Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22747
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

No jenže jak jsem ti psal, ani u té střelné zbraně nemáš nějakou explicitní větší zodpovědnost, než u auta. Ano, máš povinnost ji mít v trezoru, pokud máš více než dvě a tak podobně, prostě jsou tam nějaké požadavky na její zabezpečení proti odcizení. Ale rozhodně tam není něco takového, že navzdory ústavnímu právu musíš policii říci, kdo s ní tu oběť zastřelil, když se to stane. Stejně tak jako v tomhle případě musí policie dál pátrat, kdo je ten skutečný vrah a nezavře automaticky tebe.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od outback »

Cliffer píše: sob říj 29, 2022 9:47 am Pokud vlastníš vozidla, tak zodpovídáš i za jejich zabezpečení. Navíc pokud bys prokázal, že ti bylo auto ukradeno, tak vyšetřováni nekončí u tebe.
Jak prokážu, že mi ukradli auto? To by mne fakt zajímalo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1748
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

Přijde mi, že nedokážu dobře vysvětlit moje přesvědčení, že za věci by měl mít člověk nějakou zodpovědnost. A když vím, že tu babču/mámu/dítě/bílého heterosexuálního muže přejel brácha tak bych to měl říct. Protože, když by brácha přejel osobu a ujel tak je to kurva hajzl, kterej 1)nemá za volantem co dělat a 2)zaslouží si trest. A vlastník by měl holt mít trochu zodpovědnost za svoje věci, tedy když auto půjčí někomu nespolehlivému (kdo je schopný uject o nehody) nepřímo tak napomohl vzniku takovému skutku, tedy měl by dostat nějakou sankci. Nehody se stávají, ale nikdo by od ní neměl uject.
EDIT: Ještě jeden (asi kostrbatý příklad: Když půjčím někomu sekeru a on jí zasekne někomu do hlavy a uteče od toho, tak bych opět měl být z části popotahován i já. Protože jsem svěřil někomu předmět, aniž bych se třeba ujistil, že s tím předmětem umí a chápe zásady jeho používání. A pokud s tím předmětem neumí nebo nechápe zásady (Silniční zákon, BOZP, ...), tak jde částečně i na moje triko, že se tento předmět dostal do nesprávných rukou.
Doufám, že jsem svojí myšlenku zformuloval dobře, že by tam nějaký postih měl být. Neznamená to ale, že by si šel vlastník sednout do basy místo viníka. Jestli se nepletu, tak jsem to tu nenapsal a bylo to napsáno až jedním z vás.

Vláďa: Taky jsem nenapsal, že by měla být povinnost zavírat auta do trezoru. A to, že se auta kradou, ano. Každý (snad) zabezpečuje dle svých možností. A věta: "Auta se kradou, nic s tím nenadělám, tak za svoje auto nenesu žádnou zodpovědnost." je blbost. Tedy měl by vlastník o svém majetku mít přehled. I zbraně se kradou a taky za ně zodpovídám. Už jen vlastnictví věci s sebou nese riziko, že ti jí ukradnou a jen jen na tobě jak to riziko snížíš.

Outback: Že zavolám na 158 a řeknu, že mi ukradli auto. A následně sepíšu s příslušníky protokol. Jinak kniha jízd u opakovaném "nevím kdo mi jezdí s autem" je přesně něco, co bych schvaloval a na co mířím. Přesně je to znamená to, že se musím starat o svůj majetek.

SPM: Zhovadilost aktuálního řešení pokud mi říkat nemusíš. Už jsme si toho s tátou taky užili. Naposled před půl rokem kdy tátovi přišla neoprávněná pokuta. Nakonec jí bába na úřadě roztrahala, protože nebyly schopný po podání rozporu ani udat paragraf, který byl porušen. Přesně bylo vidět, že to maj nastaveno aby toho sekali co nejvíc. Ale pokud přijde pokuta a člověk jí bezmyšlenkovitě zaplatím, tak už se nestará o své věci. Pokud víš že je pokuta neoprávněná, máš se ozvat. Opět tím ale nepodporuji tenhle ŠPATNĚ nastavený systém.

Tapan: Možná nepopulární myšlenka, ale dle mého názoru, pokud není v silách člověka vědět o svých věcech, tak by je neměl vlastnit. Tedy pokud mám 20 aut a nedokážu na ně dohlédnou neměl bych mít 20 aut.

Poznámka nakonec. Tímto z mé strany končím tuto diskusi. Reagovat už nebudu, nemám co bych víc dodal z mého úhlu pohledu. Navíc je to OT. Přiznám se, že z téhle diskuse odcházím trochu rozhozen, protože mě přijde, že nebyla pochopena moje myšlenka. Pochopím, že někdo řekne: "Chápu co myslíš, ale nesouhlasím s tím", ale z reakcí mám pocit, že jste nepochopili podstatu, kterou se snažím vystihnout. Asi to prostě neumím vysvětlit. Jinak jsem zprávu ťukal na mobilu, tak se předem omlouvám za chyby a překlepy.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tapan »

Tade, děkuji za tvůj názor na to, co by měl nebo neměl kdo vlastnit :⁠-⁠)
Problém je ale v úplně jiné rovině. Někdo chce, aby se trestal viník a v pochybnostech raději ať není potrestán nikdo. Jiný zas chce hlavně ať je někdo potrestán, a zas tak moc nezáleží, jestli je to viník. Jen beznadějný idealista nevidí, jak je druhá varianta zneužitelná.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10658
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od podvlada »

No já to trochu, snad, chápu. Ale asi se lišíme v základní rovině - pokud je brácha kokot, co někoho přejel na přechodu, šel bych za ním a řekl, brácha kurva nebuď kokot a přiznej se jako chlap, ale nikdy, NIKDY bych neměl bejt policií vydíránej stylem "buď nám řekněte kdo to byl, nebo za to odpovídáte vy." Odpovědnost za svoje věci ok, ale ve chvíli, kdy s nimi nakládá někdo jinej prostě ne.

