Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

ahaa , ja měl za to , že je to právě i v tom plášti když všude píšou jak je to odolné vůči defektu , ty s drátem jsou aspoň levnější , právě chci něco objednat a nevím co , navíc uvažuju , že dám i trochu hrubší , místo 2,3 dám asi 2,4 nebo i víc , jen nevím kolik můžu a taky co na to rafek ?
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3075
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Petře, nelíbily by se Ti gumy Mitas ocelot? Někde na ešopu jsem je viděl ve verzi 2.35" @ 29" za tři stovky. Vzorek na fotce vypadal líbivě, takové kroskántry.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
runner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: stř srp 12, 2020 9:09 am
Jméno a příjmení: Ondra
Bydliště: Kunčice p. O

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od runner »

Vyzkoušej ty wtb, celkem je všichni chválí. Jsou dost těžké,i ty light verze, ale bytelné a na ebike v pohodě.
Ja jsem spokojeny s maxxis, ale jezdím za svoje, takže jestli mam vzadu rekon nebo dhr II je dost poznat:)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

maš recht , za ty prašule je asi zkusím a uvidím a pak možná ty WTB, je třeba zkoušet =)
a co continental , jsou taky za par kaček ....
https://www.kupkolo.cz/29er-plast-conti ... wE#1762028
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od spm »

Ja mam nejaky continentaly na 26". Prijde mi, ze se sjely docela rychle, na to jak ja jezdim... jinak jsem mel snad jenom jednou pichlou dusi, plast v pohode. A na asfaltu teda hrozne huci.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3075
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

WTB by mohly být fajn. Mám na Obludě přímo "tovární" kombinaci trail boss/vigilante a nemám důvod měnit. Jen na asfaltu řvou jak kráva. Až je ojedu, asi vezmu to nejlevnější, co v rozměru bude trochu k světu....
Švalbe a Kontíky mne nenadchly. Jak píše spm - buď se rychle ojely (C)nebo byly problematické (Sch) nahradil jsem CSTčkama (camber) ty byly za hubičku, těžší a jsou v pohodě na běžné krosení.
Na staré meridě jsem mel hodně dlouho WTB nanoraptor a kromě bahna jsem netoužil měnit.
Maxxisy jsem měl jen na forestru jako zimní gumy:-)
Tož dobře a levně vyber!!!!
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

To je zas dokola... :-)
Někteří výrobci dělaj i třeba jeden model pláště (vzorek) v tolika variantách - drátová patka nebo kevlarová, různý šířky (samozřejmě i průměry), různý ochrany proti propichu nebo silnější stěny, různý směsi... takže je jasný, že může stát 300 (drát, nejtvrdší obyčejná směs; takže je těžkej ale neubejvá, dobře jede, a jako bonus nedrží) nebo 1500 (kevlar patka, ochrana boků, nějaká vylepšená více-směs, ...) Pak máš třeba i butylový verze na DH...
Jde o to co potřebuješ... Jestli chceš obyčejnej plášť za 300 tak je jedno co koupíš. Že je těžkej ti na e-kole tolik vadit nebude, ale stejně tak ti nebude vadit s měkkou směsí co jede hůř, ale zato v lese na mokrejch kamenech a šutrech aspoň trochu drží.
Dřív jsem jezdíval různý Contiky a Schwalbe, většinou ty nejlehčí verze (HT), ale jak jsem přešel na full a začal jezdit agresivnějš, každou chvíli jsem je říznul, prorazil nebo jinak znehodnotil. Tak jsem holt vzal nějaký odolnější Maxxisy a ty zatim drží. Sice jsem od tý doby tolik nenajezdil, ale zabrat už dostaly pořádně a podržely.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Vladimir_xh »

