Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

jasne!! to je idealni :) impulsy jsou pohonem ... clovek se nesmí unáhlit, ale nesmí to ani nechat usnout :)
tu vysku i hmotnost mas z hlediska trenazeru uplne fajn. muzes koupit cokoliv :)
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

nevím jak na záda , ale na koleno (dlouhodobá bolest po pádu, kdy se v něm nic važného nenašlo) mi rotoped nebo plavání jeden ortoped doporučoval, já z této rady moc nadšený nebyl tak mi poradil to elektrokolo , protože jsem mu na rovinu řekl , že pravidelně plavat ani rotopedovat nehodlám :-D
tak říkal kup si elektrokolo a jezdi tak , abys měl koleno v pohybu , ale né při velkém tlaku , což to elektro umožňuje, no a opravdu po cca dvou letech bolestí v koleně mám pokoj pokud si tak nějak dost pravidelně zajezdím , když třeba v zimě na delší dobu přestanu , začne se koleno ozývat :-/
bohužel pokud máš ty špatné záda tak riziko pádu tam je větší než na tom rotopedu, ale donutit se dlouhodobě k jízdě na rotopedu na to asi nemám koule :-D jinak elektrokolo mnohými často odsuzované, mě opravdu baví a i když na něm nejde o nějaké velké sportovní výkony tak mi to funguje skvěle a to i na kondici, kdy potom i na normálním kole cítím , že mi to něco dalo
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

My jsme v pominutí smyslú koupili v insportline ten nejlevnější: Alfan. Je asi dostatečný na zimu i na blbé počasí. Teď už spíš volá reálné kolo….
Jaxe tak dívàm, cena za rok poskočila o 1500.- výše 8()
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Metuzalem »

Já jezdím pravidelně ob den na tom nejlevnějším Kettleru, který ve své době byl. Dnes už ho ani nenabízejí... Dřív jsem využíval všechny ty elektronické výdobytky, co to mělo, ale časem jsem odpozoroval, jak mám jezdit, podle tepu a hlavně dýchání, takže už na tom měřím jen čas a ujeté km, abych to neflákal :-) Obtížnost (brzdu) si plynule nastavuju tak, abych to udýchal a nemusel moc měnit tempo.

Prdel pořád bolí, i po těch letech, ale už jsem si zvyk. Opravdu je to sedadlo blbě seřiditelné a má nevhodný tvar. Už jsem mockrát přemýšlel, že si tam dám sedadlo z normálního kola, ale ještě na to nedošlo, nemám jistotu, že by mi to pomohlo. Ono dnes už je taky kumšt nějaký sedlo vybrat, to není jako dřív, kdy jsem v mládí měl na Esce kožené a musel si ho tvarovat sám, všechna sedla, co byla k mání, byla stejná :-)

Jezdím v zimě i v létě, prostě pořád, potřebuju to kvůli celkové kondici a hlavně srdci (mám takovou srdečně cévní rodinnou anamnézu). Když kvůli nějaké chorobě na chvíli přestanu, tak už mi to chybí. Záda ani kolena mi to nijak nevylepšuje, ale ani nezhoršuje. Kolo už nemám, nerad bych se někde přimotal k nějaké nehodě; rotoped je sice nezábavný, ale bezpečný a nezávislý na počasí, já si při tom poslouchám muziku. Největší problém pak je nešlapat do rytmu :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Také v rámci následné rehabilitace a zachování hybnosti zad uvažuji vážně o této židli:
ADAPTIC EVORA +
ZDRAVOTNÍ ŽIDLE

https://www.adaptic.cz/zdravotni-zidle/adaptic-evora/
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

to chce vyzkoušet .. prijde mi to stejne narocne jako sezeni na balonu .. na tom se da u prace sedet taky .. vydrzis chvili a pak ses rad, ze mas zidli :) prijde mi zvlastni, ze nenabizeji kombinace pro ruzne hmotnosti sediciho ... kdyz uz sedíš na pruzine :) ale treba se moc nezmackne ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Ještě navážu z dalším dotazem:
má tu někdo nějaké zkušenosti s běžeckými pásy?
Nástřel:
https://www.bezecke-pasy.cz/housefit-spiro-20-irun
Není to levné, zabere to místo, ale v baráku místo mám. Zatím opět jen uvažuji.
Asi je to blbost ...
Doufám, že až se oteplí a záda zlepší, že mi to přejde a budu se pohybovat venku v přírodě...
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

to vypada, ze se vyjadřuju ke vsemu :D
u pasu je dulezite to, aby byl dostupny servis. meli jsme kettler .. byl fajn, ale servis daleko .. no .. nakonec si ho stejne po roce odvezli, ze nevi, co s tim ...
.. nyni "provozujeme" insportline. malinky kvůli mista v panelaku ... jede uz par let. bezne opetrebeni ..
beha se na nem denne pres hodinu ...
https://www.insportline.cz/46502/bezeck ... condi-t20i
ale behajici osoba je mala a lehka .. takze maly pas vyhovuje ...
postupne se vychytaly pazvuky a ten proste jede ...

