D
Přílohy
20230223_182522.jpg
20230223_133838.jpg
20230223_132413.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Nádherná ledovice ;-D takže do celoroček nejdeš? :-D
Edit: na to jak jsem vysedl z auta, tam tu tebe v lesích a jel dolů zcela nekontrolovaně po kolenou a prdeli :-D a můj lesník mě mizel z očí, na to nezapomenu a pak to sjížděj tvl :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Já jsem předminulý víkend sjížděl po jedné velmi zapadlé silničce, ale bylo tepleji a po měkým ledu už tekla voda a byl jsem překvapenej, že pirelky sice v hlubším sněhu nefungujou, ale na ledu brzdily a zatáčely bravurně. Fakt jsem se divil.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

takže kdy bude test bridgestounů a vraníků Simo ;-D mimochoden led byla nejsilnější stránka bridgestounů to je třeba ověřit :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

:-D I ty pokušiteli jeden nezdárná :-) nabídka zní skvěle, i čas-denní světlo by to už dovolovalo, čili po práci by to šlo, ale jsem už nějaký líný přiznám se a taky mám svého lesníka rád, no ale ten by to věřím přežil, já s promočenou prdelí jako minule taky :-) byl by to boj trošku už nerovný, máš čerstvé extrém zimní úžasné vraníky a já už jedu Bridáky třetí či čtvrtou zimu-nezimu, nicméně kdyby to bylo naopak a dojel si sem ty tak bych to hned bral, ale tu zas není Bílá, že jo :-)
Hlavně, že ji spokojen, vrány si opravdu zaslouží uznání, za to že je ještě vůbec nějaká ta možnost pořádných vyloženě zimních papuč, jj (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vasco »

Našiel som jazdené Brigestone Blizzak DM-V2, DOT (DBD 1916), 8,5 mm. Uvádza "nepopraskané, mäkké ako nové".
Jazdí ich ešte tu niekto? Ako sa správajú? …či je to ešte racionálne do nich ísť?
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Jestli je chceš koupit a nejsou zadarmo, tak ze mě určitě ne. Kdyby jsi je měl doma, tak ok, ale jinak ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Na XT-čko musím letos koupit nové zimáky. Bohužel moje oblíbené Conti WinterContact TS850P se už u nás v rozměru pro XT neprodávají. A tak vybírám nástupce a váhám mezi:
Dunlop Winter Sport 5
GY UltraGrip Performance +
Conti WinterContact TS870
Máte někdo s některou z těchto gum osobní zkušenost? Ideálně pak na Subaru. Budu rád za případné postřehy z jízdy na uvedených gumách.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Winter sporty mam na H6. Za me skvela guma, nenarazil jsem na situaci, kdy by nejak nedrzela. Chova se docela pricetne i pri vyssich teplotach, je ticha (tissi, nez moje letnaky...) a navic zda se, ze moc nedegraduje ani starim - kupoval jsem ji 2017 a mam ji jeste porad, pac mi stale neprislo, ze by se nejak zhorsila.

Ty zminene GY ma jinak zena na toyote. Ja s tim toho moc nenajezdil, ale drzelo to taky slusne a na predohrabu se to minulou zimu procpalo uplne v pohode zledovatelym kopcem, kterej blokovali ostatni auta. Nicmene jsou kupovany loni, takze delsi zkusenost s nimi zatim nemam.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od strider »

Na GY Ultragrip Perf+ davam taky palec, mam je na STI na zimu. Sucho, morko, snih, i ten led zvladnou a zatocej. Hrebiky to nejsou, ale od holych gum toho uz vic snad ani ocekavat nelze..
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Na BS budu mít 3 sezónu DWS a jak píše Honza, skvělá guma. Původně jsem chtěl GY, protože je mám i letní, ale DWS byly zrovna o dost levnější. Sucho, mokro, sníh, vše dává s přehledem. Na ledu jsem ještě neměl možnost chování zjistit.


Odesláno z Tapatalku
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od milan74ma »

ja sa rozhodujem na BS medzi Bridgestone Blizzak LM005 a vyssie zmienovanymi DWS. Mam zimne Goodyery, dali 3 sezny ale ku koncu tejto zimy uz to bolo dost slabe a to maju este cca 6mm. Ale tam kde som presiel pred 3-mi rokmi na nich, tento rok uz nedali za +/- rovnakych podmienok. Inak su super tichucke, davali aj hranicne situacie ale treba vymenit. A GY uz nechcem, lebo tie 2 vyssie uvedene mi pridu rozumnejsie.

Nevie nahodou niekto kde najdem definiicu gumy - hlavne ma zaujima vyska dezenu novej pneu
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Cheza »

Letos po GY Ultragrip performance budu dávat Hankook Winter I*Cept RS3. Takhle levný pneu jsem ještě nekupoval, tak snad to nebude krok vedle :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 545
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

milan74ma píše: sob říj 07, 2023 7:53 am ... Mam zimne Goodyery, dali 3 sezny ale ku koncu tejto zimy uz to bolo dost slabe a to maju este cca 6mm. Ale tam kde som presiel pred 3-mi rokmi na nich, tento rok uz nedali za +/- rovnakych podmienok. Inak su super tichucke, davali aj hranicne situacie ale treba vymenit...

Nevie nahodou niekto kde najdem definiicu gumy - hlavne ma zaujima vyska dezenu novej pneu
A tuto zkušenost máš s GY Performance + nebo s nějakým jiným modelem od GY?

Výška dezénu nové gumy není nikde "předepsaná". Je různá u různých značek a modelů. Obecný trend je snižování výšky, možná by se mělo spíš říkat hloubky dezénu, u nových pneu. Není to jen snahou výrobců šetřit náklady a zvyšovat obrat. Je za tím i snaha o stabilizaci vlastností gum v čase, v průběhu jejich opotřebení. A v neposlední řadě je to kvůli snahám o snižování valivého odporu pneu.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“