Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od demeter »

Nemate nekdo zkusenost s CTM SCROLL Xpert 29" 2023 nebo se slovenskou znackou CTM vubec? Prisel se nejspis o svuj Mondraker Foxy 29" (jeste o tom neco zitra poslu ;)) a poohlizim se po necem podobnem ale trochu mensim tanku.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Co potřebuješ vědět? Mám Obludu, CTM Scroll xpert 29", ale 2020, takže jiná výbava...
Přílohy
20240212_160241.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od demeter »

Jezdis s tim traily/enduro, popr. skoky?

Jses s tim spokojeny? Predevsim s ramem a geometrii. V recenzich ji vetsinou popisujou jako 'generickou' a 'bez vystrelku', Mondraker ji ma naopak dost specifickou.

Nemas problem s sutrama v tom "pouzdre" tlumice? Podle fotek to vypada skoro stejny jako ma Mondraker, casto sem se bal, ze mi tam zustane vetsi kamen a skripne a znici tlumic.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Zatím jsem to kolo moc nedrásal. Kupoval jsem kompromis, tedy normální výbavu (SLX) a základní rám, tehdy jsem měl 106kg.
Aktuálně mám 92kg, jezdím hlavně hřebenovky a turistické cesty tady v Javorníkách a Hostýnkách. Chtěl jsem pohodlné kolo s vyššími zdvihy, takže mi hmotnost nevadí.
Vzhledem k tomu, že výrobce pro CTM je Astro Engeneering, tak ta zadní stavba je řekbych hodně Mondraker :-)
Jsem spokojený, ale nemám srovnání. Moje staré kolo je Merida transmission 120/120 ale 26" a to je uplně jiný svět.
Chtěl jsem hlavně ty zdvihy, 4pístkové brzdy a teleskopku.
Od nákupu dělala bordel zadní brzda, brzdila, ale vibrovala a řvala jak kráááva (nepotřeboval jsem zvonek....) tak jsem to nechal vyřešit až padla záruka. Teď mám vzadu kotouč Galfer i desky od G a je to v klidu....nechal jsem dělat repas vidle i tlumiče protože jsem na každoroční údržbu sral.
Kolo je ale stejně takový tank! Je takové delší, stabilní a do zatáček je ho potřeba trochu poslat, jinak je takové "líné" netočivé. Po hřebenovkách sype pěkně, celkem žehlí. Mně ale chybí fyzička. 1x12 je spíš v terénu pro sportovce. Na rovinu cyklotras by to chtělo více zubů vepředu.
Hned druhý den jsem dosahoval čepy, to asi ve fabrice při montáži nezvládli, ale žádný problém, dotažení- drží furt.
Řazení vydrželo celé 4 roky v pohodě. Ta zadní stavba je trochu změť alu profilů, ale dá se mýt i otírat. Fólie jsem nelepil. Cvakání kamínků na přední rámovku je občas slyšet, ty předni WTB jsou celkem zubaté. Plastě jinak drží, zadní budu měnit až příští rock. Teleskopka je super vynález, šlape v pohodě a hojně využívám.
Největší průser byl, že jsem ho nemohljden tak hodit do forestra, musely jít kola dolů. Vzadu rychloupínák, vepředu imbus. Vyřešili jsme nákupem nosiče na kouli. Kvůli rozvoru jsem bral nosič na ekolo.
Jo a docela blbě se pašuje v motorových soupravách :-)
Jak se chová v poletech netuším, já mám strach z dalekonosných jumpů. Ty menší skočky rám zvládá , já už hůř...klopenky, náklony na flowtrailech jsou taková radost.
Do kopce pohupuje, ale dá se ručně locknout. Nedělám to, mám rád pohupování :-)
Na co jsem zapomněl?
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

A co se vlastně Tvému Mondrejkovi stalo? Rupl nebo se stal objektem multikulturního obohacení jiného subjektu? Nebo znárodněn v rámci rodiny....(nejlepší možnost)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od demeter »

Šaman píše: čtv úno 15, 2024 7:10 pm A co se vlastně Tvému Mondrejkovi stalo? Rupl nebo se stal objektem multikulturního obohacení jiného subjektu? Nebo znárodněn v rámci rodiny....(nejlepší možnost)
Výjmečně nebylo kulturní obohacení, ale hořelo nám ve sklepních prostorech, teď nás tam pustili a snad to nakonec nebude s kolem tak hrozný a půjde to umít.
PXL_20240216_124838104.jpg
PXL_20240216_124830244.jpg
Všechno smrdí a je od mastných sazí. Teď zjišťuju, jak, čím a kde to vyčistit, např. jestli to půjde vapkou a saponátem v automyčce?
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

