Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od seatik »

petr píše: stř lis 29, 2023 10:16 am Tak dneska přezuto na zimní, snad budou lepší než celoročky od Goodyearu , i když zázraky nečekám , jsou to matadory , zdá se mi že drží trochu líp ale to i proto že dneska pořádně mrzne a to je vždycky lepší než když je kolem nuly
Zatím to není kde moc testovat sněhu je jen poprašek cca 20 cm to se dá jezdit i s letnima
Jak by jsi Petře zhodnotil ty celoročky Goodyear v tomto počasí, co teď panuje venku? Sníh, led, zmrazky ?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od cleo »

Ja se do toho Vašku přimíchám s celorockama Pirelli. Jezdíme je na Mazdě CX-3 a tento týden jsou v denním zápřahu. O víkendu jela žena sama do Krušných Hor za tátou a závěrečný kopec nevyjela. Prý jí začala svítit kontrolka se smykem, tak to raději odstavila a došla pěšky. Byla to kontrolka prokluzu, myslím že kdybych řídil já, tak tam vyjedeme. Z toho důvodu jsem tento týden za volantem Mazdy, abych ty celorocky pořádně otestoval a Otouš odpočívá pod přístřeškem .
Je na nich najeto cca 8000 km, a řekl bych že je na nich auto dost jisté, lhostejno zda mokro, sníh nebo břečka, ale nesmí být pod ní namrzlo, to má tendenci v zatáčkách ujíždět.


Odesláno z Tapatalku
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

seatik píše: Jak by jsi Petře zhodnotil ty celoročky Goodyear v tomto počasí, co teď panuje venku? Sníh, led, zmrazky ?
Petr se na testování pneumatik nehodí... nejezdí po cestách .. všechny silnicni pneu jsou pro něj na pytel....

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Přesně jak píše Hamoun :-D
No jinak za mě celoročky od Goodyearu zas tak špatné asi nejsou, zpočátku jsem jim asi trochu křivdil, ten první sníh co napadl je většinou vždycky ten nejvíc klouzavý , teploty kolem nuly jsou nejhorší, když byl mráz tak držely celkem slušně, v neuježděném sněhu to taky celkem jelo , břečka taky dobré, no a asfalt samozřejmě ok a tiché taky jsou, do hor se to teda určitě na zimu nehodí , ale na městský provoz si myslím že jsou víc než v pohodě , navíc pokud se bavíme o autech 4x4 tak s tím jde vyjet dost a mohlo by to na zimu stačit, na předokolku bych to dal fakt jen do nížin kdo má malý nájezd a v hlubším sněhu nebo na ledě nejezdí. Dokonce jsem byl překvapen , že po přezutí na zimní matadory jsem moc velký rozdíl nepocítil, což mě trochu znejistilo a znamená to nejspíš , že ty matadory budou mizerné zimáky a nebo ten goodyear není uplně špatný , to jsem vám pomohl co :-D
Ten Hamoun má pravdu , pořádné zimní gumy mizí z trhu vše se začíná zaměřovat na silniční použití na udržované cesty, takové gumy jako byly Dunlop SJ6, bridgestone DMV1.2, už asi nebudou, i nexen s tím fajn dezénem už zmizel z trhu a zůstal jen ten silniční typ , no a mezi mizernýma zimákama a dobrýma celoročkama asi velký rozdíl nebude ...
Ono se to vše ještě uvidí až bude víc sněhu, zatím bych to fakt v klidu odjezdil i na letních
Jo a ještě jedna podstatná věc, jak goodyear i matador jsou uplně nové gumy , nevím co udělají celoročky když budou stárnout
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Levap píše:O jakých Hankook se tady bavíme? Jaký je konkrétní typ?