Taky neustále operuješ s myšlenkou, že "se krade". No a co? I kdybych nechal na náměstí otevřený nastartovaný auto s cedulí "jsem pryč na dvě hodiny", NIKDO mi nemá to auto co krást. Odpovědnost za ukradenou věc v podstatě legitimizuje krádež. Stejně tak zprcat někoho, že mu ukradli auto protože ho třeba nezamkl (jste si jistí, že vám fungují všechny zámky na autě?)

Aby ses toho Tade hned nechytl, že jsi nic takovýho neřekl, reaguju záměrně v extrému, protože mi přijde, že k němu částečně směřujeme právě tou odpovědností provozovatele, třeba.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tapan »

Vláďo, mně přijde, že opravdu velká skupina lidí kouká na svět pohledem " já žiju takhle, nastavme legislativu tak, aby velice přísně postihovala všechny negativní jevy ve společnosti a zároveň MNE neomezovala, určitě to bude vyhovovat všem". Takové věci, aby právo bylo předvídatelné a vymahatelné, to jsou úplné podružnosti. Zneužitelnost práva dtto. Pak to trestáním podle SPZky začíná a politickými procesy končí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

pisu sem, bo nevim, kde :)

kolegyne hlasi, ze jim pred barakem (sidliste) dali na jedno parkoviste novou znacku
"Parkoviste" s doplnkovou ceduli "2,5t"

predpokladam, ze to znamena, ze je s osobakem v pytli a musi hledat parkovani jinde ...

(klasika - vsude plno ...) ale dane parkoviste byva poloprazdne, bo dodavky parkuji taky vsude mozne ...

nebo se pletu?
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od dracekvo »

To by chtělo foto té značky, tlumočení nemám rád a nakonec to může být úplně něco jiného, než si tazatelka myslela.
Protože doplňková cedule 2.5t nedává smysl. Mělo by tam být nad, pod, mimo, atd.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

kurna .. staci hledat ..jsem debil a nechal jsem se zmast ...
je to jen pro osobaky (a NE dodavky, ktere teda si maji vyhrazeno jinde ... )
(obecne pry dana lokalita resi problem s parkujicima prekazejicima dodavkama ... )

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/autosko ... a-hmotnost
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10658
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od podvlada »

nenene, smí tam zaparkovat jenom když bude auto vážit přesně 2,5t, ani víc, ani míň, takže je potřeba podle toho tankovat, počítat s posádkou a plánovat svačiny ;-D
[IRONIE]
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

prosim ...
VIDEO od 38 do asi 45s
https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostra ... ezaparkuji

tak ted tomu nerozumim :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

budete si rikat, ze jsem debil ... ze nad tim furt premyslim ...
ale fakt tam nemuzou osobaky ...

Největší povolená hmotnost
Tabulka omezuje platnost zákazu, omezení nebo příkazu ze značky, pod níž je umístěna, na vozidlo, jehož největší povolená hmotnost přesahuje údaj uvedený na tabulce. U jízdní soupravy je rozhodný součet nejvyšších povolených hmotností všech vozidel soupravy.
( http://www.schroter.cz/zn09dtab-snop/zndtab-e5.htm )

bo znacka plati pro vozidla, jejich hmotnost presahuje hmotnost na znacce ...
ale vetsinou se teda pouziva u zakazu a prikazu ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10658
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od podvlada »

Jo takhle, no to pak dává smysl.
I v souvislosti s tou "zónou". Zákaz zastavení pro vozidla přesahující 2,5t, mimo parkoviště pro vozidla přesahující 2,5t.
My jsme všichni zvyklí a zblblí jen ze zákazů :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19149
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

jo .. prave .. taky to znam jen ze zakazu a omezeni .. tam jsem bral automaticky, ze je to pro vozidla nad to, co je na doplnkove znacce ...
tady me to uplne rozhodilo :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3913
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od puschpull »

Dobré ráno.
Asi je běžné, když předjíždíte pár aut tak jedno z nich začne bez blinkru vybočovat do vašeho pruhu právě když jsem téměř na jeho úrovni, že?
Dnes ráno cestou do práce, čtyřproudovka na příjezdu do Mostu. Když předjíždím tak jedu samozřejmě nějakých cca 100-110, tak to bylo velmi silné brždění a za mnou troubící další předjíždějící auto. Bez blinkru vybočovala velká bílá dodávka.
Naštěstí vše dopadlo dobře. Příjemné to nebylo ...
Naposledy upravil(a) puschpull dne pát led 20, 2023 9:31 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“