No Tyvogo, mazec, hnus, masakr. Kolo to schytalo, chudák, pěkně. A ten Thule nosič též.
Snad to půjde očistit...nebo odmašťovač / jarová voda a nechat zapůsobit. Snad se hycem nic nezpotvořilo ....
Oheň nemám ráth....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Koukám, že to není oženutý, ale s tou vapkou bych byl opatrnej. Spíš bych si vzal kybl, hadr, štětec a chemii a vzal to v klidu ručně.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Dnes bylo venku pěkně, tak jsem vytáhl upravenou favotitku/citibajka ....
Tož ta 40.letá stařenka umí pěkně pelášit. Je to teď takový kratší, obratný stroj, velice tiché to je, jsem tím docela překvapen. Sice tam není nic odpruženého, takže je výrazně tvrdší než na co jsem zvyklý, ale uo neva.... Neprodám ju, jak byl původní plán. Na tady ty cyklostezky je luksusní. Ještě vyměním řazení, zkusím něco na řídítka. Na rámu je to trošku opruz. Doladím mušky (uvolněné kliky, konusy, lepší špalky) a bude to fajn povoz na cesty do práce/hospody/na stezky.
Přílohy
20240218_164501.jpg
20240218_164424.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od VDC »

Krásnej stroj.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Nechci zbytečně zakládat nové vlákno a tak se zkusím zeptat zde.

Rotoped

Jak mám nyní ty velké problémy se zády, tak si říkám, že až se to zlepší (pokud se to zlepší) že bych asi zvažoval pořídit si domů do pracovny nějaký rotoped.
Jednak na rehabilitaci s klouby na nohou (před rokem jsem měl problémy s kolenem - meniscus, vlastně na obou)
a jednak na tréning zad, páteř atd.
No a také nějaký pohyb když nyní marodím doma na nějakou výkonnou/zátežovou chůzi to zatím není.
Vždy jsem byl proti těmto nástrojům doma, preferoval jsem pohyb venku na čerstvém vzduchu ...
No ale na kole bych se v tomto stavu už velmi bál. Jakýkoliv pád by mi mohl hodně ublížit s těmi plotýnkami...
Dříve jsem hodně chodil, tedy v posledních 20 letech jsem se téměř uchodil! Výšlapy po horách 20-30km s batohem na zádech. Dříve hodně běžky, jízdní kolo, běhání ...
Prostě sportem k invaliditě.

Ale k věci. Pokud bych zjistil u fyzioterapeutů, že by byl rotoped vhodný, tak jaký pořídit. Cenové rozpětí je značné, ale nechci za to utrácet majlant.
Včera jsem koukal a namátkou dám nějaký první nástřel:
Zipro exercise Bike Boost (necelých 6 tisíc)
https://www.alza.cz/sport/zipro-boost-d6198996.htm

Uvítám jakékoliv postřehy, rady a zkušenosti. Děkuji.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19168
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

zkus se podivat na nejaky Recumbent ... prijde mi to pri bolestech zad lepsi. nemam, nemel jsem, jen vim, ze to je ...
jen tip :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Možná ještě pro tu vhodnost či nevhodnost nějakého modelu:
62 roků, 172 cm, 90kg ( ostuda ta váha, já vím, ale skoro vždy jsem měl vedle svalů i pár kilo navíc)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19168
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

... ses si fakt jisty, ze to s temi zady das?? zkus nejdriv jakoukoliv posilovnu a sednout tam na hodinu na rotoped ...
jen pro test ... mi prijde, ze to je na to koleno a zada masakr ..
posez nevyladíš tak, jako na kole .. sedatko neni ok. po pulhodine se clovek krouti ..

pokud mas kolo, na kterem ti to vyhovovalo, neni lepsi koupit nejaky ten stojan na kolo, a pak slapat na vlastním kole?

fakt mi ty rotopedy prijdou ergonomicky na houby. zvlaste, kdyz clovek ocekava něco, jako kolo ...

jeste me napada airbike .. je to i s rukama, prijde mi to proste jine, nez simulace kola, ktere te nebude bavit.
neznam nikoho, kdo by i z rehabilitacnich duvodu, na rotopedu vydrzel jezdit nejak dlouhodobe ...

vzdy klasika / odkladac pradla ...

drzim kazdopadne palce! at neco vyberes a hlavne, at te to bavi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Stejně bych to nejprve konzultoval s fyzioterapeutem. Byl to jen včera takový momentální impuls.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“