PS: mám na Impreze i Barum Polaris 5 a nemám k nim výhrady (ježděno loni)

Díky
Mno, zkus schvalne nekde, klidne na suchu, slapnout na brzdu :-) mel jsem je na swiftovi a sankoval jsem s nima i ve meste bez provozu.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Vladimir_xh »

spm píše: stř lis 29, 2023 6:42 pm Mno, zkus schvalne nekde, klidne na suchu, slapnout na brzdu :-) mel jsem je na swiftovi a sankoval jsem s nima i ve meste bez provozu.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
Barum Polaris DOT xx/19- 5,5 mm vzorek, jsem se neodvážil letos nazout. To byl tvrdý puk a radši jsem je vyhodil >:-f Když vezmu Savy, co jsou o dva roky starší, ježděné i v létě (tchyně, nájezd pár km po městě) tak jsou pořád měkké a v pohodě.
Barum ani zadarmo
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Ja je mel jednu sezonu, uplne novy. Jako ne ze by s tim neslo jezdit, asi furt lepsi nez nejaky stary slupky. Ale proti tem premiovym gumam za priplatek nebylo moc tezky ty limity najit na aute s 39kW motorem...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Mira píše: stř lis 29, 2023 12:31 pm Jezdím na Sottozero III, protože asymetrický II nebyly v mém rozměru. Škoda, před tím jsem měl asymetriku Nokiany, který byly zpočátku výborný, ale po sjetí na určitou úroveň přestaly fungovat, klouzaly na vodě jak čert. Pirellky fungujou, ale špatně se čistí vzorek v břečce a sněhu. A hlavně jsou extra hlučný, vždycky mám pocit, že mi odcházejí ložiska a hučí zadní diff. A mají před sebou asi poslední sezónu, tak uvidíme co bude v nabídce za rok.
S tím hlukem to u té asymetrické II není tak hrozné. Trochu se ozývají jen v rychlejších zatáčkách. Když to srovnám se šípákama Nokian, které máme na Oťasovi, tak je to úplná pohoda. V břečce jsem je vyzkoušel poměrně důkladně dnes dopoledne a za mě dost dobrý... ,,,,| (*_^) |,,,,
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

Dneska už jsem nazul Savy a musím smeknout, luxusní ticho, opravdu tiché gumy na zimaky, cena rozumná , vyrobeno v létě, tzn relativně čerstvé pul rok, vyvažování v cajku kolem 10-15 g, spokojenost, další reálné poznatky z provozu zatím nemam, ale první dojem dobře upečené a tiché, made in germany než to zavřou a presunou do Polska jako Michelin hlásili 3 továrny, že jsou nekonkurenceschopné
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Ono by to chcelo spravit zoznam gum, ktore sa nepredavaju ako ojetiny, t.j.maju aspon 10mm.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak klasické osobní na menší auta už mají i 7mm na startu.
Kamarád minulý týden obouval MB ML. Nějaký Pirelli Skorpio 255/55 18" myslím . Vzorek na setinu 8mm...

Já jsem na Busa kupoval Nexeny, dodávkový rozměr 215/65 16c a bylo tam 11. To ještě docela jde.
AT asi mají ještě víc.
Ale šetří se na všem...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od gerda »

@Goba, Eskimo SUV 2? U me tyto Savy vedou v pomeru cena/vykon. Sice hodnoceni vlastnosti po delsi dobe uzivani muze byt vselijake, ale prvotni nadseni stale neopadava (sucho, mokro, blato, snih s ledem a ticho) 😉 A pevne verim, ze neopadne; nekdo psal, ze po letech uzivani (i v lete) je guma sale mekka 🙂
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od parabolD »

Mám takovou ideu na otb pořídit Cooper Weathermaster, nějaké aktuální názory?
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Omega23 »

parabolD píše:Mám takovou ideu na otb pořídit Cooper Weathermaster, nějaké aktuální názory?
Jen doporučení,super guma budu je kupovat znovu.

Odesláno z patlacího zařízení Galaxy

__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od parabolD »

Díky, myslím že jsem tu o nich chválu četl...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“