Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

Petře: NoTyVoletojeMasakr!

Já už jsem sundal SJ6 a nasadil Sumitomo BC 100.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

A jak se ti na nich jezdí? Ještě má fest přituhnout a sněžit, tak já ještě vydržím.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

Tak vzhledem k tomu, kolik stály, tak překvapivě dobře. Hluk je v pohodě a v dešti jsem necítil, že by klouzaly, ale je to asi proto, že už nedivočím. Jen mne překvapilo, že mi mechanik radil foukat na 2,5. Dříve jsem foukal max na 2,2.
Zajímavé bylo, že na SJ6 je napsáno něco jako, že směs dodává Sumitomo....takže vlastně jezdím v zimě i v létě na Dunlopech :-)
Jo a protože je lesník v servisu, tak počasí nemusím řešit, budu chvilku jezdit na bicyklu a pěškobusem. :-/
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Sumitomo som vobec nepoznal, ale tato zimna na pohlad vobec nevyzera zle.
http://www.sumitomotire.com/Tires?linename=ICE%20EDGE
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Hlavně se Petře dělají testy na novejch gumách. Ne na 2-3 roky starejch. :-) Já jsem teď na Severce zjistil, že moje 3 roky starý Coopery už jsou na sněholedu naprosto nepoužitelný. Stejně jsem plánoval, že na příští zimu musím koupit nový. A protože letos téměř žádná zima nebyla, tak se to projevilo až teď na sjezdovce.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no ja nemám nějaké staré , nexeny jsou druhou zimu, continentálky první zimu a vzorek je uplně jako nový, třeba daleko starší SJ6 nebo bridgestonky zdaleka tak na ledě neklouzaly. měly úplně jinou směs nejspíš, asi ani tolik nestárla, nezhoršovaly se nějak výrazně
kolik teď mají cca mm ty tvé coopry ? Jelikož SJ6 se už nedělají půjdu do těch protektorů s křemíkem , ty taky fungovaly i po pár letech , ještě jsem uvažoval , že možná Bridgestone DMV3 , ale je to dvojnásobná cena , tak asi ty vrány , do lesa budou fajn, na jiné užití bych je asi neriskoval
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Petře moje Coopery mají aktuálně nějakých 6 mm odhadem. Ale po první zimě jsem na nich jezdil asi až do června, než jsem koupil Discoverery a jezdím na nich od loňského srpna, kdy jsem si nakopnul ráfek o ostrůvek. Ale věděl jsem, že je to jejich poslední zima. :-)
Jo tak jestli jsou ty Continentaly rok starý a na prd, pak je to blbý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zhor »

A co že tam máš za Continentálky? Ono se dělají ve více verzích. Zkusil bych nějaké určené pro severský trh, přecejenom pro ten středoevropský trh nejsou ty gumy moc stavěné na sníh a led. Zkusil bych Vikingcontact 7 nebo IceContact 3. Já mám IceContact 3, ale s hrotama (stáli kolem 1900Kc za kus bez hrotů). A celkem spokojenost. Jenom kdyby nevypadávaly tolik ty hroty. Ale na příští zimu si je vezmu asi bez hrotů. Případně si nechám nastřílet jenom vnitřky, ještě jsem se nerozmyslel.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

