Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od LukasV »

USbiker -> nevím, jestli rozměry nejsou alternativní pneu. V techničáku mám rozměry na řádcích 21 a 22. Pak dodatečně další rozměry v dalších záznamech.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od USbiker »

LukasV píše:USbiker -> nevím, jestli rozměry nejsou alternativní pneu. V techničáku mám rozměry na řádcích 21 a 22. Pak dodatečně další rozměry v dalších záznamech.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk
No jo vlastně, to by mohla být pravda. Hned si to doma zkontroluju.

Odesláno z mého MAR-LX1A pomocí Tapatalk

petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

Tak musím pochválit mé zimní continentálky , celkem jsem na ně nadával za chování na sněhu a hladku , ale na mokrým i suchým asfaltě jsou super , parádně drží a jsou tiché , trochu jsem teď jezdil otasem po asfaltě tak mám zážitek ...
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19139
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

:-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

co je , já to myslím vážně ;-D bylo by nefér kdybych je nepochválil , aspoň na tom asfaltě , když na tom sněhu a ledu stojí za prd, nokiany byly na sněhu na tom podobně a navíc i hučely na asfaltě a na mokru klouzaly víc , takže contíky super na teplou zimu bez sněhu ;-D
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19139
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od hamoun »

no ja se smeju, jak ses dostal po dlouhe dobe na asfalt ... a jsem uprimne rad, ze tam ti ty gumy prijdou v pohode :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

Hamoune přesně :-D konečně i jiné hodnocení, ale že to muselo stát Petra hodně sebezapření, hodně potu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pietro235 »

petr píše: sob pro 18, 2021 9:29 pm Tak musím pochválit mé zimní continentálky , celkem jsem na ně nadával za chování na sněhu a hladku , ale na mokrým i suchým asfaltě jsou super , parádně drží a jsou tiché , trochu jsem teď jezdil otasem po asfaltě tak mám zážitek ...
Ktorý konkrétne typ pneu máte: wintercontact 860p či 870p? a v akom rozmere? a sú naozaj také zlé na snehu?
Teraz mám savy eskimo hp2 a o kúpe wintercontact 870p uvažujem na budúcu zimnú sezónu, tak či sa mi to vôbec oplatí kupovať.
Ďakujem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no já mám rozměr 215/60 r16 a tam je ten typ wintercontact 830p , na asfalt jsou fajn nejezdím rychle, na sníh asi takový dnešní standart, nevím které v tomto rozměru by byly lepší, v testech dopadají dobře , asi proto že se klade spíš důraz na něco jiného než na chování na sněhu a ledu , možná na ujetém sněhu jsou ještě ok , v hlubokém teda bída, bahno to samé, ale znám i horší , třeba nokiany wrd3, i když je fakt že jsem nokiany neměl uplně od novoti, savy se mi naopak kdysi zdály super , ale jiný typ než máš teď ty , ty tvé jsem nikdy neměl , já měl zkušenost s eskimo s3 a na sněhu super, jen dost rychle ubývaly , zas záleží co od těch pneu čekáš a co od nich potřebuješ a kde je převážně chceš používat , no a taky cena , continentálky mě celkem štvou v tom, že jsou drahé jak prase, tak jsem čekal trochu víc, no snad aspoň budou mít výdrž na outback to musí stačit, stejně s ním žádné extrémy jezdit nehodlám , jen někdy musím , když se mi pokazí forejs, tak musím s outbackem i do lesa a tam jsou teda contiky slabota
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Levis29 »

petr píše: čtv pro 16, 2021 1:29 pm No ty mám momentálně já, foto už jsem tu loni dával, jsou fajn , ale končí jejich prodej , navíc první zimu super, letos už spíš lepší průměr , za ty peníze to bylo skvělé , bohužel se už doprodávají a cena hoodně stoupla
aha tak to jsem nevěděl, že zdrahly a končí, já jen našel mail od eshopu z loňska, abych sem napsal správnou cenu, ale na současnou nabídku sem se nedíval.
To je škoda, myslím že takových pneu 'tak trochu offroad ale pořád ještě OK na normální jízdu' už není za tu cenu moc, když teda nepočítám protektory.
Já na nich najel za rok asi jen 3000km, a zatím jsou pořád tak nějak stejné :-) Jak jsem už psal, nejvíc mě překvapilo jak jsou tiché vzhledem k tomu vzorku.
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pietro235 »

petr píše: ned pro 19, 2021 8:41 am no já mám rozměr 215/60 r16 a tam je ten typ wintercontact 830p , na asfalt jsou fajn nejezdím rychle, na sníh asi takový dnešní standart, nevím které v tomto rozměru by byly lepší, v testech dopadají dobře , asi proto že se klade spíš důraz na něco jiného než na chování na sněhu a ledu , možná na ujetém sněhu jsou ještě ok , v hlubokém teda bída, bahno to samé, ale znám i horší , třeba nokiany wrd3, i když je fakt že jsem nokiany neměl uplně od novoti, savy se mi naopak kdysi zdály super , ale jiný typ než máš teď ty , ty tvé jsem nikdy neměl , já měl zkušenost s eskimo s3 a na sněhu super, jen dost rychle ubývaly , zas záleží co od těch pneu čekáš a co od nich potřebuješ a kde je převážně chceš používat , no a taky cena , continentálky mě celkem štvou v tom, že jsou drahé jak prase, tak jsem čekal trochu víc, no snad aspoň budou mít výdrž na outback to musí stačit, stejně s ním žádné extrémy jezdit nehodlám , jen někdy musím , když se mi pokazí forejs, tak musím s outbackem i do lesa a tam jsou teda contiky slabota
830p sú už dosť starý model (ktorý sa samozrejme môže ešte stále vyrábať ale v 215/55 r17 som ho už nevidel), už boli medzi tým vyvinuté 850ky, aj 860ky a teraz najnovšie 870ky. Ja mám ako zamestnanec Conti fabriky zľavu na kúpu 4 pneumatík značiek Continental, Barum, Matador, Uniroyal za 2 roky a mňa by aj tie 870ky stáli po zľave skoro toľko ako Savy bez zľavy. preto som sa pýtal na názor na tie pneumatiky.
Kvôli relatívne nízkemu nájazdu som uvažoval som aj nad celoročnými Allseasson contact, ale som voči celoročným gumám som zatiaľ dosť skeptický.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no tak jestli je máš za dobrou cenu ( ja je taky měl možnost sehnat za pár kaček jinak bych je nebral) tak je vem , vyloženě do hor jsou asi lepší nějaké jiné , ale na běžné podmínky asi budou ok , navíc třeba ten novější typ bude lepší, ty 830p se ještě pořád vyrábí , jsou hrozně dlouho na trhu, až se divím
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od zdenek675 »

Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

To jsou ale letní 😏.
K zimním gumám.
V Peci jezdí asi většina dodávek na gumách značky Lassa.
Řidiči z našeho hotelu si je chválili.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Bekr »

Na především na silnicích používané Subaru bych volil 850P nebo 860S, podle toho, která je ve vhodném rozměru.
Na asfaltu tiché, řízení přesné a citlivé, díky opravdu velkému množství jemných drážek jsou super na všech hladkých površích (třeba uježděný sníh). Kvůli absenci hrubých drážek ale nejsou vhodné do hlubokého sněhu, bláta a tak...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“