ale jak pisu . chce to ověřit dostupnost servisu.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Levap »

A není lepší běhat venku na vzduchu čerstvém?
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

Určitě .. když můžeš :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Mira »

Jen bych rád dodal, že rotoped a běžecký pás jsou dvě naprosto odlišné věci. Ono běhat je větší fuška než jen šlapat,
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od puschpull »

Pokud se vše bude vyvíjet pozitivně, tak nebudu muset kupovat ani rotoped ani běžecký pás.
Nyní cvičím v průměru 2x denně. Ta jedna moje série cviků trvá zhruba 40-50 minut.
Chodím na fyzioterapii, byl jsem 5x a ještě mě čeká 3x.
V polovině března mi začíná terapie vyskovýkonným laserem (BTL 6000), ta bude mít 7 opakování (toto zdravotní pojišťovna nehradí, takže si každou tu terapii zaplatím).
Na to by měla plynule navázat další fyzioterpie na jiném pracovišti s učením nových cviků a pěstování správných pohybových návyků.
V 62 letech je to předělávání náročnější, ale jsem vytrvalý a trpělivý.
Toto je tedy plán zhruba do začátku května.
Mezitím chci ještě absolvovat dákladné vyšetření na neuro-chirurgickém oddělení (ambulanci) v Ústí. Tam by také měli podrobně zhodnotit tu MR (magnetickou rezonanaci) a aktuální fyzický stav, případě EMG vyšetření.
Na operaci bych chtěl (tedy moc nechtěl) jít až v případě že vše toto nějak výrazně selže.
Zatím se to vyvýjí velmi pomalu. Vyhřezlá plotýnka je tedy mazec, ale jsem doma naprosto soběstačný , můžu se pohybovat relativně bez nějakého příliš viditelného projevu tohoto aktuálního problému. Můžu jezdit autem! :-) Nejhorší je vždy nastoupit a pak vystoupit! :-D
/°b"\

P.S. včera, dnes a ještě příští týden montuju (hodně opatrně) ve sklepě našeho baráku kovové úložné regály. Naštěstí jsou lehké a mám tam velký prostor a pracovní stůl, takže se moc nemusím ohýbat a zvedat těžké věci. Je tam i vrtání do zdi, ale zatím zvládám.
Vždy jen tak na hodinku, víc raději ne. První práce po dvou měsících.
Procházku si také občas dám, ale chůze je pro mě zatím dost nepříjemná a na konci je větší bolest zad než na začátku vycházky.
Luxovat nemůžu!! Vysávání je na záda extrémně špatné, když hapruje plotýnka.
Takže tak.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

Jsi hodně trpělivý a jdeš příkladně za nápravou, dřeš a snažíš se doslova příkladně, i teda co se týče případné lékařské, či rehab pomoci, to nebývá jen tak zvykem. Proto věřím, že se z toho dostaneš, hodně lidí nadává na doktory, přitom sami se nesnaží a nechají problém zajít zbytečně daleko, serou taky pak na cvičení, na jakoukoliv prevenci, vím, že je to těžké, každý den něco pro sebe dělat, teda není to lehké, ale je to základ, bez toho to nejde, pak nepomůže nikdo. Já bych se operaci teda taky vyhýbal co to jen jde, protože jsou metody nápravy a jsou odborníci co pomůžou, operace není zárukou úspěchu a navíc se nemusí vždy podařit. Zároveň chápu, že jsou situace, kdy to jinak nejde a pak je člověk už rád za jakoukoliv možnou- možnost vyřešení problému.
Pozitivum je, že nemusíš luxovat, aspoň něco :-)
Tak ať to jde dobře, a raportuj, jen se zeptám, máš tucha proč celý tento problém vznikl, to bylo jen tak, anebo přetížením, omlouvám se, jestli tu o tom už případně byla řeč, či jsem se tě už ptal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od marzi »

Dospĕl jsem do stavu, vĕku a váhy kdy jsem odhodil hrdost a dlouhá léta vyjadřovamý odpor a pořídil si elektrokolo. Včera jsem ho přivez a dneska se ho chystam vyzkoušet.
Přílohy
20240301_172204.jpg
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

A to vypadá hezky na to, že je to éčko. Žádná ohavná dolní rámová trubka, pěkná integrace.
Tož ať to jezdí k maximální spokojenosti >:( ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“