Koroze na voze (všeobecně)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10655
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od podvlada »

Na Outbacku mi to neva, vrata jsou hliníkový... Ale na Foresteru to budu muset zkontrolovat, ty reznou trochu i zvenku, tam to asi bude prošoupaný úplně stejně :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Makovica »

mišus píše:A ošetřuješ tu gumu něčím? :D už jen to ti zamezí korozi, není na ni bordel a je lehce mastná
Gumu pred zimou natieram glycerinovym sajrajtom, ale to v tomto pripade nepomoze, lebo ten spoj je naozaj citelne tvrdsi a zlomok milimetra precnieva, co staci na vyrobenie problemu.
Ked sa poriesi ta hrdza, tak to budem musiet poriesit nejakou tenkou, ale odolnou paskou, ktora ale sa pochopitelne o chvilu prederie a odpadne...
Alebo idealna by bola taka tenka "klzna" teflonova podlozka, ako sa lepi na spodok mysi :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Tapan »

Se obávám, že jestli tam spoj gumy prodřel lak, tak tam těžko nějaká páska vydrží.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od VDC »

Páska klidně vydrží. Prodává se průhledná lepící páska, která je tlustá jako powertape. Právě kvůli podobné mechanické odolnosti na podobném místě jsem jí kupoval v Bauhausu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Makovica »

Presne tu som nedavno kupoval, spolu s bielou v nasom Obi, byvalom Baumaxe. Tak skusim po oprave. A vdaka za posvatenie riesenia :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Levis29 »

nechával si někdo dělat nástřik podvozku na starším XV ?

mám to už docela chycené, v rámci japonců asi žádná hrůza ale zvažuju že bych to nechal ošetřit profi firmou aby to ještě něco vydrželo...co sem se díval na fotky, tak sám se do toho pouštět nebudu (odstranit starou rez, vše polepit atd...), nemám garáž a asi i kvůli času bych se do toho nepouštěl. Forestera jsem koupil už s nástřikem a vypadá to OK, akorát to příští rok projdu a opravím případné poškozené místa.

Otázka je v jakém stavu to firma ještě přijme na ošetření nebo řeknou že už je to chycené moc :-D je to 9 let staré auto...

během léta jsem preventivně nastříkal voskem dutiny za podběhy, tam co se drží nejvíc bordelu, je to tam ještě OK, akorát u levého zadního kola se asi ucpal kanálek a byla tam vrstva bordelu, tak už to trochu chytlo lišku kterou jsem obrousil a ošetřil voskem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od námořník »

Nemáš v profilu, odkud jsi. To se pak blbě radí.
Už jsem viděl v jiným vlakně, tam nikoho neznám :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Levis29 »

jo to je fakt :-) už sem to doplnil
postupně to musím projít vše doplnit a přihodím i nějaké fotky Forestera (teď sedí zadek tak se stydím :-D )
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od petr »

řekl bych že to dělá dost lidí , ale spíš je problém najít někoho , kdo to dělá pečlivě aby to vůbec mělo nějaký smysl , většinou se to jen zamatlá další vrstvou nějakého nástřiku , pokud je to ještě zdravé a umyje se to pořádně tak asi ok, je to zas další ochranná vrstva, ale pokud už je tam rez tak je to v hájí a akorát se to ještě zhorší a schová , pořádně odrezit to už je jinačí prácička to se chce málokomu a ani to není nic jednoduchého , já to taky chtěl někomu dát , ale nebylo komu , takže nakonec jsem se do toho pustil sám , nemám na to bohužel taky čas ani vše potřebné, udělal jsem to v rámci možností jak se nejlíp dalo, ale rozhodl jsem se spíš cestou toho vosku, to znamená nemám to uplně dokonale odrezené abych tam mohl dát zaklad a další barvy, ale dutiny a orezlé místa jsem ošetil vzlínavým voskem a na to pak další vrstva už odolného voskového nástřiku, dinitrol 4942, doufám , že aspoň zpomalím postup koroze a rozpad auta :-D
tady to všichni stříkají spíš bitumenama nebo nějakýma směsma, to má smysl pokud je to zdravé bez rzi , pak už né , tohle jsem nechtěl
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Tapan »

Je to tak, dělá to kde kdo, ale většina jen na stávající rez stříkne bitumen. Oni to zákazníci tak chtějí, je rozdíl platit 3 tisíce a 13 :-) Plus samozřejmě udělat to pořádně znamená, že to nebude za 2 dny hotový.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Levis29 »

díval jsem se u firmy na postup (někde v čechách), kompletní manuální odstranění koroze, odmaštění, zakrytí všech míst kam nástřik nepatří, pak speciální pistolí provedení nástřiku, schnutí za specifických podmínek apod...
je mi jasné kolik stojí manuální práce a to, že tam stojí auto 3-4 dny na dílně, ale pokud bych věděl že to bude udělané fakt pořádně tak jsem ochotný kolem 10tis dát, protože nemám koncern který střídám co tři roky ale chtěl bych si nechat XV delší dobu, a pak při případném prodeji aby to nějak vypadalo.
Pokud by mi někdo řekl že to udělá za tři tisíce tak bych mu auto ani nedával protože je jasné že to takto pořádně udělat nejde.
Jak už sem ale zmínil, je otázka jestli firma co to dělá poctivě, mě nepošle do háje s tím že to už je moc rozlezlé a nepůjde to pořádně připravit / ošetřit :-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od námořník »

To zjistíš až když se jich zeptáš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od Tapan »

Pořádně to jde udělat vždycky. Někdy to znamená sundat díl a pískovat, což se zas projeví na ceně, ale že by něco na podvozku nešlo...najdi si opravu Buschmanskiho Forestera. Jde všechno :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od vasco »

Članok k Dinitrol výrobkom:

https://dinitrol.sk/dutinovy-vosk-vybrat/
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Uživatelský avatar
blake
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 210
Registrován: stř srp 19, 2009 12:00 am
Bydliště: Táborsko

Re: Koroze na voze (všeobecně)

Příspěvek od blake »

nahodou nejaky tip, kde zohnat DINITROL 1000?
beznym internetovym hladanim vsetko nedostupne...uff
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“