Já jezdím na Giant Trance II kombinaci Maxxis DHF/DHR II. 29" 2.35" Odolnost slušná, zatím jsem defekt neřešil, bezduše, vzduch drží, na asfalt to moc není, ale jinak spokojenost. Foukám tak 1,7/1,9 +/- (83kg) jinak když víc, tak už to je znát na komfortu i na přilnavosti. Bláto, šutry, pocit jistoty...
WTB Ranger 29"2,25 mám na hardtailu, co mám výletový s rodinou a kamarády. WTB překvapivě dobrý univerzál.
Ale zase úplně porovnání s ostatními nemám, protože když mi něco funguje, tak neměním...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Abych doplnil, na předku mam DHR II, 26" 2,35 (nebo 2,4?), ultraměkká směs (byl tehdy trochu problém to sehnat, bral jsem z německýho bike-discount.de) a je neskutečný, jak to na mokru drží...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
MISTRI3
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:03 pm
Jméno a příjmení: Dominik Tomík
Bydliště: Buchlovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od MISTRI3 »

podvlada píše: čtv kvě 11, 2023 10:56 am Abych doplnil, na předku mam DHR II, 26" 2,35 (nebo 2,4?), ultraměkká směs (byl tehdy trochu problém to sehnat, bral jsem z německýho bike-discount.de) a je neskutečný, jak to na mokru drží...
Jen poznačím že DHR je určen na zadek a na předek DHF ;-D
Forester 2.0 SH - ex
Impreza 2.0 GL
Forester 2.0 SG - ex
Legacy 2.0R - ex
Forester 2.0 - ex
Impreza 2.0 WRX 1999 - ex
Legacy 2.0 wagon - ex
Impreza 2.0 GT - ND
Forester 2.0 STURBO - ex
Impreza 2.0 WRX 202Kw - ex
Forester 2.0 XT - ex
Impreza 2.0 - ex
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

To "R" a "F" chápu proč tam je, ale mít vzadu DHR a vpředu DHF už je overkill, to je fakt na DH, já mám vpředu DHR a vzadu Ardent (taky nějakej 2,4" asi). DHR dopředu neni úplně neobvyklej, ostatně já si to nevymyslel, myslim že jsem to vykoukal někde na bike-foru ;-) A už takhle to moc nejede... Dát DHF a DHR, tak neodjedu od baráku :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Vladimir_xh »

Taky jsem přemýšlel o něčem jezdivějším, než DHF/DHR a Ardenty 29"2,4" má manželka na e-biku. Ale že bych si nějak výrazně pomohl, se mi nezdá. Tak jsem to zatím uložil k ledu.
Co se týče odolnosti, bude na tom DHF/R asi líp. A na E-biku a tom co píše Petr jak jezdí si je dovedu představit, že budou fungovat. Akorát za 3kila nejsou
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

To jo. Oba (DHR II i Ardent) byly kolem litru, a to už několik let zpět. Oboje totiž byly v nějaký nejlepší verzi co šlo a ten DHR je s ultraměkkou směsí, ten Ardent byl asi 3směs nebo co, obojí kevlar, ... ale ještě jsem je ani neujezdil, takže mi to fakt nevadilo. Ten přední mě překvapil... Ale je možný, že na e-kole by mizely víc, zejména zadní.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

tak mě ty maxisy vydrží tak cca max 4000km vzadu pak už jsou skoro bez vzorku uprostřed , vepředu to vydrží dvojnásobek , ale to je dřív zničím no a schwalbe vzadu ten už moc vzorku neměl po necelých 2000km a pak se roztrhl , ty původní jsem taky prorazil když byly víc ojeté a nebo to fakt po čase praská samo :-/ vepředu ty schwalbe taky celkem ok co se týká opotřebení , defektů jsem měl moc to už ani nevím , ale spíš jen zalepitelné malé dírky od drátků z ocelových lan, sklo, trny a podobně, je fakt že mám cca 100kg a často vozím celkem těžký batoh takže klidně dalších 20kg a někdy ne po uplně dobrých cestách takže dostává to zabrat a foukám už trochu víc , měkké to mám jen v zimě aby to líp drželo na sněhu, pravda je že schwalbe držely na všem o něco líp než maxisy agresor, asi jsou měkčí , no těžká volba , ale zkusím i nějaké levné ať vím jestli má cenu kupovat ty drahé :-D každopádně díky za rady a zkušenosti
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Pláště pro elektrokola by měly vydržet vic.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“