Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Ale SJ6 jsou zimní AT pneumatiky. Nokiany silniční
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Doro »

Má pravdu přeceda.... >B-)
Někteří, a není nás málo, vybíráme offroud zimní pneu, tj. pneu, která není sjetá. Výběr je sice zúžen, ale dle reálných testů v akci máme dobře protestováno.
Silniční pneu se sjetým vzorkem berou ti ostatní.

A pořád se divím, že někdo řeší malé rozdíly cen u zimních pneu. Kdo šetří teď, může později s velkou pravděpodobností doplácet několikanásobně... až nedobrzdí nebo to někam napasuje. V zimě je pneu pořád ta nejdůležitější věc pro bezpečné cestování.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5170
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

já myslel že SJ6 děla jen japonsko a korea , tak i italové jo? To by mě zajímalo jestli je nějaký rozdíl v kvalitě já mám jednu sadu korea tu asi letos už vyhodím jezdil jsem v létě a super i v bahně a jednu sadu japan tu nasadím na zimu má ještě 10mm tak by to mělo být ok
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

Nechcem by za Hujera, ale tie SJ6 sa robia len s rychl.indexom Q. Ako sa toto riesi (nalepkami) ? Nevadi to zelenym organom ?
Pride mi aj trochu zvlastne, ze pri SJ6 sa neudava zosilnenie a oproti tomu NOKIAN WR SUV 3 sa robi v XL prevedeni.
Tie SJ6 sa mi fakt pacia, ale sa trochu obavam vysokej hlucnosti a ze budu prilis "makke".
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od goha »

Proč by měl index Q vadit?
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Makovica »

goha píše:Proč by měl index Q vadit?
Nieco taketo:
http://www.topspeed.sk/rychlostny-index ... a-tp-/5994
http://auto.sme.sk/c/5607119/musite-dod ... matik.html

V TP mam pre Forester napr. konstrukcnu rychlost T.

Ide mi len o to, aby som zbytocne nenatrafil na iniciativneho blbca, co bude hladat nejaku nalepku.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od goha »

Nevím, tohle jsem nikdy neřešil.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od VDC »

Tak čistě teoreticky by ten rychlostní index mohl vadit v případě, že bys měl nějakou kolizi a trefil na nějakýho hajzla likvidátora pojišťovny. Ale v okamžiku, kdy jezdím na jiném rozměru, než mám, jiném ET než mám, tak je mi nějaký P, Q nebo T na gumě fuk a řeším především kvalitu dezénu. :-)

Ono nejde u těch pneumatik jen o to, jestli je zesílená, nebo nikoli, nám jde o výšku dezénu. I zesílená Nokian pneumatika je pořád jen silniční. U SJ6 se to uvádět nemusí, protože ta je zesílená z podstaty, když je to AT pneumatika. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Zimní pneumatiky

Příspěvek od Marty73 »

Index má odpovídat maximální uvedené rychlosti vozidla, ale kdo má jiný rozměr pneu nebo kol, ten je s pojišťovnou stejně na hraně. Jednou jsem dojížděl zimáky s indexem 190km/h a v Německu na dálnici jsem se párkrát podíval za limit a neměl jsem dobrý pocit. I když je tam tak 10% rezerva.
Já mám M-Alpin a pro hamouna byly měkké a já koupil XL a zdají se mi normální. Na druhou stranu jsou výrobci, co XL vůbec nedělají, protože ta guma je z podstaty tuhá jak má. Na druhou stranu jsem dostal i referenci na nějakou XL gumu, že není komfortní a nedrží tak jako standard. Nevím už co to bylo, ale byla zimní. Na druhou stranu kombinace XL a vysokého vzorku, tam ta bočnice asi nehraje roli.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Slavek_xxx »

Viz vyhláška č. 341/2002 Sb., kde je uvedeno: „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“
Nutnou podmínkou pro použití takových pneumatik je tedy vyznačení rychlosti alespoň nálepkou v zorném poli řidiče. Povinnost umístit tuto nálepku je v tomto případě na provozovateli vozidla, který se rozhodne pneumatiky s nižší kategorií rychlosti na vozidlo namontovat.
Další podmínkou je, že nesmí být použito zimních pneumatik s kategorií rychlosti nižší než 160 km/h, pokud nejvyšší rychlost vozidla tuto hodnotu překračuje, ani s vyznačením této rychlosti nálepkou (směrnice EHS 92/23 o pneumatikách a jejich montáži).
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od pufko »

Ja mám letné non-XL a voči zimný XL je cítiť že tie pneu sú "tuhšie". Rozdiel komfortu nepocitujem, len sa do tých pneu dá viac oprieť. Nie že by sa na tých letných nedalo upalovať kludne nad limity ale je to cítiť že to XL je tuhšie.

Niekto to XL ako bolo spomenuté neponúka, alebo to neoznačuje. Ale trebárs pri tých Matadoroch je vlastne celý rozdiel hmotnostný index, klasika má index 91, XL má 94. U iného výrobcu to môže byť trebárs bez toho XL, pričom zosilnené sú kedže výrobca ponúka napr. oba hmotnostné indexy pri zhodnom rozmere a type pneu
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22766
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

daj se vubec sehnat pneu s nejakym vysokym indexem rychlosti? jsem po tom presne nepatral, ale namatkou cokoliv jsem rozklikl, tak melo 180-200, H6 ma v papirech 210, takze nevim jestli bych vubec nasel. O autech co maji 260+ ani nemluve :))

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od goha »

Slavek_xxx píše:Viz vyhláška č. 341/2002 Sb., kde je uvedeno: „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“
Nutnou podmínkou pro použití takových pneumatik je tedy vyznačení rychlosti alespoň nálepkou v zorném poli řidiče. Povinnost umístit tuto nálepku je v tomto případě …

Tak toto vidím poprvé ... ale to samozřejmě nic neznamená. A klidně bych si tam tu nálepku dal, kdybych věděl kde ji sehnat, vůbec bych s tím problém neměl. A ani jsem nikdy neslyšel, že by to někdo kontroloval, ale to je šumák :-)
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Traveller »

spm píše:daj se vubec sehnat pneu s nejakym vysokym indexem rychlosti? jsem po tom presne nepatral, ale namatkou cokoliv jsem rozklikl, tak melo 180-200, H6 ma v papirech 210, takze nevim jestli bych vubec nasel. O autech co maji 260+ ani nemluve )

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
H (tuším do 210km/h) je u zimáků celkem běžný standard. Po vyšším jsem nikdy nekoukal, ale asi by něco mělo být sehnatelné - jen se obávám, že to bude trochu dražší..
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Juras »

Tady sou ty rychlosti
Přílohy
rychlostni-index.jpg
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“