zadní pružiny

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: zadní pružiny

Příspěvek od mnov »

Za litr jsou KYB RA6028.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zadní pružiny

Příspěvek od podvlada »

Když jsem poptával silnější pružiny na svýho BP, bral jsem v Dobřanech ty, co si nechávaj na zakázku motat v plzeňskym Invelu, a stály taky 2k/kus. S Foresterem to asi nebude o moc jiný, jen mam dojem, že Kayaba (KYB) pružiny na SG má (jak píše Marek), oproti BP, na který nemá. Ale těžko říct, jestli jsou jako náhrada nivelačních, tedy zesílený, nebo OEM specifikace, tedy "slabý" pro použití s nivelačním tlumičem?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
vyvar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 25, 2021 9:02 pm
Jméno a příjmení: Jiří Fejfar
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: zadní pružiny

Příspěvek od vyvar »

Ještě jeden dotaz... ty pružiny ironman jsou o 3,5 cm delší než originál, nebo jsou stejně dlouhé, ale tím, že jsou tužší tak přidají 3,5 cm na výšce auta? Známý, co by mi je měl namontovat se obává, že bude mít problém je na tlumič dostat... máte někdo zkušenost s montáží těch zesílených pružin? Jestli jsou na to třeba potřeba nějaké zvláštní přípravky / nástroje? Díky! J.

POZN.: jinak ještě zajímavá věc, mně to auto sedí s novýma pružinama a přitom tam z výroby (podle VIN na https://aci.cz/default.asp?cls=catalog& ... AAAAkCTiiA$) nebyly ty samonivelační tlumiče...
Forester 2.0 SG 116kW, 2006, LPG
ex Š.Felicia combi 1.6, LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní pružiny

Příspěvek od VDC »

Sám jsem ty Ironmany nemontoval, tak ti to s naprostou jistotou neřeknu. Ale předpokládám, že pružina je nejen tužší, ale bude i delší. V každým případě, když to tam dostali ostatní, proč by to tam nedostal tvůj mechanik.

I tvůj Forester měl bezesporu nivelační tlumiče z výroby.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vyvar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 25, 2021 9:02 pm
Jméno a příjmení: Jiří Fejfar
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: zadní pružiny

Příspěvek od vyvar »

VDC píše:I tvůj Forester měl bezesporu nivelační tlumiče z výroby.
Jsem v tomhle skutečně nováček... ale když si na tom aci.cz najdu podle VIN kódu svoje auto, tak tam dohledám zadní tlumič a vypadá to, že je obyčejný... i podle mechanika to nevypadá, že by ohledně tlumičů bylo na autě něco jinak než z výroby...

Říkáš tedy, že všechny Forestry SG (2006) by měly mít z výroby nivelační tlumiče?

Mám auto dovezené z IT, žeby to bylo tím?

Taky jsme koumali, že je zajímavé, že pod zadními blatníky nejsou ty plastové podběhy... ani jsem je nikde nenašel, že by se prodávaly. Ale to je asi zas do jiného vlákna :-)

A ještě jedna věc: dodavatel pružin Ironman mě informoval, že pružiny nejsou homologované ... to neřešíte? Nemůže to být pak třeba problém při nějaké pojistné události, nebo tak?
Forester 2.0 SG 116kW, 2006, LPG
ex Š.Felicia combi 1.6, LPG
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: zadní pružiny

Příspěvek od StandaB »

Pokud me pamet neklame, tak vsechny Forestry v Evrope, SF pocinaje, mely nivelaky, jak turbo, tak atmo. Plasty vzadu neexistuji. Ja mam tlumice i pera Kayaba. Buh sam vi, jestli jsou homolog. nikdo to neresi ani STK. :-)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: zadní pružiny

Příspěvek od Metuzalem »