nějaké wintercontact 830p nebo tak nějak, klasické zimní, nic extra už na pohled, vítěz všech možných testů :-D v tom našem rozměru jsem ani od nich nic jiného neviděl , mám 215/60 r16 , no já už stejně od nich raději nic nechci , to raději už tu koreu nebo čínu :-D ony ty contiky jsou made in portugal mimochodem , to taky říká hodně ....
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Šaman píše: úte bře 29, 2022 5:32 am Tak vzhledem k tomu, kolik stály, tak překvapivě dobře. Hluk je v pohodě a v dešti jsem necítil, že by klouzaly, ale je to asi proto, že už nedivočím. Jen mne překvapilo, že mi mechanik radil foukat na 2,5. Dříve jsem foukal max na 2,2.
Zajímavé bylo, že na SJ6 je napsáno něco jako, že směs dodává Sumitomo....takže vlastně jezdím v zimě i v létě na Dunlopech :-)
Jo a protože je lesník v servisu, tak počasí nemusím řešit, budu chvilku jezdit na bicyklu a pěškobusem. :-/
Já na nich jezdím už pár let. A jsou to fakt japonský dunlopy, ty moje vyrobený v Malajsii, za ty peníze neznám lepší gumu. Velmi dobře překvapily na mokru, na suchu paráda a oproti zimním jsou tichučký. Jen v blátě jsou úplně tragický, vyhýbej se mu. A výdrž mají výbornou, což se o zimních Pirelkách říct nedá, příští sezónu ještě dají, ale už to není žádný zázrak, letos v mokrým sněhu zklamaly, jinak zažívají jen sucho a to se na nich podepisuje.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

To jsem chtěl, vyzkoušet na mokré trávě a v místech s trochou bláta. Ale vezmu si do zálohy radši Šímu. No když jsem měnil kola a díval se na “ovál” těch SJ6tek, jaké je tam datum výroby, tak to tu radši nebudu prezentovat veřejně :-D ale furt jsou měkké a mají dost vzorku…. 8()
To by se i Marek DRUMMER divil :-D že ještě žijí.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

nevím z čeho to dělali , ale měly neskutečnou životnost , výborný záběr snad do nějakých 4mm a fakt moc netvrdly , taky jsem čuměl , museli to přestat vyrábět , jinak by časem nechtěl nikdo nic jiného a prodalo by se o polovinu méně pneu díky jejich nesmrtelnosti :-D schválně by mě ten rok výroby zajímal , typuju 2014 :-D ony se totiž zhruba tak nějak přestaly vyrábět
taky mám ještě 3ks , ale už jen na dojetí v létě, cca 4mm a jedna mi zase chybí do sady , pár jsem jich prorazil a už nejsou k sehnání
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Na stříbrném forestrovi sú TOYO OBSERVE GSI5 205/70 R15 95Q.
Zatým to vypadá dobře a nezaznamenal sem problém - už jezďá druhú zimu. Na ledě sa ně zdajú lepčí než SJ6.
Cel sem jich vyzkůšať na Severce, ale bylo eště třeba rozebrat přední brzdu a už sem to nestih. Takže sem jezdil s modrým na SJ6, což bylo asik dobře viděť, že to je věru mimořádná guma do sněhukup..... no a právě proto sa přestala vyrábjať <:-< <:-< .
A SJ6 majú věčí výdrž, bo ve směsi je skelné vlákno....mám jich od 2016. Eště dajú asik 2 zimy, pak fakt nevím, co pořídiť.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Šaman »

A majú pěkný nápis: "made in Japan" to už jsem dlúho na nejakém výrobku neviděl...:-)
U Vraníka majú na ty naše vrany vzorek Huntsman sunwide. Kdoví, jak sa to tváří....
Já mám v techničáku max 205ky zapsané.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od vasco »

Asi už bude potrebné sa zamyslieť, aké zimné gumy na výmenu za Nokian Hakkapeliitta R2 SUV.
Akú skúsenosť máte z nižšie uvedenými gumami, prípadne dobré skúsenosti s inými? Potrebujem 205/70/r15 eventuálne na R15 disky by mohli byť aj 195/70/r15 (to sú väčšinou dodávkové. Alebo používa niekto, ako sa správajú?) alebo 215/65/r15.
— Brigestone Blizzak LM005
— Brigestone Blizzak DM-V3
— Yokohama V905
— Firestone DESTWIN
— Hankook W442 Winter i*cept RS
— FULDA KRISTALL CONTROL HP2
— SUMITOMO v požadovanom rozmere ste nevideli niekde?
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“