Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

A opět kanón....krása! 1x12 je pro sportovce super. Na rovině v pohodě a do kopce, jak jsou nohy, tak opět paráda. Já jsem unešený z teleskopické sedlovky, to byl super objev.
Tak ať slouží k spokojenosti. Mnoho km bez problémů a nenechavců

Susede, to je k na$rání, kolo po taťkovi....asi bych při komunikaci s Babou vykazoval prvky násilí.... jsi obdivuhodně klidný. To je to kolo, cos na něm jezdil do továrny?
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

Jj tj přesně ono :-/ >>:-@@ ještě jsem zvažoval vzít si ho do továrny, ráno by mě ušetřilo 5 minut spánku! :-) tedy cesty od vrátnice do kanclu, na náš provoz.
No klidný, já nejdřív vyjel, nasraný a hlasitě, to mě řekla totiž, že ta fetka tvrdila, že je to kolo po jeho tátovi, tak to jsem se vytočil, páč ty kurvy vyfetované nemám vůbec rád už tak...no a pak se sama hned přiznala, že ho nejdřív ale vynesla pryč, do koňtasu rajonové očisty >:-& [ŠIBENICE] ona je jinak hodná paní, po ní je těžko řvát a hádat se, párkrát nám taky vyšla vstříc a pomohla i sama aktivně, tj tak ale vše, jinak mě s jejíma názory- teda nenázory a řešeními problémů v domě sere už pěkně dlouho, poslední dobou furt, s těmahle starýma lidma je většinou domluva nedomluva >:-& už jim to opravdu nemyslí, holt se nedá nic dělat, taky budem staří jo a taky nemůžu na nic moc nadávat, byl jsem ixkrát navržen, vybrán na domovníka, ale nevzal jsem to a ani nevezmu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

Zase schwalbe :-/ už je asi brát nebudu, jednak rychle mizí a buď je to náhoda nebo vydrží míň i co se týká defektů , u maxisů to tak často není si myslím
Přílohy
20230509_202501.jpg
20230509_202611.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

Petře co pojišťovna, uz ti dali košem co😀😉
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Tak těch Š jsem se taky zbavil. Sice lehké, ale problematické.
V devadesátkách se to neřešilo: krosili zme na Ritchey Zmax a blbli dolů kopcom na Hutchinson on the rocks....to byly časy. A když jsme sehnali IRC mythos 2.1, to byly Vánoce!!!
Pak jsem dlouho jezdil na WTB
Teď bych těžko vybíral.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od pufko »

petr píše: úte kvě 09, 2023 9:52 pm Zase schwalbe :-/ už je asi brát nebudu, jednak rychle mizí a buď je to náhoda nebo vydrží míň i co se týká defektů , u maxisů to tak často není si myslím
Chodím na brigádu do bikeparku a zrovna teraz tam bol chalan čo jazdil maxxis a plášť celý hádzal, že si nebol istý či nemá krivý ráfik a hovorí že už to nechce, lebo to je dookola problém maxxisov...
Ja mám predný stále Schwalbe a zadný Vredestein Bobcat vo verzii Heavy Duty a nemám problém. Ono na všetkých Kellysoch za posledné 3 roky (mám Noid 70) čo boli v požičovni boli originál Schwalbe a že by sa samé "kazili" to nie, rozsekali to väčšinou zákaznici

Opotrebenie? No to je silno individuálne od využitia, štýlu jazdenia a vhodného výberu dezenu k využitiu
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
runner
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: stř srp 12, 2020 9:09 am
Jméno a příjmení: Ondra
Bydliště: Kunčice p. O

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od runner »

Petře,chce to ty bezduse😉 maji odolnější boky. O házení maxisu se psalo dost, schwalbe jde blbě na a z rafku... Pro tebe by byly ty WTB
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hellax »

Já mám opačnou zkušenost. Schwalbe vzorek kopal tak že na hladkém povrchu to kopalo do řídítek. A na bočních po půl roce plátno. Teď mám maxxis Ardeny a zatím spokojen.
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hellax »

Jak to máte s ebiky. Teď jsem se vrátil z RS kde jsem manželce 😉 půjčil ebike na vyzkoušení. Jezdila jen okolí když jsme byli na trailech. Pak si to každý vyzkoušel u chalupy. Jako první dojem byl: to není fér 😄. Pak jsem pořad přemýšlel jestli pořídit ještě jednou klasiku nebo jit do Ečka. Odjížděl jsem s tím že to pro mě ještě moc není. Jinak žena byla nadšena jakjinak🙂.
Ale po příjezdu domů bylo třeba vyvětrat psa. Tak beru ecko dám eco( to jsem měl pocit ze musím do toho šlapat ) a jedem. Tak fun jízdu cca 20min jsem nezažil. Pes nechápal kde se to ve mě bere😄. Další den 40km na eko po okolních lesích pod 2hod s tepovkou vyšší než na RS. Takže je rozhodnuto, jen ještě dumám nad něčem jako orbea rise vs wild.
Do čeho by jste šli?
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

no nazul jsem maxise a háže to :-D já měl za to , že jsem to nasadil nějak trochu špatně a je tam nějak nakřivo ta duše třeba , ono je to teda plášťěma ??? jako dá se s tím jet normálně ale trošku to cítím , uvažoval jsem že to zkusím vyfouknout a znova nafouknout, jestli to nepomůže , ono to trochu dělaly i ty schwalbe
jinak za mě ebike super věc pokud jsou kolem samé kopce, hlavně pokud to má sloužit třeba částečně i jako dopravní prostředek, čistě na sport je to podle mě zbytečné , musíš najet víc km aby ses na tom zničil a nebo vypnout pohon :-D navíc mi to pomáhá na bolest kolene , hýbeš se a zároveň to není tak drastické na klouby asi, prostě máš možnost volby , zas nevýhoda je váha , baterka není na věky takže to i něco stojí navíc , nejstarší baterka má 7 let a je to už trošku znát oproti nové, mám haibaiky jak s yamahou tak s boschem obojí funguje dobře zatím
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Ujisti se, že zaskočila patka všude správně do ráfku. Pomůže při nafukování namydlit.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

To jo patka sedí si myslim všude dobře , celkem si s tím hraju když to není zrovna někde v lese. Pěkně doma v teple jsem to tentokrát měnil, to byl luxus :-D tak asi proto to ted haže, jsem se s tím moc sral asi, mě právě maxisy nikdy moc nehazely . Ted je to nejvíc. Drahé to je jak guma na auto a ještě to ojebavaji nebo co .... Asi začnu brát ty nejlevnější aspoň mě to bude míň srat. Je mi úplně jedno kolik váží, na elektru je to úplně jedno. Furt se honí každý gram a pak to nic nevydrží je to tenké jak alobal hlavně ty schwalbe. Má to tak půl milimetru ta bočnice :-/
Přílohy
20230510_192309.jpg
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

Schválně jsem to ted zkusil riznout. Jde to jak do másla kevlar nekevlar prostě jak platynko se to trhá. Nejspíš to kevlar ani nevidelo možná v té patce tak leda, ta je trošku hrubsi a pevnější
Přílohy
20230510_193116.jpg
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Kevlar je mam dojem jenom v patce místo drátu. Bočnice nee.
Já už na Schwalbe bídu psal, s Maxxisama jsem spoko, byť jsou těžší.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Kevral je jenom místo drátu 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“