StandaB píše:...vsechny Forestry v Evrope, SF pocinaje, mely nivelaky, jak turbo, tak atmo...
a minimálně SJ XT konče... :-) Jako správný hnidopich musím konstatovat, že můj Šedivák (SJ XT) niveláky nemá (už z výroby, není to žádná úprava).
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: zadní pružiny

Příspěvek od StandaB »

Metuzalem píše: a minimálně SJ XT konče... Jako správný hnidopich musím konstatovat, že můj Šedivák (SJ XT) niveláky nemá (už z výroby, není to žádná úprava).
Milane... tak tos me prekvapil. :-/ O tom jsem nemel tuseni. Ja mam holt vic prehled v tech starejch herkach :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: zadní pružiny

Příspěvek od Mira »

vyvar píše:[
Jsem v tomhle skutečně nováček... ale když si na tom aci.cz najdu podle VIN kódu svoje auto, tak tam dohledám zadní tlumič a vypadá to, že je obyčejný... i podle mechanika to nevypadá, že by ohledně tlumičů bylo na autě něco jinak než z výroby...
Originál jsou nivelační a protože je aci neprodává, cpou ti rovnou OEM, který maj. Je to jen byznys. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: zadní pružiny

Příspěvek od Makovica »

SJ XT naozaj nivel.nema. Zaujimalo by ma, ako vysoko ma byt lem blatnika od napr.osi kolies. Niekedy sa mi zda, ze som nejako nizko :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní pružiny

Příspěvek od VDC »

vyvar píše: Taky jsme koumali, že je zajímavé, že pod zadními blatníky nejsou ty plastové podběhy... ani jsem je nikde nenašel, že by se prodávaly. Ale to je asi zas do jiného vlákna
Jaké plastové podběhy pod zadními blatníky ? Co si pod tím pojmem mám představit ? Myslíš plastové vložky zadních podběhů ? Ty u SG vzadu nejsou. Takže ti žádné nechybí.

vyvar píše:A ještě jedna věc: dodavatel pružin Ironman mě informoval, že pružiny nejsou homologované ... to neřešíte? Nemůže to být pak třeba problém při nějaké pojistné události, nebo tak?
Ne, to opravdu nikdo neřeší. Problém to být nemůže. Dokážeš si představit, že ti někdo bude vymontovávat z auta pružiny, aby zkontroloval, jestli někde u horního závitu z vnitřní strany není náhodou nějaká homologační značka ?? :-DD
U tohohle dílu se to skutečně neřeší. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní pružiny

Příspěvek od VDC »

Metuzalem píše: a minimálně SJ XT konče... Jako správný hnidopich musím konstatovat, že můj Šedivák (SJ XT) niveláky nemá (už z výroby, není to žádná úprava).
Milane já když mluvím o Forestru, tak tím myslím SF a SG. Všechny další modely Forestra vím, že existují, ale to je asi tak všechno, co o těch modelech můžu říct. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: zadní pružiny

Příspěvek od Metuzalem »

Tome, to bylo na Standu, psal že všechny Forestery v Evropě mají vzadu niveláky, tak jsem ho chtěl poučit :-) Opravovat Tebe bych mi vrozená podlézavost nedovolila :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní pružiny

Příspěvek od VDC »


Nojo, ale Standa je na tom podle mě úplně stejně jako já a když se řekne Forester, tak mu automaticky naskočí SF nebo SG.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: zadní pružiny

Příspěvek od Metuzalem »

Já už si asi SF nebo SG nekoupím, takže s vámi už bohužel na stejnou loď nenasednu :-(

Na druhou stranu mi klid dodává představa, jak za nějakých 10 - 15 - 20 let, až budou SF a SG jen legendy a výstavní veteráni, tak jak tou dobou tady někdo napíše, že shání Forestera SJ, protože to je ještě to pravý vořechový a ty novější že už nezná, protože ho to fakt nezajímá :-) Až to tady objevíš, tak mi pak věnuj tichou vzpomínku :-)

Jo a sorry za OT.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“