Forester MY98

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Forester MY98

Příspěvek od esenbe »

Ahojte tak jsem koupil k legacy i staršího forestera (98, 2.0 GL , automat) od dancars opava. Mám ho teprve od pátku, ale protože je pro mě modelová řada forester nová zkušenost tak nevím jestli některé věci co jsou v autě jsou normální a nebo se jedná o potencionální vadu. Já teda neměl důvod nevěřit, protože pochybuju že by někdo dal v šanc renomé autosalonu jen kvůli prodeji starého forestera. Navíc byl v jejich užívání.

1) vibrace v autě - když chvíli stojím na světlech a nebo na volnoběh (P) tak někdy začne auto dost vibrovat a hučet. Přidání plynu toto eliminuje a to i mírné. Nevím jestli to dělá jednohmotnostní setrvák a nebo to tak prostě ve starších forestrech je.

2) V autě je občas cítit něco jako kdyby se pálilo, myslím si že to jsou buď brzdy a nebo převodovka. Má s tím někdo zkušenost ? Myslím, že je to na 90% těma brzdama, ale nejsem si jistý ( vzadu jsou totiž bubny)

3) Zapoměl jsem se p.Hromady zeptat na jedno tlačítko a nevím k čemu je ... vedle mlhovek nejblíže k volantu. Tři šipky uprostřed zobrazení stěračů. Vyhřívání ? nevím.

Jinak jsem strašně překvapený jak skvělé to auto je. Fakt radost s tím jezdit. Teda bude s tím jezdit přítelkyně, ale i já se rád svezu a díky tomu začínám šilhat po turbu :-)

Předem díky za rady ...
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester MY98

Příspěvek od Slavek_xxx »

1 - jelikoz mas automat, zadnes jednohmotnostni setrvak ta, nemas :845: Dela mi to i sestivalec, je to od automatu, jak se snazi tahat auto dopredu a ty mu v tom branis. Kdyz das volic na N, tak vibrace zmizi, co?
2 - ten smrad nejsou asi brzdy, muj tip je praskla manzeta, ktera haze mazivo na katalyzator. Pripadne olej, kterej kape tamtez.
3 - jestli myslis toto tlacitko Obrázek, tak to je na vyhrivani skla pod steracema (takovy oranzovy dubky). Ale jestli je tam neoriginalni predni sklo, tak je k nicemu...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Forester MY98

Příspěvek od esenbe »

No jo pravda :-) Ale tak jsem rád, že je to normální, já si to myslel, ale přítelkyni to dělalo problémy. Kouknu jestli tam někde nekape něco. Oranžový Ďubky nikde nevidím, takže sklo je měněný, což je asi velmi pravděpodobné. Jinak díky za rady.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Forester MY98

Příspěvek od esenbe »

Dobrý den. No tak se vyskytl další problém, který mi nedá to sem napsat. Chci nejprve vědět jestli to je fakt normální a nebo porucha.

Automat někdy při zastavení třeba na stopce jakoby nereaguje a nebo řadí blbou rychlost. Prostě autu chvíli trvá než se vzpamatuje. Začne to vydávat zvuky jako kdyby to chtělo chcípnout a po chvíli(cca 5s) jako kdyby hodí kvalt na jedna. Stalo se mi to asi 5x plus tak 2x minimálně (1s) . Nevím jestli je třeba zblblá řídící jednotka, protože jsem tam jednou hodil omylem 3ku při rozjezdu z parkoviště. Neví někdo ??? Pomohlo by resetovat ?

Děkuju.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Forester MY98

Příspěvek od Kolben »

No automat od subaru jsem nemel, takze tezko soudit. Mel sem jich vic od jinych znacek. Kazdopadne i sekundova prodleva je hodne. Vic nez sekundova prodleva pri rozjizdeni je dokonce nebezpecna rekl bych. Si predstav, ze chces na krivotce vjet mezi auta a najednou to nejdede. Urcite to je nezadouci. Uz sem par automatu mel a vzdycky kdyz stojis, tak to auto ma snahu jakoby jet dopredu. BMW se mi casto rozjizdi na dvojku diky vykonu motoru. V momente kdy pridas trosku vic tak za jedna a jede se. Vsechno bez prodlev a okamzite. A dostat v manualnim modu do prevodovky 3ku pri rozjezdu mi prijde uz jako uplna kravina. To by si mela RJ ohlidat a nedovolit 3ku zaradit. Takze neco bude v neporadku, ale tezko rict co. To Ti musi poradit nekdo kdo v subaru automat ma.ALE normalni mi to neprijde.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Forester MY98

Příspěvek od suubaru »

s tím automatem je to určitě špatně. to by mělo být téma k vážnému rozhovoru s prodejcem. Měl by ti nabídnout alespoň výměnu oleje v převodovce jako první vstřícný krok k tvé reklamaci.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester MY98

Příspěvek od Slavek_xxx »

esenbe> moc z toho popisu moudrej nejsem, ale par veci rict muzu. Predpokladam, ze na automatu das Decko a pak uz si ho nevsimas, dokavad nezaparkujes nebo nechces couvat. To ze das na volici 3 neznamena, ze jedes na trojku, ale automat bude radit jen 1-2-3. Totez plati u dvojky a u jednicky radit nebude a navic nektere verze v tu chvili uzamnkou mezinapravovou spojku, takze mas 50:50.
Prodlevy pri pridani plynu nejsou na jednicku mozny, zkus ji zaradit na volici, co se bude dit. Ale predtim urcite udelej jednu vec - zkontroluj stav hladiny ATF (pozor, za tepla po jizde a pri bezicim motoru!). Urcite neuskodi ji vymenit, tady jsem videl nabidku od 5L MillersOils ATF za nejakych 900 bez klubove slevy http://www.millersoils.cz/283--millerma ... p-iii.html coz je pusa. Taky muzes udelat stall test, navod zde ve wiki, ale pozor na presnej postup a neprekracuj doby pridani plynu. Pokud nic z vyse uvedenyho nepomuze, je AT asi zrala na opravu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Forester MY98

Příspěvek od esenbe »

No už jsem to volal i do dancarsu a tam naštěstí teda vyšli vstříc. Takže tam zajedu a uvidíme co s tím je a dají to dokupy. Přeci jen je to pár dní od koupě.

Nebezpečný to rozhodně je. Právě proto to chci co nejrychleji vyřešit ... Děkuju za rady v těchle matech s tou 1-2-3 se nevyznám
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“